Güzelliğin ve Cazibenin Simgesi “Dolgun Dudaklar” / Hürriyet Aile

27 Temmuz 2018 by fatihdagdelen

Şekli ve dolgunluğu hem yüz güzelliği hem de mimik yapısı üzerinde oldukça etkili…

Güzelliğin ve cazibenin simgesi olan dolgun dudaklara sahip olmak her kadının hayali! Dudak dolgusunun en fazla talep edilen operasyon türlerinden birisi olduğunu söyleyen Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen, dudak dolgusu hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı. Dudak dolgusunu doğal dudak yapısının ince olduğunu düşünen ve daha dolgun dudaklara sahip olmak isteyen herkes yaptırabilir. Dudağın şekli ve dolgunluğu hem yüz güzelliği hem de mimik yapısı üzerinde oldukça etkilidir.

İLK BAKIŞTA DİKKAT ÇEKMEMELİ, DOĞAL OLMALI

Dudak dolgusunda dudağın yeni şekline var olan dudak yapısı ve yüzün genel özellikleri üzerinden yapılan ölçümlerle karar verilir. Dudaklar yüzün genel yapısı ile uyumlu, doğal görünümü sağlayacak oranda dolgunlaştırılır. Dudak, yüzdeki diğer organlarla uyumlu bir ölçüde olmalıdır. Yüzde ilk bakışta dikkati çekmeyecek, doğal bir dolgunluğa sahip olacak şekilde dolgunlaştırılmalıdır.

DUDAK DOLGUSU NASIL YAPILIR?

• Dudak dolgusu işlemi hissedilmeyecek kadar ince iğneler ile hyalüronik asit enjekte edilerek gerçekleştirilir.
• Hyalüronik asit; cildin doğal yapısında da bulunan, herhangi bir yan etkisi tespit edilmemiş bir malzemedir.
• Ortalama 10-15 dakika süren bu enjeksiyon işleminin hemen ardından dolgu işleminin sonuçları görülebilir hale gelir.
• Etkisi kişiye göre değişiklik gösterse de ortalama 4 ile 12 ay boyunca devam eder.

GEÇİCİ DOLGULAR DAHA GÜVENİLİR

Günümüzde birçok cerrah geçici dolgu malzemelerini tercih eder. Çünkü kalıcı dolgular doğal yaşlanma süreci içinde zamanla deforme olabilir. Geçici dolgu malzemelerini ise hasta istediği sürece kullanabilir, bir sonraki uygulamada isterse dudak dolgunluğunu artırabilir ya da azaltabilir, hatta eğer memnun kalmazsa dolgu işlemini tekrarlamaktan vazgeçebilir. Bu yüzden geçici dolgular hem hasta hem de cerrahlar için çok daha güvenilir malzemelerdir.

YALNIZCA 15 DAKİKA SÜRÜYOR

Dudak dolgusu enjeksiyonları ameliyatsız estetik operasyonlardan olduğu için iyileşme süreci çok kısadır. Hasta ilk 24 saat güneşten korunur, çok sıcak içecek tüketmez ve dudakları çok gerecek hareketler yapmazsa herhangi bir sıkıntı hissetmez. Öyle ki öğle yemeği molasında ya da akşam işten eve dönmeden önce alanında uzman bir estetik cerraha giderek 15 dakika içinde rahatlıkla dudak dolgusu yaptırılabilir.

Kaynak: Hürriyet AileEstetik cerrahi ve saç ekimi alanında tüm sorularınızı uzman ekibimiz yanıtlasın. Operasyon hakkında bilgi otel ve transferler rezervasyonlarınızı siz yorulmadan hızlıca halledelim.Hızlı Arama


Estetik cerrahi ve saç ekimi alanında tüm sorularınızı uzman ekibimiz yanıtlasın. Operasyon hakkında bilgi otel ve transferler rezervasyonlarınızı siz yorulmadan hızlıca halledelim.Ücretsiz Muayene Formu


Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

Hemen TIKLA ve ARA!
(0507) 178 17 79
Hemen TIKLA ve YAZ!
(0507) 178 17 79