Home / Blog / Vücut Estetiği: Vajina Estetiği

Vajina Estetiği

Bu uygulama vajinanın dış üçte birini oluşturan orgazmik alan, iç ve dis dudaklar, vajina içinin genişliği ve perineal bölge denilen bu alandaki, pubis (vajina üstündeki bölge) ve bacak içlerindeki aşırı yağ birikmelerinin cerrahi olarak yeniden düzenlenmesini kapsamaktadır.Günümüzde vücut konturlarının düzeltilmesi için yapılan işlemler oldukça rağbet görmektedir. Bunun altında yatan en önemli nedenin başarılı sonuçların elde edilmesidir. Kontur düzeltilmesinde vücut bir bütün olarak değerlendirilmelidir ve bölgeler arasındaki orantılara dikkat edilmelidir. Aksi takdirde elde edilen sonuç yetersiz kalacaktır.

Labialar (Dudaklar)

Vajinanın fonksiyonu dışında dış kısımlarını oluşturan labia majör ve labia minör denilen büyük (dış yandaki) ve küçük (iç yandaki) dudaklar ile pubis bölgesinin düzeltilmesi estetik amaçlıdır. Pek çok kadın labialarının büyük ve sarkık olmasından şikayet etmektedir. Cinsel fonksiyonları etkilemez ancak psikolojik olarak hasta mutlu olacağı için cinsel başarı ve haz artacaktır. Bu dudakların normalden büyük olduğu bazı durumlarda klitorisi örteceği için orgazmın gecikmesine ve hazzın azalmasına fonksiyonel olarak da neden olabilir.

 

Labialarin normalden küçük ve gevşek olduğunda yağ dokusu transferi ile bunlar normal, gergin ve daha genç görünüme kavuşmaktadır. Bu basit ve lokal anestezi ile yapılan günlük cerrahi girişimlerdir. Bazen bacak içlerinde ve pubis denilen vajinanın üst bölümündeki alanlarda aşırı yağlanma olmaktadır. Bu durumda lokal anestezi ile basit liposuction ile düzeltilmektedir.

 

Labia Minör Sarkması Büyük ve sarkık iç dudaklar ( Labia Minör ) dış dudakları taşacak şekilde aşağı ve dışarı doğru asimetrik olarak taşarak estetik görüntüyü bozmakta hastaları rahatsız etmektedir. Pek çok kadın bunların dışarı sarkmasından rahatsızlık duymakta ve partnerlerine görünmek istememektedir. Ayrıca spor yaparken ve pantolon giyerken rahatsızlık vermektedir. Bu durum basit bir cerrahi işlem ile düzeltilmekte ve sarkık olan iç dudaklar yeniden normal görünümüne kavuşmaktadır.

 

Labia Majör Gevşemesi Ve Sarkması Küçük dudaklarda olduğu gibi büyük ve sarkık büyük dış dudaklar lokal anestezi altında küçültülebilmektedir. Ayrıca yaşa bağlı olarak içlerinin boşalıp sarkması ve dolgunluk gerginliğinin azalması ise yine yağ dokusu transferi ile düzeltilmekte ve dış büyük dudakların tekrar dolgun ve gergin görünmeleri sağlanmaktadır.

 

Vulvar Lipoplasti Vulva alanını oluşturanlardan pubis denilen vajina üstü bölgesi ve bacak içlerindeki aşırı yağ birikmesi sonucu oluşan kontur bozuklukları basit liposuction işlemleri ile lokal anestezi ile günlük cerrahi işlem olarak düzeltilebilmektedir.

Abdominoplasti yani karin germe ameliyatları ile kombine olarak yapılan vajinal yenileme ameliyatları yardımı ile bu bölge gerilmekte ve stress urinary incontinence denilen gülerken, hapşırırken, öksürürken, spor veya günlük ev işleri gibi aktiviteleri yaparken istem dışı idrar kaçırmaları da büyük oranda düzelmektedir.Karin germe ameliyatı ile doğum veya yaşlanmaya bağlı olarak aşağı doğru gevşeyip sarkan vajinal alanlar gerilmekte ve yeniden eski olduğu yere gelmektedir.

