Estetik, Burun Estetiği, Göğüs Estetiği, Karın Germe, Yağ Alma, Liposuction, Saç Ekimi, Fue Saç Ekimi, Dora Hospital,

Kepçe Kulak Ameliyatı

 

Kepçe kulak ameliyatı görsel olarak kimilerimizi rahatsız eden, kulak kepçesinin kafaya paralel hale getirilmesi işlemidir. Esasen kepçe kulak bir hastalık değildir. Ancak toplumun geneli dikkate alındığında standart olduğu da söylenemez. Kimilerini rahatsız eden bu durumla birlikte yaşanmasına hiç gerek yoktur. Son derece basit ve hızlı bir operasyon süreci ile, bu sorundan kurtulmanız mümkündür. Estetik cerrahinin ulaştığı teknoloji artık, vücudun farklı noktalarından doku alarak organ yapabilmek boyutuna ulaşmışken, bu basit müdahaleden çekinmenizi gerektiren hiçbir durum söz konusu değildir.

Bazı vakalarda kepçe kulak sorunu, rahatsız edici boyutta şiddetlidir. Karikatürize bir görünüme neden olabilen aşırı anormalliklere müdahale edilmesi kişinin sosyal hayattaki konumunu dahi değiştirebilecek etkilere neden olabilmektedir. Kepçe kulak ameliyatı sağlayacağı bu avantaj dikkate alındığında nerdeyse hiçbir olumsuzluk içermeyen bir müdahaledir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Ne Zaman Gerçekleştirilir?

Kepçe kulak ameliyatı, 3 yaştan itibaren her yaşta uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Genel anestezi veya lokal anestezi altında uygulanabilir. Hızlı ve kolay bir operasyondur. Plastik cerrahların gerçekleştireceği operasyon uzman ellerde çok hızlı biçimde tamamlanır ve hasta yatış yapmadan ayaktan taburcu edilebilir. Özellikle yetişkinlerde çoğu zaman lokal anestezi ile gerçekleşen bir operasyon olması sebebiyle ameliyat yan etkilerinin hemen hiç birisinin yaşanmadığı bir operasyon olup, nekahati bulunmayan, bir müdahaledir. Hasta ertesi gün gündelik işlerini görebilir, 3-6 gün içerisinde ise çalışma hayatına tam anlamıyla geri dönüş yapabilir.

Kepçe kulak ameliyatı estetik bir müdahaledir. Operasyonun hiç bir iz bırakmaması için azami çaba sarf edilir ve plastik cerrahinin en gelişmiş yöntemleri kullanılır. Hastanın bir sorundan kurtulurken, bir başka soruna sahip olmaması için ameliyat iz bırakmayan metotlarla yapılırken, her ihtimale karşı kesik, kulak arkasında görünmeyen bir noktadan yapılır.

Kepçe kulak ameliyatı plastik cerrahlar tarafından, cerrahi müdahale yeterliliği olan tıp merkezleri ve hastanelerde gerçekleşmesi gereken bir operasyondur. Alternatif yöntemler modern tıp ilkelerine göre kabul görmemekle birlikte, sıhhi ve etkili değildir. Hangi tedaviyi görüyor olursanız olun, müdahalenin uzman ellerden çıkması büyük önem arz etmektedir. Yüz binlerce tıp uzmanının üzerinde çalıştığı genel geçer tıbbi ilkelerin, alternatif yöntemlerle daha doğru tedavi edilebileceği kanısı doğru değildir.

Dolgu

Dolgu Nedir ve Nerede Kullanılır ?

Dolgu makyajla kapatılamayan küçük kusurlardan ve kırışıklıklardan küçük operasyonlarla kurtulma biçimidir. Dolguya yüze hacim katma işlemi de denilebilir.

Dolgu hangi kısımlara uygulanır ?

Kırışık veya çukur olan bölgelere ağız kenarları, dudak, burun kenarları ve kaş arasına yapılır. Dolgu bu bölgelerde enjekte edildiği zaman vücudun kendi hyaluronik asidi ile birleşerek ciltte hacim ve doğal bir görünüm sağlar.

