Yaza düz bir karınla girmek için geç kalmadınız / Milliyet

27 Temmuz 2018 by fatihdagdelen

Bütün bir kış boyunca yaptığınız egzersiz ve diyete rağmen karnındaki yağlardan kurtulamayan, daha düz bir karın isteyenler için vakit henüz geç değil.

Yaza daha düz bir karınla girmek isteyenler karın gerdirme ameliyatı yaptırabilir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Fatih Dağdelen karın gerdirme ameliyatını anlatıyor.

Bu işlem gerekli olduğunda liposuction yöntemi ile birlikte uygulanabilir. Bu operasyon, karın bölgesinde obezite, doğum veya başka sebeplerden sarkmalar oluşmuş, ameliyata engel herhangi bir fiziksel hastalığı bulunmayan hem kadın hem de erkek hastalara uygulanır.Özellikle birden fazla doğum yapmış olan kadınlar karın gerdirme ameliyatı ile hayal ettikleri gibi düz bir karına kavuşabilirler.”

Karın gerdirme ameliyatını kimler yaptırabilir?
“Karın gerdirme ameliyatı, kilo vermek için yapılmaz. Kilo vermiş ya da doğum yapmış ve karnı sarkmış, diyet ve egzersizle sıkılaşması zor olan durumlarda tercih edilir. Karın gerdirme ameliyatı yaptırmak isteyen hastaların en az iki hafta önce iyileşme hızını artırmak için sigara ve alkol kullanmayı bırakmanız gerekir. Karın gerdirme estetiği genel anestezi uygulanarak yapılır ve yaklaşık 1 ile 2 saat süren bir operasyonla gerçekleştirilir. Ameliyattan sonra genel olarak bir ya da iki gün hastanede kalındıktan sonra hasta taburcu edilir.”

Karın gerdirme ameliyatında iz kalır mı?
“Karın gerdirme ameliyatında dikişler bikini bölgesinin içine gizlenecek şekilde ince bir çizgi halinde gerçekleştirilir. Ameliyat sonrası oluşan ince çizgi de zaman içinde belirsiz bir hal alır. İz kalması durumunda ise ameliyattan en az altı ay sonra yara izi estetiği yaptırabilirsiniz. Ameliyatın ardından birkaç gün boyunca basit ağrı kesici kullanarak geçirebileceğiniz hafif düzeyde ağrılarınız olabilir. Karnınızın daha hızlı ve daha kolay şekil alması için bir süreliğine korse kullanmanız tavsiye edilir. Ameliyatın hemen ardından giydirilen korseyi yaklaşık bir ay boyunca kullanmanız gerekebilir. Birkaç ay içinde de istediğiniz gibi düz bir karına sahip olabilirsiniz.
İyileşme süreci karındaki deformasyonun boyutuna göre değişiklik gösterir.”

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Fatih Dağdelen“Eğer karın bölgesinde sarkma yok, sadece yağ birikimi varsa bu durumda hastaya sadece liposuction işlemi uygulanabilir. Hasta karnındaki yağlardan kurtularak bir iki hafta içinde istediği gibi düz bir karına sahip olabilir.”

Kaynak: MilliyetEstetik cerrahi ve saç ekimi alanında tüm sorularınızı uzman ekibimiz yanıtlasın. Operasyon hakkında bilgi otel ve transferler rezervasyonlarınızı siz yorulmadan hızlıca halledelim.Hızlı Arama


Estetik cerrahi ve saç ekimi alanında tüm sorularınızı uzman ekibimiz yanıtlasın. Operasyon hakkında bilgi otel ve transferler rezervasyonlarınızı siz yorulmadan hızlıca halledelim.Ücretsiz Muayene Formu


Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

Hemen TIKLA ve ARA!
(0507) 178 17 79
Hemen TIKLA ve YAZ!
(0507) 178 17 79