Sakal Ekimi

Genel olarak genetik açıdan birçok kişinin sakal bölgesi diye tabir edilen yüz çevresindeki noktalarda çok az bir kıl bulunur. Hatta birçok kişide bu durum neredeyse hiç yok denecek kadar da azdır. Bu da birçok kişinin günlük yaşamda sıkıntı çekmesine neden olabilir. Özellikle de köse diye tabir edilen böyle durumlarda kişide hiç sakal çıkmadığı için yaşından çok daha küçük göstermesi günlük yaşamda rahatsızlık duymasına neden olur.

Bir diğer yandan elbette insan hayatında bir takım kazalar olur ve oluşan iz ya da yaralar kalıcı hasarlara yol açabilir. Bu da eğer sakal bölgesinde gerçekleşirse eğer o zaman bu durum kötü bir görüntü verebilir. Böyle daha birçok nedenlerden ötürü sakal ekimi iyi bir çözüm olarak ön plana çıkıyor. Genel olarak bu yöntem için de yapı itibari ile aynı olduğundan dolayı ense kısmındaki kıllardan alınarak sakal bölgesine uygulanma sureti ile işlem uygulanır.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Bu yöntem tıpkı bir saç ekimini andırır. Bazı kişilerin yüzünün hiçbir kısmında ve hatta kollarında ya da bacaklarında dahi hiç kıl bulunmaz bu özellikle de erkekler için büyük bir sorun haline gelir. Belki sakal bölgesinde yeterli derecede kıla sahip olunsaydı o zaman kol ya da bacak bölgelerindeki bu eksiklik göz ardı edilebilirdi. Bu neden dolayı sakal ekimi ile ense kısmından alınacak kıl köklerinin sakal bölgesine uygulanma yöntemi sayesinde ortaya çıkacak olan yoğun kıllar, diğer bölgelerdeki köselik durumunu kapatma konusunda önemli bir durum teşkil eder.

Özellikle de yara izi ile oluşan sakal kısmındaki belirli bölgelerde oluşacak durum görüntü açısından rahatsız edici bir izlenim yaratır. Sakal ekimi yöntemi ile kalıcı hasar almış bu belirli noktalara aynı şeklide ense kısmından alınacak kıl kökleri sayesinde müdahale edilerek doğal bir görünüm sağlanabilir.

Bir diğer taraftan genetik olarak yani doğuştan sakal kısmındaki bazı bölgelerde eksik kısımlar da olabilir. Bu da diğer bölgelerdeki sakallar her ne kadar uzasa bile yine de hoş olmayan bir görüntü çizer. O noktada ne kadar kıl eksiği varsa bu yöntem ile açık kapatılabilir ve doğal bir görünüme bürünebilir. Bilgi adına verilen iletişim noktalarından yardım alınabilir.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Sakal Ekimi Operasyonu

Merak Ettiklerinizi SorabilirsinizالعربيةNederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe
WhatsApp chat
SİZİ ARAYALIM!