Elmacık kemiği estetiğine dair her şey / Milliyet

27 Temmuz 2018 by fatihdagdelen

Çıkık elmacık kemiklerine sahip olmak birçok kadının hayali, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif CerrahiUzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen elmacık kemiği estetiğini anlatıyor.

Çıkık elmacık kemikleri yüzün genç görünmesini sağlayan önemli özelliklerden birisidir. Birçok kadın çıkık elmacık kemiğinin sağladığı genç ve karizmatik görünüme sahip olmak ister. Elmacık kemiği estetiği cerrahi ve cerrahi olmayan dolgu enjeksiyonu tekniklerle yapılabilir. Cerrahi elmacık kemiği estetiğinde protez kullanılırken cerrahi olmayan elmacık kemiği estetiğinde ise hyalüronik asit ya da yağ enjeksiyonu uygulanır.

Elmacık kemiklerini büyültmek için üzerlerine ameliyatla yüz protezi eklenir. Amaç yetersiz elmacık kemiklerini büyültmek ve çıkık hale getirmektir. Doğru planlandığı zaman bu tür protezler elmacık kemiği estetiğinde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Elmacık kemiğinin gerektiği boyutta olmadığı durumlarda protez uygulamasından faydalanılır. Ancak yanlış uygulanıldığı durumlarda doğallıktan ve estetikten uzak sonuçlar elde edilmesine neden olabilir. Çünkü elmacık kemikleri yüz yapısını çok etkiler ve bu tür bir protez uygulaması yüzünüzde ciddi değişikler yapabilir. Eğer yanaklarda sarkma varsa elmacık kemiği ile yanak germe operasyonu birlikte yapılabilir. Ayrıca çıkık elmacık kemikleri oval bir yüzde daha iyi durduğu için gerekli görüldüğü durumlarda çene estetiği de yapılması gerekebilir.

Elmacık kemiği ameliyatı genel ya da lokal anestezi altında yapılır. Elmacık kemiği protezleri üst dudağın en derin yerinden açılan kesi içerisinden yanağın altına yerleştirilerek gerçekleştirilir. Protezler, sert ya da gözenekli olabilir. Genellikle 1 saat süren operasyon sonrasında 2 saat dinlenildikten sonra hasta evine dönebilir. Bütün ağız için operasyonlarında olduğu gibi kendiliğinden kaynayan yani alınması gerekmeyen dikişler kullanılır.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Ameliyat sonrası duyulan acıyı hafifletmek için ilk iki gün yüzünüze soğuk kompres uygulamanız gerekebilir. Her saat başı, yaklaşık 15 dakika yüzünüzde tutacağınız buz iyileşme sürecinizim rahat geçmesine yardımcı olacaktır.

Elmacık kemiği estetiği öncesinde nelere dikkat edilmelidir?

Ameliyattan birkaç gün önce ekstra C vitamini almanız gerekiyor. Ameliyat tarihinden 2 hafta önce aspirin veya aspirin tarzı kan sulandırıcı ilaç almamaya özen göstermelisiniz. Ameliyat olmadan önceki gece, gece yarısından sonra hiçbir şey yememeniz ve içmemeniz gerekiyor. Düzenli olarak almanız gereken ilaçlar varsa doktorunuza danışarak az suyla ameliyat olacağınız sabah da alabiliyorsunuz.

Dolgu yöntemiyle elmacık kemiği estetiği nasıl yapılır?

Dolgu enjeksiyonu ameliyat gerektirmeyen, uygulaması kolay, sonuçların hemen görünür olması ve iyileşme sürecinin çok kısa sürmesi gibi avantajları sayesinde elmacık kemiğinin belirginleştirilmesinde en çok tercih edilen yöntemdir. Kullanılan dolgu maddesine göre kalıcılığı 6-18 ay arasında değişmektedir. Genellikle hyalüronik asit bazlı dolgu malzemeleri tercih edilir. Uygulama süresi ortama 15 dakikadır. Hasta aynı gün içerisinde çıkık elmacık kemikleri ile günlük hayatına devam edebilir.

Kaynak: MilliyetEstetik cerrahi ve saç ekimi alanında tüm sorularınızı uzman ekibimiz yanıtlasın. Operasyon hakkında bilgi otel ve transferler rezervasyonlarınızı siz yorulmadan hızlıca halledelim.Hızlı Arama


Estetik cerrahi ve saç ekimi alanında tüm sorularınızı uzman ekibimiz yanıtlasın. Operasyon hakkında bilgi otel ve transferler rezervasyonlarınızı siz yorulmadan hızlıca halledelim.Ücretsiz Muayene Formu


Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

Hemen TIKLA ve ARA!
(0507) 178 17 79
Hemen TIKLA ve YAZ!
(0507) 178 17 79