Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling – Cilt kısmına bazı uygulamalar yaparak ciltteki bir takım izleri, sivilceleri ya da bazı lekelerin temizlenip cildin daha güzel bir hale getirilmesi işlemidir. Cildin gençleştirilmesi işlemi kimyasal peeling adı ile bilinir. Uygulanan bu işlem ile kişinin üst derisinde kollajen üretimi sağlanarak cildin üst kısmındaki yıpranmış derinin soyulur. Cildin alt kısmındaki yeni derinin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır.

Kimyasal Peeling Nasıl Uygulanır?

Bu işlem yapılırken cilde bir solüsyon işlemi yapılır ve deriye aktarılan kollajenler aracılığı ile cildin üst kısmındaki yıpranmış ve pürüzlü kısım dökülerek yerini alt kısımdan çıkan canlı ve yepyeni bir deri alır. Özellikle de bu işlemin uygulandığı yerler arasında gözaltı kısımlarındaki kırışıklıklar için kullanılır ya da dudak etrafında oluşacak olan bir takım çatlamalar ve kırışıklıklar adına uygulanır.

Bunun yanında yaşlılığın getirdiği ciltteki bir takım sorunlar ve yıpranmalar için uygulanabilir. Hatta doğuştan gelen bir takım problemlerin son bulması adına da uygulanmaktadır. Leke ya da bazı izler gibi daha akla gelebilecek her türlü cilt sorunu çini bu yöntem birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu sistemin temel yöntemi, normalde her hangi bir yaralanmada vücut hemen harekete geçer. O kısmı iyileştirmek için harekete geçer. Yani yara bir nevi tetikleyicidir ve vücudun savunma mekanizmasının harekete geçirir. Kimyasal peeling yöntemi de aynı mantıkla çalışır ve deri altında sahte bir uyarıcı ile bir nevi yaralanma gibi bir his uyandırılır.

Bu sahte his sonucunda vücut savunma mekanizması olarak kollajen ve benzeri iyileştirici maddeler üretip salgılar ve bu sayede hasarlı bölge kısa bir süre içinde düzeltilir. Bu da cildin yeniden tıpkı eskisi gibi yepyeni canlı hale gelmesine yardımcı olur. Bu estetik müdahale oldukça kısa süre içinde tamamlanır. Kişi çok geçmeden yeniden eski günlük yaşamına dönebilir.

Tedavinin tamamlanıp son bulması için ise doktorun verdiği kremler ya da güneş koruyucuları düzenli bir şeklide kullanılır. Tedavi son bulur. Bu cildi soyma ve yerine alttan yeniden canlı bir derin çıkarma işlemine dayanan kimyasal peeling yönteminde her hangi bir yan etki de yoktur.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

Kimyasal Peeling

Merak Ettiklerinizi SorabilirsinizالعربيةNederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe
WhatsApp chat
SİZİ ARAYALIM!