FD-BBL-1200x815.jpg


BBL Online Danışma Hattı
  Brezilya Popo Kaldırma

  Vücut şekli büyük ölçüde genetik ve yaşam tarzının bir kombinasyonu ile belirlenir. İskelet yapısı genel görünümde büyük rol oynar ve herkesin yağ depolama eğilimi az da olsa birbirinden farklıdır.

  Doğuştan gelen vücut yapısı omurga problemleri yoksa, ağır kaldırma, hamilelik gibi nedenlerle bir dereceye kadar değişebilir. Genetik yapı, yaşlanma, kilo alıp verme gibi nedenlerle doku elastikiyeti azalır. Kalçalarda şekilsizlik ve istenmeyen görünüm bu durumun bir sonucudur.

  Brezilya popo kaldırma, bu tür kalça bozulmalarında kalça hatlarını toparlayabilir.  Brezilya popo estetiği nasıl bir işlemdir?

  Brezilya tipi popo kaldırma (BBL), bir tür gluteoplasti yani kalça estetiği ameliyatıdır. Genellikle karın bölgesinden alınan yağın kalça bölgesine transfer edildiği iki aşamalı bir prosedürdür. İsminde geçen “kaldırma” sarkan cildin alınması değil dokunun sıkılaştırılması, dolgunlaştırılması anlamındadır.

  Egzersiz yapan ve iyi beslenen ancak vücutlarının şeklinden memnun olmayanlar için yaşam tarzı değişiklikleri ile elde edilmesi mümkün olmayan bir görünüm yaratabilir.

  Brezilya popo estetiğinin avantajı nedir?

  Brezilya popo kaldırma işleminin tercih edilmesinin en yaygın nedeni, diğer popo kaldırma prosedürlerine göre (popo implantları veya enjeksiyonlar) daha doğal görünüm sağlayabilecek olmasıdır. Transfer edilen yağ, vücudun kendi ürettiği yağ olduğundan, vücut tarafından reddedilmez ve enfeksiyon riskini oldukça düşürür.

  BBL, vücudunuzu değiştirmenin hızlı ve kolay bir yolu gibi görünebilir. Bununla birlikte, ciddi bir cerrahi prosedürdür ve iyileşmek için kendinize uzun bir zaman tanımanızı gerektirir.  Brezilya popo estetiği etkileri nelerdir?

  BBL, kadın erkek fark etmeksizin aşağıdakileri sağlayabilir:

  • Üst ve alt vücut arasında denge
  • Kum saati şekline kavuşma
  • Yapay malzeme kullanmadan kalça toparlama
  • Uyumlu giyinebilme
  • Vücudun diğer bölgelerindeki yağ birikimini en aza indirme
  • Kalça ve/veya popoda selülit veya çukur bölgeleri doldurma


  Brezilya popo estetiği faydaları nelerdir?

  Brezilya popo estetiği ile elde edeceğiniz daha dolgun ve yuvarlak kalçalarla ;

  • Daha kıvrımlı bir şekle kavuşursunuz ve kıyafetleriniz üzerinize daha iyi oturur
  • Üst ve alt bedeniniz arasındaki denge düzelir
  • Poponuzun görünümü, kendinize olan güveninizi artırır

  Brezilya popo estetiği bana uygun mu?

  Brezilya tipi popo kaldırma işlemi, yağ alma (liposuction) ve yağ transferi içerdiğinden her vücut yapısına uygun değildir. Prosedürün gerçekleştirilebilmesi bazı şartlara bağlıdır.

  Ameliyatın yapılabilmesi için öncelikle şu şartların sağlanmış olması gerekir:

  • Kalça ve popoda iyi bir cilt tonuna sahip olmak
  • Sağlıklı bir kiloda olmak
  • Transfer edilecek yağın toplanabileceği fazla yağ içeren vücut bölgeleri
  • Ameliyattan sonra birkaç hafta doğrudan kalçalarının üzerine oturmaktan kaçınabilir ve bu zamanı ayırabilir olmak
  • Gerçekçi beklentilere sahip olmak

  BBL, istediğiniz görünüme (atletik, yuvarlak, vb.) bağlı olarak kalçaları yeniden şekillendirir, büyütmez. Prosedüre bunu bilerek girmek, sonuçtan memnun kalma olasılığını artırır.

  Bu ameliyatın yapılabilmesi ve başarısı vücudun diğer bölgelerinde yeterli yağ depoları olmasına bağlıdır.

  BBL için en iyi adaylar, mevcut kilolarını korumayı planlayanlardır. Vücut şekillendirme işleminden sonra kilo almak veya vermek, genel fiziğinizde istenmeyen değişikliklere neden olabilir. Hamile kalmayı veya kilo vermeyi düşünüyorsanız en iyisi BBL almadan önce sabit bir kiloya ulaşana kadar beklemektir.  BBL istediğim kalça görünümünü sağlar mı?

  BBL almadan önce vücut tipinize göre gerçekçi beklentileriniz olduğundan emin olmak için cerrahınız ile birlikte çalışmalısınız. İlham almak için ünlülere bakmak yerine, sizinle benzer bir durumda olan gerçek hastaları referans almak daha doğrudur. Sonuçta her kozmetik prosedür gibi BBL ameliyatının da neyi başarabileceği ve neyi başaramayacağı beklentilerin ne kadar gerçekçi olduğuyla da ilgilidir. Bu konuda cerrahınızla konuşmak için mutlaka zaman ayırmalısınız. Sonuçlar herkeste farklıdır, ancak cerrahınıza ait öncesi ve sonrası fotoğraflara bakarak ne bekleyebileceğinize dair bir fikir edinebilirsiniz. Tamamen iyileşene kadar prosedürün vücudunuzu nasıl değiştireceğini kesin olarak bilmenin imkansız olduğunu cerrahınız da söyleyecektir.

  Bir başka önemli etken de estetik ameliyat yaptırma istediğinizin nedenidir. Bazı kişilerde vücudunda oldukça önemsiz hatta olmayan kusurları görme ve sürekli bunları düşünme durumu vardır. Beden algı bozukluğu denilen bu durum kozmetik işlemlerde daha sık rastlanmaktadır. Zihinsel veya duygusal durumunuzun kozmetik prosedürlere olan isteğinizi körüklediğinden şüpheleniyor ve kozmetik prosedürlere başvurmaktan kendinizi alamıyorsanız estetik cerrahiye karar vermeden önce bir psikoterapiste danışmak en iyisidir.

  Estetik ve Plastik Cerrahi, vücudun bazı bölgelerini yeniden şekillendirebilir ve bu da benlik saygınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Ancak, hiçbir kozmetik prosedür, yeme bozuklukları veya depresyonla ilişkili olanlar da dahil olmak üzere, derinlerde yatan güvensizlikleri iyileştiremez. Hatta bu durum estetik cerrahiden beklentilerinizin gerçek dışı olmasına neden olabilir. Yapılan çalışmalar, beden algısı bozukluğu görülme oranının kozmetik cerrahi hastalarında (%10) genel popülasyona (%2,4) göre daha yüksek olduğunu göstermektedir.

