Home / Blog / Vücut Estetiği: Uyluk Germe Ameliyatı

Uyluk Germe Ameliyatı

Uyluk ve kalça germe ameliyatları bu bölgelerde sarkmış bulunan gevşek deri ve yağ dokusunun cerrahi bir yöntemle alınmasıdır.Kilo alıp verme, güneş ve yaşlanma gibi etkenler sonucunda, özellikle uyluğun iç kısmında ve kalça kısmında, dokularda gevşeme ve sarkma oluşur.Uyluk germe ve kalça germe ameliyatında bu dokular tekrar gerginleştirilir ve kontur verilir. Çoğunlukla bu ameliyat liposuctionla kombine edilerek daha da başarılı neticeler alınabilir.

Bu işlemler ile karın bölgesinde gevşek cildi ve yağlanması olan kadın ve erkekler dramatik bir fayda görürler. Karın yapısı kalıtımsal nedenlerden, hızlı kilo alıp vermelerden, doğum sonrası karın kasları ve cildindeki değişikliklerden dolayı deforme olabilir.Karın germe ameliyatı ile göbek altındaki çatlaklar ve doğum çizgileri ortadan kaldırılabilmektedir.

Uyluk Germe Ameliyatına  Karar Vermek Bu tür bir sorunu olan kişinin öncelikle danışması gereken insan bir plastik cerrahtır. Bu ameliyat öncesi kişiye anlatılması gereken önemli bir nokta, bu ameliyatta görünüm bakımından büyük bir ilerleme sağlansa da hiçbir zaman için geçmişteki yada olmak istediği mükemmel şekle uluşamayabilir.

 

Muayene ettikten sonra plastik cerrah size ameliyatın nasıl yapılacağı ve de ameliyat sonucunda kalacak olan yara izlerinin hangi bölgelerde olacağını açıklayacaktır.Uyluk germede yara izi kasıklara saklanır. Kalça germede ise yara izi hemen kalça kemiğinin hizasında vücudun yan tarafında yer alır. Ayrıca bu görüşmede bu ameliyatın riskleri ve masrafları gibi konularda tartışılır.

 

Bu ameliyat dünyada her yıl birçok kişiye başarı ile uygulanmaktadır. Bu başarıdaki en büyük etkenler ameliyatın bir plastik cerrah tarafından yapılması, hasta ve doktor iletişiminin çok iyi olması ve de hastanın beklentilerinin gerçekçi olmasıdır.Komplikasyon riski iyileşme dönemindeki takiplerinizde cerrahlarınızın tavsiyelerine yakından uyarak minimuma indirilir.

 

Uyluk Germe Ameliyatı Bu ameliyatta karın germe estetiği ameliyatına benzer bir şekilde uyluk ve kalça bölümlerinde sarkmış ve gevşemiş olan deri ve yağ dokusu eliptik bir şekilde çıkartılır.Bu bölgeler gerginleştirilip düz bir şekle getirilir. Uyluk ve kalça germe ameliyatları ayrı ayrı da yapılabildiği beraberde yapılabilir ve bu ameliyatlar liposuctionla da kombine edilebilir.

Yara izi çizgi şeklindedir. Uyluk germede bu yara izi kasık bölgesinde gizli bir şekilde duracak, kalça germede ise, yara izi kalça kemiğinin hemen üstünde, vücudun yan bölgesinde, bikini altında kalacak şekilde yerleştirilecektir.

Anestezi Bu ameliyat genellikle genel anestezi altında yapılır. Ancak sadece uyluk germe , sadece kalça germe gibi bir ameliyat yapılacaksa lokal anestezi altında da yapılabilir.

Ameliyat Sonrası Ameliyat yerlerinde ilk başlarda bir rahatsızlık hissi veya ağrı hissi olacaktır ve bu verilen ağrı kesicilerle giderilecektir. İlk başlarda yürümek ağrılı olacak fakat bir kaç gün içinde ağrılar büyük ölçüde azalacaktır. Hasta ameliyattan 48 saat sonra duş alabilir. İlk iki hafta aktiviteler sınırlı olacaktır.

Günlük aktivitelere ikinci hafta içinde yavaş yavaş dönülebilir. Fakat spor aktivitelerine katılmak ilk iki ay içinde mümkün değildir, iki aydan sonra hasta spora başlayabilir.

Bu ameliyattan sonra hastanın sigara içmesi her türlü komplikasyon riskini büyük ölçüde arttırır. Bu tür ameliyatlarda yara izlerinin genişleme ve kötü görünüm verme riski her zaman mevcuttur.Yara iyileşmesi ve buna bağlı yara izinin azlığı ve çokluğu hastadan hastaya değişkenlik gösterir.

