Vaser Liposuction

Günümüzde en sık yapılan estetik ameliyatlardan biri olan liposuction ameliyatında ultrason teknolojisinin kullanımı hızla artmaktadır. Ultrason teknolojisinin kullanım amacı, yağ hücrelerine özel ultrason dalgaları gönderilerek yağ hücrelerinin sıvılaştırılması ve ince kanüller ile bu hücrelerin alınmasıdır.

Operasyon kadınlarda ve erkeklerde istenmeyen yağların biriktiği tüm bölgelere yapılabilmektedir.

Erkeklerde ekstra jinekomasti olarak adlandırdığımız meme büyümesi problemlerinde çok başarılı sonuçlar alabilmekteyiz. Erkeklerde karın bölgesinde uygulanan Vaser işlemi ile karın bölgesindeki baklava dilimleri oluşturulmakta ve karın bölgesi yeniden şekillendirilebilmektedir.

Yeni nesil Vaser Liposuction tekniğinin, klasik liposuction tekniğine göre oldukça fazla avantajları vardır. Örneğin bu teknikte alınan yağ dokusu, vücudun başka bölgelerinde dolgu maddesi olarak kullanılabilmektedir.

Yeni nesil Vaser Liposuction tekniği uygulanan hastalarda, klasik liposuctionda görülen yüzey pürüzlenmeleri, dalgalanmalar görülmez. Bu teknikte morarma ve ağrı, klasik liposuction’a ve lazer liposuction’a göre çok daha az görülmektedir.

Operasyon genel anestezi altında, hastane koşullarında yapılmaktadır. Birkaç gün içerisinde sosyal yaşama dönülebilir. 1 ay kadar ağır spor yapmaktan kaçınmak gerekir.

Vaser Liposuction Operasyonun İyileşme Dönemi

Vaser Liposuction tekniğinin avantajları, kişinin klasik liposuction işlemlerine göre çok daha az ağrı hissetmesi ve ciltte minimum morluk oluşmasıdır. Operasyon sonrasında kişi sosyal hayatına hemen dönebilmektedir. İyileşme dönemindeki sonuçlar etkilidir ve kısa sürelidir.

Vaser Liposuction’da yağ dokusu ultrason ile sıvı hale getirildiği için zahmetsiz ve kolay olmaktadır. Bu şekilde yağ alımı sırasında oluşabilecek şiddetli morluk ve ödem, azaltılmış olur. Operasyon sonrasında, 1 ay kadar süre boyunca ağır spor yapmaktan kaçınmak gerekir.

Vaser Liposuction operasyonuna Girecek Olan Hastaları Nasıl Bir Süreç Beklemektedir?

Vaser Liposuction tek bir alanda uygulanabilmesi gibi problemli olan birkaç bölgeye, aynı zamanda kombine bir estetik şeklinde de uygulanabilir.

Vaser Liposuction erkeklerde jinekomasti operayonları için de kullanılmaktadır.

Kadınlarda en çok tercih edilen bölgeler arasında basen, karın, gıdı bölgesi ve kollar öne çıkmaktadır. Bunun yanı sıra, Vaser Liposuction, istenmeyen ve biriken yağların olduğu tüm bölgelere uygulanabilmektedir. Bunlara diz içleri, göğüsler, sırt, iç ve dış bacak örnek gösterilebilir.

Küçük bir bölgede ve tek bir kısıma uygulanacak ise lokal anestezi tercih edilebilir. Bunun yanı sıra kapsamlı bir şekilde uygulanacak ise, hastaya genel anestezi ya da sedasyon uygulanmalıdır.

Tek bölgede uygulanan Vaser Liposuction işlemi yaklaşık 1 saat sürmektedir ve uygulanan bölge çoğaldıkça bu süre artmaktadır. Hastaya verilen kuvvetli ağrı kesiciler sayesinde hasta ameliyat sonrasındaki ilk saatlerini oldukça ağrısız ve konforlu bir şekilde geçirmektedir. Operasyon sonrasında hastaya özel tasarlanmış bir korse giydirilmektedir.

Ameliyat sonrasında uyuyan hasta, yaklaşık 3 saat içerisinde ilk yürüyüşü yaptırılmaktadır. Hekimin karar vermesi ile birlikte, hasta yatış gerçekleştirmeden taburcu olabilmektedir.

Bunun haricinde, kapsamlı olarak yapılan Vaser Liposuction sonrasında, hastanın ilk gecesinin daha konforlu geçmesi için hastanede kalması istenir. Ülkemize yurt dışından gelecek olan hastalar ise, 3. gün sonrasında ülkelerine dönüş yapabilmektedirler.

Vaser Liposuction Sonrası Süreç Nasıldır?

Operasyon sonrasında hastanın korseyi 3 ila 4 hafta boyunca kullanması gereklidir. Tekniğin avantajı olarak morlukların sıklığı azdır ve hızlı bir şekilde iyileşmektedir. Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi iyileşme sürecinde vücutta bir miktar ödem görülebilir.

Fakat Vaser Liposuction işlemini yaptıranlar, bir hafta geçtikten sonraki iyileşme döneminde ödemlerin inmesi ile incelmenin etkilerini görür ve bu etki 10. günden sonra tamamen belirginleşir.

Cevabı en çok merak edilen sorulardan biri ise "Bu ameliyatı yazın olmak mümkün müdür?"

Her estetik operasyon, her mevsim yapılabilmektedir. Hava şartları iyileşme dönemine olumlu ya da olumsuz bir etki yapmamaktadır. Bunun yanı sıra, Vaser Liposuction sonrasındaki korse kullanım dönemi, aşırı sıcak dönemlerde hastayı bunaltabilir.

Dış ortamda sıcağa maruz kalan hastalar kendilerini rahatsız hissedebilirler.

Eğer operasyon sonrasında hasta serin bir ortamda vakit geçirecekse, işlemin yaz döneminde gerçekleştirilmesinin hiçbir mahsuru yoktur.

Operasyon sonrasında hasta tatilde ise denize ya da havuza girebilir. Hastanın tek yapması gereken ise kendini güneşten korumalıdır.

Operasyon tekniği gereği, deri altına giriş küçük delikler ile yapıldığından ötürü, bu yara izlerini güneşten saklamak oldukça kolaydır.

Uzun yıllar boyunca diyet ve spor yapılarak kurtulamadığınız yağlardan kurtulmak isterseniz Vaser Liposuction aradığınız çözüm.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

liposuction-liposaksin-nedir

Merak Ettiklerinizi SorabilirsinizالعربيةNederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe
WhatsApp chat
SİZİ ARAYALIM!