Home / Blog / Cilt Estetiği: Dolgu Maddesi Uygulamaları

Dolgu Maddesi Uygulamaları

Restylane ®, hayvansal hammadde içermeyen, stabilize Hyaluronik asittir. (NASHA). Deriye zerkedildigi zaman, vücudun kendi hyaluronik asiti ile birleserek hacim yaratir. Bu hacim ile dudaklarin, çizgilerin, kirisikliklarin ve yüz kivrimlarinin tedavi edilmesi saglanmaktadir.

DOLGU MADDESİ UYGULAMASI SONRASI Restylane ® , hayvansal hammadde içermeyen, stabilize Hyaluronik asittir. (NASHA). Deriye enjekte edildiği zaman, vücudun kendi hyaluronik asiti ile birleşerek hacim yaratır. Bu hacim ile dudakların, çizgilerin,kırışıklıkların ve yüz kıvrımlarının tedavi edilmesi sağlanmaktadır.

 

Hızlı ve kolay uygulanmasının yanı sıra, görülebilir sonuçların hemen elde edilmesine olanak sağar. Şeffaf ve renksiz bir jel halinde üretilen restylane, derinizin üst kısmına konulunca kendi cilt tonunuz ( renginiz ) ile karışarak bütünlük oluşturur.

 

Tedavi Sonrasında Beklentilerim Neler Olabilir? Restylane ®  enjeksiyonlarından sonra normal aktivitelerinize hemen geri dönebilirsiniz. Hissedilen rahatsızlıklar en alt düzeydedir. Tedavi edilen bölgede, birkaç saat süren hafif bir şişme olabilir. Makyaj ile kolaylıkla kapatılabilecek hafiflikte olan morluklar görülebilir.

 

Tedavi yapılan bölgeye bağlı olarak sonuçlar, 3-6 ay arasında bir süre için kalıcı olurlar. Alerjik reaksiyonlar çok nadir görülürler. Bunlar, enjeksiyon bölgesinde kızarıklık, kaşınma veya sertlik seklinde olabilirler. Restylane tedavisi, genellikle operasyona bir alternatif olarak uygulanır.

 

Tedavi Nasıl Uygulanır? Restylane ®  vücudun kendi hyaluronik asit yoğunlugunun azaldığı bölgelere enjekte edilir. Enjekte edildiği bölgelerde hacim oluşturarak tedavi sağlar.

 

Sonuçlar çok hızlı elde edilir ve enjeksiyonlar sonucu iz kalmaz.
Botox® tedavisinde oldugu gibi, Restylane ® tedavisinden de ” öglen molasi” prosedürü olarak söz edilir. Genellikle, 20 dakikadan daha az bir süre içinde uygulama yapilir.

 

Restylane ® minik bir igne ile, derinin altina, kirisiklik altinda bulunan kendi kolajeninizin içine enjekte edilir. Gereken enjeksiyon sayisi,
kirisikligin derinligine ve uzunluguna bagli olarak degisir. Birkaç adet enjeksiyon gerekebilir.

 

Neden Restylane ®  Tedavisi Seçilir? Restylane ® , bakterilerle ayrisabilen diger dolgu maddeleri gibi hayvansal kökenli degildir. Bu olgu, allerjik reaksiyonlari en aza indirgedigi gibi, hayvanlara özgü hastaliklarin insanlara tasinmasina da engel olmaktadir. Dolayisiyle, restylane kullanimi tamamen güvenli olmakta ve tedavi öncesi herhangi bir test uygulamasi gerktirmemektedir.

 

Tedaviler herhangi bir cerrahi islem içermediginden, yüz germe operasyonlarina non invaziv bir alternatif olmaktadir. Restylane ®  dogal bir görüntü verdigi için, vücudunuzunBaşka bir bölgesinden doku almaya gerek kalmaz. Restylane ® , Power Peel microdermabrasion , kimyevi deri soyma ve hatta yüz germe operasyonlari gibi diger yüz gençlestirme prosedürleri ile baglantili olarak kullanılabilir.