Dolgu işlemi ne kadar sürer ?

Dolgu işlemi hızlı ve basit bir yöntem olmakla beraber anestezi kullanılmaz işlem yapıldıktan sonra kişi normal yaşantısına hemen dönüş yapabilmektedir. Ağrı yok denecek kadar az olup 10 dakika sürmektedir ve dolgu işlemi sonrasında 1,5 – 2 yıl kadar etkisini göstermektedir.

Dolgu Nerede Yapılmalıdır?

Dolgu küçük ve kolay bir uygulama olmasına rağmen steril ameliyathane ortamında olması gerekmektedir. Kişilerin bu konuya çok dikkat etmeleri ve ameliyathane ortamı haricinde başka bir yerde dolgu yaptırmamaları gerekir. Çünkü bu tip yerlerde kişi her türlü mikrobu kaparak sağlığını kaybedebilir.

Dolguyu Kimler Yapabilir?

Dolgu evet kolay bir uygulama fakat bu uygulamanın bile ince detayları mevcuttur. Bu detayları dolguyu bilen ve dolgu konusunda tecrübeli bir doktorun yapması çok önemlidir. Dolgu uygulamanızı bir doktorun yapmasıyla sağlığınızı riske atmazsınız. Ayrıca dolgu yapılan bölgede çökme, yüz hatlarına uyumsuzluk veya kötü sonuçlar almazsınız.

Dolgu uygulanan bölgede çökme olur mu?

Çökme konusu aslında dolgu malzemeleriyle direk ilişkili değildir. Bir Ameliyat hatasını düzeltmek amacıyla yapılan yeterince etkili olamamışsa başlangıçtaki çöküklük tekrar ortaya çıkabilir. Dolgu bölgesi yapılıp o bölgenin yeniden çökmesi çok söz konusu değildir. Yine organik ve sentetiklere göre değişebilir. Sentetik dolgular hareketle üzerine basınçla biraz daha fazla erirler. Belki başlangıçtaki deformeyi tekrar görünür hale getirirler. O zaman bu yenilenebilir bir işlemdir ve çok zor bir işlem değildir.

Yağ enjeksiyonu dediğimizde ameliyathane işlemi olduğundan bunu tekrar tekrar yapmak her sene çok tavsiye edilmez. Bunu en erken 3-5 senede yenilemek yeterli olabilir. Oda yağın yaşlanmasına bağlı bir gerekliliktir. Yağın tamamen erimesi bazen bazı hastalarda nadiren görülebilir bu ama genellikle tekniğin uygulanması nedeniyle olur. Fazla tekrar organik enjeksiyonu çok fazla yapmıyoruz.

Dolgu işlemi kişinin sosyal hayatına etkisi nedir ?

Dolgu son derece acısız ve kolay bir şekilde enjekte edildiği için herhangi iz kalması veya ağrı oluşması mümkün değildir. Kişi dolgu yöntemi ile yüz, kaş dudak bölgesinde hacim ekleyerek yapılan küçük dokunuşlar ile kişi son derece kendisini rahat ve huzurlu hissedebilir. Özgüven kaybına yol açan kırışıklıklarından tamamıyla kurtulabilirler. Doğal ve hızlı bir yöntem olup kişinin hayatına yapılan küçük dokunuşlar ile mutlu yüzler görmek mümkündür.

Dudaklar diğer alanlardan farklı özellik gösteren bir yerdir. Hareketli bir yapısı vardır ve de mukoza ihtiva eder. Dolayısıyla sıradan bir dolgu dudakta süresinden daha erken erirken özel olarak dudak dolgusu şeklinde hazırlanan bu dolgu en az 6-8 ay dudaklarda dolgun bir şekilde kalmakta ve hatta daha uzun sürede kendini muhafaza etmektedir. Dudak dolgusunun içinde kendinden lokal anestezide bulunmaktadır. Bu sayede uygulama esnasında hastalar hiç ağrı hissetmezler. Bu da dudak dolgu uygulamasını kolaylaştırır ve sonrasındaki şişlik en az şekilde olacaktır.

