Home / Blog / Yüz Estetiği Operasyonları: Yüz Germe Estetiği

Yüz Germe Estetiği

Yüz Gençleştirme estetiği ameliyatında  kişinin ihtiyacına göre kollajen yada glikolik asit uygulamasından yüz,boyun germe işlemine kadar değişir.Kollajen bir dolgu maddesidir. Dudak bölgesine, gülme çizgilerine, iki kaş arası ve alın bölgesindeki kırışıklıklara uygulanabilir.

Yeni jenerasyon kollajen türevleri ampul veya enjektör içinde olup herhangi bir yan etkisi olmamaktadır.Glikolik asit yüzdeki ince kırışıklık, lekeler , aşırı yağlanma ve sivilce problemi olan kişilere uygulanabilir.Seans sayısı her hafta olacak şekilde 10 seans kadar olabilir. Ayrıca Lazer kullanımı ile yüzdeki istenmeyen tüyleri, lekeleri kılcal damarlar ile ince kırışıklıkları yok etmek mümkündür.

 

Kalın kırışıklıklar ve sarkmalar içinse operasyon şarttır.Göz kapağı ilk sarkan ve kırışan bölgelerdendir, mimiklerin bol olduğu ve ince cilt yapısına sahip olduğu için ilk çizgiler kendisini bu bölgede gösterir. Göz kapağı operasyonu ile cilt fazlalığı, yağ torbaları alınır ve Lazer de aynı anda uygulanabilir.

 

Yüzdeki kırışıklık ve sarkmalar için yüz germe ve boyun germe yapıldığında izler kulak arkasında kalır. Operasyon sonrası tam iyileşme bir hafta on gün kadar sürer.Alındaki çizgileri, düşük kaşları, kaşların arasındaki ve göz çevresindeki kırışıklıkları uzaklaştırıyor, yüz ve boyundaki cilt sarkmalarını gideriyor, azalmış yağ dokusuna ilaveler yapıyor, elmacık kemiklerinizi, çene hatlarınızı düzeltiyor ve zamanla yıpranmış cildinizi tazeliyoruz.

 

Bazen bunları yaparken kapalı yöntemler (endoskop) ve Lazer kullanıyoruz. Size daha çekici ve daha genç bir görünüm kazandırmak için size özel bir planlama yapıyoruz. Çok kısa zamanda -bazen aynı gün- evinize dönüyorsunuz.

 

Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi sağlık problemi olmamak ve gerçekçi beklentileri olmak esastır. Yüz germe girişimiyle elde edilebilecek sonuçların sınırlı olabileceğini anlamak ve psikolojik olarak dengeli olmak önemlidir. Tüm yüz için çizilmiş ideal bir şablon yoktur. Amaç daha iyi bir yüz görünümünü sağlamaktır. Cilt yapısı, etnik özellikler, deri elastikiyeti, yüz kemik yapısı ve gerçekçi bir yaklaşım ameliyattan önce irdelenmelidir. Bu girişim seksenli yaşlarda yapılabileceği gibi bazen otuzlu yaşlarda bile gerekmektedir.

 

Yüz germe ameliyatları yaşlanmayı durduramaz, ya da saati geriye döndüremez. Facelifting daha iyi, daha sağlıklı ve daha genç görünmenize yardımcı olacaktır. Ameliyat sonrası gözlemlediğimiz olumlu sonuç ise kişinin kendine olan güvenindeki artıştır.

 

Facelift ameliyatına karar vermeden önce, plastik cerrahınızla yüz ameliyatı ile birlikte boyun ve/veya çene bölgenize ilave girişimler gerekip gerekmediğini tartışabilirsiniz. Birçok hasta yüz ve boyuna yağ emme -liposuction- yöntemlerinin yapılmasını da talep etmektedir. En iyi sonucu almak için birkaç bölgede düzeltme yapmak gerekebilecektir.

 

Uzman ve deneyimli bir plastik cerrah seçmeniz çok önemlidir. İlk muayenede plastik cerrahınız yüz bölgelerinizi ayrı ayrı değerlendirecek, cilt yapısını, cilt renginizi ve elastik özelliklerini belirleyecektir. Çekilecek fotoğraflar daha sonra plastik cerrahınızın üzerinde çalışmasına yardımcı olacaktır. Yüksek tansiyon, sigara alışkanlığı, nedbeye yatkınlığınız, pıhtılaşma özellikleri gibi risk faktörleriniz sorgulanacaktır.