 1. 04 Ağustos 2011

  Dolgunun kalıcı süresi ne kadar acaba ? İstediğimiz her yere dolgu yaptırabiliyormuyuz ?

 2. 04 Ağustos 2011

  Ben penisimin kalınlaşmasını istiyorum bunu dolgu maddesi ile gerçekleştirmek mümkünmü ?

 3. 04 Ağustos 2011

  Dudaklarım çok ince sizce dolgumu yoksa botox mu yapılması daha iyi.Hangisi daha fazla kalıcı ?Fiyat nedir dolgu ve botox fark ediyormu ?

 4. 12 Ağustos 2011

  dr.Fatih bey öncelikle saygılarımı sunuyorum ben 7 kilo verdim yüzüm zayıfladı hafif sarkma oldu zayıflığımdan memnunum fakat takıntım yüzüm kalıcı dolgu yapılabilir mi fiatı ne olur tekirdağdan geicem hemşireyim

  • 12 Ağustos 2011

   kalıcı dolgu nasıl yapılıyor fiyatı nedir ?

 5. 16 Aralık 2011

  merhaba ben dudaklarımın daha dolgun görünmesini istiyorum ancak bununda çok doğal bir görünüm olmasını istiyorum dudak dolgusumu yoksa botox mu yaptrmam lazm?3aylık geçici bir dolgu yada botoxun fiyatları ve kalıcı dolgu fiyatları nelerdir?irtibata geçerseniz sevinirim kısa süre içerisinde yaptrmayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim..
  saygılar

 6. 08 Şubat 2012

  meme silikonu taktırdım ben ama doktorum beni çağırıp silkonun çıkarmak istediğini söyledi çünkü tvlerde söylenen silikondanmış dedi sorun yok ama istersen çıkaralım dedi ve benden 2 milyon istedi bende sizn hatanız neden para isyiorsunuz dedim sizce bu normalmi lütfen beni arrasanız sevinirm güvenimi kaybetim doktora lütfen ben ona tekrar para vermem gerekiyormu onu sölerseniz çok mutlu olurum

 7. 15 Şubat 2012

  dr.fatih bey benim sorunum dudaklarımla ilgili dudaklarım ne ince nede kalın ben biraz daha dolgun gözüksün istiyorum ücreti nedir bilgilendirirseniz sevinirim

 8. 30 Mart 2012

  Fatih bey,
  Size malatyadan yazıyorum. 7-8 yaşlarında geçirdiğim düşme sonucunda sol elmacık kemiğimde deformasyon oluştu. Bir gamze gibi duruyor ama o bölgeye derinin sıkışmasından dolayı da yaşla birlikte kırışıklıklar oluşuyor. Yüzümün diğer tarafında ise bu kadar kırışıklık yok tabii. Bu deformasyonu gidermek için nasıl bir operasyon tavsiye edersiniz? Yaz tatiline doğru size gelmeyi düşünüyorum.Bilgi verirseniz çok memnun olurum.

  İyi günler dilerim

 9. 16 Mayıs 2012

  dudaklarımı dolgunlaştırmak istiyorum fiyat bşilgisi almak istiyorum

 10. 12 Temmuz 2012

  fatih dağdelen hangi hastanede görev yapmakdadır

 11. 05 Mayıs 2015

  merhaba dudak dolgusu fiyatları hakkında bilgi verirmisiniz?

 12. 30 Kasım 2015

  súper degisime Tanere katilmak istiyorum. sorunlarim cok kiloluyum gúlúyorlar bana hayatimda denize gitmedi gúlúrler digye bana ve yúzúmde kirisiklardan kurtulmak idtiyorum. bana bilgi vermeniz beni cok mutlu edicek saygilar Alev izetoglu

 13. 24 Ocak 2016

  Ben kaş ortasındaki çizginin yok olması için botox yaptırmak istiyorum. Maliyetini öyrene bilirmiyim?

Comments

Yorum Yazın:

*

E-Mail Adresiniz Yayınlanmayacaktır.

Copyright © 2012 Dora Hospital Tüm Hakları Saklıdır!