Bacak-Estetigi-Fatih-Dagdelen-1200x679.jpg

Bacak Estetiği Fatih Dağdelen

Bacak Estetiği Online Danışma Hattı
  Bacak Estetiği

  Bacak estetiği; bacakların daha estetik görünmesi, inceliklerinin ve eğriliklerinin istenildiği gibi ayarlanması için uygulanabilecek bir estetik müdahaledir. Bacak estetiği, polio çocuk felci gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Estetiğin yapılmak istenmesinin nedeninin estetik kaygılar veya çocuk felcinden dolayısı olması önemli bir etkendir. Ameliyatı yapacak olan cerrahla öncesinde ayrıntılı bir şekilde süreci konuşmak gereklidir. Bacak bölgesinde inceltme ve kalınlaştırma işlemi yapılabilmektedir.  Bacak Estetiğinin Tanımı Nedir?

  Bacakların daha düzgün, daha şekilli ve daha çekici olabilmesi için yapılan müdahaledir. Kalçadan ayak bileğine kadar olan kısma yapılmaktadır. Yağ dokusunun fazla olduğu bölgelerden doku alınmaktadır. Alınan doku, eksik olan bölgelere eklenmektedir. Eksik olan bölgelere eklenecek olan yağın fazla bölgelerden alınamaması, yağın yetersiz olması durumunda ise; silikon protezler veya dolgu maddeleri ile şekillendirme işlemi yapılmaktadır.

  Ameliyat Olmadan Bacakları Daha Estetik Hale Getirebilmek Mümkün Müdür?

  Ameliyatsız bacakları güzelleştirebilmek mümkündür. Bunun için öncelikle bacakların istenilen şekle sokulabilmesi için gerekli sporun yapılması gereklidir. Bacak kaslarını güçlendirecek egzersizlerin düzenli olarak yapılması sonucunda bacaklardaki yağ birikimi azalmaktadır. Ayrıca bu da bacakların daha düzgün biçimde gözükebilmesini sağlamaktadır. Bacak bölgesindeki derinin sıkılaşabilmesi için ise; lenf drenajı ve radyofrekans uygulamaları yapılabilmektedir. Ancak bu operasyon, ameliyatsız uygulamalara göre daha kısa sürede sonuç vermektedir.

  Bacak Estetiği Yaptırabilecek Olanlar Kimlerdir?

  Bacak estetiği yaptırmasında sakınca olmayanlar, 15 yaşından büyük olan ve bacağının şeklinden memnun olmayan herkes olmaktadır. Basenlerde, uyluk içlerinde ve diz içlerinde yağlanmalar olması sonucunda bacağın şeklinde bozulmalar olabilmektedir. Özellikle basen bölgesinde yağlanma olan kişilerin kalçaları daha düşük durmaktadır ve buna bağlı olarak da bacakları olduğundan daha kısa gözükmektedir. Uyluk ve diz içinde yağlanma olanların ise bacakları daha eğri gözükmektedir.

  Bacaklarının ön kısmında yağlanma olanların çepeçevre inceltme uygulaması ile daha düzgün bir bacağa kavuşabilmesi mümkündür. Özellikle diz altı ve ayak bileği kalın olanlar, bu bölgelerin incelmesi için liposuction uygulaması yaptırabilmektedirler. Diz altları kalın olabildiği gibi, ince de olabilmektedir. İnce olanlar için ise yağ enjeksiyonları ve silikon protezler kullanılmaktadır. Bacaklarının kalınlığından veya inceliğinden memnun olmayan kişiler; bu uygulamalar ile bacak estetiği yaptırabilmektedirler.

  Bacak Estetiği Ameliyatı Riskli Midir?

  Bacak estetiğinin riskine bakıldığında; her operasyon gibi bunun da belirli riskleri bulunmaktadır. Liposhaping yöntemi ile yapılmış ise; bu durumda toplardamarlarda pıhtı oluşabilmesi mümkün olmaktadır. Oluşan pıhtı akciğerlere sıçrayabilmektedir. Bu durum ameliyat sonrasında daha erken hareket etme ile çözülebilmektedir. Ayrıca işlem yapılan bölgelerde düzensizlik ve dalgalanma olabilmektedir. Buna ek olarak dikiş izinin belirgin kalabilmesi veya kişinin vücudunun dolgu maddelerine reaksiyon gösterebilmesi mümkündür. Bu durumun önlenebilmesi için ise güvenilir bir dolgu maddesinin kullanıldığından emin olunmalıdır.  Bacak Estetiği Gerektiren Problemler Nelerdir?

  Bacak estetiği yapılmasına uygun olan rahatsızlıklar aşağıda sıralanmıştır:

  Çok ince veya aşırı kalın bacağı olanlar, bu ameliyatı yaptırabilmektedirler.
  Bacakları çarpık olanlar için, operasyon isteğe bağlı olarak yaptırılabilmektedir.
  Asimetrik bacakları olan, yani iki bacağının da kalınlığı farklı olan kişiler estetik yaptırabilmektedir.
  Dizlerin normale göre birbirine daha yakın olduğu X bacak adı verilen durumda estetiğe başvurulabilmektedir.
  Dizlerin birbirinden daha uzak durduğu O bacak durumunda, bu operasyon çare olabilmektedir.

  Bacak Estetiği Sonrasında İyileşme Süreci Nasıldır?

