Kol Germe

Elinizi uzatın ve daha güzel bir görünüme kavuşun…

Yaşlılık, aralıklı kilo verme, yer çekimi gibi sebeplere bağlı kolların arka ve iç kısmında sarkıklıklar meydana gelir. Günlük hayatın getirdiği bu kusurlardan kol germe operasyonuyla kurtulunabilir..

Bu operasyonla kol iç ve arka kısmında (sarkık bölgede) elips şeklinde bir kesi yapılarak sarkık deri ve fazla olan yağ dokusu eksize edilir. Yaşlanma, kilo alıp, verme güneşe maruz kalma, yer çekimi gibi nedenlerle kol arka ve iç kısımlarında sarkıklıklar meydana gelir. Bu sarkıklık ve deformasyonlar kol germe ameliyatı ile düzeltilerek kolların gerginliği sağlanır.

Ancak bu işlem kolun arka kısmında dikme bir iz oluşturacağından ancak deformasyonu ve sarkıklığı ileri derecede olan uygun hastalar için önerilen bir yöntemdir. Kol germe ameliyatı lokal anestezi ya da genel anestezi altında yapılmaktadır. Kol iç ve arka kısmından uzun elips şeklinde deri ve yağ dokusu çıkartılır.

Kesi yeri iki tabaka halinde içten ve dıştan estetik dikişle dikilir. Ardından kollara elastik bir bandaj sarılır. Hasta aynı gün evine dönebilir. Özellikle ameliyattan sonraki ilk günlerde kolların yüksekte tutulması önerilir. Dikişler 1 hafta sonra alınır. Hasta günlük aktivitelerine birkaç gün içinde başlayabilir.

Sürekli kilo alıp vermek, yaşlılık, ve genetik yapı gibi nedenlerden dolayı üst kolunuzda sarkmalar meydana gelebilir. Kişinin yaptığı egzersizler kolların güçlenmesine yardımcı olur ve kol kaslarının gelişmesini sağlar; fakat esnekliğini kaybetmiş ve yağ birikmiş deriye herhangi bir fayda sağlamamktadır. Eğer sizin de kollarınız sarkıksa kol germe operasyonu sizin için idealdir.

Kol Germe Ameliyatı

Kol Germe Operasyonu Sayesinde;
• Hasta koltuk altından dirsek kısmına kadar olan bölgedeki birikmiş fazla yağlardan kurtulabilir.
• Kişi daha gergin ve pürüzsüz bir kola sahip olabilir.
• Hasta daha dinamik ve orantılı bir vücuda sahip olabilir.

• Kol germe ameliyatı genel anestezi ile yapılacaksa hasta tamamen uyuduğu için ameliyattan önceki 6 saat boyunca yemek yenmemeli, operasyon sonrası en az 4 saat boyunca da kişi bir şey yiyip içmemelidir. Aynı zamanda bu ameliyat lokal anestezi ile de yapılabilir.

• Hasta hekimin onayı ile ameliyatın ardında aynı gün ya da operasyondan 1 gün sonra taburcu olabilir.

• Ameliyat sonrası kişinin kolları bandajlı olacaktır. Bu bandajlar 1 hafta 10 gün kadar kullanılmalıdır.

• Ameliyat sonrası kollarda hafif şiddetli ağrılar olabilir. Kullanacağınız ağrı kesiciler, ağrıları durduracaktır.
• Ameliyattan 1 hafta sonrasında bandaj açılarak banyo yapılabilir. Banyonun ardından bandajlar tekrar sarılmalıdır.
• Ameliyat sırasında kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için sonradan dikiş aldırma sıkıntısı yaşanmayacaktır.

Detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçin.

kol-germe-ameliyatiKol Germe Ameliyat Hakkında
العربيةNederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe
WhatsApp chat
SİZİ ARAYALIM!