  BBL için uygun değilsem?

  Eğer BBL için uygun bir aday değilseniz cerrahınız size altenatif prosedürler önerebilir.
  Özellikle cildi sarkmış veya çok ince olan kişiler BBL için uygun adaylar olmayabilir. Çünkü BBL dolgu yapar, fazla cildi almaz.

  Deneyimli bir plastik cerrah, istediğiniz sonuçlara ulaşmak için alternatif prosedürler önerebilir ( vücut germe ameliyatı gibi ). Ayrıca cilt durumu uygun olsa bile vücut yağı transfer için yeterli olmayabilir. Cerrahınız bu durumda implant önerebilir.

  Bir BBL planlamadan önce cerrahınıza danışarak tüm seçeneklerinizi gözden geçirebilmelisiniz.  Brezilya Popo Kaldırma Ameliyatı

  Brazilian Butt Lift (BBL), doğal görünümlü popo oluşturmayı sağlayan bir yağ transferi operasyonudur. Transfer edilecek yağ, vücudunuzun, kalça, karın veya uyluk gibi başka bir bölgesinden liposuction tekniği ile toplanır.

  Alınan yağ saflaştırılır ve kalçalara enjekte edilir. Vücudun işleyişi gereği aktarılan yağ hücrelerinin bir kısmı hayatta kalamaz, bu nedenle cerrahınız bu kaybı hesaba katarak bir miktar daha fazla enjekte edebilir. Tam sonucu, şişlik azaldığında ve yeni yağ hücreleri doku ile bütünleştiği zaman görebilirsiniz.

  Brezilya Popo Kaldırma ameliyatına hazırlık

  Herhangi bir prosedürde olduğu gibi, ideal olan ameliyattan önce mümkün olduğunca fiziksel olarak sağlıklı olmaktır. Düzenli egzersiz, iyi beslenme ve olumlu bir zihinsel bakış açısına sahip olmak, sağlıklı bir şekilde iyileşme şansınızı artırır.

  Brezilya popo estetiği (BBL) ameliyat hazırlıkları ameliyat tarihinden yaklaşık üç ila dört hafta önce başlar. Cerrahınız öncelikle prosedür için yeterince sağlıklı olduğunuzdan emin olmak için sağlık durumunuzu ve yaşam tarzı alışkanlıklarınızı değerlendirmek isteyecektir. Ameliyat öncesi bazı testleri tamamlamanın yanı sıra sağlıklı seçimler yapmak iyileşme hızını artırmanıza yardımcı olabilir.

  Tıbbi testler

  Ameliyat hazırlığının en önemli aşaması genel sağlık durumunuzun ameliyata uygun olduğunu gösteren bir tıbbi onay almaktır. Bunun için bazı tetkikler yaptırmanız gerekecek. Cerrahınız, sizden genel sağlık durumunuz ve varsa kronik hastalıklarınızla ilgili bilgi alacak ve yapılması gereken testler ve özellikleri hakkında bilgi verecektir.

  BBL, anestezi altında yapılan cerrahi bir işlemdir. Herhangi bir sağlık sorununuz yoksa kan, kalp ve akciğer testleri anesteziyi kaldırabilecek kadar güçlü olduğunuzdan emin olmak için yapılır.

  İyileşmenizi engelleyebilecek bir kanama bozukluğunuz veya bağışıklık hastalığınız varsa, cerrahınız güvenliğinizi sağlamak için özel önlemler alacak veya daha az cerrahi müdahale içeren bir prosedür önerecektir.

  Ameliyat Öncesi Yaşam Tarzı Değişiklikleri

  Estetik cerrahiye hazırlanırken sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıklarını benimseyerek iyileşme sürecine bir adım önde başlayın. Ameliyattan önce iyi bir rutine girmek, ameliyatın da ötesinde BBL başarısında doğru yolda ilerlemenize yardımcı olacaktır.
  Egzersiz yapmak

  Fiziksel olarak aktif bir yaşam, ameliyattan önce ve sonra size fayda sağlayacaktır. BBL’yi düşünmeden önce, squat, lunge ve deadlift hareketleri içeren bir ağırlık antrenmanı rutini benimsemeye değer. Bu bileşik hareketler, doğal olarak kalçanızı toparlamanıza yardımcı olabilir ve potansiyel olarak cerrahi müdahale isteğinizi azaltabilir.

  Beslenme

  BBL ile devam etmeyi seçerseniz, vücudunuzun hızlı bir iyileşme için gereken uygun besin depolarına sahip olduğundan emin olun. Tüm temel besin gruplarını içeren dengeli beslenme alışkanlıkları, yara iyileşmesini destekleyen önemli vitamin, mineral ve proteinleri sağlayacaktır.

  Doku iyileşmesi odaklı bir beslenme şu besinleri içermelidir:

  Protein için; yumurta, et, fasulye, fındık ve süt ürünleri
  C Vitamini için; narenciye, çilek, yeşil biber ve ıspanak gibi meyve ve sebzeler
  Çinko için; tam tahıllar, deniz ürünleri ve et

  Şeker hastaları için ameliyata hazırlanırken kan şekerini kontrol altına almak çok önemlidir. Yüksek kan şekeri yara iyileşmesini olumsuz etkiler ve enfeksiyon riskini artırır. Kan şekerinizi dikkatli takip etmeli ve sıkı glisemik kontrol için diyetisyen ya da takip eden doktorunuzla birlikte çalışın.

  Sigara içme

  Sigara içmek veya nikotin ürünleri kullanmak ameliyat sonrası iyileşme oranını düşürür. Mümkün olan en kısa sürede bırakmak en iyisi olsa da, işlemden en az dört hafta önce sigarayı bırakmak için her türlü çabayı gösterin. Olur da içerseniz, bir daha bırakmak için asla geç değildir.

  Ameliyattan 24 saat önce bile sigaradan uzak durmak, vücudunuzun anestezi altında oksijen seviyelerini koruma yeteneğini, son dakikaya kadar sigara içmeye devam etmekten daha iyi artırır. Sigara içmek kan pıhtılaşması, zatürre ve enfeksiyon riskine sokar.

  Yaklaşan BBL ameliyatınız, sigarayı bırakarak vücudunuza bir iyilik yapmak için harika bir gerekçe de olabilir.

  BBL ciddi bir tıbbi operasyondur. Başarılı ve hızlı iyileşme için en büyük şansı, ameliyattan önce cerrahınızın tavsiyelerine uymak verecektir.