  Bacak estetiği iyileşme süresine bakıldığında; altıncı haftadan sonra tamamen iyileşebildiği görülmektedir. Ameliyat olan kişiler hastanede gözlem altında tutulmamaktadırlar. Aynı gün evlerine gidebilmeleri mümkündür. Ancak banyo yapabilmeleri için ameliyatın üzerinden 2 gün geçmesi gereklidir. Liposhaping yöntemi ile bacak estetiği yapılması halinde; 3 hafta süresince korse kullanımı gerekmektedir. Diz altına yapılan bir işlem mevcut ise; varis çorabı kullanımı önerilmektedir. Şişlikler olabileceği için ilk haftalarda çok uzun süre ayakta durmamaya özen gösterilmesi gereklidir. Üçüncü haftadan sonra koşma gibi sporları yapabilmeleri mümkündür. İyileşmenin daha hızlı olabilmesi için ise ikinci haftadan sonra LPG, radyofrekans ve lenf drenajı masajları yapılabilmektedir.  Bacak Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

  Bacak estetiği işlemleri aşağıda açıklanmıştır:

  Liposhaping işlemi; yağlanma olan bölgelerden fazla yağın alınması ve bu sayede bacağın daha uzun ve düzgün görünmesi için uygulanmaktadır. Bacaklara çepeçevre uygulanması durumunda incelme olabilmektedir. En fazla yağ alınan bölgeler; basen, uyluk içleri ve diz içleridir. Yağ ekleme işleminin sık yapıldığı bölgeler ise; diz altları ve baldırlardır. Ufak eğriliklerin giderilmesi de bu işlem ile sağlanabilmektedir.

  Bacak inceltilirken gereğinden fazla ince ve orantısız olması durumunda; kalf protezleri kullanılarak bunun önüne geçilmektedir. Protez yerleştirileceği zaman diz arkasından minik bir kesi yapılmaktadır. Kalf protezi yöntemi, vücut geliştirme ile ilgilene kadınların ve erkeklerin daha sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir.

  Uylukların iç tarafında hem yaşlılıktan hem de kilo alıp vermelerden dolayı gevşeklikler ve sarkmalar olabilmektedir. Uylukların sıkılaştırılması için ise uyluk germe yapılmaktadır.

  Bacaklarda görülen eğriliklerin düzeltilebilmesi için yağ enjeksiyonu yapılmaktadır. Enjekte edilecek kadar yeterli yağı olmayanların ise; hyaluronik asit dolguları ile eğrilikleri düzeltilmektedir. Dolgu uygulamaları sırasında en fazla kullanılan marka ise; Macrolane’dir.

  Bacak Estetiği Ameliyatı Sonrasında İz Kalır Mı?

  Operasyon izleri olabilmektedir. Ancak bu izler kısa süre içerisinde hiç görülmeyecek kadar yok olabilmektedirler. Ameliyat esnasında kesi yapılmaktadır. Fakat işlem sırasında gerekli önlemlerin alınmasından dolayı, en kısa sürede en fazla oranda izler kaybolmaktadır.

  Tekrardan Bacak Estetiği Olunması Gerekir Mi?

  Bacak estetiğinin kalıcılığı, uygulanan yönteme göre değişiklik göstermektedir. Liposhaping ile bacak estetiği yapıldığında; enjekte edilen yağda kayıp yaşanabilmektedir. Ancak bacakların aldığı şekilde herhangi bir bozulma olmamaktadır. Kalf protez kullanılan uygulamalar da kalıcı oldukları için tekrar işlem yapılmasına gerek kalmamaktadır. Fakat dolgu uygulamaları yapıldığında, enjekte edilen dolgu maddesinin etkisi 1 yıldır.  Bacak Estetiği Öncesinde Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  Bacak estetiği ameliyatından önce dikkat edilmesi gereken durumlar bulunmaktadır. Sigara kullanan hastaların ameliyattan en az 3 hafta öncesinde sigarayı bırakmaları istenmektedir. Ayrıca aspirin ve kan sulandırıcı ilaç alanların bu ilaçlarını son 1 hafta içerisinde kesmeleri istenmektedir. Operasyonu olacak olan bir kişinin kullanmaması gereken ilaçlar aşağıdaki gibidir:

  Apranaks, Voltaren, Vermidon gibi ağrı kesicilerin kullanılması yasaktır. Ancak Minoset ve Novalgin kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

  Ginseng, ginko biloba, co-enzim Q gibi maddeler barındıran multivitaminlerin kullanılmaması istenmektedir.
  Ameliyattan önce yeşil çay, keten tohumu, kiraz sapı, domastes çekirdeği gibi bitkisel ürünler tüketilmemelidir.

  Zayıflama ürünlerinin ameliyat öncesinde tüketiminin kesilmesi gereklidir.

  Bacak Estetiği Ameliyatı İçin Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

  Bacak estetiği ameliyatı için önemli noktalar şu şekildedir:

  Ameliyathane ortamında yapılan bir işlemdir. Yapılacak işleme göre genel anestezi yapılabilmektedir veya sakinleştiriciler kullanılabilmektedir.
  Ameliyat süresi ortalama 1 saat ile 4 saat arasında bir süre olmaktadır. Süreyi yapılacak olan işlem belirlemektedir.
  Ameliyat sonrasında ağrı yaşanabilmesi mümkündür. Ancak ağrılar aşırı şiddetli olmadıkları için kişi günlük rutinini aksatmamaktadır.