Dudak dolgusu uygulaması yaparken kişisel olarak tüpün tamamını üst dudağa değil bir kısmını da alt dudağa verilmektedir. Bu sayede hem üst dudak aşırı büyümüş olmaz, hem doğal durur hem de alt dudakta da hacim arttırılmış olur.

Dolgu uygulaması ne kadar sürer?

Bir uygulama ortalama 15-30 dakika sürer. Son derece kolay yapılmaktadır.

Uygulama sırasında ağrı olur mu?

Kişiyi rahatsız edecek bir ağrı oluşmaz, istenilirse uygulamadan 30-60 dakika önce uyuşturucu krem sürülebilir, bazı uygulamalarda lokal anestezi yapılabilir. Şimdiye kadar böyle bir durum gerçekleşmemiştir.

Yüzde Oluşan Problemler nelerdir ?

Çukurluk problemi, kırışıklık problemi ve sarkma problemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Çukurluk problemlerine karşı dolgu yöntemi ile müdahale söz konusu olmaktadır. Bu müdahale ile çukurluk oluşan

Göğüs (Meme) Büyütme Estetiği

Estetik göğüs büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır,göğüs büyütme ameliyatı ile göğüsler boyut ve şekil verilir. Devamı

Burun Estetiği Ameliyatı

Estetik burun ameliyatları genel anestezi altında yani siz tamamen uyurken yapılmaktadır. Bu ameliyat sonrasında 1 gün hastanede kalırsınız Böylece hiçbir ağrı sızı hissetmeden gerçekleştirilmektedir. Devamı

Burun Estetiği

Burun Yüzdeki en dikkat çekici bölgedir. Güzel bir burna sahipseniz gözleriniz ve kaşlarınız ön plandadır. Burnun şekli yüzün karakteristik özelliğini tamamlayan belki de en önemli yerdir. Devamı

Karın Germe Videosu

Hızlı kilo alma beslenme alışkanlıkları ve bilinçsiz spor sonrasında karın kaslarının sıkılığını kaybetmesi doğumlar gibi bir çok neden karın germe estetiği ameliyatlarına olan talepleri artırmıştır. Karın germe ameliyatı olmak isteyen adaylarımıza  öncelikle 1-2 hafta istirahat edeceği bir dönem  ayarlaması  izinlerini bu takvime göre ayarlamaları gerekir. Devamı

Uyluk Germe Videoları

Uyluk germe ameliyatında tıpkı  karın germe ameliyatına benzer bir şekilde uyluk ve kalça bölümlerinde sıkılığını kaybetmiş , sarkmış  ve gevşemiş olan deri ve yağ dokusu  çıkartılır. Sıkılığını kaybeden bölümler alınıp gerginlik ve cilt sıkılığı sağlanıp   düz bir şekle getirilir. Devamı

Ben Aldırma

Cerrahi Teknik: Benlerin en kökten tedavisi cerrahi olarak çıkarmaktır. Çıkarılan doku parçası mutlaka histopatolojik olarak incelenmelidir. Cerrahi çıkarım sırasında benin kenarından çok az bir normal deri de çıkarılır.

Bu kalıntı bırakmamak için gereklidir. Kesinin şekli ve yönü, dikiş tekniği ve kullanılacak dikiş materyali, kalacak olan izin belirsiz ya da minimum düzeyde oluşması açısından önemlidir.Benleri cerrahi olarak çıkarmak yerine traşlama, yakma, dondurma veya lazer gibi yöntemlerle tedavi etmeğe çalışmak doğru bir yaklaşım değildir.

Lazerle Ben Aldırma

Laser zararlı ışınlardan arındırılmış renkli alanlarda yüksek ısı enerjisine dönüşen bir ışık türüdür.Renge dayalı bir tedavi yöntemi olduğundan sadece ciltten daha koyu renkteki benlerin tedavisinde kullanılabilir.

