Botox – Kırışıklık Giderme

Ünlülerin estetiği: Botox®

Yaşlarına rağmen güzellikleri ile herkesi kendine hayran bırakan birçok ünlüyü televizyonda görebilirsiniz. Ünlülerin estetiği Botox® aslında size hiç de uzak değil. Siz de bu yöntemle kırışıklıklardan kolayca kurtulabilir, cildinizi canlandırabilirsiniz. Botox®, zamanla yüzde oluşan dinamik kırışıklıkları ve çizgileri azaltan basit, cerrahi olmayan bir uygulamadır. 10 dakikalık bir uygulama ile kırışıklıklara sebep olan kaslar 6 aya kadar gevşetilebilir.

Estetik cerrahi de devrim yaratan buluş botox, kırışıklık ile mücadelede en hızlı sonuç veren estetik cerrahi uygulamaların başında gelir. Dünyada en sık yapılan estetik cerrahi uygulaması olan bu işlem, acı vermeyen ve ortalama 10 dakika süren bir estetik müdahaledir. Estetik güzellik haricinde terleme tedavisinde de başarı ile uygulanmaktadır. Aşırı terleme, koltuk altı terlemesi el terlemeleri ve koku yapan ayak terlemelerinde de bu işlem başarı ile uygulanmaktadır.

İşlem mutlaka bir estetik cerrah tarafından ve steril bir ortamda yapılmalıdır. Botox enjeksiyonları, kırışıklık yaratan kasları rahatlatarak, yüz kaslarının fazla kullanılmasıyla oluşan kırışıklıkları ve çizgileri ortadan kaldırır. Botox’un en çok kullanılan estetik işlemlerden biri haline gelmesinin pek çok sebebi vardır. Alında ve yanaklarda kaz ayağı diye tabir edilen, gözle şakaklar arasında meydana gelen kırışıklıklar, deri altındaki kasların sürekli hareket  halinde olmasından kaynaklanmaktadır.

Botox ’un etkisi 1 haftadan sonra gözle görülür hale gelir.

Farkında olmadan devamlı ve tekrar eden yüz hareketleri, kaslar arasındaki bölgede meydana gelen kırışıklıklara sebebiyet verebilir. Botox enjeksiyonları bu kırışıklıkları ve buruşmaları önlemektedir. Bu kırışıklık giderici tedavi sadece bu etkilere maruz kalan yüz bölgelerinde kullanılır. Botox aynı zamanda ense çizgilerini yumuşatmak dolayısıyla yaşlılığın etkilerini ortadan kaldırmak için de kullanılmaktadır.

Detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletşime geçiniz.

fatih dağdelen botox

Merak Ettiklerinizi SorabilirsinizBotox Ameliyat Hakkında
العربيةNederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe
WhatsApp chat
SİZİ ARAYALIM!