Klitoris tek orgazm organı değildir. Diğer orgazm alanı pubococcygeous ve transverse kasların oluşturduğu perineal bölgedir. Vajinal yenileme bu bölgenin üst kısmında bulunan Grafenberg noktası (G noktası) da normal yerine gelmektedir.

Cerrahi tedaviler genellikle lokal anestezi altında günlük cerrahi uygulamalar olarak yapılmaktadır. Hastanede yatmayı gerektirmez. 1-7 gün içinde hastalar normal günlük aktivitelerine dönebilmekte cinsel ilişki ise yapılan ameliyatın tekniğine bağlı olarak 3- 8 hafta sonra serbest bırakılmalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Vajinal Yenileme Ameliyatı Ne Kadar Sürmektedir ? Yapılacak uygulamanın şekline göre 1-3 saat kadar sürmektedir.

Ne Tip Bir Anestezi Uygulanır? Hastanın tercihine göre lokal veya genel anestezi uygulanır.

Ne Kadar Süre Sonra Cinsel Hayatıma Dönebilirim? Yapılacak uygulamanın sekline göre 3-8 hafta kadar sonra.

Normal Hayatıma ve İşime Ne Zaman Dönebilirim? Yapılan ameliyata ve ne iş yaptığınıza göre değişmekle birlikte 1-7 gün içinde.

Ne Kadar Ağrı ve Rahatsızlık Hissedeceğim? Ameliyat olan hastalar ağrı kesicilerle hiç veya çok az ağrı duyduklarını söylemektedirler.

Ameliyat Ücreti Ne Kadardır? Yapılacak olan uygulamanın sekline göre hastadan hastaya değişmektedir.

Riskleri Nelerdir? Bu ameliyatlar çok güvenli ameliyatlardır ve çok az riskler içerir. Bilinen kanama ve enfeksiyon gibi cerrahi riskler %1”in altındadır.

Vajinal Daraltma ve Estetik Ameliyatları Diğer Estetik Ameliyatlar ile Beraber Yapılabilirmi? Evet, diğer liposuction, meme büyütme gibi estetik ameliyatlarla birlikte uygulanabilir.

İz Kalır mı? Gözle görünen çok fazla bir iz kalmaz.

VAJİNA ESTETİĞİ Vajinal daraltma yada yenileme yas veya doğumlara bağlı olarak vajinanın gevşemesi sonucu oluşan estetik görünüm düzeltmeye ve cinsel ilişki hazzını artırmaya yönelik cerrahi bir uygulamadır.

Bu uygulama vajinanın dış üçte birini oluşturan orgazmik alan, iç ve dis dudaklar, vajina içinin genişliği ve perineal bölge denilen bu alandaki, pubis (vajina üstündeki bölge) ve bacak içlerindeki aşırı yağ birikmelerinin cerrahi olarak yeniden düzenlenmesini kapsamaktadir.

Vajen Daraltma Gevseme yapisal olarak veya normal doğum sonrası oluşan travma sonucunda kadında alt genital bölgede bulunan kas ve yumuşak dokuların gevşeyip genişlemesi ve sarkmasıdır. Vajinal kaslar gevşer, normal gerginlik ve dirençleri azalır, vajinayı kontrol ve destek fonksiyonları bozulur. Sonuç olarak vajina gevşer, iç, dış genişliği artar ve cinsel haz azalır.

Duvarlardaki gevşeme ayni zamanda cinsel partner olan erkegin duyacagi cinsel hazzı da azaltacaktır. Cerrahi olarak vajinal kanal daraltılmakta ve gevşemiş olan kas yapıları düzeltilmekte dir.

 1. 03 Ağustos 2011

  Ameliyatdan korkuyorum daha doğrusu bu ameliyatdan korkuyorum yaptırmakda istiyorum sadece sormak istediğim ameliyat olmadan Vajina daraltmayı sağlayan krem veya ilaçlar var mıdır?

 2. 03 Ağustos 2011

  Ben Vajina ameliyatının ne kadar sürmekte olduğunu öğrenmek istiyorum,? Normal ve cinsel hayatıma ne kadar süre sonra dönebilirim.Bu ameliyatın fiyatı ve hastanede kalmam gereken zamanıda öğrenebilir miyim?