  BBL ameliyatı öncesinde yaptığınız seçimler, vücudunuzun prosedüre nasıl cevap verdiği ve sonrasında olağan yaşamınıza dönüp tekrar kendiniz gibi hissetmeye başlamanızın ne kadar sürdüğü üzerinde büyük bir etkisi olabilir. Ameliyatı, yolculuk boyunca size fayda sağlayacak olumlu yaşam tarzı değişikliklerini benimsemek için bir itici güç olarak kullanabilirsiniz.

  BBL geçirmek sizde heyecan, gerginlik ve kaygıya neden oluyorsa, ameliyat gününde ne olacağını bilmek, kendinizi hazırlamak için size bir şans vererek zihninizi rahatlatacaktır. İşte operasyon günü karşılaşacaklarınız.

  Ameliyat gününe hazırlık

  BBL tipik olarak genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyatınız tamamlandıktan sonra, genel sağlık durumunuza göre en az bir gece hastanede kalmanız gerekir. Saat kaçta taburcu edileceğinizi bilirseniz, çıkış ve kaldığınız yere dönüşünüzü planlamanızı kolaylaştırır. Cerrahınız veya ekibinden taburcu saatine ilişkin bilgi alın.

  Taburcu edilirken işlemin etkileri nedeniyle yanınızda bir yakınınız ya da bir refakatçi bulunmalıdır.

  Sizinle birlikte yaşayan başka bir yetişkin yoksa veya evde çocuklara bakmaktan sorumluysanız, ameliyattan sonraki birkaç gün size yardım edecek birini ayarladığınızdan emin olun.

  Ne giymelisiniz

  Ameliyat gününde giyip çıkarması kolay, bol ve rahat giysiler giyin. Cerrahınız muhtemelen ne giyeceğiniz konusunda size özel talimatlar verecektir. Genel olarak, şunlardan kaçınmak en iyisidir:

  Deodorant
  Saç ürünleri
  Takı/piercing
  Makyaj yapmak
  Parfüm
  Güneş kremi veya losyonlar

  Enfeksiyon riskinizi azaltmak için ameliyata girmeden önce vücudunuzu antibakteriyel sabunla yıkamanız da tavsiye edilebilir.

  Yeme içme

  Tipik olarak, ameliyat öncesi gece yarısından sonra bir şey yememek veya içmemek en iyisidir.

  Anestezi altında yapılan işlemlerde midede yiyecek veya sıvı olması güvenli değildir. Boş bir mide, bulantı veya aspirasyon (akciğerlerde yiyecek veya sıvı) gibi ciddi komplikasyonları önlemeye yardımcı olur .

  Olur da hata yapar ve planlanan BBL saatinize çok yakın bir zamanda yemek yerseniz, cerrahınıza bildirmekten çekinmeyin. Prosedürünüzü ertelemek anlamına gelse bile güvenlik bir numaralı öncelik olarak kalmalıdır.

  Cerrahınız, BBL’nizin ayrıntılarına bağlı olarak yemek yemeyi ne zaman bırakacağınız konusunda size özel talimatlar verecektir. Genel olarak ameliyattan en az sekiz saat önce katı yiyecekler, süt ürünleri ve alkollü içeceklerden kaçınılmalıdır.

  Sağlık uzmanınız, susuz kalmamanız için prosedürünüzden iki saat öncesine kadar berrak sıvılara izin verebilir hatta teşvik edebilir. Berrak sıvılar arasında su, sade çay, izotonik su, elma suyu, kızılcık suyu, jelatin ve bazı dondurmalar bulunur.

  Ameliyat öncesi yiyecek ve içecek kısıtlamaları için daima cerrahınızın talimatlarına uyun. Sorularınız varsa, bir şeyler yemeden veya içmeden önce sormak için kliniği arayın. Aksi takdirde, operasyonunuzu yeniden planlamak zorunda kalabilirsiniz.

  İlaçlar

  Aşırı kanamayı önlemek, cerrahi komplikasyonlara yol açmamak için işlemden önce kan incelten ilaçlardan ve takviyelerden kaçınılması gerekir. Bunlar şunları içerir :

  Aspirin
  Kan sulandırıcılar
  Balık yağı takviyeleri
  Sarımsak takviyeleri
  İbuprofen
  Klopidogrel
  Antikoagülan
  E vitamini takviyeleri
  Doğum kontrol hapları ve östrojen takviyeleri veya kremleri

  Olası sorunları önlemek için BBL ameliyatı öncesinde reçetesiz satılan ilaçlardan ve diyet takviyeleri kullanmaktan kaçının.

  Komplikasyonları önlemek için aldığınız ilaçları veya takviyeleri her zaman ameliyattan önce sağlık uzmanınıza bildirin.
  Yanınızda bulunması gerekenler
  Ameliyat randevunuza zamanında gideceğinizden emin olmaya çalışın. Bir kimlik belgesi ve gerekli evrakları yanınızda bulundurun. Bir gece kalacağınız için ağır bir çanta hazırlamanıza gerek yoktur.

  Bilgisayar, tablet veya mücevher gibi değerli eşyalarınızı evde bırakmak isteyebilirsiniz. Normalde kontak lens takıyorsanız, bunun yerine gözlük getirin.

  BBL’den sonraki ilk birkaç hafta boyunca doğrudan poponuzun üzerine oturmamanız gerektiğinden, cerrahınıza eve rahat ve güvenli bir şekilde gitmek için arabada ne tür bir minder kullanmanız gerektiğini sorun.  Brezilya Popo Kaldırma: Ameliyat Günü

  Brezilya popo estetiği (gluteoplasti) iki aşamadan oluşur: Liposuction (yağ alma) ve yağ enjeksiyonu (yağ aşılama)

  Her iki işlem tek bir ameliyat sırasında yapılır ve yağın alınacağı ve enjekte edileceği alanlar, konsültasyonlar sırasında önceden tartışılır ve planlanır.
  Ameliyat başlamadan
  Ameliyatınız için geldiğinizde, önceden doldurmanız istenen formları teslim ederek giriş yaparsınız. Ayrıca onay formlarını imzalamanız istenir ve yatışınız yapılır.

  Odanızda eşyalarınızı saklayabileceğiniz bir alan olmalıdır. Üzerinizde takı varsa veya makyaj yapmışsanız çıkarmanız istenecektir.

  Bir bakım ekibi üyesi, tıbbi geçmişinizi ve ayrıca önerilen hazırlık adımlarına uyup uymadığınızı (örneğin, gece 12’den sonra yemek yememek veya içmemek, duştan kaçınmak veya önceki gece ve gün cilt ve saç bakım ürünleri kullanıp kullanmadığınız) gözden geçirecektir.

  Cerrahınızın verdiği hazırlık talimatlarına uyulmaması durumunda ameliyat iptal edilebilir.

