LPG Zayıflama

Bu uygulama halk arasında vakumlu zayıflama tekniği olarak bilinir. Diyetle ve sporla zayıflayamayanlar için, cerrahi olmayan bir zayıflama yöntemidir. Bu yöntem ucu vakumlu olan LPG cihazı kullanılır. Bu cihaz, ucundaki döner vakumlu başlığı ile bağ dokusu masajı yapar. Elastin ve kolojen maddelerin aktivitesi artmasına yardımcı olan bu cihazla, zayıflamak mümkündür. En son gelişmiş modeli Cellu M6’dır.

LPG Uygulanışı ve Etkileri:

Bu cihazı kullanmadan önce, özel çorap giydirilir. Ağrı yapmadığı gibi, masaj etkisi yaparak, rahatlamaya neden olur. 40 dk. süren seanslarla yapılır. Haftada 3-4 defa uygulanabilir. 13-21 seans uygulaması yapılabilir. Amaç sıkılaşmak ve gergin bir vücuda sahip olmaktır. Zayıflama, yağ yakma ve selülit giderme, seansları da uygulanmaktadır. Bu uygulamalar kişiye özel olabilmektedir. Kişinin vücut durumuna göre, önce zayıflama sonra selülit giderme uygulamaları yapılabilmektedir. Yada önce sıkılaştırma sonra selülit giderme işleri yapılabilmektedir. Bilimselliği kanıtlanmıştır ve zararı olmayan bir uygulamadır. Önemli noktalardan biri de, seanslardan sonra yemeğe ve içmeye dikkat etmektir. Bol sıvı tüketilmelidir. Düzenli spora da devam edilirse, gözle görülür incelmeler ve sıkılaşmalar görülecektir. Lenf sisteminin etkisiyle, vücuttaki yağlar atılır. Cihazın kullanılmasından sonra, gergin bir cilde sahip olunur. Sarkan kol altlarına gerginlik verir. Cilt gözeneklerindeki gerginlikleri azaltır, ince bir vücut yapısının oluşmasına yardımcı olur.

LPG Uygulaması Kimlere Uygulanmaz:

Hamile olan bayanlara ve emzikli çocuğu olan bayanlara uygulanmaz. Doğacak bebek için zararlı olabilir. Emzikli çocuğu olanlarda, sütün artışı ve azalması ile ilgili problemler çıkabilir. Hamile olup, doğum yaptıktan 3 ay sonrasına kadar LPG zayıflama uygulaması uygulanmaz. Normal doğum yapamayan ve sezaryen ile doğum yapmak zorunda kalan bayanlar, en az 7 ay sonra bu uygulama ile zayıflama tekniklerine başvurabilir. Venöz yetmezliği olan yani, varisi olan ve kılcal damar problemi olan kişilerde uygulanamaz. Günümüzün hastalığı olan kansere yakalanmış olanlar, tedavi olduktan sonra en az 5 sene  LPG zayıflama tekniklerini kullanamazlar. Bunun sebebi, kanser hücrelerinin masaj ile çoğalma riskinin olmasıdır.

Detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçin.

LPG Uygulaması

Merak Ettiklerinizi SorabilirsinizالعربيةNederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe
WhatsApp chat
SİZİ ARAYALIM!