 3. 03 Ağustos 2011

  Bu ameliyatın riskleri nelerdir ?Ameliyatdan sonra iz kalırmı,vede ilişki esnasında haz duymada değişiklik olurmu ?

 4. 23 Ağustos 2011

  Merhaba doktor bey. Ben ankarada kızlık zar ameliyatı yaptırdım kalıcı olandan. Doktor dikislerin tuttuğunu harika olduğunu 100/100 kanayacagini söyledi. Zaten sedace zedelenme vardı. Ancak geçen kendim baktım ve o bölgede çok açıklık var eskisi gibi değil. Bir de düğünüme 10 gün kaldı. Başka şehirdeyim. Doktorum bana bir hafta kala gel birde geçici yapacağım dedi .yanlızca bir dikiş atacağını söyledi. Ancak bu işlemi tam 7 gün öncesinde yapacak.geçici işlem düğüne 4.5 gün kala yapılması gerektiğini söylüyor tüm doktorlar siz de dahil olmak üzere. 7 gün öncesindeki dikişler riskli değilmi. Zaten kendiliğinden eriyen iplikler kullanıyor. Erimez mi açılma yapmaz mi? Ne yapmalıyim doktor bey bana akıl verin. Bu durum hayatı önem taşıyo. Ne olur yapmalıyım. Öncesinde sadece 6 yönünde zedelenme varken sanki şimdi orada açıklık var.

  • 28 Ocak 2012

   merhaba fatih bey, vajina daraltma operasyonu istiyorum. çevremde yaptıran arkadaşlarım oldu ancak eski halini tekrardan alıyor dediler bu olasılıkmı acaba?operasyondan sonra eski halini alırmı? ve operasyondan sonra ciddi şekilde daralma olurmu?

  • 23 Şubat 2012

   göğüs estediyi göyüslerimi küçültmek istiyorum büyüklüyü beni çok rahasız ediyor istediyim kiyafetleri giyinemiyorum ayrıca bir sorunum daha var doğumda kestiler o arada dikiş atılmadı bende önemsemedim daha sonra rahasız olmaya başladım bu iki amalyatım nekadar tutar bilmek isterim saygılar

 5. 11 Eylül 2011

  Merhaba 1000 tl ye nekadar bir alana saç ekimi yapılır.veya kaçbin kök?

 6. 16 Eylül 2011

  Gaziantepliyim Fatih beyin akrabası oluyorum.sorunum göbeğim ve kasık bölgem kilom 135 boyum 179 cm vücudumun diğer bölgelerim normal ama bu bölgeden çok rahatsızım .karın yağımı aldırsam yaklaşık ne kadar olur diğer ameliyat olsam ne kadar olur ilk kontrol ücretleriniz ne kadar öğrenmek istiyorum ona göre Gaziantepten yanınıza geleceğim cevep verirseniz sevinirim.selam.

 7. 19 Kasım 2011

  Merhaba doktor bey,

  Kizlik zari fleg yontemi yani kalici yontemin ameliyatini yapiyormusun. Ben yurt disindayim bu islem icin bir gun icinde yapilir mi? Ve fiyat olarak ortalama ne kadardir?

  • 08 Ekim 2012

   mrb doktor bey kızlık zarı dikimi yapıyormusunuz işlem ne kadar sürer ücreti ne kadardır öğrenebilirmiyim..teşekkürler

 8. 01 Mayıs 2012

  Merhaba doktor bey, ben gogus estetigi ve karin germe operasyonu yaptirmayi dusunuyorum, belçikadan gelçem açaba uçreti ne kadardir ve nasil olabilir sureç açisindan? açaba daha fazla bilgi verebilirmisiniz?? TSKLER

 9. 08 Eylül 2012

  merhaba,ben bekarım daha doğrusu nişanlıyım ve labioplasti ameliyatı olmak istiyorum evlendiğimde bu ameliyatı geçirdiğimi eşim farkeder mi yani ameliyat izi oluyor mu?bir de fiyatı hakkında bilgi edinmek istiyorum