Koyu renkli benler ya melanin denilen kahverengi pigmentle oluşmuştur veya damar beni şeklindedir ve kırmızı renklidir.Renkli alanın ışıkla gelen ısıyı daha fazla tutması sonucunda ısınır.Melanin pigmenti içeren kahverengi benler laser uygulandığında dokuda hasar oluşturacak düzeye kadar yükselir doku bir anlamda pişer ve altındaki canlı dokudan sınırlanarak ayrılır.Günler içerisinde ayrılan bu tabaka benin küçülmesini veya kaybolmasını sağlar.

Dermabrazyon Uygulaması

Dermabrazyon nedir? Dermabrazyon özel bir motor ve buna bağlı çalışan zımpara uçlar ile mekanik olarak cildi soyar. Soyulmuş cilt yara iyileşmesi mekanizmasıyla kendini yeniler. Sonuç olarak cilt hem tazelenip genç bir görünüme kavuşurken cildin yüzeyindeki bazı lekelenmeler ve sivilce izleri gibi bazı izler daha az belirgin bir hale gelir.

 

Sivilce izlerinin tedavisinde en etkin yöntemlerin başında dermabrazyon gelmektedir.Dermabrazyon veya laser yüz germe ameliyatı yerine geçer mi?

Hayır, cildi soyarak sadece belli kırışıklıklara ve lekelere (zamanla güneş etkisiyle ortaya çıkan lekeler veya hamilelik sonrası oluşan lekeler gibi) etki edebilirsiniz. Yüz germe ameliyatı üç boyutlu olarak yaşlanma belirtileri gösteren ve sarkan cildin restore edilmesidir. Bu anlamda daha kapsamlı bir işlemdir.

 

Dermabrazyon Uygulaması Nasıl Yapılır: Ameliyathane şartlarında yapmak en uygunudur. Sadece problemli bölgeye değil, yüzü estetik ünitelerden oluşan bir bütün olarak değerlendirip tüm bu bölgelere işlemi uygulamak daha iyi sonuç verir. Örneğin kaşların arasında birkaç santimlik bir alanda yer alan sivilce izlerini tedavi etmek için tüm alın bölgesine müdahale gerekir.

 

Dermabrazyon Uygulaması Sonrası:
Ağrılı bir işlem değildir. Ancak düşme sonrası deri soyulunca hissedilen sizlamaya benzer bir sızlama hissi birkaç gün sürebilir. Bu sürede kullanılan kremlerle sızlama hissi geçer. 7-10 gün içinde soyulan deriler iyileşir. 2-3 hafta içinde işleme bağlı şişlikler geçer, kesin etki 3 ay sonunda ortaya çıkar. 4-6 hafta kadar işlemin yapıldığı alanlarda kızarıklık görülebilir. Hastanın durumuna göre 2., 3. seans uygulamalarla etkinliği arttırılabilir.

Mucize Değişim

[vslider name="fd"]YASEMİN BOZKURT SAYESİNDE MUCİZE DÖNÜŞÜM!

Anaokulu öğretmeni Gülçiçek görüntüsünü beğenmediği için uzun yıllar boyunca hayata küs yaşıyordu, ancak …

26 yaşındaki anaokulu öğretmeni Gülçiçek görüntüsünü beğenmediği için uzun yıllar boyunca hayata küs yaşıyordu.

Dış görüntüsü yüzünden iş bulamayan Gülçiçek  3 yıl önce ünlü televizyoncu Yasemin Bozkurt’tan yardım istedi . yardım isteğini geri cevirmeyen Yasemin Bozkurt estetik plastik ve rekonstrüktıf cerrahı uzmanı doktor Fatih Dağdelen’e bir dizi estetik operasyonla genç kızın hayatını değiştirdi.

CİNE5 ekranlarında yayınlanan “Yasemin Bozkurt’la Buluşma Noktası” programında Gülçiçek’i ağırlayarak hayatının nasıl değiştini izleyenlere paylaştı.

YASEMİN BOZKURT SAYESİNDE MUCİZE DEĞİŞİM!

[yframe url='http://www.youtube.com/watch?v=tngmsVymHx4'] [yframe url='http://www.youtube.com/watch?v=fskn86ezCo4']
Copyright © 2012 Dora Hospital Tüm Hakları Saklıdır!