 

Estetik Cerrahınız tıbbi özgeçmişinizi soracak ve ruhsal ve psikolojik yapınız hakkında fikir sahibi olmaya çalışacaktır. Ameliyatın başarıyla sonuçlanabilmesi için gerçekçi beklentilere sahip olmak şart olduğundan, plastik cerrahınız size uygulayacağı girişim ve beklentileri konusunda açıklamalarda bulunacaktır.

 

Ameliyat kararını aldığınızda ve uygulanacak tekniklere plastik cerrahınızla birlikte karar verdiğinizde size anestezi tekniği, ilave diğer girişimler, ameliyatın getirecekleri ve riskleri, hangi hastanede yapılacağı ve bütçesi konusunda bilgi verilecektir.

 

Ameliyat kesileri şakak bölgesinden başlar, kulak önünden ve kulak yolu içinden saklanacak şekilde, kulak memesi altından ve kulak arkasından saçlı deriye doğru yapılır. Plastik cerrahınız cildin altındaki kas ve bağ dokularına yönelik germe işlemlerini yaptıktan sonra yağ fazlalıkları alır, cildi gererek kesi hatlarından taşan fazlalıkları uzaklaştırır. İzler doğal yüz çizgileri içinde saklanmış olacaktır.

 

Deri fazlalıkları uzaklaştırıldıktan sonra ince ve zarif dikişlerle kesiler kapatılır. Ameliyat sırasında saçları kısaltmak yada traş etmek gerekmez. Girişim normal şartlarda 3 ila 5 saat arasında tamamlanır. Ameliyat bitiminde hafif basınçlı bir pansuman ve sargı tatbik edilir.

 

Ameliyat sonrası hafif bir ağrı ortaya çıkabilirse de bu ağızdan alınacak ağrı kesicilerle kontrol edilebilir. Bir miktar şişlik ve morluk oluşması normaldir ve soğuk kompres uygulamalarıyla en aza indirilir. Basınçlı sargı ve pansumanlar ameliyatın ertesi günü açılır. Plastik cerrahınız size başınızı yüksekte tutmanızı, aktivitelerinizi kısıtlamanızı önerecektir ve her türlü yakınmanızı bildirmenizi isteyecektir. Yüz germe ameliyatları çok sayıda yapılmasına karşın her cerrahi girişimde olduğu gibi bazı riskler de taşımaktadır.

 

Ameliyatlardan sonra yerleştirilen drenler 24 saat içinde alınır, dikişler 5 ila 7 gün içinde uzaklaştırılır. Ameliyat sonrası ailenin ve arkadaşların desteği yardımcı olacaktır.

 

İyileşme 2-3 haftada tamamlanırsa kişi 10 gün içinde işine dönebilir. İzler belirli süreler sonrasında olgunlaşarak belirsiz hale gelir. Doğal yüz çizgilerine gizlenen izler makyajla da kamufle edilebilir. Ameliyattan hemen sonra yüzde hissedilen gerginlik hissi haftalar içinde azalacaktır. Ayrıca, yaşlanmanın ameliyattan sonraki yaşamınızda da devam ettiği akılda tutulmalıdır.

Yüzdeki estetik cerrahi uygulamaları özgüveninizi tekrar kazanmanızda ve yüzünüzdeki erken yaşlanma bulgularını düzeltmede yardımcı olacaktır.

Sağlık sigortaları yalnızca estetik amaçlı yapılan girişimleri karşılamamaktadır. Genetik deformiteler ya da yaralanma ile yüzde oluşan şekillere yönelik ameliyatlar ise kısmen yada tümüyle sağlık sigortalarınca karşılanabilir.

 

Daha önce yüz, göz çevresi ve boyun bölgelerine yönelik estetik ameliyatı geçiren ancak mutsuz olan hastalarımız da üzülmesinler. Her zaman daha iyiye götürecek rötuşlar yada kapsamlı girişimler yeniden yapılabilir. Yaşlanan yüzlerde ikinci hatta üçüncü kez germe işlemleri de tüm dünyada küçümsenmeyecek sayılarda yapılmaya devam etmektedir.