  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

  26/Oca/2022
  Popo-Protez-Fatih-Dagdelen-1200x679.jpg

  Popo Protez Fatih Dağdelen

  Popo Protez Online Danışma Hattı
   Popo Protez

   Popo dikleştirme operasyonu kapsamında kalıcı çözüm elde etmek için popo protez uygulanmaktadır. Popo protez uygulamasında, kişilerin daha büyük ve daha dik kalçalara sahip olması sağlanmaktadır. Yağ enjeksiyon ve dolgu işlemlerinde kalıcı çözümler elde edilmediğinden, bu uygulamaların sürekli tekrarlanması ve takviye edilmesi gerekir. Popo protez uygulamasında ise istenen boyutlarda ve şekildeki kalça türü kalıcı olarak elde edilmektedir. Kalıcı çözüm oluşturulduğundan, popo protez ameliyatının tekrarlanmasına ihtiyaç yoktur. Popo yapısının daha yumuşak olması, kalçalarındın dik görünmesi ve bölgedeki fazla derinin alınması için popo protez uygulaması kullanılmaktadır. Kişilerin talep ettikleri popo türünü plastik cerrahlara bildirmelerinin ardından, uzmanlar tarafından inceleme ve ölçümler gerçekleştirilecektir.   Popo Protez Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

   Popo protez ameliyatı sayesinde, kişilerin talep ettiği boyutlarda kalça ölçüleri elde edilecektir. Kalça yapısını beğenmeyen, daha büyük boyutlarda kalçalara sahip olmak isteyen ya da kalça şeklinin vücut şekline orantısız olduğunu düşünen kişiler, popo protez kapsamında istedikleri kalça ölçülerine sahip olmaktadır. Kalça protez ameliyatı sonrasında, kalıcı kalça tipi elde edilir ve kişilerin tekrardan operasyona girme zorunluluğu ortadan kaldırılır. Ameliyat sonrasında, istenen dönemlerde protezlerin boyutu değiştirilebilir ya da kalçalardaki protezler geri alınabilir. Popo içerisine yerleştirilen silikon protezler, yapıları sebebiyle hissedilmez ve kişilerin kendi kalçalarıymış gibi doğal bir görüntü oluşturulur. Protezlerin ağırlık yapmaması ve gerçek kalça gibi yumuşak olması, ameliyat sonrasında doğal görünüm elde edilmesine yardımcı olacaktır.

   Popo Protez Ameliyatı Nasıl Yapılır?

   Popo protez uygulamasının yapılışı esnasında, hastalara genel anestezi verilmektedir. Toplamda 3 saat boyunca devam eden ameliyat kapsamında, hastalara uygun olan kalça protezleri belirlenmektedir. İki poponun tam arasında bir kesik açılarak, iki popoya da girecek düzeyde cepler oluşturulmaktadır. Açılan ceplerden, kalça içerisine silikon protezler yerleştirilir ve bölgeye tam oturması sağlanır. Popo protez sonrasında iki bölgede açılan kesikler de dikilmektedir. Tam olarak kuyruk sokumuna denk gelen kesiler sayesinde, ameliyat sonrasında yara izi oluşmamaktadır. Kalçalardaki kasların tam üzerine yerleştirilen silikon protezler, elle dokununca ya da dışardan akınca hissedilmeyecektir. Kalçaların kendi yumuşaklığında olduğundan, hareket etmeyi kısıtlamaz ya da otururken rahatsızlık oluşturmaz. Meme protez için kullanılan silikon malzemeler, kalçalara yerleştirilen silikon protezlerden daha yumuşaktır. Popo protezlerinin daha sert olma sebebi, hareket ve oturma gibi eylemlerde rahatsızlık oluşmaması ve protezlerin zarar görmemesidir. Kalçaların sıkı ve dik görünmesi için de protezlerin sert olması gerekir.

   Popo Protez Yerine Popo Dolgu Uygulaması Yapılabilir Mi?

   Yağ enjeksiyon ya da dolgu işlemleri kullanılarak, popo protez uygulamasına alternatif bir çözüm elde edilebilir. Popo protez uygulamasında, kalıcı kalça şekli elde edilmekte ve kişilerin tekrardan operasyona girme gereksinimi ortadan kalkmaktadır. Popo protez yerine, yağ enjeksiyon ve dolgu gibi yöntemler kullanıldığında, bıçak altına yatmadan dik ve şekilli kalçalar oluşturulmaktadır. Ancak popo protez uygulamasında olduğu gibi, dolgu ve yağ enjeksiyon uygulamalarında kalıcılık söz konusu değildir. Bölgeye enjekte edilen yağların %60’lık bölümü, uygulamanın altıncı ayında kendiliğinden yok olmaktadır. Diğer dolgu maddeleri kullanıldığında da ortalama 6 ay içerisinde dolgu maddesinin yarısı yok olacaktır. Dolgu ve yağ enjeksiyon uygulamalarının, ortalama 6 ila 12 ayda bir olacak şekilde tekrarlanması şarttır. Popo dolgunlaştırma ve popo dikleştirme ihtiyaçlarında kullanılan dolgu işlemleri tekrarlanmadığında, elde edilen popo şekli kendiliğinden kaybolacaktır.   Popo Protez Ameliyatının İyileşme Süreci Nasıldır?

   Popo protez iyileşme dönemi, ortalama 4-5 haftayı bulmaktadır. Kişilerin hareket halinde olması, lavaboya gitmesi, oturması ya da uzanması gibi durumlar, bölgedeki kas ve dokuların sürekli hareket etmesine yol açacaktır. Bölgenin hareket oranı arttıkça, iyileşme süresi de uzayacaktır. Kalça protez kapsamında hastalara genel anestezi verildiğinden, ameliyattan sonra hastaların 1 gece hastanede kalması gerekecektir. 1 gecelik yatışın ardından, hastalar taburcu edilir. Ameliyat sonrası ilk 24 saat, bölgede şiş ve morlukların oluşmaması için oldukça mühimdir. Bölgeye uygulanan buz masajı sayesinde, kalçalardaki ödem ve morlukların oranı azaltılacaktır. İlk 24 saatlik süre içerisinde, her 15 dakikada bir uygulama tekrarlanmalıdır. Ameliyatın yedinci gününde, kalçadaki dikişler alınır ve bölgeye son pansuman uygulanarak sargı yapılır. 7 günlük dinlenmenin ardından, hastalar ayağa kalkabilir ve hareket edebilir. Ameliyatın etkilerinin tam olarak geçmesi 6 ayı bulabilir.

