Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız yüz germe, herhangi bir cerrahi işlem olmaksızın, yüzdeki kırışıklıkları ve sarkmaları ortadan kaldıran bir yöntemdir. Cilt gençleştirme ve yüz germe yöntemleri ile birleşen anatomik bilgi ve teknikler, ameliyat olmadan da ameliyata yakın sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Ameliyatsız tekniklerin ortak avantajı, günlük ve iş yaşamına hızlıca geri dönüş yapılabilmesidir. Bunun yanı sıra, ameliyat kaynaklı yan etkilerin de etkisi ortadan kalkmış olur. Operasyon sırasında genel anestezi uygulanmaz. İşlemlerin çoğu cilt altı ve cilt dokularını onardığı için yaşlanmaya karşı önem de alınmış olur.

En Çok Uygulanan ve Etkili Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Lazerlift ile Yüz Germe

Cilt altı ve cilt dokularının lazer sistem ile ısıtılması ile etkili olan, lazerli yüz germe yöntemine Lazerlift ile Yüz Germe denilmektedir. Kollajenler, yaklaşık olarak 50 ila 60 derece ısıtıldıklarında kısalırlar. Cilt altı ve cilt dokusu Lazerlift ile ısıtıldığı zaman, bahsettiğimiz kollajenler kısaldığı için cilt gerilir ve gerginleşir.

Daha sonrasında ise, ciltteki kısalan kollajen alanında yeniden bir kollajen üretimi başlamaktadır. Bu sayede uygulama yapılan alanda, cilt ve cilt altında yenilenme meydana gelir.

Ameliyatsız yüz germe işleminin etkinliği, bazı uygulamalar ile kombine edildiğinde yaklaşık olarak 2 katına çıkabilir. Lazerlift somonDNA, hyaluronik asit aşı, PRP ve mezolift bu yöntemlere örnek verilebilir. Operasyon sonrasında sosyal ve iş yaşamına hemen dönülebilir. Etkili olması için 2 ila 4 seans uygulanmalıdır. İşlemin etkisi ve görünüme katkısı 1 – 1.5 sene sürmektedir.

Mikro Fokuslu Ultrason (Ultraskin) ile Yüz Germe

Ultraskin, ses dalgaları ile cilt altı ve cilt dokularını etkileyen ameliyatsız yüz germe tekniğidir. Hafif gıdılarda, çene netliği kaybında, yanak sarkmalarında uygulanabilecek bir prosedürdür. Ses dalgalarının en iyi özelliği olarak, cildi yaralamadan cilt altı dokulara ulaşması olabilir.

Cilt altında istenilen dokuya ulaşmak, dozları ayarlamak ile mümkündür.Ultraskin, ses dalgaları ile cilt altı ve cilt dokularını etkileyen ameliyatız yüz germe tekniğidir. Hafif gıdılarda, çene netliği kaybında, yanak sarkmalarında uygulanabilecek bir prosedürdür.

Ses dalgalarının en iyi özelliği olarak, cildi yaralamadan cilt altı dokulara ulaşması olabilir. Cilt altında istenilen dokuya ulaşmak, dozları ayarlamak ile mümkündür.

Cilt altında bulunan SMAS dokularına ulaşabilen ses dalgaları, dokuları etkileyerek yüzü gerer ve ameliyatta bu tekniğin kullanılması tercih edilir. Fokuslu ultrasonun etkisi ise üçüncü aya gelindiği zaman maksimum düzeye çıkmaktadır.

Fokuslu ultrasonu kombine olarak uygulamak, etkiyi daha da arttırmaktadır. Yüz yağları kaymış veya boşalmış hastalarda dolgu ile,  Hastanın cildi gevşemiş ise Lazerlift ile, Gıdısı olan hastalarda ise ip ile birlikte uygulanması etkiyi arttırmaktadır.

Operasyonun etkisi yaklaşık olarak 1 ila 1.5 yıl arasında devam etmektedir. Hastaya tek seans olarak uygulanmaktadır.

Fraksiyonel Radyofrekans (Altın İğne, Scarlet, Altın Frekans)

Fraksiyonel Radyofrekans – Mikroiğneli Radyofrekans – yöntemi, radyofrekansın ısıtıcı özelliği ile iğnelerin mekanik etkisi özelliğinden dolayı cildi gerer. Mikroiğneler vasıtası ile gözenekler küçülür, radyofrekans etkisi ile de cilt sıkılaştırılır.

Kırışıklık problemli elastikiyet kaybi olan ve sarkmaya eğilimli kişilerde tercih edilmektedir. Geçmiş dönemlerde aknelenen ve hala akne izi olan kişilerde uygulanması, özellikle başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Seansların arasında 3 ila 5 hafta olmalıdır ve ortalama olarak 3 seans uygulanır. Yüz sarkmalarındaki etkisini arttırmak için Lazerlift ve PRP ile birlikte uygulama tercih edilmelidir.

İple Yüz Germe (Örümcek Ağı Estetiği, İp Askı, Fransız Askısı)

İple Yüz Germe yöntemi de, ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden birisidir. İplerin zaman içerisinde vücutta erimesi ile atılanları ya da kalıcı olanları bulunmaktadır. Kalıcı iplerin etkisi her ne kadar da uzun sürse, kalıcılıkları dolayısı ile cerrahi bir işlem olarak ele alınmaktadır.

Zaman içerisinde eriyen ve vücuttan atılan ipler, daha yaygın olarak tercih edilmektedir. Özellikle fazla büyük olmayan gıdılarda ve alt yüzde, çene hattının bozulduğu durumlarda etkilidir.

İp ile Yüz Germe yöntemi, yağ dokusu az olan kişilere uygun değildir. Alt yüz bölgesinde daha çok tercih edilmektedir.

Dolgu ile Yüz Germe

Yüzde meydana gelen sarkmalar, yalnızca cilt gevşemesi sonucunda değil, cilt altında bulunan bağların zayıflaması, yağ ve kemik kayıpları ile de olabilir. Genetik olarak yanakları zayıf olan kişilerde, erken yaşta yanakta düzleşme, çöküklük ve göz altı çukuru ile torbalanmaya eğilim olur.

Bu tür durumlarda, dolgu ile gözaltı ve yanak desteği sağlanması gereklidir. Yaş ilerledikçe şakaklarda ve yanaklarda yağ ile kemik kaybı gerçekleşmektedir. Böyle durumlarda eksilen hacmi düzeltmeden, diğer yöntemlerin pozitif etkisinin görülmesi pek mümkün değildir.

Bunun yanı sıra yüzü geren cilt altı bağ dokusuna ve yüz bağlarına dolgu uygulamak germe etkisi (lifting) etkisi yapar. Ameliyatsız yüz germelerinde, 40 yaş sonrasında dolgu eklenmesi ile yapılan işlemlerden en etkili sonuçlar alınmaktadır.

Tekniğin doğru uygulanması ile, doğru alanlara dolgu uygulanması sonucunda şişme yerine gençlik ifadesi veren toparlanma ve daralma görülmektedir.

Detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Yüz Germe EstetiğiالعربيةNederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe
WhatsApp chat
SİZİ ARAYALIM!