Saç Pigmentasyonu

İnsan hayatında birçok farklı nedenlerden ötürü saçlarda bir kayıp yaşanır. Örneğin doğal yollar ile dökülme ya da her hangi bir kazadan ötürü belirli bölgelerde kalıcı hasarlar oluşabilir. Bunun için son zamanlarda saç pigmentasyonu uygulaması ortaya çıkarılmıştır.

Bu işlem daha çok saçın az olduğu noktalara yapılır ve her ne kadar dövmeye benzetilse de daha hassas ve dikkat isteyen bir işlem sonunda gerçekleştirilir. Bu işlemin ana kaynağı saç köküne uygulanacak bir takım renklendirici maddelerin uygulanmasına dayanır. Pigmentasyonun Tatu işleminden farkı genel olarak derinin daha yüzeysel bir işlem olmasından kaynaklıdır.

Ancak Tatu işleminde ise kişinin saç bölgesinde daha fazla derine inilerek bir işlem yapılır. Bununla birlikte Tatu daha çok saçın hiç olmadığı noktalara yapılmak sureti ile ilgili bir uygulama iken, Pingmentasyon işlemi ise daha çok özel geliştirilmiş bir kalem ile saçın yoğun olduğu kısımlara yapılabilir.

Saç Pigmentasyonu Neden Yapılmaktadır?

Genel olarak bu işlemin daha fazla kullanılma nedenlerinden biri de uygulama esnasında işlem yapılan noktada daha fazla derine inilmediği için görünüm olarak oldukça gerçekçi bir görüntüye sahip olmasından dolayıdır. Ancak başka yapılan işlemlerde uygulanan fazla derinlik doğal görünümü bozar ve uygulanan renk maddesi de genel olarak dağılır. Bununla birlikte saç pigmentasyonu işlemini yapacak olan doktorun bu alandaki tecrübesi ve yapacağı noktayı iyi anlaması önemlidir.

Ayrıca kullanılacak olan maddenin türü ve işlem adına iğne ucunun derinlik konusu da dikkate alınması gereken konular arasında geçmektedir. Bu işlem sona erdiği zaman kişinin saçlarını çok kısa kestirmiş gibi bir izlenim uyandırır. Çok yakından bakıldığı zaman bile çoğu kez anlaşılması pek de kolay olmaz. Genel olarak saç rengine uyumlu olarak tasarlanır ve doğal bir görünüm kazandırabilir. Ancak işlem çok kısa kesilmiş bir saç izlenimi yarattığından dolayı sürekli olarak görüntünün bu şekilde kalması adına saçların düzenli bir şekilde kesilme zorunluluğu bulunmaktadır.

Belirli bir noktadan bakıldığı zaman saç köklerinde kalınlık gibi bir izlenim yaratır ve saçlar daha sıkmış gibi gösterir.

Saç pigmentasyonu yöntemi genel olarak saç bölgesinde oluşan bir takım sorunları kapatma konusunda işe yaracak yöntemler arasında sayılabilir.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Saç Pigmentasyon

Merak Ettiklerinizi SorabilirsinizالعربيةNederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe
WhatsApp chat
SİZİ ARAYALIM!