 

Yüzdeki yaşlanma kaçınılmazdır. Yıllar geçtikce, yüz ve boyun derisi gevşemeye başlar, göz kenarlarında “kaz ayakları ” adı verilen kırışıklıklar belirir. Alındaki ince kırışıklıklar daha sonra daha da derinleşir. Çene kenarlarında sarkıklıklar belirir, çene altında ikinci bir çene gibi gıdık ve boyun önünde uzunlamasına bantlar ortaya çıkar. Genetik özellikler, kişisel alışkanlıklar, yer çekimi ve uzun süreyle güneşe maruz kalma yüzün yaşlanmasını etkileyen belli başlı faktörlerdir. Yaşlı nüfus arttıkça, biz plastik cerrahlara yüz gerdirme talepleri de artmaya devam etmektedir.

 

Eğer yüz germe, yada yaygın kullanılan ingilizce karşılığı face lifting yada sadece lifting, tıp dilinde ritidektomi ameliyatlarını ve öz güveninizi ne kadar düzeltebileceğini merak ediyorsanız bu girişimin nasıl yapıldığı ve cerrahiden neler umulacağı konusunda bilgi edinmeniz gerekir.

 

Başarılı bir estetik için plastik cerrah ile hastanın birbirlerini çok iyi anlamaları gerekir. Gerçekçi beklentiler ve plastik cerrahın konuya hakimiyet ve deneyimine dayalı güven daha ilk görüşmede oluşmalıdır. Cerrahınız yüz estetiğinizden beklediğiniz detaylara dair sorulara doyurucu yanıtlar verebilmelidir.

 1. 04 Ağustos 2011

  Benim sormak istediğim komple yüz nakli ( estetik değil ) için ne gibi bir prosüdür gerekiyor bunun için nereden izin almak gerekiyor ? Ben bunu yüzümdeki yanıktan dolayı soruyorum.Bu ameliyatın zor bir ameliyat olduğunu biliyorum . Hastanenizde yada siz daha önce böyle bir ameliyat yaptınızmı ?

  • 28 Eylül 2011

   yüz çökmesinde nasıl bir tedavi uygulandığını merak ediyorum..kesiksiz ameliyatsız bir tedavi uygulanabiliyormu ?

  • 10 Mart 2012

   agız kenarımda yanık izi var sarkar oluştu kızarık duruyor bunun tedavisi varmı gittigim doktorlar tam anlamıyla geçmez diyorlar ne yapa bilirim teşekürler

 2. 04 Ağustos 2011

  Ben 17 yasinda yurt disindan bir genç kızım ve yuzumden memnun degilim ergencilik sivilcemle oynuya oynuya iz biraktim nasil birsey onerirsiniz gelip tedavi olmiya kalksam nasil bir masrafla karsilasirim cunku ben burda cok seyler kulandim denedim hic birsey fayda etmedi ondan sizden yardim istiyorum insallah emailimi cabucak haber verirsiniz tessekurler .17li…

 3. 04 Ağustos 2011

  Ben 53 yasinda yurt disinda yasiyan bir bayanım ve yüz gerdirme konusunda sizden bilgi almak istiyorum. Birincisi, eger bir anesteziye bagli operasyon gerekli ise benim türkiyede ne kadar süre kalmam gerekiyo? ikincisi ise yapilacak müdahalelerin bana maddi olarak ne kadara mal olacagi?
  umarim sorularima yanit verirsiniz,
  Dusseldorfdan saygilarimla.

  • 10 Mayıs 2012

   sayin fatih dagdelen,

   önce saygilarimi sunar islerinizde basarillar dilerim….uzun zamandir esimle bu estetik konusunu konusuyoruz …böyle bir girisimde bulunsak sadece size güvendigimizi dile getirmek isterim. yanliz esimin bu estetikden bi hayli korkusu var kendisi bir igneden bile korkan kisi…esim kas kardirma ve yüz gerdirme yaptirmak istiyor …bize ne kdara malum olur ve esim ne kdar zaman icerisinde iyilesir…

  • 12 Haziran 2012

   ben im kizimda size gelmisdi ve cok memmun
   ben burda karin gerdirme operasyonu oldum
   iyi gecti calisan bayan oldugum icin ne kadar izin almam
   gerekir simdide

  • 25 Haziran 2012

   fatih bey 43 yasindayim yüz ve boyun gerdirme konusunda bilgi almak istiyorum operasyondan sonra ne kadar süre icinde isime dönebilirim türkiyede ne kadar kalmam gerekiyor ve bu ameliyatin masraflari ne kadar , saygilar

 4. 04 Ağustos 2011

  Kafama takılan bir çok sor var ve cevabı biliyorum fakat kendimi inandıramıyorum .8 ay önce psikolojik tedavi gördüm ve şuan yeni yeni insanlarla iç içe beraberim. Bu sıkıntılardan kurtulmak için yüz germe ameliyatı olarak kendimi genç hissetmek istiyorum.8 ay önce kullanmış olduğum ilaçlarım ameliyat olmama engel olurmu ? Şuan bu ilaçları haftada 3 gün arayla alıyorum.Cevaplarsanız sevinirim.