  İstediğiniz sonucu, yağ toplanacak alanları ve tam cerrahi planı önceden konuşmuş olsanız da, cerrahınız ameliyat günü bunu tekrar gözden geçirecektir.

  Planlanan anestezi şeklini ve varsa risklerini konuşabileceğiniz bir anestezi uzmanı da hazır bulunacaktır.

  Cerrahınız, bir cerrahi işaretleyici ile yağ transferinin nereden yapılacağını belirleyecektir. Ayrıca yağın enjekte edileceği kesi yerlerinin yanı sıra yağın alınacağı yeri ya da yerleri de işaretleyecekler. Genel olarak kalçalar, uyluklar, göbek ve bel bölgesinden alınır.

  Ameliyat Sırasında

  Cerrahınızın yağ toplamaya ilk nereden başlayacağına bağlı olarak, ameliyat masasına ya sırtüstü (yüz yukarı) ya da yüzüstü (yüz aşağı) yerleştirilirsiniz.

  Prosedür boyunca ekibin kalp atış hızınızı, oksijen seviyenizi, kan basıncınızı ve vücut sıcaklığınızı takip etmesini sağlayan monitörler bağlanır. Genel anestezi verilir.

  Vücudunuzdaki donör bölgelerdeki cilt, enfeksiyonu önlemek için antibakteriyel bir solüsyonla temizlenir.

  Anestezi etkisini gösterdiğinde, cerrah, ameliyata donör bölgesinden/bölgelerinden yağ almak için küçük kesikler yaparak başlar. Cerrahlar tipik olarak, kesileri kolayca görülemeyecekleri yerlerde (örneğin, bir sutyen bandının cildin üzerine oturduğu yerde) yapmaya çok dikkat ederler.

  Liposuction

  Cerrah, yağ alınacak bölgeye ve kalçaya lidokain ve epinefrin ile salin karıştırılmış bir çözelti enjekte eder.

  Bir hortuma bağlı ince bir tüp ve cerrahi vakum, liposuction yapmak üzere bu kesilere yerleştirilecektir .

  Cerrah, ileri geri hareketini kullanarak, donör konumundan gerekli miktarda yağın emilmesini sağlar. Malzeme havayla teması önleyen özel bir kaba girer.

  Bu işlem, cerrahi planın parçası olan tüm hasat bölgelerinde tekrarlanır.

  Genel olarak, Brezilya popo estetiğinin liposuction aşamasında kalçaya enjekte edilecek yağ miktarının üç katı kadar yağ alınır.

  Alınan yağı İşleme

  Kan ve sıvı ile karışık olan yağ hemen aşılanmaz.

  Bunun yerine, enjekte edildiğinde yağın canlılığını tehlikeye atabilecek bileşenlerden (kalıntılar, ölü hücreler) arındırmak için işlenir.

  Enjeksiyon

  Ameliyatınızın yağ alma kısmından sonra, yüzükoyun pozisyona geçirilirsiniz.
  Kalça derisi temizlenir ve cerrahınız kalçalarınızda birkaç küçük kesi yapar. Doku bantlarını gevşetmek için çubuk benzeri bir alet (kanül adı verilir) yerleştirir ve ileri geri hareket ettirir.

  Esasen liposuction’ın tersi olan bu işlemde, cerrahınız, bir hortuma ve bir toplama kabına veya doldurulmuş bir şırıngaya bağlı ince bir tüp kullanarak, işlenmiş yağı kalçanın istenen bölgelerine enjekte eder. Bunu yaparken aynı ileri geri hareket kullanır.

  Her kalçaya enjekte edilen yağın tam miktarı, doğal anatomik farklılıklara ve kalçanın boyutu ve şekli ile ilgili bireysel isteklere bağlı olarak bir hastadan diğerine farklılık gösterir.

  Cerrahınızın istenen sonucu elde etmek için gerekenden daha fazla yağ enjekte etmesi muhtemeldir. Bunun nedeni, aşılanan yağın bir kısmının yeni yerinde tutunamamasının yaygın olmasıdır.

  Doku bantlarını açmak için kullanılan aynı çubuk benzeri alet, enjekte edilen herhangi bir yağı ideal konumuna taşımak için yeniden yerleştirilir.

  Son olarak, cerrahınız kesilerinizi diker veya açık bırakır. Kesiler pansuman pedleri ve bant ile kapatılabilir.

  Anestezi durdurulur ve iyileşme odasına alınırsınız.

  Ameliyattan Sonra

  Genel anestezi nedeniyle kendinizi biraz yorgun ve bitkin hissederek uyanırsınız.

  Kesi yerlerinde bir rahatsızlık veya ağrı hissedersiniz. Cerrahınız ağrı kesici ilaçlar ve taburcu olduktan sonra kullanacağınız ilaçları içeren bir reçete verecektir.

  Ayrıca şişmeyi azaltmak ve iyileşmeyi desteklemek için ameliyattan sonra giymek üzere bir kompresyon giysisine yerleştirilirsiniz.

  Cerrahınız, iyileşme döneminiz boyunca ne yapmanız ve ne yapmamanız gerektiği konusunda size tam talimat verecektir. Örneğin ameliyattan sonra birkaç hafta sırt üstü oturmamanız veya yatmamanız istenir.

  İyileşmenizi ve sonuçlarınızı izlemek ve ve gerekirse dikişleri çıkarmak için bir takip ziyareti planlanacak olsa da, şimdiden hangi durumlarda cerrahınız ve sağlık ekibine ulaşmanız gerektiğini öğrenin.

  Örneğin, morarma ve şişme normal bir durum iken, kesi yerinde kızarma ve ateş enfeksiyon belirtisidir. Kesi yerinden bir veya iki gün pembe/kırmızı akıntı olması normaldir, ancak kötü bir şişlik ve sarı/yeşil akıntı normal değildir.

  Ameliyattan hemen sonra daha dolgun, yuvarlak bir popo görürsünüz ve muhtemelen bir hafta içinde hafif aktivitelere dönebilirsiniz. Ardından iki hafta içinde normal yaşamınıza dönebilirsiniz. Ameliyatınızın nihai sonucu gerçekten ancak iyileşme tamamen tamamlandıktan sonra görülebilir ki bu da ameliyattan yaklaşık altı ay sonrasıdır.

  Brezilya popo ameliyatından hemen sonra popo daha iyi görünür mü?

  Hayır. Süreç birkaç hafta sürebilir ve bu süre zarfında kalçalarınız şişer. İşleminizin nihai sonuçlarının ortaya çıkması aylar alabilir. Bazen istenilen sonucu elde etmek birden fazla ameliyat gerektirir.