   Alternatif Popo Dikleştirme İşlemleri Nelerdir?

   Popo kaldırma operasyonları içinde yer alan dolgu ve yağ enjeksiyon uygulamaları, Kalça protez ameliyatına alternatif olarak geliştirilmiştir. Kalça protez uygulamaları için ameliyat gereksinimi bulunurken, dolgu ve yağ enjeksiyon uygulamalarında, sadece küçük bir delik açılmakta ve işlem bu deliklerden gerçekleştirilmektedir. Uygulamalar lokal anestezi altında yapılırken, hastaların sakin olması için damardan uyku ilacı ve sakinleştirici uygulanır. Dolgu işlemlerinde, kişilerin kendi yağları ya da farklı dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Yağ enjeksiyonuyla popo dikleştirme talebinde bulunan kişiler, liposakşın sonrası uygulamaya alınmaktadır. Liposakşın yöntemiyle, uygun bölgeden yağ alınmakta ve popoya enjekte edilmektedir. Liposakşına uygun bölge belirlendikten sonra, hava almayan kanüllerle bölgeden yağ çekimi yapılır. Çıkarılan yağlara özel bir işlem daha uygulanarak, iki popoya da belirtilen ölçülerde uygulama yapılır. Yağ enjeksiyonu sonrasında, vücuttaki fazla yağlar çıkarılmakta ve popo şekli ideal boyutlara getirilmektedir. Uygulama sayesinde, vücuttaki eşitsizlikler yok edilecektir.   Popo Protez Ameliyatı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

   Popo protez uygulamasıyla, kalıcı kalça şekilleri elde edilecektir. Hastalar genel anestezi altında, 3 saat boyunca ameliyat edilmektedir. İki kalçanın birleşim yerinden açılan kesilerle, popoların alt kısmında cepler elde edilmektedir. Popo protezleri ceplerden içeri sokulur ve yerleştirildikten sonra, iki bölge de dikilir. Bölgeye yerleştirilen dolgu maddeleri, silikon yapıdadır ve tam olarak kalçaya uyum sağlamaktadır. Kalçalar arasında boyut farkı olduğu zaman, farklı ölçülerde popo protezler kullanılmakta ve kalçaların ölçüleri eşitlenmektedir. Uygulamanın ardından, hastalara odaya alınmaktadır.

   Yağ Enjeksiyon ve Popo Dolgu İşlemleri Nasıl Yapılır, Özellikleri Nelerdir?

   Dolgu uygulaması, popo dikleştirme estetiği içerisinde sıkça kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Popo kaldırma işlemleri için ameliyat tercih etmeyen kişiler, istedikleri boyutlarda kalçaya sahip olmak için dolgu yaptırmalıdır. Her iki popoya da enjekte edilen dolgu maddeleri sayesinde, kalçaların daha büyük, daha kıvrımlı, daha yuvarlak ve daha dik görünmesi sağlanmaktadır. Popo dikleştirme talebinde bulunan kişilerin vücut şekilleri ve talep ettikleri kalça ölçülerine göre, bölgeye kişilerin kendi yağları ya da farklı dolgu maddeleri enjekte edilmektedir. Uygulama için hastalara lokal anestezi verilir. Uygulama esnasında yağ enjeksiyon talep edildiğinde, kişilerden liposakşınla yağ alınmakta ve hava almayan tüplerle, popolara enjekte edilmektedir. Dolgu uygulamasını, birkaç ayda bir tekrarlanması gerekir. Yağ enjeksiyon uygulamasının ilk altı ayında, bölgeye uygulanan yağların %60’şı eriyecek ve bölgede form kaybı yaşanacaktır.   Popo Protez İhtiyacı Oluşturan Durumlar Nelerdir?

   Kalça protez uygulamasını sebepleri olarak değerlendirilen faktörler ve bu uygulamaya ihtiyaç duyan kişilerdeki temel özellikler, aşağıda detaylı şekilde ele alınmıştır:

   Çok kilolu olan ve zamanla kilosunu veren kişilerde, deri sarkması ve kas yıpranması görülecektir. Kalça protez uygulamasıyla, kalçalardaki deri fazlalığı alınmakta ve kalçaların dikleşmesi sağlanmaktadır.
   Genetik faktörler sebebiyle, oldukça küçük ve düz kalçaları bulunan kişiler, ameliyatla dik kalçalara sahip olacaktır.
   Yaşlılık sebebiyle kas ve deri yapısında tahribat oluşan kişiler, Kalça protez uygulamasıyla kalça yapılarının düzelmesini sağlayabilirler.
   Kalça boyutlarını beğenmeyen ve daha büyük kalçalara sahip olmak isteyen kişiler, istedikleri boyutlarda popo protez tercih edebilirler.

   Popo Protez Uygulamasının Getirileri Nelerdir?

   Kalça protez ameliyatının avantajları ve uygulanmanın tercih edilme sebepleri şunlardır:

   Kalça protez uygulamasında, herhangi bir risk bulunmamaktadır.
   Bölgede dışardan kesi açılmadığından, ameliyat sonrasında yara izi gibi bir sorunu yoktur.
   Ameliyat sonrasında, %100 başarı elde edilir ve ameliyat etkilerinde azalma görülmez.
   Kişilerin istediği süre boyunca, popo protezlerin kalıcı etkisi devam etmektedir.
   Vücut şekilleri, popo protezinden sonra daha oranlı hale gelecektir. Bölgeye uygulanan protezler, kişilerin istediği boyut ve görünümdedir.
   Küçük ve sarkık kalçalara sahip kişiler, popo protezi sonrasında daha dik ve büyük görünümde kalçalara sahip olmaktadır.

