PRP Uygulamaları

PRP, saç tedavisi doku yenilenmesi yöntemi ile gerçekleştirilen, saç dökülmesinin azaltılmasına ve zayıflamış saç köklerinin canlandırılmasına yönelik olarak uygulanan bir tedavi yöntemidir.

PRP saç tedavisi uygulaması sırasında; saç sorunu olan hastadan alınan 10cc ölçeğindeki kan laboratuar ortamında ayrıştırılarak kırmızı kan elde edilir. Elde edilen bu kırmızı kanda, ki akyuvarların, trombositlerin, pıhtılaşma faktörlerinin ve PGF’lerin özel bir işlemden geçirilmesiyle PRP tedavisi için gerekli olan plazma hazırlanır. Oluşturulan plazma napaj yöntemi ile saç dökülmesinin başladığı ya da saç köklerinin zayıfladığı bölgeye enjekte edilerek bu işlemi sonlandırılır.

PRP tedavisinde gerçekleştirilen bu işlem 20 dakika sürmektedir. İşlemden sonra hastada, yapılan operasyona dair herhangi bir acı ve iz oluşmamaktadır.Hazırlanan plazmanın hastaya enjekte edilmesinden sonra kişi normal hayatına devam edebilmektedir. Üç ay boyunca ayda bir kez tekrarlanan bu işlemin sonuçlarının uzun süreli olabilmesi için, yılda bir defa olmak üzere işlemin tekrar edilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Amacı: PRP tedavisinin amacı ölmeye yüz tutan saç kökleriniz ve zayıflayan, tüy haline gelen saç tellerinizi canlandırarak saçlarınızın eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olmaktır.

PRP’nin avantajları nelerdir?
1. Kişinin kendi kan ürünü kullanıldığı için hiçbir alerji ve kanla bulaşan hastalık riski taşımaz ve ret sendromu yaşanmaz.
2. İyileşme süreci içeriği dolayısıyla çok kısadır.
3. Dokuları onarır ve yeniler. Yeni kolajen üretimi, yeni damarsal gelişme sağlamaktadır. Büyüme faktörleri ve hücreler arası ortamın yeniden yapılanması ile dokulardaki hasarlar gidererek ve taze dokular oluşturur.
4. İçerdiği antikorlarla fizyolojik antibiyotiktir.
5. Hormonlar, vitaminler ve diğer tüm besinsel öğeler yönünden zengindir.
6. Uygulanışı kolay ve konforludur.
7. Gerekli materyalin sağlanması çok kolaydır.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Merak Ettiklerinizi SorabilirsinizالعربيةNederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe
WhatsApp chat
SİZİ ARAYALIM!