 1. 03 Ağustos 2011

  iyi günler ben dogumdan sonra olusan karin sarkiklarimi ve uyluk ameliyatı olmak sıkıntımı gidermek istiyourum bu ameliyat kaca malolur we kacgün sürer we almanyada kaliyorum cevap yazarsanız mutlu olurum.

 2. 03 Ağustos 2011

  merhabalar .benim uyluk ve karnımda sarkmalar var.Bu sarkmalar yaşım itibariyle beni rahatsız ediyor bunlardan kurtulmak istiyorum,ameliyat ücereti nekadar taksit yapıyormusunuz,+ hastanede kaç gece kalmam gerekiyor.Bu yazdıklarıma cevap alırsam ameliyat için randevu almak istiyorum.İlginize teşekkürler.

 3. 03 Ağustos 2011

  48 yasinda dört cocuk annesiyim dolasi ile karin bolgesi baya sarkma yapti ve kilo al ver bu bedenlerimde cok deyisiklik oldu. kiyafet almakta cok zorlaniyorum.
  Hollandada yasiyorum, bana maliyeti ve zaman olarak kac gun hastahane misafirligim ve iyilesme süresi nekadardır ağrı fazla olurmu? iliginize tessekur edip saygilarimla hoscakalin.

 4. 03 Ağustos 2011

  6 doğum yaptım vucudumdaki bütün çatlakların giderilmesi mümkün mü?? Ve eğer mümkünse toplam olarak bütün bu tedaviler bana nekadara mal olur??

 5. 04 Ağustos 2011

  Ben 22 yaşındayım 1.60 boyunda ve 78 kiloyum. Bundan bir iki ay öncesine kadar bir hastalık nedeniyle 95 kiloydum, fakat şimdi yavaş yavaş kilo veriyorum ama tek sorunum bukadar çok kilo aldığım için simdi vucudumun heryerinde sarkmalar olustu. Bu beni rahatsız ediyor sanki 5 doğum yapmış gibiyim.Ben bu ameliyatı yaptırmak istiyorum nezaman ve nasıl hastaneye gelmeliyim.?

 6. 04 Ağustos 2011

  Doğumdan sonra hızlı bi şekilde kilo verdim.Şimdi eski halimi aldım fakat vucudumdan atamadığım yağlar çirkin bir görüntü olmaya başladı.Denize girmekten utanıyorum bu yağlardan nasıl kurtulabilirim.Yapmadığım spor kalmadı son çare olarak ameliyatmı olmam gerekiyor?Maliyeti nedir acaba ?Birde muayene ücretsiz ise randevu almak istiyorum teşekkürler…

 7. 04 Ağustos 2011

  Kilolarımdan dolayı bacak içim birbirine sürtmeden dolayı pişik derecesinde kızarmaya başladı.Bende uyluk ve karın germe ameliyatı olmayı çok istiyorum fakat fiyat öğrenmem gerekiyor.Özel mesaj dan fiyat bilgisi verir misiniz ?

 8. 27 Aralık 2011

  ben 25 yasindayim 1.58 boyum 72 kiloyum. 2 dogum yaptim karnimdan, uyluktan ve bacaklarimdan ameliyati olmak istiyorum.bacaklarim surtuyor ondan etek giyemiyorum yazin yaglarimdan hic memnun degilim 42 44 beden giyorum.
  ameliyat kaca mal olur ve kac gun surer. cunku ben fransada yasiyorum ve taksit imkani var mi.
  cevabinizi bekliyorum fiyati uygunsa randevu almak istiyorum tessekurler

 9. 15 Mart 2012

  saygılar hocam  ben kendi vücudümda aşrı derecede rahtsız oluyorum estetik olmayı düşünüyorum fakat maliyetini bilmiyorum durumumda yok a çok fene halde pis koljim bozuludu ne yapcamı bilmemek beni kahr ediyo ma bu halim uykularımı kaçırıyo bu konuda yardımcı olursanız sevinirim acil cvp bekliyorum sizden tekrar saygılar hocam  ALLAHA EMANET  olun

 10. 02 Ekim 2013

  meraba ben uyluk germe ameliyati olmak istiyorum ne kadar maaliyeti oluyor bide benim kizim bi yasinda ameliyattan sonra cok mu zorlanma oluyor agrilar kac gunde geciyor

 11. 05 Nisan 2015

  Bende zayıflamak istiyorum göğüslerim büyük küçültmek karnımın küçük olmasını istiyorum ama 40yaşındayım 4 tanede çocuğum var kocamda beni istemiyor artık çaresiyim imkânlarımda el vermiyor

Comments

Yorum Yazın:

*

E-Mail Adresiniz Yayınlanmayacaktır.

Copyright © 2012 Dora Hospital Tüm Hakları Saklıdır!