Home / Blog / Cilt Estetiği: Botulinum toxin tip A ( Botox® )Uygulaması

Botulinum toxin tip A ( Botox® )Uygulaması

Botox®  zamanla yüzde olusan dinamik kırışıklıklari, çizgileri azaltan basit, cerrahi olmayan bir uygulamadır. Yirmi dakikalik bir uygulama ile kırışıklıklara yol açan kaslari 4 ila 6 aya kadar gevsetir. 3-7 gün içerisinde etkili olmaya baslar. Kolay, hızlı ve iyileşme süreci gerektirmeyen bir uygulama oldugu için birçok insan uygulama sonrası işine ve günlük hayatına geri döner.

KIRIŞIKLIKLAR NASIL OLUŞUR? Yüzümüzde mimiklerimizi her hareket ettirdigimizde yani güldüğümüz, kızdığımız, şaşırdığımız zaman cilt altındaki kaslar hareket eder. Bu hareketlerin sürekli tekrarlanmaları ile zamanla yüzümüzde kırışıklıklar oluşur. Bu kırışıklıklara dinamik kırışıklıklar adı verilir.Kişinin mimiklerini kullanma sıklığı, güneşe maruz kaldığı süre, cilt ve kas yapısı, yaş ve cinsiyet bu kırışıklıkların seviyesinde belirleyicidir.

Botox®  NERELERE UYGULANABİLİR? Özellikle mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan alın bölgesi, kaş arası ve göz kenarı çizgileri Botox® tedavisine son derece iyi cevap vermektedir.

Bunun dışında da üst dudak ve boyun çizgileri tedavi edilebilir.Ayrıca el, ayak ve koltukaltı bölgeleri ,terleme tedavisinde Botox® kullanılmaktadır.

NASIL YAPILIR? Estetik cerrahınız en iyi sonucu alabilmek için enjeksiyon yapılacak bölgeyi tespit eder. Anestezi gerekmez, hassasiyete göre belki anestetik bir krem veya buz kompresi uygulanabilir. Uygulanacak her bölgeye çok az dozlarda Botox®enjeksiyonla tatbik edilir. Uygulama süresi yaklasık 20 dakikadır. Normal aktivitenize hemen geri dönersiniz.

Botox®  Yapıldıktan Sonra Ne Kadar Zaman Etkilidir? Botox® etkisi 4 aya kadar sürmektedir. Tekrar eden uygulamalarda bu süre artmaktadir.

Botox®  Yan Etkileri Var mıdır? Bilinçli ve tecrübeli ellerde yan etkisi çok azdır. Çok nadir olarak, bas ağrısı veya yanlış yere uygulama sonucu geçici göz kapağı düşüklüğü görülür. Enjeksiyon alanında nadiren hafif kızarıklık görülebilir, makyajla kolayca kapatılabilir.

Uygulamaya Devam Etmezsem Kırışıklıklarım Daha Kötüye Gider mi? Hayır. Kırışıklıklarınız yavaş yavaş tedavi öncesi durumuna geri döner

Botox® Allergen inc şirketinin patentli ürünüdür.

 1. 09 Ekim 2011

  Botox yaptirmayi dusunuyorum. Kas arasindaki ve burundan Dudaga giden çizgileri gidermek için. 26 yasinday çok derin cezgiler yok .,maliyeti ne kadardir

  • 20 Kasım 2015

   Suanda fransadayim, daha f6nce 4 5 sene f6ncesinde Fransada bir defa oropatien gecirdim sac ekdirdim ama, hem yerleri belli hemde azaldi ve du$du ekilen saclar eger bir uygun fiyat teklif ederseniz 1 ay kadar Tfcrkiye gelebilirim Yilba$inda.saygilarim ile.birde 1sorum var, bir ba$kasinda alinip sae7 nak oluyormu?? Karde$den karde$e mesela ? +43

 2. 22 Kasım 2011

  Botox yatirmayi düşünüyorum. Kas arası ve anlım(kas üstü).
  Toplam fiyatı alabilirmiyim?

 3. 25 Aralık 2011

  merhaba, benim sorumun yüzümde, akne rahatsizligindan sonra yüzümde yara izleri kaldi bunlari yok etma sansimiz varmi? ne kadar sürer ve fiyati ne kadardir??
  cevabiniza SIMDIDEN TESEKKÜRLER..

 4. 30 Ocak 2012

  merhaba fatih bey,ben 4 sene önce sizde silikon yaptirmistim,simdide göz cevresine botox ve burun kenarlarina dolgu düsünüyorum,bana maliyeti hakkinda yaklasik bi fiyat verirseniz sevinirim,tskler..

 5. 06 Nisan 2015

  Kas arası , anlım(kas üstü)veburun kenarlarina Botox yatirmayi düşünüyorum
  Toplam fiyatı alabilirmiyim?

 6. 20 Kasım 2015

  Suanda fransadayim, daha f6nce 4 5 sene f6ncesinde Fransada bir defa oritapeon gecirdim sac ekdirdim ama, hem yerleri belli hemde azaldi ve du$du ekilen saclar eger bir uygun fiyat teklif ederseniz 1 ay kadar Tfcrkiye gelebilirim Yilba$inda.saygilarim ile.birde 1sorum var, bir ba$kasinda alinip sae7 nak oluyormu?? Karde$den karde$e mesela ? Was this answer helpful?

Comments

Yorum Yazın:

*

E-Mail Adresiniz Yayınlanmayacaktır.

Copyright © 2012 Dora Hospital Tüm Hakları Saklıdır!