Radyofrekans Zayıflama

Genel olarak radyofrekans zayıflama yöntemi ısı yolu ile bir tür zayıflama yöntemidir. Bu sistem ile radyo dalgaları vücuda yönlendirilerek su moleküllerinin harekete geçmesi sağlanır ve bununla birlikte ortaya çıkarılan enerji ile bir ısı meydana getirilir.

Tedavisi yapılan bölgeye yeterli derecede ısı verildikten sonra ki bu ilk seferde yaklaşık olarak 40 derece gibi bir ısıdır. Ve cildin alt kısmı da bu noktada hemen hemen 50 derece gibi bir sıcaklığa ulaşır. Yükselen bu ısı ve ulaştığı nokta kişi ve cilde her hangi bir zarar vermez. Bu şekilde sadece su molekülleri harekete geçirilerek su oranı fazla olan yağ dokularına müdahale etmek sureti ile eritmesine dayalı bir sistem olarak ön plana çıkar.

Bu sistem sayesinde yağ dokuları bu şekilde parçalanır ve parçalanan bu yağlar kan yolu işe vücuttan atılarak fazlalık olan kilolardan kişi kurtulur. Bunun yanında artık fazla bir işlevi olmayan kollajen dokuları da yok edilir ve yerine canlı ve yepyeni kollajen dokuları oluşturulur. Ayrıca bu sayede ciltte gergin bir deri yaratılmasına olanak sağlayan bağ dokusunun daha aktif bir hale gelmesine yardımcı olunur.

Tüm bunların neticesinde yeni kollajenler oluşur, vücut içindeki fazlalık yağ dokuları parçalanıp kan yolu ile vücuttan atılır. Ayrıca bağ dokularının daha fazla hızlanmasına olanak sağlanarak cildin daha yeni ve gergin bir deriye kavuşmasına yardımca olunur.

Radyofrekans Zayıflama Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

Radyofrekans zayıflama tedavisi için gerekli olan süre ise yüz bölgesine yapılacak bir işlem için en fazla yarım saatlik bir süredir. Bacak ya da kalça adına 1 saatlik bir süreye ihtiyaç duyulur. Bununla birlikte böyle bir tedavi süreci içerisinde cihazın bünyesinde bulunan bir soğutma sistemi sayesinde kişi hiçbir şekilde her hangi bir acı ya da ağrı hissetmez. İşlem kolay bir şekilde tamamlanır. Ayrıca her ten renginde olan kişi ya da kişiler bu tedaviyi olabilir.

Radyofrekans zayıflama tedavisinin tam olarak sona erdiği süre ise 1 aydır ve en fazla 5 seans ile tedavi süreci bitmektedir.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Radyofrekans Zayıflama

Merak Ettiklerinizi SorabilirsinizالعربيةNederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe
WhatsApp chat
SİZİ ARAYALIM!