   Popo Protez Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

   Kalça protez sonrası uygulamalar, kişilerin iyileşme sürecini ve ameliyatın sonuçlarını doğrudan etkilemektedir. Popo protez sonrası hastaların dikkat etmesi gereken noktalar şunlardır:

   Hastaların ilk 3 gün boyunca, bölgenin suyla temas etmemesi gerekir.
   Duş alırken suya oturmamak ve duş süresini çok uzun tutmamak gerekir.
   Ameliyatın ilk 2 haftasında, özel hazırlanan kalça korseleri giyilmelidir.
   Ameliyattan çıkıldıktan sonra, en az 5 gün boyunca yatarak dinlenilmelidir.
   Sosyal hayata dönme süresi, 3 günden az olmamalıdır.
   Hareketlerin çok kısıtlı tutulması ve yerden tuvalet kullanılmaması gerekir.
   Ameliyat yerinde kanama olduğunda, derhal doktora başvurulmalıdır.


   dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

   26/Oca/2022
   Popo-Kaldirma-Fatih-Dagdelen-1200x679.jpg

   Popo Kaldırma Fatih Dağdelen

   Popo Kaldırma Online Danışma Hattı
    Popo Kaldırma

    Kalça dikleştirme ameliyatı, daha dik kalçalara sahip olmak isteyen herkesin talep ettiği estetik uygulamalardan bir tanesidir. Popo kaldırma ameliyatı sonrasında, hastaların kalçaları daha dik bir görünüme sahip olmaktadır. Kalçaları çok zayıf olan kişiler, popo estetiği kapsamında popo büyütme ve popo kaldırma ameliyatlılarını aynı anda talep edebilirler. Popo kaldırma operasyonlarında, hastaların talep ve ihtiyaçlarına göre farklı kombinasyonlarla operasyonlar düzenlenmektedir. Popo kaldırma ameliyatı kapsamında belirlenen operasyonlar, ameliyatın kapsamını ve işleyişini ilerletecektir. Popo kaldırma ameliyatı sonrasında, kalıcı çözümler elde edilecektir. Yaşlılık döneminde yaşanan vücut sarkmalarında, derinin form kaybetme süresine kadar, popo kaldırma ameliyatının etkileri devam edecektir.    Popo Kaldırma Ameliyatının Kapsamı ve Özellikleri

    Popo kaldırma operasyonunun özellikleri ele alındığında, popo estetiği kapsamında kalıcılık sağlayan tek uygulamanın popo kaldırma ameliyatı olduğu söylenebilir. Popo protez olarak adlandırılan Kalça kaldırma ameliyatı sonrasında, ileri yaşlara kadar popo ameliyatı olmaya ihtiyaç duyulmaz ve popoya yerleştirilen protezlerin yenilenmesine gerek kalmaz. Popo protez kapsamında gerçekleştirilen ameliyat esnasında, hastaların talep ettiği boyutlarda silikon protezler kalçaların içine yerleştirilmektedir. Ameliyat sonrasında, kalçaların boyutları olduğundan daha büyük hale gelir ve kalçalar daha dik bir görünüme sahip olur. Kalça kaldırma ameliyatının tekrarlanmasına gerek duyulmazken, popo estetiği için belirtilen diğer uygulamaların belirli dönemlerde yenilenmesine ihtiyaç duyulacaktır.

    Popo Kaldırma Ameliyatı Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

    Popo kaldırma işlemlerinin sebepleri arasında yer alan faktörler aşağıda belirtilmiştir:

    Genetik yapı sebebiyle, daha küçük ve düz kalçalara sahip olan kişiler, Kalça kaldırma ameliyatıyla daha dik kalçalara sahip olmaktadır.
    Çok fazla kilo alan ve kilo veren kişilerde, deri sarkması ve kalça sarkması problemi oluşmaktadır. Bu etkilerin giderilmesi için hastalara Kalça kaldırma işlemi uygulanmaktadır.
    İlerleyen yaş sebebiyle, kalça bölgesindeki deri formunu kaybeder ve kaslarda gevşeme görülür. Kasların tekrar kendine gelmesi ve kalçaların daha diri görünmesi için Kalça kaldırma operasyonu yapılmaktadır.
    Sadece kalça yapısının küçüklüğünden ve şekilsizliğinden şikâyet eden kişiler, popo kaldırma operasyonu sonrasında daha büyük kalçalara sahip olabilirler. Operasyon esnasında, popo protez ya da popo dolgu işlemleri de gerçekleştirilecektir. Sadece popo büyütme talebinde bulunan kişilere de Kalça kaldırma uygulaması yapılacaktır.    Popo Kaldırma Estetik Türleri Nelerdir?

    Kalça kaldırma uygulamasının çeşitleri ele alındığında, hastaların talep ve ihtiyaçlarına göre uygulama türü belirlenmektedir. 3 farklı kategoride değerlendirilen popo estetiğinde, hastalara yağ enjeksiyonu, dolgu ve popo protez uygulamalarından bir tanesi sunulmaktadır. Kalça kaldırma için talep edilen uygulama sonrasında, hastaların belirlediği boyutlarda ve şekillerde kalçalar elde edilecektir.

