Home / Blog / Yüz Estetiği Operasyonları: Alın Germe Estetiği

Alın Germe Estetiği

Diğer tüm estetik girişimlerde olduğu gibi genel sağlık durumunun iyi olması ve gerçekçi beklentiler ön koşuldur. Plastik cerrahiniz alin bölgesini gerdiğinde ve cildin fazlasını uzaklaştırdığında, alındaki kırışıklık çizgileri ve kaşların yapısı değişecektir. Gerektiğinde cerrahiniz çatık kaslara neden olan kaşların bir bölümünü de zayıflatacaktır.Sonuç daha yumuşak kaslar ve daha genç bir görünümdür. Eğer alın germenin sonunda ne olacağını görmek istiyorsanız her iki elinizi kaşlarınızın ve gözlerinizin yanlarına koyun ve cildi yukarıya doğru gerin.

Bu girişim kaşlarında düşüklük ve göz kenarlarında yığılmalar olan hastalar da faydalıdır. Genellikle kırklı ellili yaslarda uygulanırsa da bazı hallerde daha genç kişilerde de gerekebilir.Kesiler izler saçlı derinin içine ve bazen saçlı deri çizgisine yerleştirilir. Plastik cerrahiniz sizin durumunuz için en iyi seçeneği size sunacaktır.

 

Alın Germe Ameliyatına  Karar Vermek Plastik cerrahinizin seçimi çok önemlidir. Muayene esnasında cerrahiniz yüzünüzü, derinizin yapısını ve saçlı deri çizginizi inceleyecektir. Tıbbi özgeçmişiniz sorgulanacak ve girişimin risklerini arttırabilecek sağlık sorununuzun olup olmadığı araştırılacaktır. Girişimden dolayı ortaya çıkabilecek sorunlar detaylı olarak anlatılacaktır.

 

Ameliyat kararı alındıktan sonra plastik cerrahiniz uygulanacak cerrahi tekniği, anestezi şeklini, hangi hastanede girişimin yapılacağını, riskleri ve girişimin bütçesini size söyleyecektir.

 

Alın Germe Ameliyatı Mevcut ameliyat yöntemleri arasındaki en belirgin fark kesilerin yerleri ve uzunluklarıdır. Orijinal teknikte koronal kesi kullanılır ve saçla deri arasındaki doğal çizginin 5 santimetre arkasındadır. Buna alternatif diğer bir kesi tam saçlı deri çizgisi üzerindedir. Bu kesinin izleri güzel iyileşmekte ve avantajı saç deri çizgisini istendiğinde yukarı yada aşağıya kaydırabilmektedir.

 

En yeni teknik endoskopik alın germe ameliyatıdır. Bir iki santimetrelik birkaç kesi saçlı derinin içine yerleştirilir. Bir kamera ve monitör yardımıyla çalışılır ve his kaybını en aza indiren minimal bir tekniktir.Ameliyat genellikle bir buçuk ila iki saat sürer ve hasta ameliyat sonrası kısa bir dinlenmeden sonra eve gidebilir.

 

Alın Germe Ameliyatı  Sonrası Girişimden sonra alında morluklar ve sislikler görülebilir. Bazı hastalarda şişlik göz çevresi ve yanaklara da yayılabilir. Ödemi yani şişliği azaltmak için başın yüksekte tutulması önerilir. Soğuk kompresler de faydalı olacaktır. Alındaki keçelenme ve batma hisleri zamanla azalacaktır.

 

Dikişler ameliyattan 7- 8 gün sonra alınır. Basınızın çevresindeki baskılı pansuman ertesi gün çıkarılır. Cerrahinizin normal hayatınıza dönünceye kadar ki isteklerine uymanız önemlidir ki bu süreç genelde on günü geçmez. Daha sonraki dönemde de ağır beden aktivitesi kısıtlanır. Morluklar fondöten ile kapatılabilir.

 

Yüz gençleştirmede yüzde belirli bir armoni sağlamak için alın germe ameliyatı genellikle göz kapağı estetik ameliyatları ve yüz germe ameliyatları ile birlikte yapılır.Öz güveninizi kötü etkileyen yüzdeki yaslanmaya ait erken değişiklikler plastik cerrahlar tarafindan düzeltilebilir. Nasıl ve hangi yasta hissediyorsanız belki de öyle görünmenize yardımcı olabilir.