  Brezilya Popo Kaldırma (BBL), yağları liposuction yoluyla greftlemek ve vücuda kontur vermek üzere enjekte etmek için kullanılan bir yağ transferi tekniğidir. İşlemden sonra şişliğin tamamen geçmesi altı ayı bulabilir. Ameliyatınızı ve ilk iyileşme aşamalarını tamamladıktan sonra, tam sonuçlarınızın keyfini çıkarma zamanı gelir.

  Brezilya Popo Kaldırma (BBL): Uzun Süreli Bakım

  BBL sonrası sağlık uzmanınızın verdiği randevular ve tavsiyelere uymak, ileriki yıllarda en iyi sonucu garanti edecektir. Uzun vadede bunu nasıl koruyabileceğinizi ve hatta nasıl geliştirebileceğinizi bu yazının devamında bulabilirsiniz.

  BBL kalıcı mıdır?

  Estetik cerrahi hızlıca sonuç almak gibi görünse de, BBL’nizin sonuçlarını korumak, sağlıklı ve formda kalmak sürekli bir çaba gerektirir. Vücudumuz zamanla doğal olarak değişse de, bir BBL’nin genel etkilerinin sürmesi amaçlanır. Liposuction uygulanmış bölgeler, çıkarılan yağ hücrelerini yeniden büyütmez ve başarıyla aktarılan yağlar, kalıcı olarak yeni yerinde kalır.

  BBL’den istenilen sonucu elde etmek ve uzun süre kullanmak, iyi bir cerrah, etkin ve başarılı bir ameliyat kadar iyileşme dönemi talimatlarına uymaya da bağlıdır. Aksi takdirde yeni eklenen yağdaki kayıp planlanandan fazla olur ve bu da istediğiniz kalçalara kavuşamamak bir yana çöküntülü, asitmetrik bir kalça görünümüne neden olur. Bu durumda ikinci bir operasyon kaçınılmaz hale gelir.

  BBL’den sonra oturma ve uyuma nasıl olmalı?

  BBL’den sonraki iki hafta boyunca, kompresyon giysileri giymeniz, kalçaya bası uygulamamak için doğrudan poponuzun üzerine oturmaktan kaçınmanız ve yüz yukarı uyumamanız gerekir. Çünkü yeni enjekte edilen yağ, bir süreliğine herhangi bir baskıya karşı dayanıksız olur. İki haftadan sonra, cerrahınız aksini söyleyene kadar (sekiz haftaya kadar) özel olarak tasarlanmış bir minder üzerinde oturarak araç kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca sonraki 3 ay boyunca ağır egzersizden de kaçınmalısınız. Yeni yağ hücrelerinin tutunması ve yerleşmesi 3-6 ay sürebilir.

  Kliniğin takip ziyareti programına uymanız, vücudunuz iyileşmeye devam ederken olası endişe verici durumları fark etmenize yardımcı olacaktır. BBL sonrası cerrahın tavsiyelerine uymayan hastalarda, enfeksiyon veya renk değişikliği riskinin yanı sıra kalçada gamzeler, topaklar ve asimetrik sonuçlar görülebilir.

  BBL’den sonra kilo verme

  Vücut ağırlığındaki önemli dalgalanmalar ise BBL’nizin görünümünü etkiler. Ancak deneyimli bir cerrah tarafından yapıldığında toplam vücut ağırlığının yüzde 10’u kadar kilo vermek bile sonuçlarını olumsuz etkilememelidir.

  Aktivite için tıbbi olarak temizlendikten sonra, biraz kilo verip vermediğinize bakılmaksızın, egzersiz ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarını benimsemek akıllıca bir seçimdir.

  BBL’den sonra kilo alma ve hamilelik

  Hayat planları da zamanla değişebilir. BBL’nizi takip eden yıllarda kendinizi beklenmedik bir şekilde kilo alırken veya hatta hamile kalmayı tercih ederken bulabilirsiniz. Bu durumda son görüşmenizden bu yana epey zaman geçmiş olsa bile, tavsiye için cerrahınıza ulaşmaktan çekinmeyin. Sonuçlarınızı korumanıza veya gerektiğinde küçük düzeltici prosedürlerle size yardımcı olacak ayarlamalar yapılabilir .

  Brezilya popo estetiği ameliyatının faydaları

  Yağ alınan bölgelerde incelme

  Şişlik ve morluklar indiğinde, vücut yağını almak için kullanılan liposuction yapılan bölgelerde küçülme ve incelme fark edeceksiniz.

  Giyim tarzını seçebilme

  Yeni yerine başarılı bir şekilde entegre olan yağ hücreleri, kalçalarınızın hacmini artıracak ve şeklini değiştirecektir. Sonuç olarak, kıyafetleriniz farklı şekilde oturur ve genel vücut şekliniz biraz değişmiş olur.

  Birçok insan, özellikle daha önceki vücut şekli konusunda bilinçliyse, BBL’den sonra bir güven artışı yaşar. Yeni giyim tarzları deneyerek veya daha da sosyalleşerek ameliyatınızın sonuçlarını göstermek isteyebilirsiniz.

  Güven artışı ile birlikte daha mutlu bir yaşam

  Artan güven, kariyeriniz, kişisel ilişkileriniz ve hatta yaşam tarzı alışkanlıklarınız dahil olmak üzere hayatın diğer alanlarına da yayılabilir. BBL’yi sağlığınıza ve zindeliğinize odaklanmak için bir başlangıç ​​olarak kullanmak, ameliyatın en olumlu sonuçlarından biri olabilir.

  Daha az kesi daha doğal görünüm daha düşük risk

  BBL’ler ciddi bir tıbbi operasyon olmasına rağmen, diğer birçok plastik cerrahi formuna kıyasla minimal invaziv olarak kabul edilirler. Fiziği değiştirmek için dolgu veya implant yerine kişinin kendi yağ hücrelerini kullanmanın çeşitli faydaları vardır. Vücudun kendi dokusunu reddetme olasılığı daha düşük olduğundan, ana riskler anestezi veya yara iyileşme ile ilgilidir.

  Diğer glutealplasti formları (kalça büyütme) ile karşılaştırıldığında, BBL ameliyatlarında kullanılan yağ grefti teknikleri çok daha düşük komplikasyon oranı ile ilişkilidir. 1992 ve 2017 yılları arasında 4.000’den fazla hastadan elde edilen veriler, yağ transferi prosedürlerinde komplikasyon oranı %6.8 iken kalça implantlarında bu oranının %31.4 olduğunu göstermektedir.

