Kök Hücre Tedavisi

İnsan vücudunda sayısı akla hayale sığmayacak kadar hücre bulunmaktadır. Ancak bunlar zamanla hasar alır ve bulunduğu bölgedeki cilt kısmında bir takım sorunlar çıkarır. Bu durum özellikle de yaş ilerledikçe artar. Fakat bir de kök hücreler vardı ki onların apayrı bir yeri vardır. Bu hücreler belirli işlemler ile transfer edildiğinde hasar almış hücrelerin yerini alır ve o noktaya yeniden hayat getirir. Daha doğrusu örneğin yüz kısmında hasarlı dokuları yeniden canlandırarak yüze eski halini aldırır. Bunun için de bir takım işlemler yapılır.

Kök Hücre Nereden Elde Edilir?

Estetikte kök hücre tedavisi için en iyi yöntem yağ dokusundan elde etmektedir. Elbette bu yağ dokusundan alınan böylesi tedavi edici özel hücreler için kriter ne kadar kaliteli olduğu ya da alınan sayıdır. Bu işlemin ardından kişinin yüzünün özelliklerine ve yapısına göre belli oranlarda hazırlık yapılır ve yüz bölgesindeki her noktaya uygulanabilir.

En fazla 2 saat süren bu işlemin ardında her hangi bir dikiş ya da benzeri bir müdahaleye gerek olmaz. Daha sonra yüze uygulanan bu Estetikte kök hücre tedavisi işleminde kök hücreler için bir takım farklı aktif hale geçirme işlemleri yapılır ve yüz gerdirme işlemi son bulunur.

Bu kaliteli ve başarılı işlemin ardından uygulama yapılan her noktada açık bir şekilde gençleşme görülür ve bu yaklaşık olarak 4 yıl süre kadar yüzü bu yenilenmiş halinde tutabilir. Kök hücrelerin çalışma prensipleri üzerindeki bir takım algılayıcılara dayanır.

Bu algılayıcılar vücudun hasar almış kısmında ortaya çıkan kemokin isimli bir kimyasal maddeye karşı üstünlük gösterirler ve zarara uğramış bu bölgede hemen yenileme işlemine başlarlar. Elbette bu başarılı Estetikte kök hücre tedavisi için de belli bir süre vardır.

Ancak bu sürenin bazı koşulları bulunmaktadır. Yani tedavi sürecinde kullanılacak olan kök hücrelerin kalitesi ve sayısı ne kadar fazla olursa, bu yenilenen bölgenin aynı şekilde kalabilme süresi de o kadar uzar. Genel olarak bu işlemin ardından en fazla 4 ya da 5 yıla kadar yenilenen cilt aynı şekilde kalabilmektedir.

Detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçin.

Kök Hücre Tedavisi

Merak Ettiklerinizi SorabilirsinizالعربيةNederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe
WhatsApp chat
SİZİ ARAYALIM!