  • 16 Temmuz 2012

   merhaba ben 43 yaşında bir bayanım dudak üst bölgesinde göz kenarlarında ve boyun bölgesinde kırışıklıklar var nasıl bir tedavi yöntemi uygulanır ve fiyatı nedir lütfen beni bilgilendirirmisiniz .teşekkürler.

 5. 04 Ağustos 2011

  Yüz germe ve burun estetiği olmak istiyorum.Bu iki ameliyat aynı anda olabilirmi? Yaşım 43.Resim isterseniz yollayabilirim ,ilginize teşekkürler.

 6. 04 Ağustos 2011

  Göz cevresinde kırışıklık vede göz altı torbalanması olmaya başladı. Ameliyat olmadan bunların ilaç veya krem ile giderilmesi mümkünmü ?

  • 21 Mart 2012

   Burun estetiği olmak iyirsotum nedeni rahat solunum alamamam ama burnumdanda memnunum şeklinin değişmesini de istemiyorum sadece solunumun dfczeltilmesini iyirsotum.Burnumun yapısına dokunulmadan ameliyat olabillirmiyim?

 7. 18 Eylül 2011

  benim doğuştan bir yüzümde öbür yüzüme göre elmacık kemiği üzerinde belirgin bir çukurluk var bir yüzüm diğerinden küçük bununla ilgili bir estetik çalışma yapılabilirmi özellikle o çukurluk nasıl giderilebilir bilgi almak istiyorum.

 8. 03 Kasım 2011

  slm fatih bey. Iki Sene önce Karin gerne Ve yag op sini bana uyguladiniz. Hersey yolunda fakat siyah izler hala gitmiyo. Simdi sizi tekrar ziyaret etmek istiyorum. Yüzümde biraz gevsemeler var amelayat olmadan da care bulunabilirmi? Botok Ve dolgu aklima yatiyo fakat felc tehlikesi cok diyor burdaki dktorlar ben sizin görüsünüzü almak istiyorum. Ve almanyada hangi kiliniktesiniz yazarsaniz size ulasmak istiyorum. Ben handy nr mi yaziyorum arayabilirsinizde beni selamlar müjgan

 9. 17 Aralık 2011

  24 yaşindayım yüzümde agız çevresinde ve göz çevremde kırışıklar var bunun giderilmesi için ne gerekiyor ve bana ne kadara mal olur ögrenciyim ve güvenilir bir şey olmasını istiyorum

 10. 21 Ocak 2012

  slm antalyadan ..yüz dolgusu daha güçlü elmacık kemıklerı veya protez uygulamalarınız varmı varsa ortalama malıyetı nedır .bılgı verebılırsenız sevınırım

 11. 25 Şubat 2012

  yüz germe ameliyatının fiyatını öğrenebilirmiyim?

 12. 02 Nisan 2012

  Selam hocam,son zamanlarda göz altımda hafif torbalanma oluştu geçen yıla kadar yoktu ayrıca yüzümde şişlikler çıkmaya başladı nedenini bende anlayamadım birazcık çektiğim strese bağlıyorum stresle böyle birşey oluyor mu acaba?bunun tedavisi varsa yanınıza uğrayıp yüzyüze görüşebiliriz.23 yaşındayım.Saygılar..

 13. 06 Mayıs 2012

  mrb, ben 26 yasindayim ve sivilce izleri kaldi yuzumde kucuk delikler bundan cok rahatsiz oluyorum.
  yurtdisindayim ve temmuzda istanbula geliyorum bi haftaligina.acaba ne kadar bi sure gerekiyo ameliyat icin.
  bana donerseniz sevinirim.
  simdiden tesekkurler

 14. 17 Mayıs 2012

  Slm Fatih Bey,

  Yüzümde doku kayibi olstugu Icin Tekrar Eski halime kavusmak istiyorum.. Yag enjektionu yöntemini uyguladiginizi Duydum…

  Yurt disindan gelecegim Icin zaman Ayirmam gerek?
  Size resim yollarsam uygulana bilecek yöntemleri söyleme imkaniniz olurmu?