  Seçtiğiniz prosedürün türü ne olursa olsun, cerrahi komplikasyonlar asla tamamen önlenemez. Daha düşük riskli olan BBL bu açıdan size hızlı iyileşme şansı da verir. Birkaç hafta sonra, büyük olasılıkla tekrar kendiniz gibi hissetmeye başlarsınız. Sonrasında ise sadece faydalarını görürsünüz

  İkinci bir ameliyat olasılığı

  Nihai sonuçlarınız ortaya çıktıktan sonra (işlemden yaklaşık altı ay sonra), sağlık uzmanınız herhangi bir revizyon mu yoksa ek ameliyat mı önereceğini değerlendirebilir. Tüm süreçler başarılı geçmiş iyileşme süreci talimatlarına uyulmuş olsa bile transferden kurtulabilen yağ miktarı memnun etmeyebilir. Tam sonuca ulaşmak için rötuşlar gerekebilir.

  İkincil bir ameliyatla yağ hacmini artırmak için, cerrahlar önce daha yağ alınan bölge yerine vücudun farklı bir bölgesinde liposuction yapmayı tercih edebilir. Kalça bölgesindeki yara dokusu ise enjeksiyon yapılmasını ve istenen sonucun alınmasını zorlaştırabilir.

  Revizyonlar, ilk ameliyattan daha zor olabilir. Yaptırmaya karar vermişseniz revizyon konusunda deneyimli bir cerrah tercih etmelisiniz. Ne bekleyeceğiniz konusunda daha iyi bir fikir edinmek için gerçek hastaların öncesi ve sonrası fotoğraflarını görmeyi isteyin.

  Vücutta yağ alınabilecek bir bölge olmaması farklı prosedürler kullanmayı gerektirebilir. Diğer seçenekler arasında bir popo ve uyluk germe ameliyatı (BBL ile ele alınmayan sarkan cildi sıkılaştırmak için) veya küçük ayarlamaları yapmak için tıbbi dolgu yapma bulunur.

  Bununla birlikte, hastaların büyük çoğunluğu işlemden sonraki birkaç yıl hatta ömür boyu BBL sonuçlarından memnundur. Kozmetik cerrahi konusunda bilinçli bir karar vermek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri alın ve bunun için kendinize zaman tanıyın.

  Doğru ve uygun tıbbi destek, gerçekçi beklentiler ve sağlık uzmanının ameliyat sonrası talimatlarını takip etme kararlılığı BBL’yi sizin için de kişisel başarı hikayesine dönüştürebilir.

  Brazilian Butt Lift (BBL) ve Kombine Estetik

  BBL başka estetik prosedürlerle aynı anda yapılabilir mi?

  Brazilian Butt Lift, liposuction ve yağ transferini kombine eden bir estetik operasyondur. Başka estetik ameliyatlarla da birleştirilebilir. Birden fazla estetik müdahalenin tek ameliyatta yapılabilmesi çeşitli faktörlere bağlıdır. Genel sağlık durumunun uzun süre anestezi altında olup olmaması birleştirilecek operasyon sayısını etkiler. Bazı müdahalelerin aynı anda yapılması iyileşme sürecine etkisi nedeniyle yapılmaz ya da önerilmez. Bu konuda sizin şartlarınıza göre en doğru bilgiyi cerrahınız verecektir.


  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

  30/Nis/2022
  Fatih-Dagdelen-FUE-Sac-Ekimi-1200x801.jpg


  FUE Saç Ekimi Online Danışma Hattı
   FUE Saç Ekimi

   FUE yöntemiyle saç ekimi,  greftlerin donör bölgeden özel uçlu motorlar kullanılarak tek tek alınması ve operasyon bölgesine tek tek ekilmesi şeklinde gerçekleştirilen bir saç ekim yöntemidir. FUE saç ekimi, doğal bir görünüm sağlamaktadır ve kalıcılık oranı oldukça yüksek olan bir yöntemdir. Bu nedenle son yıllarda sık tercih edilmektedir.

   FUE saç ekimi yöntemi, dünyada saç ekimi için en yaygın kullanılan yöntemdir. Foliküler Ünite Ekstraksiyonu olarak açılımı yapılabilen yöntemde saç derisinde kesi yapılmamaktadır. Bu sayede operasyon bölgesinde kesi izi kalmamaktadır. Yöntemin 2000’li yılların başında geliştirilmeye başlandığı bilinmektedir. 2005 yılında ise en sık kullanılan yöntem olarak kabul edilmeye başlanmıştır.   FUE Saç Ekimi Çeşitleri Nelerdir?

   FUE saç ekiminin çeşitleri, FUE yöntemine ilişkin üzerinde durulması gereken konu başlıklarından birisidir. FUE yöntemi, uzun yıllardır kullanılan bir yöntemdir ve temel prensipleri aynı kalsa da, birçok farklı uygulama yöntemi bulunmaktadır. Örneğin günümüzde sık tercih edilen bir diğer yöntem olan DHI yöntemi, FUE yönteminin implanter kalemler ile gerçekleştirilen bir çeşididir. Bu doğrultuda FUE yönteminin çeşitleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

   • Klasik FUE 
   • Robotik FUE
   • Safir FUE
   • DHI 

   FUE Saç Ekimi Yönteminin Avantajları Nelerdir?

   FUE yöntemiyle saç ekiminin avantajları, saç ekimi operasyonu yöntemi belirlenirken dikkate alınması gereken noktalardan birisidir. Operasyona ilişkin bilinmesi gereken en önemli avantajlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

   • FUE yönteminde özel mikro uçlu motorlar kullanılması, operasyonun süresini kısalmaktadır. 
   • Operasyon sırasında donör bölgeye kesi yapılmamaktadır. Bu sayede kanama riski en aza indirilmekte ve iyileşme süresi kısaltılmaktadır.
   • Operasyon sırasında kesi yapılmadığı için dikiş de atılmamaktadır. Bu sayede pansuman süresinin oldukça az olduğu söylenebilmektedir.
   • Tek bir seansta 3000’den fazla greft nakledilebilmektedir. 
   • FUE yöntemiyle yapılan saç ekimi işlemlerinden sonra operasyon bölgesinde iz kalmamaktadır. 
   • FUE yönteminde tek seansta nakledilebilen greft sayısının yüksek olması, operasyon süresinin diğer yöntemlerden çok daha kısa olmasını sağlamaktadır. Hastaların %85’inde tek bir seansta saç ekim işlemi tamamlanabilmektedir. 
   • FUE saç ekim operasyonundan 1 gün sonra iş hayatına dönülebilmektedir.
   • Güvenilir bir yöntemdir. Operasyondan sonra komplikasyon riskinin oldukça düşük olduğu söylenebilmektedir. 
   • FUE saç ekimi operasyonundan sonra his kaybı gibi problemler meydana gelmemektedir. 
   • FUE saç ekim yöntemi sakal, bıyık ve kaş ekimi gibi ihtiyaçlar için de tercih edilebilen bir yöntemdir.


   Kimler FUE Yöntemi ile Saç Ekimi için Uygundur?

