Bıyık Ekimi

Bıyık Ekimi – Birçok erkek saç dökülmesinden şikâyet etmektedir. Birçok faklı erkek de bıyık bölgesinde her hangi bir kıl çıkmamasından dolayı rahatsızlık duymaktadır. Genel olarak bu bölgede bir kıl oluşmamasının sebebi genetik nedenlerdir. Ancak bunun haricinde farklı travmatik sebepler nedeniyle de bıyık noktasında kıl oluşmamasına sebep olabilir.

Bunun için de şu an en işe yarar yöntem bıyık ekimi yöntemidir. Bu sayede köse olarak tabir edilen dudağın üst kısmında ki bölgede yoğun bir şekilde kıl oluşumuna destek vermektedir. Bazı zamanlar birçok insan her ne kadar bunun için bir takım ilaç tedavilerine başvuruluyor. Fakat bu ekim yöntemi en güçlü çare olarak göze çarpıyor.

Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

Genel olarak saç ekimine oldukça benzeyen bu yöntemde aynı şekilde ense kısmında bulunan sağlam olan köklerin alınması sureti ile dudağın üst noktasına, bıyık bölgesine uygulanması işlemi ile gerçekleşir. Alınan bu kıl köklerinin transfer edilme noktasında ise genel olarak birbirine sık olarak yerleştirilme söz konusu değildir.

Bu işlem daha seyrek bir şekilde aralıklar bırakılarak yapılır ki, büyüme ve gelişme evresinde her hangi bir sorun çıkmasına engel olsun.

Bıyık ekimi işlemi tamamlandıktan sonra ense kısmından alınan bu kökler aynı özelliklerini korudukları için uygulanan bıyık bölgesindeki kıllar aynı şekilde ve hızla çıkmaya başlar. Bu nedenden dolayı büyüme ve gelişme evresinde ortaya çıkan bu yeni kıllar düzenli olarak kesilmelidir.

Tekrardan Bir Ekim Söz Konusu Mudur?

5 ay gibi bir süre sonra bıyık bölümündeki kıllar belli bir uzunluğa ulaşmasının ardından yeniden bir ekim içine girilir. Bunun nedeni ise hangi noktalarda seyreklik kalmış o noktalar belirlenir ve bu şekilde her hangi bir aralık kalmaması adına sık bir ekim oluşması için ikinci bir işlem ile üst dudak bölgesindeki bu tedavi tamamlanır. Genel olarak bu konuda en fazla tercih edilen yöntem de FUE tekniği olarak geçer.

FUE Tekniğinin Farkı

Diğer yöntemlere göre daha hızlı ve sağlıklı bir sonuç vermektedir. Tüm bu işlemler sona erdikten sonra bıyık ekimi yapılan bölgelerde göze çarpan her hangi bir iz oluşumu gerçekleşmez ve bıyıklar doğal bir görüme kavuşur. Bu konuda bilgi almak için iletişim bilgileri kullanılabilir.

Bıyık Ekimi Operasyonu

Merak Ettiklerinizi SorabilirsinizالعربيةNederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe
WhatsApp chat
SİZİ ARAYALIM!