    Silikon Protezle Popo Kaldırma Ameliyatının Özellikleri

    Kalça kaldırma ameliyatının yapılışı esnasında, genel anestezi kullanılmaktadır. Ameliyat için her iki poponun arasından cerrahi kesik açılmaktadır. İki poponun yarısına denk gelecek şekilde cepler açıldıktan sonra, bu ceplerin içerisinden, kalçalara silikon protezler yerleştirilmekte ve düzeltilmektedir. Meme protez uygulamasında kullanılan silikon protezlere kıyasla, Kalça kaldırma ameliyatında kullanılan silikon protezlerin yapıları daha sert ve yayvandır. Yapılarının sert olması, kişilerin hareketleri ve oturup kalkmaları durumunda, silikonların zarar görmesini engellemektedir. Popo içerisine silikon protezler yerleştirildikten sonra, ameliyat yeri dikilmektedir. Ameliyat toplamda 3 saat sürmektedir. Ameliyat tamamlandıktan sonra, ilk 5 gün içerisinde dikişler alınmakta ve hastalar dinlenmeye bırakılmaktadır. Ameliyattan çıkan hastalar, 1 gece hastanede kalmalıdır.    Yağ Enjeksiyonla Popo Kaldırma İşlemlerinin Detayları

    Yağ enjeksiyonla popo dikleştirme uygulaması, lokal anestezi ve damardan uygulanan uyku ilacıyla gerçekleştirilmektedir. Yağ enjeksiyonu uygulaması için vücuttaki fazla yağ kütlesinin bulunduğu yerden, özel cihazlarla liposakşın yapılarak yağ dokusu alınmaktadır. Alınan yağ dokusu, özel bir işlemden geçirildikten sonra, popoya enjekte edilmektedir. Yağ enjeksiyon uygulamasının, her 6 ayda bir takviye edilmesi gerekir. Bölgede kesi açılmadığından, ameliyat yerlerinin iyileşme süresi oldukça hızlıdır.

    Dolgu İşlemiyle Popo Şekillendirme İşlemlerinin Genel Özellikleri Nelerdir?

    Dolguyla popo estetiği yapmak için popoya farklı karışımlardan meydana gelen dolgu maddeleri enjekte edilmektedir. Dolgu maddelerinin miktarı ve özellikleri, hastaların taleplerine göre şekillendirilecektir. Dolgu operasyonu sonrasında, poponun daha yuvarlak ve daha şekilli bir hal alması sağlanmaktadır. Yağ enjeksiyonu işlemiyle birlikte uygulanan dolgu operasyonu sonrasında, kişilerin kalçalarına kendilerinden alınan yağlar ve farklı dolgu maddeleri enjekte edilir. Uygulama için lokal anestezi kullanılır. Kalıcı bir çözüm olmadığından, 6 ayda bir tekrarlanması gerekir.    Popo Kaldırma Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

    Kalça dikleştirme ameliyatının getirileri şu şekildedir:

    Kalçaların daha dolgun ve yuvarlak görünmesi sağlanır.
    Dümdüz ve sarkık kalça görüntüsü tamamen yok edilecektir.
    Vücuttaki orantısızlık ortadan kalkar ve vücut hatları daha belirgin hale gelir.
    Kalça dikleştirme işlemlerinde yağ enjeksiyonu tercih edildiğinde, vücuttaki fazla yağların kalçalara aktarılması ve vücutta orantı oluşturulması sağlanır.

    Popo Kaldırma Ameliyatının İyileşme Süreci Nasıl İlerler?

    Kalça kaldırma operasyonunun iyileşme süreci içerisinde, hastaların dikkatli davranması gerekir. Kalçaların sürekli hareket ettirilmesi ve üzerine oturulması gibi faktörler, bölgenin iyileşme hızını yavaşlatacaktır. Göğüs ya da farklı bölgelere yapılan estetik operasyonlar, bölgelerin hareket özelliği olmadığından daha hızlı şekilde iyileşmektedir. Ancak Kalça kaldırma ameliyatı sonrasında, hastaların hareket etmeleri sebebiyle bölgenin kendini yenilemesi ve dikişlerin yapışma süresi uzayacaktır. Kalça kaldırma ameliyatı genel ya da uyku ilacı destekli lokal anesteziyle uygulanmaktadır. Hastalar ameliyattan çıktıktan sonra, genel anestezi altındaki kişilerin 1 gün hastanede yatması şart koşulmuştur. Lokal anesteziyle ameliyat edilen kişiler, 5-6 saat içerisinde taburcu edilecektir. Kalça kaldırma ameliyatından sonraki ilk 24 saat içerisinde, bölgede oluşacak ödem ve morlukların azaltılması için buz masajı uygulanmaktadır. Her 15 dakikada bir olacak şekilde, buz masajına devam edilmelidir. Ameliyattan 1 hafta sonra, bölgedeki dikişler alınır. Hastaların sosyal hayata dönmesi için en az 2 hafta beklemeleri gerekir.

    Popo Kaldırma Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Kalça kaldırma işleminden sonra dikkat edilmesi gereken durumlar aşağıda sıralanmıştır:

    Ameliyattan sonraki ilk 3 günlük süreyle, hastaların duşa girmemesi gerekir. 3. günden sonra alınacak duşların da ayakta alınması ve çok sıcak ya da çok soğuk suya girilmemesi gerekir. Ameliyat yerine herhangi bir kimyasal madde temas etmemeli ve bölgeye baskı uygulanmamalıdır.
    Ameliyattan sonraki ilk 4 ila 6 haftalık süre içerisinde, uzun süre suda kalınması yasaklanmıştır.
    Ameliyat yerlerinin hareket ettirilmesi esnasında, oldukça dikkatli olmak gerekir.
    Tuvalet ve banyo temizliğine özen gösterilmelidir. Bölgedeki yaralar, enfeksiyona oldukça müsaittir. Enfeksiyon oluşumundan sonra, bölgede ameliyat izlerinin kalma ihtimali mevcuttur.
    Ameliyattan sonra, en az 2 hafta boyunca özel kalça korsesi kullanılmalıdır. Korse kullanılmadığı zaman, ameliyatta kalçalara verilen şekillerde kaymalar görülebilir. Poponun şekil alabilmesi için korse kullanımının ihmal edilmemesi gerekmektedir.
    Ameliyat sonrasında, en az 5 gün boyunca yatarak dinlenmek gerekir. Hemen hareket eden ya da sosyal hayatına dönmeyi isteyen kişilerde, dikiş patlamaları ve kanama gibi sorunlar oluşacaktır.
    Kalça kaldırma için yağ enjeksiyonu tercih eden kişiler, ameliyattan en az 3 ay sonra düzenli rezerv işlemi görmek zorundadır. Bölgeye enjekte eden yağlar, 6 ay içerisinde %60 oranında kaybolacaktır. Kalça kaldırma işleminden sonra kalçaların formunun korunması için bölgeye yağ takviyesi yapılmak zorundadır.


    dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

    26/Oca/2022
    Popo-Diklestirme-Fatih-Dagdelen-1200x679.jpg

    Popo Dikleştirme Fatih Dağdelen

    Popo Dikleştirme Online Danışma Hattı
     Popo Dikleştirme

     Popo kaldırma operasyonları kapsamında, hastaların kalıcı ya da geçici olarak dik popoya sahip olması sağlanmaktadır. Popo protez, dolgu ya da yağ enjeksiyon uygulamalarıyla gerçekleştirilen popo kaldırma uygulamalarında, kişilerin istekleri dikkate alınmaktadır. İstenen boyutlarda kalça ölçüleri elde edildikten sonra, kalçaların daha dik hale gelmesi için germe ya da protez uygulaması yapılmaktadır. Popo dikleştirme operasyonunun ardından, uygulamaya göre elde edilen sonuçların kalıcılığı sağlanmaktadır. Dolgu gibi geçici operasyonlarla popo dikleştirme talep eden kişiler, 6 ayda bir operasyon tekrarı ya da takviyesine ihtiyaç duyacaktır. Popo kaldırma işlemi için uygulanan protez ameliyatından sonra, aynı işlemin tekrarlanmasına gerek kalmaz ve kalıcı olarak daha dik popoya sahip olunur.     Popo Kaldırma Uygulamalarının Genel Özellikleri

     Kalça dikleştirme operasyonları, üç farklı kategoride değerlendirilmelidir. Bu operasyonların bir tanesi tamamen kalıcılık sağlarken, geri kalan 2 tanesi belirli dönemlerde tekrarlanmak zorundadır. Popo kaldırma ameliyatı, tek seferlik uygulanan ve hastalar talep etmediği sürece kalıcılığına müdahale edilmeyen kalça estetiği türüdür. Popo dikleştirme operasyonunda, hastaların istediği boyutlarda porteler kullanılmakta ve kalçaların normalden daha kalkık görünmesi sağlanmaktadır. Yağ enjeksiyon ve dolgu operasyonları sonrasında da aynı sonuç elde edilse de popo kaldırma ameliyatı gibi kalıcı çözüm olarak değerlendirilmezler. Popo dikleştirme ameliyatından sonra, talep edilen ölçü ve şekillere uygun olarak kalıcı şekiller elde edilmektedir. Popo yapısı çok düz ya da çok küçük olan, kalçalarında sarkmalar bulunan kişiler, popo dikleştirme uygulamaları sayesinde tüm şikayetlerinden kurtulabilirler.

     Popo Kaldırma Uygulama Çeşitleri Nelerdir?

     Popo dikleştirme uygulamaları için 3 farklı yöntem kullanılmaktadır.
     Popo protez uygulaması
     Yağ enjeksiyonu uygulaması
     Popo dolgu uygulaması

     Yukarıda belirtilen uygulamalar, hastaların taleplerine, ihtiyaçlarına ve vücut tiplerine göre seçilmektedir. Popo kaldırma işleminin kalıcı çözüm olmasını isteyen kişiler, popo protez uygulamasını tercih etmelidir. Popo protez ameliyatı sonrasında, popo ölçüleri istenen boyutlara getirilir ve kalçaların daha dik durması sağlanır. Ameliyat yerine alternatif yöntemleri talep eden kişiler, popo dolgusu ya da yağ enjeksiyon uygulamalarından bir tanesini kullanmalıdır.     Popo Dikleştirme Operasyonunun Sebepler

     Popo kaldırma uygulamalarının sebepleri ya da bu uygulamaya ihtiyaç duyan kişilerin genel özellikleri, aşağıda detaylı şekilde ele alınmıştır:

     Genetik yapıları sebebiyle, küçük ve düz hatlardaki popo yapısına sahip kişiler, popo dikleştirme operasyonlarıyla daha dik kalçalara sahip olabilirler.
     İleri yaşlara gelmiş kişilerin deri yapısı ve deriyi tutan kas sisteminde form kayıpları meydana gelmektedir. Derideki form kaybı sonrasında, kalçalarda sarkmalar meydana gelecektir. Kalça sarkmasının ve kalçada oluşan fazla derinin yok edilmesi için popo dikleştirme operasyonu yapılmaktadır.
     Çok fazla kilolu olan ve düzensiz şekilde kilo veren kişilerin kalçalarında, fazla deri ve sarkmalar meydana gelecektir. Kalça sarkmasının önüne geçmek için popo dikleştirme operasyonu yapılmaktadır.
     Daha büyük ve daha dik kalçalara sahip olmak isteyen kişiler, popo dikleştirme operasyonuyla istedikleri bedenlerde kalçalara sahip olabilirler.
     Vücut yapısında orantısızlık olduğunu düşünen kişiler, kalça dikleştirme operasyonuyla istedikleri vücut şeklini elde edebilirler.