 

Sağlık sigortanız alın germe ameliyatını kapsamaz. Ancak görmeyi kısıtlayan fonksiyonel sonuçlara yol açmışsa sağlık sigortanızca tümüyle yada kısmen karşılanabilir.

 1. 02 Ağustos 2011

  Alin germe operation ve göz kapagi icin ilgiliyim.yurtdisinda gelmeyi düsünüyorum.bana bu 2 operation icin ve vip hizmetlerinizden yararlanmak istiyorum, ücretini bana bildirirseniz memnun olurum.

  • 20 Eylül 2011

   merhaba alin germe ve gözalti ve üstü tirisiklarin giderilmesi ücreti nekadar tutar bildirirseniz sevinirim

 2. 02 Ağustos 2011

  Komple yüz estetiğinin maliyeti nedir? Resim yolladım cevabınızı en kısa sürede bekliyorum.Hastanede kaç gece kalacağım bunuda belirtirseniz sevinirim.Birde bu ameliyat için kış dönemi yada yaz dönemi etki edermi sizce hangisi daha uygun?

 3. 02 Ağustos 2011

  Alın germe ameliyatı sonrasında morluk ve şişlik oluyormu ? oluyorsa bu kaç günde geçiyor ve banyo yapmamızda sakınca varmıdır ?Mailimi cevaplarsanız ne kadar ücret tutuyor belirtirseniz sevinirim saygılar…

 4. 22 Ağustos 2011

  Merhaba.

  Alin germe operasyonunun fiyati nedir? Yurtdisindan gelecek olursam, orada kac gün kalmam gerekir? Ameliyattan kac gün sonra “normal hayata” devam edebilirim? Ameliyat ne kadar sürer?

  Yazin veya kisin gelmenin faydasi/sorunu var midir?

 5. 23 Kasım 2011

  sayın hocam ben öğretmenim iskenderunda 34 yaşındayım. alın çizgilerim belirgin kaz ayaklarım var göz altında bir iki adet belirgin çizgilerim var. sağ göz kapağımda ve hafif yanında 15 yaşında geçirdiğim trafik kazasının izleri var .tabi burun esteteiği olmayı da düşünüyorum zira üstten eğrilik var karadenizli gibi yani. kısaca bana bu konuda yardımcı olur iseniz çok sevinirim yaz-kış faktörü önemlimi zira öğretmen olduğum için ve sağlık açısından soruyorum saygılarımla.

 6. 08 Aralık 2011

  Hocam 26 yaşındayım alnımda çok belirgin üç tane çizgi var bunları estetik yoluyla sildirmek istiyorum bunun maliyeti ne olur? Aslında yüzümde de var da alnımdakiler daha belirgin yardımcı olursanız sevinirim iyi günler

 7. 10 Aralık 2011

  merhaba hocam 33 yasindayim fakat gözkapaklARIMDA SARKMA VE INCE KAZ AYAKLARI VAR BUNA NASIL BIR AMELIYAT ÖNERIRSINIZ VE MALIYETI NE OLUR ALMANYA FRANKFURT MARBURGDAN YAZIYORUM AYDINLATIRSANIZ SEVINIRIM

 8. 08 Ocak 2012

  alnımın kemiği çok şişkin sağ ve sol eşit değil tedavisi nasıl olur düzeltme imkanı var mı 20 yaşındayım ve sürekli kahkül kullanıyorum

 9. 06 Ocak 2014

  merhaba ben anlimdaki kirisikve gozalti kirisiklarini giderilmesinde egerki estetik ameliyat olunursa fiyat asagi yukari nekadarolur yasim 36 cevaplarsanizsevinirim

 10. 06 Aralık 2014

  Merhaba Ben 36 yasindayim alninda Mimik kirisiklari var ve Ben Glaukom yani Göz Tanisiyonum var bu gerne islemi Icin engelmi sonucta gözlerimi tehlikeye atmak istemem cevap yazarsaniz sevinirim

Comments

Yorum Yazın:

*

E-Mail Adresiniz Yayınlanmayacaktır.

Copyright © 2012 Dora Hospital Tüm Hakları Saklıdır!