Yüzü yaşlandıran 2 nedene dikkat! / Habertürk

27 Temmuz 2018 by fatihdagdelen

Yıllar geçtikçe deride kolajen ve elastin lifleri eskimeye, cildimizin hyalüronik asit miktarı azalmaya başlıyor. Yüzdeki belli bölgelerde hacimsel kayıplar oluşuyor. Bunların sonucunda, cildimizde kırışıklık ve elastikiyet kaybına bağlı olarak sarkmalar meydana gelebileceğini belirten Op. Dr. Fatih Dağdelen, yüz yaşlanmasının 2 ana nedeni olduğunu söylüyor.

Bunlardan ilki olan fizyolojik yaşlanmanın sonucunda yağ kaybı, kasların kısalması ve ciltte elastikiyet kaybıyla karşılaşılıyor. İkinci ana nedeniyse HIV virüsü, kanser hastalığı, şiddetli ve ani kilo kaybı gibi tıbbi faktörler oluşturuyor.

Zamana bağlı olarak yeterli miktarda hyalüronik asit miktarı bulunmayan ciltte deformasyonlar oluştuğunu belirten Op. Dr. Dağdelen, “Teosyal dermal dolgular içeriğinde yer alan patentli ve insan dokusuna yüzde 100 uyumlu hyalüronik asit içeriğiyle cildin kaybettiği hyalüronik asidi geri kazanmasına yardımcı olur” diyor.

Teosyal derin dolgunun elastikiyet ve yüzü taşıyan yağ dokusu kaybı için iyi bir çözüm olduğuna dikkat çeken Dağdelen, ekliyor: “Bu uygulama yanaklar, zigoma bölgesi, elmacık kemikleri, yüz ovali ve çene bölgesinin volüm kazanmasını sağlar. Ciltteki deformasyonlara anında düzeltici etki göstererek yüz uyumunda gözle görülür farklılıklar gerçekleştirir. Yüksek hacim oluşturma kapasitesiyle yüzün yeniden biçimlendirilmesini sağlar.”

Kaynak: HabertürkEstetik cerrahi ve saç ekimi alanında tüm sorularınızı uzman ekibimiz yanıtlasın. Operasyon hakkında bilgi otel ve transferler rezervasyonlarınızı siz yorulmadan hızlıca halledelim.Hızlı Arama


Estetik cerrahi ve saç ekimi alanında tüm sorularınızı uzman ekibimiz yanıtlasın. Operasyon hakkında bilgi otel ve transferler rezervasyonlarınızı siz yorulmadan hızlıca halledelim.Ücretsiz Muayene Formu


Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

Hemen TIKLA ve ARA!
(0507) 178 17 79
Hemen TIKLA ve YAZ!
(0507) 178 17 79