Bölgesel Zayıflama

Günümüzün en fazla tercih konusu olan zayıflama yöntemlerinden biri de bölgesel zayıflama yöntemidir. Söz konusu zayıflama yöntemi, kişilerin vücutlarındaki bel, basen ve göbek gibi bazı kısımlarında toplanmış halde olan yağları azaltma amacı ile başvurulan bir zayıflama tekniğidir.

• Bölgesel Fazlalıklar Ne Anlama Gelir?

İnsanların vücutlarında belli bir takım faktörlerden ötürü biriken yağ gruplarına bölgesel fazlalık adı verilmektedir. Büyük oranda genetik yani kalıtım yolu ile birlikte geçen bir nedene bağlı olan bu bölgesel fazlalıklar, vücutta dengesiz ve orantıdan uzak bir görüntüye sebep olurlar. Söz konusu bu bölgesel fazlalıklar özellikle de basen, kalça, göbek ve bacak kısımlarında kümelenmiş hâldedirler. İşte bu bölgesel fazlalıkların olduğu kısımlarda hiç bir diyet ya da perhiz programı olumlu sonuç yaratamamaktadır.

• Bölgesel Zayıflama Tedavileri Kaç Seanstan Meydana Gelir?

Tedavinin kaç seanstan oluşacağı sorusu değişken bir yanıta sahip durumdadır. Çünkü uzman hekimlerin, her hastaya uygun farklı bir zayıflama programı hazırlanıp uygulanmaktadır.

 En Çok Tercih Edilen Bölgesel Zayıflama Metotları

Birçok bölgesel zayıflama metodu söz konusudur; kavitasyon ile, ultra shape yöntemi ile, kremler ile , bitkiler ve yağlar ile bölgesel zayıflama.

* Kavitasyon İle Zayıflama
Özellikle bölgesel yağlanma ve selülit durumlarında tercih edilen bir yöntemdir. Cildin dış tarafına doğru ultrason uygulanması ve daha sonra ise yağ dokusunda yer alan hücre sıvısının ani ve yüksek basınç durumlarına göre değişiklik göstermesine dayanan bir yöntem tipidir.

Kremler İle Zayıflama
Bu yöntemde bölgesel zayıflama yaratan doğal içerikli krem ürünleri belli bir takım egzersiz metotları ile uygulanır. Kremin sürüldüğü bölgede terlemeye dayalı zayıflama tekniğini ifade eder.

* Ultra Shape Yöntemi İle Zayıflama
Bu yöntem spor ve diyet programları sonucu herhangi bir değişimin yaşanmadığı dirençli yap birikimlerini parça parça ederek söz konusu bölgede incelme sağlayan bir yöntem olarak kabul edilir. Bu incelme, ses dalgaları ile elde edilir ve yöntem acısız bir zayıflama tekniğidir.

* Bitkiler ve Yağlar İle Zayıflama
Bu yöntem, bölgesel zayıflama işlemine içerikleri sayesinde katkıda bulunan kekik, yeşil çay, maydanoz, rezene, atkuyruğu, frenk soğanı gibi bitkileri içeren bir tekniktir.

Detaylı bir bilgi almak için lütfen bizim ile iletişime geçin.

Bölgesel Zayıflama

Merak Ettiklerinizi SorabilirsinizالعربيةNederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe
WhatsApp chat
SİZİ ARAYALIM!