Home / Archive by category "Diş Estetiği"

Diş Beyazlatma

Beyazlatma (bleaching) işlemi nedir ve nasıl yapılır? Beyazlatma dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan renklenmeleri giderme işlemidir. Şu anda bilinen iki değişik diş beyazlatma yöntemi vardır. Bunlardan ilki hastanın kendi başına uygulayabileceği bir yöntemdir, aşamaları şöyledir: Diş hekimin ağızınızdan  ölçü alıp, dişlerinizin üzerine takabileceğiniz ince lastik kalıpları hazırlatması, Hastanın kendisi için hazırlanmış özel kalıbın

Gülümseme Estetiği

Gülüşün mesleki kariyerde yeri tartışılmazdır. Gülüşler sosyal gülüş, sportif ve seksüel gülüş olarak ta sınıflandırılmış olsalar da as olan içten gelen gülüştür. Estetik cerrahi ve diş hekimi ile birlikte kombine edilen bu estetik uygulama son yıllarda yükselen bir trend haline gelmiştir.

Diş Estetiği

Gülüş estetiği ile birlikte değerlendirilir. Estetik bir gülüş için dişler kadar dişetlerinin de sağlığı, rengi, seviyesi ve simetrisi çok önemlidir. Diş eti estetiği, dişleri çevreleyen dokuların sağlığı konusunda uzmanlaşmış periodontolog tarafından yapılır.

Zirkonyum Soru Cevap

Bilgisayar destekli ileri teknolojiyle dişler yeniden tasarlanabilirmi? Birçok teknik kişinin gülüşünü adeta yeniden tasarlarken bilgisayar destekli uygulamalar sıfır hatayla istenen dişlere ve gülümsemeye ulaşılmasını sağlıyor.

Copyright © 2012 Dora Hospital Tüm Hakları Saklıdır!