Bacak Estetiği

23 Mart 2021 by Fatih Dağdelen0
Bacak-Estetigi-Fatih-Dagdelen-1200x679.jpg
Bacak Estetiği Fatih Dağdelen

Bacak Estetiği Online Danışma Hattı
  Bacak Estetiği

  Bacak estetiği; bacakların daha estetik görünmesi, inceliklerinin ve eğriliklerinin istenildiği gibi ayarlanması için uygulanabilecek bir estetik müdahaledir. Bacak estetiği, polio çocuk felci gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Estetiğin yapılmak istenmesinin nedeninin estetik kaygılar veya çocuk felcinden dolayısı olması önemli bir etkendir. Ameliyatı yapacak olan cerrahla öncesinde ayrıntılı bir şekilde süreci konuşmak gereklidir. Bacak bölgesinde inceltme ve kalınlaştırma işlemi yapılabilmektedir.  Bacak Estetiğinin Tanımı Nedir?

  Bacakların daha düzgün, daha şekilli ve daha çekici olabilmesi için yapılan müdahaledir. Kalçadan ayak bileğine kadar olan kısma yapılmaktadır. Yağ dokusunun fazla olduğu bölgelerden doku alınmaktadır. Alınan doku, eksik olan bölgelere eklenmektedir. Eksik olan bölgelere eklenecek olan yağın fazla bölgelerden alınamaması, yağın yetersiz olması durumunda ise; silikon protezler veya dolgu maddeleri ile şekillendirme işlemi yapılmaktadır.

  Ameliyat Olmadan Bacakları Daha Estetik Hale Getirebilmek Mümkün Müdür?

  Ameliyatsız bacakları güzelleştirebilmek mümkündür. Bunun için öncelikle bacakların istenilen şekle sokulabilmesi için gerekli sporun yapılması gereklidir. Bacak kaslarını güçlendirecek egzersizlerin düzenli olarak yapılması sonucunda bacaklardaki yağ birikimi azalmaktadır. Ayrıca bu da bacakların daha düzgün biçimde gözükebilmesini sağlamaktadır. Bacak bölgesindeki derinin sıkılaşabilmesi için ise; lenf drenajı ve radyofrekans uygulamaları yapılabilmektedir. Ancak bu operasyon, ameliyatsız uygulamalara göre daha kısa sürede sonuç vermektedir.

  Bacak Estetiği Yaptırabilecek Olanlar Kimlerdir?

  Bacak estetiği yaptırmasında sakınca olmayanlar, 15 yaşından büyük olan ve bacağının şeklinden memnun olmayan herkes olmaktadır. Basenlerde, uyluk içlerinde ve diz içlerinde yağlanmalar olması sonucunda bacağın şeklinde bozulmalar olabilmektedir. Özellikle basen bölgesinde yağlanma olan kişilerin kalçaları daha düşük durmaktadır ve buna bağlı olarak da bacakları olduğundan daha kısa gözükmektedir. Uyluk ve diz içinde yağlanma olanların ise bacakları daha eğri gözükmektedir.

  Bacaklarının ön kısmında yağlanma olanların çepeçevre inceltme uygulaması ile daha düzgün bir bacağa kavuşabilmesi mümkündür. Özellikle diz altı ve ayak bileği kalın olanlar, bu bölgelerin incelmesi için liposuction uygulaması yaptırabilmektedirler. Diz altları kalın olabildiği gibi, ince de olabilmektedir. İnce olanlar için ise yağ enjeksiyonları ve silikon protezler kullanılmaktadır. Bacaklarının kalınlığından veya inceliğinden memnun olmayan kişiler; bu uygulamalar ile bacak estetiği yaptırabilmektedirler.

  Bacak Estetiği Ameliyatı Riskli Midir?

  Bacak estetiğinin riskine bakıldığında; her operasyon gibi bunun da belirli riskleri bulunmaktadır. Liposhaping yöntemi ile yapılmış ise; bu durumda toplardamarlarda pıhtı oluşabilmesi mümkün olmaktadır. Oluşan pıhtı akciğerlere sıçrayabilmektedir. Bu durum ameliyat sonrasında daha erken hareket etme ile çözülebilmektedir. Ayrıca işlem yapılan bölgelerde düzensizlik ve dalgalanma olabilmektedir. Buna ek olarak dikiş izinin belirgin kalabilmesi veya kişinin vücudunun dolgu maddelerine reaksiyon gösterebilmesi mümkündür. Bu durumun önlenebilmesi için ise güvenilir bir dolgu maddesinin kullanıldığından emin olunmalıdır.  Bacak Estetiği Gerektiren Problemler Nelerdir?

  Bacak estetiği yapılmasına uygun olan rahatsızlıklar aşağıda sıralanmıştır:

  Çok ince veya aşırı kalın bacağı olanlar, bu ameliyatı yaptırabilmektedirler.
  Bacakları çarpık olanlar için, operasyon isteğe bağlı olarak yaptırılabilmektedir.
  Asimetrik bacakları olan, yani iki bacağının da kalınlığı farklı olan kişiler estetik yaptırabilmektedir.
  Dizlerin normale göre birbirine daha yakın olduğu X bacak adı verilen durumda estetiğe başvurulabilmektedir.
  Dizlerin birbirinden daha uzak durduğu O bacak durumunda, bu operasyon çare olabilmektedir.

  Bacak Estetiği Sonrasında İyileşme Süreci Nasıldır?