     Popo kaldırma operasyonlarında herhangi bir risk bulunmaması ve ameliyat sonrasında %100 başarı elde edilmesi, ameliyatın tercih edilme sebepleri arasındadır. İhtiyaç durumunda, popo dikleştirme operasyonları için rezerv uygulamaları yapılmakta ve popo şeklinin stabil tutulması sağlanmaktadır.     Popo Protez Ameliyatı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

     Popo protez uygulamasıyla, kalıcı kalça şekilleri elde edilecektir. Hastalar genel anestezi altında, 3 saat boyunca ameliyat edilmektedir. İki kalçanın birleşim yerinden açılan kesilerle, popoların alt kısmında cepler elde edilmektedir. Popo protezleri ceplerden içeri sokulur ve yerleştirildikten sonra, iki bölge de dikilir. Bölgeye yerleştirilen dolgu maddeleri, silikon yapıdadır ve tam olarak kalçaya uyum sağlamaktadır. Kalçalar arasında boyut farkı olduğu zaman, farklı ölçülerde popo protezler kullanılmakta ve kalçaların ölçüleri eşitlenmektedir. Uygulamanın ardından, hastalara odaya alınmaktadır.

     Yağ Enjeksiyon ve Popo Dolgu İşlemleri Nasıl Yapılır, Özellikleri Nelerdir?

     Dolgu uygulaması, popo dikleştirme estetiği içerisinde sıkça kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Popo kaldırma işlemleri için ameliyat tercih etmeyen kişiler, istedikleri boyutlarda kalçaya sahip olmak için dolgu yaptırmalıdır. Her iki popoya da enjekte edilen dolgu maddeleri sayesinde, kalçaların daha büyük, daha kıvrımlı, daha yuvarlak ve daha dik görünmesi sağlanmaktadır. Popo dikleştirme talebinde bulunan kişilerin vücut şekilleri ve talep ettikleri kalça ölçülerine göre, bölgeye kişilerin kendi yağları ya da farklı dolgu maddeleri enjekte edilmektedir. Uygulama için hastalara lokal anestezi verilir. Uygulama esnasında yağ enjeksiyon talep edildiğinde, kişilerden liposakşınla yağ alınmakta ve hava almayan tüplerle, popolara enjekte edilmektedir. Dolgu uygulamasını, birkaç ayda bir tekrarlanması gerekir. Yağ enjeksiyon uygulamasının ilk altı ayında, bölgeye uygulanan yağların %60’şı eriyecek ve bölgede form kaybı yaşanacaktır.     Popo Dikleştirme Ameliyatının İyileşme Süreci Nasıldır?

     Popo kaldırma uygulamalarının iyileşmesi için en az 5 gün boyunca dinlenmek gerekir. Kalçaların hareket etmesi durumunda, ameliyat bölgesindeki dikişler zarar göreceğinden, dinlenme süresi içerisinde oldukça az hareket etmeye özen göstermek gerekecektir. Popo kaldırma ameliyatı için hastalara genel anestezi uygulanmaktadır. Genel anestezi sonrasında, hastalar 1 gece hastanede yatmakta ve sonrasında taburcu edilmektedir. Lokal anestezi alan hastalar, 5-6 saat içerisinde taburcu edilecektir. Popo dikleştirme operasyonu yapılan bölgelere, ameliyattan çıkılan ilk 24 saat içerisinde düzenli olarak buz uygulanmalıdır. Buz masajının her 15 dakikada bir tekrarlanması, bölgede oluşacak morluk ve şişliklerin etkisini azaltacaktır. Ameliyatın 5. gününden sonra, bölgedeki dikişler alınır ve ameliyatın son pansumanları uygulanır. Hastaların sosyal hayatına geri dönmesi için 2 hafta geçmelidir. Ameliyat harici uygulamalarda, bir haftadan sonra sosyal hayata geri dönülebilir. Ameliyat ve diğer uygulamaların ilk 10 gününde, uygulama bölgesinde şişlikler ve morluklar meydana gelecektir. Bölgede oluşan ağrıların geçmesi için ağızdan ağrı kesici alınması yeterli olacaktır.

     Popo Kaldırma İşlemlerinden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

     Popo dikleştirmede dikkat edilecek faktörler, aşağıda detaylı şekilde ele alınmıştır:

     Popo dikleştirme operasyonlarından sonra, bölgenin en az 3 gün boyunca suyla temas etmemesi gerekir. Bu sebeple, hastaların ameliyattan 3 gün sonra ilk duşları alması şart koşulmuştur.
     Ameliyat sonrasındaki 6 haftalık süre içerisinde, ameliyat yerinin çok fazla suda tutulmaması gerekecektir. Oturarak duş almamak, çok sıcak su kullanmamak ve uzun süreli duşlar almamak, ameliyat yerinin iyileşme süresini hızlandıracaktır.
     Ameliyat bölgesinin kullanımında, oldukça titiz ve dikkatli davranılmalıdır. Ani hareketler sonucunda, ameliyat yerinde açılmalar ya da tahribatlar oluşabilir.
     En az 2 hafta süreyle, hastaların yerden tuvalet kullanmaması ve tuvalet temizliğini üst seviyede tutması gerekir. Bölgenin enfeksiyon riski yüksek olduğundan, temizliğe önem verilmelidir.
     Ameliyat yerinde şekil kaybı ya da açılmalar oluşmaması için en az 2 hafta boyunca özel korseler kullanılmalıdır.
     Yağ enjeksiyon ya da dolgu operasyonlarını tercih eden kişilerin, bölgede form kaybı oluşmaması için düzenli olarak rezerv işlemi yaptırması gerekecektir. Rezerv işlemlerinin uygulama aralığı, 6 ay ila 12 ay aralığında değişecektir.
     Popo dikleştirme operasyonlarından sonra, duruma göre 3 ila 5 gün boyunca dinlenmek gerekir. Dinlenme süresi içerisinde, çok fazla hareket etmemeye özen gösterilmelidir.


     dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

     26/Oca/2022

     dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

     Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

     Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.     Hızlı Arama      dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

      Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

      Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.      Hızlı Arama


       dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

       Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

       Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.       Ücretsiz Muayene Formu

        Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

        blank
        blank
        blank
        blank

        Hemen TIKLA ve ARA!

        (0507) 178 17 79

        Hemen TIKLA ve YAZ!

        (0507) 178 17 79