   FUE yöntemiyle saç ekimi yapılabilecek kişiler konusunda bir sınırlama bulunmamaktadır. Sağlık durumu saç ekimi operasyonu yapılmasına elverişli olan herkese uygulanabilen bir yöntemdir. FUE yöntemiyle saç ekimi yapılabilecek kişilere ilişkin en temel bilgiler şu şekilde sıralanabilmektedir:

   • Saçlarınızın dökülme nedeni konusunda bir sınırlama bulunmamaktadır. Genetik, hormonal, kişisel ve çevresel faktörler nedeniyle saç dökülmesi problemiyle karşılaşan kişilere saç ekimi yapılabilmektedir.
   • Doğuştan saçsız kişilere de saç ekimi yapılabilmektedir.
   • Şeker veya tansiyon hastalığı olan kişilere saç ekimi yapılabilmesi için hastalıklarının belirli bir düzene oturmuş olması gerekmektedir. 
   • Kan yolu ile bulaşan hastalıklara sahip olan kişilere saç ekim işlemi gerçekleştirilmemektedir.
   • FUE saç ekimi operasyonunun gerçekleştirilebilmesi için kişinin vücudunda yeterli sayıda greft olması gerekmektedir. Greftlerin kafa bölgesinde olmaması durumunda boyun, sırt ve göğüs gibi bölgelerden de alınabilmesi mümkündür. 

   FUE Saç Ekimi Operasyonundan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

   FUE saç ekimi operasyonundan önce dikkat edilmesi gerekenler, saç ekim işleminin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için önemli hususlardır. Operasyondan önce dikkat edilmesi gereken en temel noktalar şu şekilde sıralanabilmektedir:

   • Operasyondan bir hafta önce alkol tüketiminin bırakılması gerekmektedir. 
   • Sigara kullanımına operasyondan iki hafta önce ara verilmesi gerekmektedir. 
   • Operasyondan önceki ilk bir hafta ağır egzersizlerden kaçınılması gerekmektedir. 
   • Operasyon günü saçların temiz olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. 
   • Operasyon günü saçlarınıza kimyasal madde uygulamaktan kaçınmanız gerekmektedir.


   FUE Saç Ekimi Yöntemi Nasıl Uygulanır?

   FUE saç ekimi yöntemi uygulama aşamaları, uygulanacak FUE yöntemi çeşidine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bununla birlikte her çeşit için temel prensiplerin aynı olduğunun da belirtilmesi gerekmektedir. Yöntemin uygulama aşamaları temel olarak şu şekilde sıralanabilmektedir:

   • FUE saç ekimi işlemi lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu sayede operasyon sırasında ağrı ve acı problemi olmamaktadır.
   • Operasyon için donör bölge genellikle ense bölgesi olarak belirlenmektedir. Ancak bu noktanın da saçsız olması halinde farklı bir bölge de belirlenebilmektedir. 
   • FUE motorları adı verilen özel motor uçları ile donör bölgeden tek tek greft toplama işlemi gerçekleştirilmektedir. 
   • Ardından saç ekim bölgesinde kanallar açılmaktadır. Kanalların büyüklüğü ve derinliği kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu noktada doğru analizlerin yapılmış olması, ekilen saçların çıkma oranında değişikliklere neden olmaktadır. 
   • Açılan kanallara aynı yöntemle tek tek yerleştirme işlemi yapılmakta ve operasyon sona erdirilmektedir.  

   FUE Saç Ekimi İşlem Süresi Ne Kadardır?

   FUE saç ekim yöntemi işlem süresi, birçok farklı parametreye göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle net bir belirleme yapılması oldukça zordur. Ancak greft sayısı üzerinden değerlendirme yapılacak olursa 4000 greft gerektiren bir saç ekimi için operasyon süresinin yaklaşık olarak 6 – 7 saat olacağı söylenebilmektedir. FUE saç ekimi işlem süresinde belirleyici olan hususlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

   • Ekim bölgesinin büyüklüğü 
   • İşlemi sırasında toplanacak greft sayısı 
   • İşlemi gerçekleştiren uzmanın tecrübesi 
   • İşlem sırasında yardımcı olacak teknik ekip elemanlarının sayısı ve uzmanlığı 
   • İşlem öncesinde yapılan seans planlaması 

   FUE yöntemiyle saç ekimi işlemlerinde genellikle greft alınma işlemleri 2 ila 4 saat arasında sürmektedir. Bu işlemin ardından ise kısa bir ara verilmekte ve operasyona tekrar devam edilmektedir.    FUE Saç Ekimi Operasyonundan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

   FUE saç ekimi işleminden sonra dikkat edilmesi gerekenler, iyileşme sürecinin konforlu geçmesi ve operasyonun başarılı olması için önemli noktalardır. Bu konuda detaylı bilgi, operasyonun ardından verilmektedir. Bilinmesi gereken en temel hususlar ise şu şekilde sıralanabilmektedir:

   • Operasyon bölgesini darbelere karşı korumanız önem arz etmektedir.
   • FUE saç ekimi operasyonundan sonra ödem problemi meydana gelebilmektedir. Başınızı dik tutmanız, ödem probleminin azalmasına yardımcı olacaktır. 
   • Operasyondan sonraki ilk birkaç gün operasyon bölgesinin su ile temas etmesinden kaçınmanız gerekmektedir. 
   • Uyurken yastığın operasyon bölgesiyle temas etmemesine önem vermek gerekmektedir. 
   • Operasyondan sonraki ilk birkaç hafta sigara tüketmekten kaçınmak gerekmektedir.
   • Operasyondan sonraki birkaç gün alkol tüketiminden kaçınmak gerekmektedir. 
   • FUE saç ekimi operasyonundan sonra tarafınıza ilaç reçete edildiyse, düzenli kullanmaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

   FUE Yöntemiyle FUT Yönteminin Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

   FUE yöntemi ve FUT yöntemi arasındaki farklar şu şekilde sıralanabilmektedir:

   • FUT tekniği cerrahi operasyon gerektiren bir saç kesim tekniğidir. FUE yönteminde ise özel aletler yardımıyla cerrahi müdahaleye gerek duymadan işlem gerçekleştirilmektedir.
   • FUT tekniği, kanama riski yüksek olan bir seçenektir ve yara izi meydana gelebilmektedir. FUE tekniğinin ise kanama riski düşüktür ve yara izi meydana gelmemektedir.
   • FUT tekniğinde ekilen her 100 saçın 80’i başarılı sonuç vermektedir. FUE tekniğinde ise bu oran %95’dir.
   • FUT tekniğinin istirahat süresi oldukça uzundur. FUE saç ekimi operasyonundan sonra ise birkaç gün içinde gündelik hayata dönülebilmektedir. 

   dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

   30/Nis/2022
   Fatih-Dagdelen-Sac-Ekimi-1200x801.jpg


   Saç Ekimi Online Danışma Hattı
    Saç Ekimi

    Saç ekimi, saç dökülmesi problemi nedeniyle meydana gelen seyrekleşme ve kelleşme probleminin giderilmesi için gerçekleştirilen operasyonlara verilen genel isimdir. Saç ekimi işlemi, 20 yıldan uzun bir süredir başarı ile uygulanmaktadır. 

