Göğüs dikleştirme ameliyatı nasıl yapılır? / Milliyet

27 Temmuz 2018 by fatihdagdelen

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen göğüs dikleştirme operasyonu düşünenlere ameliyatla ilgili bilinmesi gerekenleri anlatıyor.

Göğüs dikleştirme operasyonu doğum, yaş alma ya da aşırı kilo alıp/verme nedeniyle sarkan göğüsleri eski formuna dönüştürmek amacıyla yapılır. Özellikle sarkık, asimetrik, hacmi azalmış göğüslere, gevşek meme uçlarına ve gergin areola bölgesine yapılır. Eğer çok fazla veya az göğüs hacmine sahipseniz, göğüs büyütme veya küçültme ameliyatıyla birlikte yapılması da gerekebilir. Meme dikleştirme ameliyatı en sık talep edilen ve sonuçlarından en fazla hoşnut kalınan estetik
operasyonların başında gelir.

Mastopeksi ameliyatı sadece memeyi şekillendirici, sarkıklığı giderici bir girişimdir tek başına uygulandığında memeye hacim kazandırmaz. Yeterli bir hacme sahip olmayan sarkık göğüsler için tek başına mastopeksi ameliyatı yeterli olmayabilir. Bu yüzden, bu gibi durumlarda hacim kazandırmaya yönelik meme implantı ameliyatı uygulanabilir.

Operasyon Süreci

Ameliyat, genel anestezi altında yapılır ve ortalama süresi bir ile üç saattir. Hastanede kalma süresi genellikle bir ya da iki gündür. Yapılan ameliyatın etkisinden dolayı memelerde bir ya da iki şişlik ve ağrılar olabilir. Hissedilen ağrı, ağrı kesici ilaçlar ile rahatlıkla kontrol altına alınabilir. Size verdiğimiz direktifleri uygulamanız ameliyatınızın ve iyileşme sürecinizin başarısının anahtarıdır. Ameliyat kesilerinin iyileşme safhasında aşırı zorlamaya, sürtünmeye, aşınmaya ve hareket etmeye maruz kalmaması gereklidir. Bu süre boyunca sigara içilmemesi önerilir.

Ameliyatınız tamamlandıktan sonra ameliyat kesileri bandajlar ile kapatılır. Ameliyat sonrasında oluşan şişlikleri en aza indirmek ve göğüsleriniz iyileştikçe desteklemek amacı ile elastik bir bandaj ya da destekleyici sutyen kullanmanız gerekebilir. Göğüs dikleştirme ameliyatınızın tam sonuçları ortalama bir ay içinde ortaya çıkar. Dikiş izleri göğsün alt kısmına gizlenir ve zamanla belli belirsiz bir iz haline gelir.

Göğüs dikleştirme ameliyatınızın sonuçları uzun ömürlü olacaktır. Zaman ilerledikçe yaşlanmaya ve yer çekimine bağlı olarak değişmeye devam edecektir. Ancak eğer kilonuzu korursanız ve sağlıklı bir yaşam sürerseniz ameliyat sonuçlarını daha uzun süre koruyabilirsiniz.

Kaynak: MilliyetEstetik cerrahi ve saç ekimi alanında tüm sorularınızı uzman ekibimiz yanıtlasın. Operasyon hakkında bilgi otel ve transferler rezervasyonlarınızı siz yorulmadan hızlıca halledelim.Hızlı Arama


Estetik cerrahi ve saç ekimi alanında tüm sorularınızı uzman ekibimiz yanıtlasın. Operasyon hakkında bilgi otel ve transferler rezervasyonlarınızı siz yorulmadan hızlıca halledelim.Ücretsiz Muayene Formu


Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

Hemen TIKLA ve ARA!
(0507) 178 17 79
Hemen TIKLA ve YAZ!
(0507) 178 17 79