  Kombine operasyon mümkünmü.. Dudak kalinlastirma ve Yüze yag injektionu

 15. 24 Mayıs 2012

  Merhabalar ben 38 yasindayim ve agiz kenarimdaki çizgiler beni rahatsiz ediyor bide yuzumun derisinin çok gevsek olmasi gulmeyin ama aynada kendi yuzumu hafif ellerimle gerdiriyorum ve yuzumun daha guzellestigini goruyorum sizden yardim istiyorum. yuz germe amaliyati ne kadar surer ne kadar zamanda eski halime donebilirim 8. ayda yaptirmamda bir sakinca varmi ,gerekirse size resmimi yollayabilirim.Bide ne kadara yapiliyor yuz germe amaliyati cvp yazarsaniz çok sevinirim.8 ayda gelip olmak istiyorum çunku simdiden tsk ederim.

 16. 27 Ocak 2014

  Ben yurt dısında yasıyorum berlınde bır kac amelıyatı bır arada olmak ıstıyorum eger mumkunse bana ne kadara mal olur bılmek ıstıyorum bu konuda benı aydınlatırsanız memnun olurum
  Gögus sılıkonu
  Dudak ve karın bölgedeki yaglar

 17. 21 Şubat 2014

  Sayın fatih hocam ben bıçaklama olayı yaşadım yanağımdan bıçaklandım bana yardımcı olabilirmisin hocam ben bunalıma giriyorum ne olursun

 18. 13 Mayıs 2014

  merhaba fatih bey sizin yapmış olduğunuz programa katılmak istiyorum. lütfen

 19. 29 Haziran 2014

  Yuz kas gerdirme nekadar malolur

 20. 04 Kasım 2014

  Ya ben yüzümü gerdirmek istiyorum yardimci olun bana

 21. 04 Kasım 2014

  Serat*** hocam ben yüzümü gerdirmek istiyorum 27 yaşındayim size ulaşmam gerekiyo.

 22. 31 Aralık 2014

  Merhaba,

  yüz gerdirme ameliyati fiyatlarini ögrenmek isterdi

 23. 24 Ocak 2015

  alin yüz bogaz germe amaliyatindan sonra sonuc genclesme nezaman görülür

 24. 02 Şubat 2015

  Merhaba

  ben 45 yasinda yurt disinda yasayan bayanim yüzüme kalici yüz dolgusu istiyorum bana maliyeti ne kadar olur

  cevabiniz icin simdiden tskler…….

 25. 14 Mart 2015

  Bu kadar soru sorulmuş ama tek cevap yok Dr. Fatih Dağdelen beyden.

 26. 13 Mayıs 2015

  Merhaba

  ben 26 yasindayim ve akneden olusan büyük delikler ve cukurlar olustu yüzümde. Bunlari gidermek mümkünmü. Almanyada yasiyorum. Lütfen bana özel e mail adressden cevap yazarsaniz sevinirim.

 27. 28 Ağustos 2015

  Merhaba. Ben yüzimde hiularion acid enjeksyon yapmak istiyorum. fiyatlari bilmeka şansim varmi? Teşekkurler.
  Saygiler.

 28. 13 Ocak 2016

  Yuz estetigi yaptirmak istiyorum
  Fiyatlari ogrenebilirmiyim

 29. 23 Mart 2016

  sayın doktorum ben 54 yaşındayım yaşım gereği ağız bölgemde yanklarımda çökmeler oldu dolgu olduğunu duydum bunun bana maliyeti ne olur teşekkür ederim

  • 07 Nisan 2016

   Sibel hanım merhabalar. Sizinle detaylı bir görüşme gerçekleştirmemiz doğru olacaktır. Lütfen web sitemizde bulunan formlar aracılığıyla bize iletişim numaranızı yazar mısınız? Sizi arayalım. Ya da iletişim numaralarımızdan siz de bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Comments

Yorum Yazın:

*

E-Mail Adresiniz Yayınlanmayacaktır.

Copyright © 2012 Dora Hospital Tüm Hakları Saklıdır!