Lazer Epilasyon

Yüzyıllardır kadınların ve erkeklerin istenmeyen bölgelerinde ortaya çıkan kıl ve tüylenme durumları için farklı çözümler denenmekte. Ağda, tıraş, tüy dökücü kremler bir süre için istenilen görüntüyü verse de, devamlı kullanımda uygulanan bölgede bazı tahribatlar yaratmakta veya ne yazık ki uzun vadede bir çözüm niteliği taşımamakta. Bu sebeple lazer epilasyon son yıllarda, güvenli, acı vermeyen, yan etkisi olmayan ve uzun vadeli bir çözüm olduğu için, sıkça tercih ediliyor.

Lazer Epilasyon ne sıklıkta uygulanıyor?

Lazer epilasyon kaç seans olacağı ve tedavi süreci kişiden kişiye değişmekte. Yaş, cinsiyet, kullanılan ilaçlar, kişinin hormonlarıyla ilgili durumu bu sürecin değişiminde önemli rol oynuyor. Ancak şu kesin olarak söylenebilir ki, lazer epilasyonda kılların yavaş bir şekilde uzaması esas alınıyor ve kıllar eskisine oranla çok daha ince bir şekle bürünüyor.Ayrıca epilasyondan hemen sonra, kişinin su ve kozmetik ürünleri kullanmasında herhangi bir sakınca bulunmamakta. Lazer epilasyon uygulanma sıklığında kişinin tüylerinden kurtulmak istediği bölgenin genişliği çok önemli. Bölgedeki tüy oranı ve alanın genişliğine göre, epilasyon işlemi birkaç dakika veya birkaç saat sürebiliyor.

Lazer epilasyon nasıl uygulanmakta?

Epilasyonun uygulanma süreci de tahmininizden çok daha kolay. Öncelikle uygulama yapılacak bölge temizleniyor. Bu bölgedeki tüyler kısaltılıyor. Üzerine jel sürülüyor ve lazer gezdirilerek, tüylerin kökleri zedeleniyor. Tedaviden birkaç gün sonra, tüyler kendiliğinden dökülüyor. Üstelik siz de hemen normal yaşantınıza devam edebiliyorsunuz. Dudak üstü 2-3 dakika, her 2 koltuk altınız 10-15 dakika gibi çok kısa bir sürede temizlenebiliyor.

Sonrasında herhangi bir pansuman, bakım… gibi bir işlem yapmanız gerekmiyor. Ancak tabi ki bu işleminde tecrübeli bir doktor tarafından yapılması çok önemlidir. Aksi takdirde vücudunuzda çok uzun yıllar geçmeyecek derin deformasyonlar oluşabilir. Normal şartlar altında herhangi bir yan etkisi ya da zararı bulunmamaktadır. Ayrıca erkekler tarafından da son yıllarda çok sık tercih edilen bir yöntem olmakta, sakal, bıyık, göğüs bölgesindeki tüylerin azaltılması veya yok edilmesi için sıklıkla uygulama yapılmaktadır. Sizler de, tedavi ve fiyat konusu hakkında bilgi almak isterseniz bizlere iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçin.

Lazer Epilasyon İşlemi

Merak Ettiklerinizi SorabilirsinizالعربيةNederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe
WhatsApp chat
SİZİ ARAYALIM!