Cildinizdeki çatlaklardan kurtulun / Milliyet

27 Temmuz 2018 by fatihdagdelen

Kilo alıp verdikçe ortaya çıkan çatlaklar kabusunuz olmasın

Kadınlarda en yaygın estetik problemlerinin başında cilt çatlakları gelmektedir. Sadece doğum yapan kadınlarda değil, ergenlik döneminde aşırı kilo alıp veren genç kızlarda bile görülebilen bir sorundur. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Fatih Dağdelen yaz mevsimine girmeden çatlak tedavisinin nasıl yapılacağını anlatıyor.

Cilt Çatlağında Fraksiyonel Lazer Tedavisi

“Cilt çatlağı tedavisinde en yaygın kullanılan yöntem olan fraksiyonel lazer tedavisidir. Fraksiyonel lazer tedavisi ile yaklaşık üç seansta hastayı memnun eden sonuçlar alınabiliyor. Bu tedavi yöntemi ile cildin hem epidermis denilen üst hem de dermis denilen alt tabakasına etki eden bir sistemdir. Faraksiyonel lazerlerde lazer ışını derinin üst tabakasından geçip ve dermise kadar ilerler. Çatlak alanlarında mikroskopik yaralar oluşur ve bu alanlarda yeni kollajen ve epidermis oluşumu meydana gelir. Tüm deri çatlaklarında özellikle beyaz ve deforme olanlarda fraksiyonel lazerle %50 civarında iyileşme sağlanmaktadır. Seansların 6 hafta arayla uygulanması gerekir.

Platelet Rich Plasma (PRP) Tedavisi

“PRP yönteminde hastadan alınan kan örneği birtakım işlemlerden geçirilerek alyuvarlar ile akyuvarların birbirinden ayrılması sağlanır. Geriye kalan plateletten zengin serum, hastanın çatlakları üzerine mezoterapi iğneleri aracılığı ile enjekte edilir. Böylelikle hastanın kendi kanından hazırlanan serum ilecildin kollajen üretimi ve doku yenilenmesi artırılmaya çalışılır. Lazer destekli PRP uygulamaları 1,5 ayda bir birkaç seans olarak yapılır. PRP tedavisi ile cilt çatlaklarında oldukça başarılı sonuçlar alınabilmektedir.”

Karboksiterapi Tedavisi

“Karbondioksit (LOZ) gazının tedavi amaçlı deri altına enjekte edilerek dolaşımın ve dokudaki bölgesel metabolizmanın hızlandırılması işlemidir. Tedavi hızlı, rahat ve son derece etkili cerrahi olmayan bir yöntem olarak kabul edilir. Vücuttaki çatlakları onararak vücudun eski pürüzsüz haline dönmesini sağlar.”

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Fatih Dağdelen“Tüm bu yöntemler çatlak tedavisinin dışında, selülit tedavisinde, tüm vücutta cilt gevşekliği ve sarkıklığının giderilmesinde de kullanılan ve oldukça başarılı sonuçlar alınmasını sağlayan tekniklerdir.”

Kaynak: MilliyetEstetik cerrahi ve saç ekimi alanında tüm sorularınızı uzman ekibimiz yanıtlasın. Operasyon hakkında bilgi otel ve transferler rezervasyonlarınızı siz yorulmadan hızlıca halledelim.Hızlı Arama


Estetik cerrahi ve saç ekimi alanında tüm sorularınızı uzman ekibimiz yanıtlasın. Operasyon hakkında bilgi otel ve transferler rezervasyonlarınızı siz yorulmadan hızlıca halledelim.Ücretsiz Muayene Formu


Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

Hemen TIKLA ve ARA!
(0507) 178 17 79
Hemen TIKLA ve YAZ!
(0507) 178 17 79