  Bacak estetiği iyileşme süresine bakıldığında; altıncı haftadan sonra tamamen iyileşebildiği görülmektedir. Ameliyat olan kişiler hastanede gözlem altında tutulmamaktadırlar. Aynı gün evlerine gidebilmeleri mümkündür. Ancak banyo yapabilmeleri için ameliyatın üzerinden 2 gün geçmesi gereklidir. Liposhaping yöntemi ile bacak estetiği yapılması halinde; 3 hafta süresince korse kullanımı gerekmektedir. Diz altına yapılan bir işlem mevcut ise; varis çorabı kullanımı önerilmektedir. Şişlikler olabileceği için ilk haftalarda çok uzun süre ayakta durmamaya özen gösterilmesi gereklidir. Üçüncü haftadan sonra koşma gibi sporları yapabilmeleri mümkündür. İyileşmenin daha hızlı olabilmesi için ise ikinci haftadan sonra LPG, radyofrekans ve lenf drenajı masajları yapılabilmektedir.  Bacak Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

  Bacak estetiği işlemleri aşağıda açıklanmıştır:

  Liposhaping işlemi; yağlanma olan bölgelerden fazla yağın alınması ve bu sayede bacağın daha uzun ve düzgün görünmesi için uygulanmaktadır. Bacaklara çepeçevre uygulanması durumunda incelme olabilmektedir. En fazla yağ alınan bölgeler; basen, uyluk içleri ve diz içleridir. Yağ ekleme işleminin sık yapıldığı bölgeler ise; diz altları ve baldırlardır. Ufak eğriliklerin giderilmesi de bu işlem ile sağlanabilmektedir.

  Bacak inceltilirken gereğinden fazla ince ve orantısız olması durumunda; kalf protezleri kullanılarak bunun önüne geçilmektedir. Protez yerleştirileceği zaman diz arkasından minik bir kesi yapılmaktadır. Kalf protezi yöntemi, vücut geliştirme ile ilgilene kadınların ve erkeklerin daha sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir.

  Uylukların iç tarafında hem yaşlılıktan hem de kilo alıp vermelerden dolayı gevşeklikler ve sarkmalar olabilmektedir. Uylukların sıkılaştırılması için ise uyluk germe yapılmaktadır.

  Bacaklarda görülen eğriliklerin düzeltilebilmesi için yağ enjeksiyonu yapılmaktadır. Enjekte edilecek kadar yeterli yağı olmayanların ise; hyaluronik asit dolguları ile eğrilikleri düzeltilmektedir. Dolgu uygulamaları sırasında en fazla kullanılan marka ise; Macrolane’dir.

  Bacak Estetiği Ameliyatı Sonrasında İz Kalır Mı?

  Operasyon izleri olabilmektedir. Ancak bu izler kısa süre içerisinde hiç görülmeyecek kadar yok olabilmektedirler. Ameliyat esnasında kesi yapılmaktadır. Fakat işlem sırasında gerekli önlemlerin alınmasından dolayı, en kısa sürede en fazla oranda izler kaybolmaktadır.

  Tekrardan Bacak Estetiği Olunması Gerekir Mi?

  Bacak estetiğinin kalıcılığı, uygulanan yönteme göre değişiklik göstermektedir. Liposhaping ile bacak estetiği yapıldığında; enjekte edilen yağda kayıp yaşanabilmektedir. Ancak bacakların aldığı şekilde herhangi bir bozulma olmamaktadır. Kalf protez kullanılan uygulamalar da kalıcı oldukları için tekrar işlem yapılmasına gerek kalmamaktadır. Fakat dolgu uygulamaları yapıldığında, enjekte edilen dolgu maddesinin etkisi 1 yıldır.  Bacak Estetiği Öncesinde Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  Bacak estetiği ameliyatından önce dikkat edilmesi gereken durumlar bulunmaktadır. Sigara kullanan hastaların ameliyattan en az 3 hafta öncesinde sigarayı bırakmaları istenmektedir. Ayrıca aspirin ve kan sulandırıcı ilaç alanların bu ilaçlarını son 1 hafta içerisinde kesmeleri istenmektedir. Operasyonu olacak olan bir kişinin kullanmaması gereken ilaçlar aşağıdaki gibidir:

  Apranaks, Voltaren, Vermidon gibi ağrı kesicilerin kullanılması yasaktır. Ancak Minoset ve Novalgin kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

  Ginseng, ginko biloba, co-enzim Q gibi maddeler barındıran multivitaminlerin kullanılmaması istenmektedir.
  Ameliyattan önce yeşil çay, keten tohumu, kiraz sapı, domastes çekirdeği gibi bitkisel ürünler tüketilmemelidir.

  Zayıflama ürünlerinin ameliyat öncesinde tüketiminin kesilmesi gereklidir.

  Bacak Estetiği Ameliyatı İçin Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

  Bacak estetiği ameliyatı için önemli noktalar şu şekildedir:

  Ameliyathane ortamında yapılan bir işlemdir. Yapılacak işleme göre genel anestezi yapılabilmektedir veya sakinleştiriciler kullanılabilmektedir.
  Ameliyat süresi ortalama 1 saat ile 4 saat arasında bir süre olmaktadır. Süreyi yapılacak olan işlem belirlemektedir.
  Ameliyat sonrasında ağrı yaşanabilmesi mümkündür. Ancak ağrılar aşırı şiddetli olmadıkları için kişi günlük rutinini aksatmamaktadır.


  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.


  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

  Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.  Hızlı Arama   dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

   Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

   Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.   Hızlı Arama


    dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

    Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

    Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.    Ücretsiz Muayene Formu

     Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

     blank
     blank
     blank
     blank

     Hemen TIKLA ve ARA!

     (0507) 178 17 79

     Hemen TIKLA ve YAZ!

     (0507) 178 17 79