Kaş Pigmentasyonu

Yüz çevresinde önem verilen ve dikkat çeken en büyük noktalardan ikisi gözler ve kaşlardır. Her ne kadar bu konuda saçların dolgunluğu ya da gözlerin yapısının daha fazla dikkat çektiği sanılsa da, aslına bakılırsa kaşlar bir yüz çevresinde en fazla dikkat çeken bölgelere olarak ön plana çıkar.

Özellikle de durum bayanlar için oldukça kritik bir durumdur. Kötü bir şekle sahip, hiçbir şekilde uzamayan ya da yüz hatlarına uygun bir kaş şekli verilemeyen kaşlar, çoğu zaman bayanların kâbusu olur. Son zamanlarda bunun için fazlaca rağbet gören bir yöntem ön plana çıkmaktadır.

Kaş Simülasyonu/ Kaş Pigmentasyonu Nedir?

Bu yöntem bir nevi dövme yaptırma gibi bir sistemdir. Başka bir isimle de mikro pigmentasyon, yani kalıcı kaş makyajı diye bilinen bu yöntem kaşın her hangi bir bayanın ya da erkeğin yüz şekline göre istenilen şekilde bir kaş görüntüsü yapılmasına dayanır.

Bu işlem uygulandıktan sonra tamamen doğal bir kaş görünümü kazandırılan bu yöntem ile normal bir dövmeden farklı olarak zamanla hiçbir şekilde daha farklı bir renge bürünmez. Kişinin ten rengi ile büyük bir uyum içerisinde adeta gerçek bir kaş varmış gibi görünür. Ancak bu tür işlemlerin yapıldığı yerler son derece steril bir ortamda yapılmalıdır. Ayrıca alanında uzman kişi ya da kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir.

Bunun nedeni ise eğer bu işlem istenildiği gibi gitmez ise kişinin günlük yaşamında yaptığı her harekette hiçbir doğallık yakalanamaz. Farklı renklere bürünecek olan kaşların doğal olmadığı anlaşılabilir. Bu yüzden alanında uzman kişiler eşliğinde kaliteli bir estetik merkezinde temiz bir ortamda ve büyük bir dikkat içinde yapılmalıdır.

Ne de olsa kaşlar vücudun, özellikle de yüz çevresinin en önemli kısmıdır. Belki saç olmadan gezilebilir ancak göz hizası üst kısmında her hangi bir kaşın bulunmaması ya da şekilsiz bir kaş kişinin günlük hayatını da olumsuz etkiler. Farklı işlere odaklanmasına engel olur. 

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Kaş Pigmentasyonu

Merak Ettiklerinizi SorabilirsinizالعربيةNederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe
WhatsApp chat
SİZİ ARAYALIM!