 10. 05 Mayıs 2014

  göbek kol ve genital bölge ameliyat ücretini ögrenebilirmiyim doktor bey çok magdurum 33 yaşındayım ve kendime güvenim hiç yok 3 tane çocugum oldu geçmişte lütfen bana yardımcı olurmusunuz tek gelirim babamın maaşı taksit imkanınız varmı lütfen yardımcı olun lütfen

 11. 29 Ağustos 2014

  Merhaba doktor bey ben vajina iç dudak amaliyatı olmak istiyorum riski varmı yada iz kalırmı diye endişeleniyorum bir de fiyat ortalama ne kadar acaba ?

 12. 04 Eylül 2014

  Kizlik zari dikiyormusunuz

 13. 03 Aralık 2014

  Meraba bn 23 yasindayim vajinamin ic kismindaki dudaklari sarkiyor kizim hic evlenmedim bunun sebebi ne olabilir amaliyat olmam gerekirmi amaliyatin ucreti ne kadar bide bu amaliyat kizlik zarina zarari olurmu sarkik olmasi neden olabilir sebebi nelerdir tessekur ederim

 14. 14 Nisan 2015

  Dudagimin üstünde bir ben vardı Dudak üstü lazer epilasyon yaptırdım küçüldü ve rengi koyuyken açık oldu ve eşim soruyor bende geçici diyorum bende üzüldüm saçma gelebilir ama duzeltilir mi eskisi gibi olurmu lütfen cvb yazın yaptırmak istiyorum

 15. 09 Eylül 2015

  Merhabalar ben 23 yasindayim ic dudak sarkmasindan sikayetciyim yakin zamanda ameliyat olmak istiyorum ama kizlik zarina bi zarari var midir? Bide max. Ne kadara mal olur bu ameliyat ogrenebilir miyim?

 16. 05 Eylül 2016

  Vajina daraltma üctretini öğrenmek istiyorum. Teşekkür

  • 23 Eylül 2016

   Merhabalar. Vajina Estetiği ile ilgili olarak detaylı bir görüşme gerçekleştirmek adına lütfen bize irtibat numaranızı yazın. Sizi arayalım.

 17. 07 Eylül 2016

  Vajina estedigi yaptirmak kaca maal olur ortalama?

  • 23 Eylül 2016

   Vajina Estetiği hakkında detaylı bir görüşme gerçekleştirmek adına lütfen bize iletişim numaranızı yazın. Sizi arayalım.

 18. 21 Kasım 2016

  Merhaba ben vajina daraltmak istiyorum ve göğüs büyütme ve dudakların sarkmasından şikayetçiyim lütfen bana fiyatlar için bilgi verirmisiz ve hepsi bir arada Olurmu

  • 17 Aralık 2016

   Merhabalar. Vajina daraltma ve Göğüs büyütme estetiği tek seferde kombine edilebilen operasyonlardandır. Lütfen bizimle telefon aracıllığıyla iletişime geçin detaylı bir görüşme gerçekleştirelim.

 19. 27 Ocak 2017

  Merhabalar
  46 yasindayim 2 cocum var
  Vagina estedigini uygulamqk istyorum mumkunse amelyaysiz
  O uzden bi chok sorularim var
  Bana donerseniz konişabilirsek memnun olucam
  Baska ulkede yaşiyorum
  Tel 0044 7951910644
  Teşekurler

  • 27 Ocak 2017

   Merhaba Semra hanım arkadaşlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir. Talebiniz iletildi.

 20. 12 Nisan 2017

  Ben bşka bir şehirden yazıyorum vajen esteğiyle ilgili sorunum çok büyük yardımcı olursnız çok sevnrim

  • 12 Nisan 2017

   Merhabalar. Konu ile ilgili sizinle detaylı bir görüşme gerçekleştirmemiz sağlıklı olacaktır. Lütfen web sitemizde bulunan iletişim numaraları ile bize ulaşın.

Comments

Yorum Yazın:

*

E-Mail Adresiniz Yayınlanmayacaktır.

Copyright © 2012 Dora Hospital Tüm Hakları Saklıdır!