    Saç ekimi operasyonları için genellikle tek seans yeterli olabilmektedir. Ancak uygulanacak yöntem ve saçsız bölgenin genişliği gibi faktörler, ek seans uygulamaları gerektirebilmektedir. İşlemlerin mutlaka uzman hekimler tarafından sterilizasyon kurallarına uyulan bir ameliyathane ortamında gerçekleştirilmesi gerekmektedir.    Saç Ekimi Uygulaması İçin Kimler Uygundur?

    Saç ekimi uygulaması yapılabilecek kişiler, operasyonu düşünen adaylar için üstünde durulması gereken bir konudur. Saç ekimi operasyonları 17 yaşından büyük olan ve genel sağlık durumu saç ekimi işlemi için elverişli olan herkes tarafından tercih edilebilecek işlemlerdir. Operasyona ilişkin cinsiyet sınırlaması bulunmamaktadır. Teknolojik gelişmelerin saç ekimi uygulamalarına dahil olması, operasyonların tıraşsız bir şekilde de gerçekleştirilmesini sağlamıştır. Bu sayede kadınlar tarafından da oldukça popüler hale gelmiştir. 

    Saç ekimi uygulamalarında saçlarınızın dökülme nedeni operasyonu etkilememektedir. Bu açıdan stres, genetik faktörler, ileri yaş, hormonal değişiklikler, hastalık gibi nedenlerle saç dökülmesi yaşayan herkese uygulanabilecektir.  

    Saç Ekimi Uygulaması Kimler İçin Uygun Değildir?

    Saç ekimi uygulamasına uygun olmayan kişiler, saç ekimi işlemlerine ilişkin önem arz eden hususlardan birisidir. Saç ekimi uygulamaları için uygun bir aday olup olmadığınız, yapılacak kapsamlı bir muayenenin ardından belirlenecektir. Bu nedenle operasyon kararı verdiğinizde, alanında uzman bir kliniğe başvurmanız önem arz etmektedir. Konuya ilişkin bilgi sahibi olmanız açısından saç ekimi işlemi için uygun olmayan kişiler şu şekilde sıralanabilmektedir:

    • Yeterli sayıda grefte sahip olmayan kişilere saç ekimi işlemi gerçekleştirilememektedir.
    • Saç ekimi operasyonu için kişinin sağlık durumunun elverişli olması gerekmektedir.
    • Tansiyon ve şeker hastalıkları olan kişilere saç ekimi uygulaması gerçekleştirilebilmesi için öncelikle hastalıkların düzene oturması gerekmektedir. 
    • Kan yolu ile bulaşan hastalığa sahip kişilere saç ekimi uygulaması yapılamamaktadır. 

    Saç Ekiminde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

    Saç ekimi teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak, operasyon kararı verirken göz önünde bulundurulması gereken en önemli noktadır. Tekniklerin uygulama şartları, uygulamayı gerçekleştirecek hekimin tercihlerine ve kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Bununla birlikte günümüzde en sık tercih edilen yöntemler şu şekilde sıralanabilmektedir:

    • FUT Tekniği
    • FUE Tekniği
    • DHI Tekniği

    Operasyonların tek bir teknik ile gerçekleştirilmesi zorunluluğu bulunmamaktadır. Saç ekim operasyonlarının iki temel aşaması vardır. Bu aşamalardan ilki greftlerin toplanması, ikincisi ise ekilmesi aşamasıdır. Bir yöntemle toplama işlemi gerçekleştirildikten sonra diğer bir yöntemle ekim işlemi gerçekleştirilebilmektedir.    FUT Saç Ekimi Yöntemi Nedir?

    FUT yöntemi, günümüzde neredeyse hiç tercih edilmeyen bir saç ekim yöntemidir. Eski bir yöntem olması ve cerrahi işlem gerektirmesi, yöntemin terk edilmesinin en temel sebepleridir. FUT saç ekim yöntemine ilişkin bilinmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilmektedir:

    • Operasyonun gerçekleştirilebilmesi için saç dökülmelerinin belirli bir seviyeye kadar gelmiş olması gerekmektedir. 
    • Lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir.
    • FUT yönteminde donör bölgeden şeritler çıkarılmakta ve çıkarılan parçadan greftler ayıklanarak petri adındaki kaplara yerleştirilmektedir. 
    • Ardından donör bölge dikiş yardımı ile kapatılmaktadır. 
    • Saç ekimi bölgesinde, toplanan greftler kadar kanal açılmakta ve açılan kanallara saç kökleri yerleştirilmektedir. 
    • Son olarak enfeksiyon riskinin minimuma indirilebilmesi için dezenfekte işlemi gerçekleştirilmekte ve işlem sona erdirilmektedir. 
    • Operasyondan sonra dikiş izi kalabilmektedir. Ancak bu izin zamanla silikleşeceğini söylemek gerekmektedir. 
    • Operasyonun gerçekleştirilmesi için saçların kısaltılması yeterli olmaktadır.
    • FUT yönteminin başarı oranının %80 olduğu kabul edilmektedir. 

    FUE Saç Ekimi Yöntemi Nedir?

    FUE yöntemi, 2000’li yıllarda ortaya çıkan ve FUT yönteminin yerini alan saç ekimi yöntemlerinden birisidir. İyileşme süresinin kısa olması, cerrahi operasyon gerektirmemesi, doğal ve kalıcı bir görünüm sağlaması gibi avantajları nedeniyle son yıllarda oldukça sık tercih edildiği söylenebilmektedir. Yönteme ilişkin bilinmesi gerekenler ise şu şekilde sıralanabilmektedir:

    • FUE saç ekim yöntemi lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. 
    • Operasyon sırasında FUE motorları kullanılarak her bir greft tek tek alınmaktadır.
    • Ardından ekim bölgesinde kanallar açılmakta ve yine motorlar kullanılarak greftler tek tek yerleştirilmektedir. 
    • Operasyon sırasında kesi yapılmasına gerek olmadığı için iz kalmamaktadır. 
    • FUE saç ekimi yönteminde tek seansta 4500 kadar greft uygulanabilmektedir. Bu açıdan işlem süresinin de oldukça kısa olduğu söylenebilmektedir. 
    • Operasyondan sonra his kaybı meydana gelmemektedir. 
    • FUE yönteminin başarı oranının %95 olduğu kabul edilmektedir. 


    DHI Saç Ekimi Yöntemi Nedir?

    DHI yöntemi, saç ekiminde tercih edilebilecek en yeni saç ekim yöntemlerinden birisidir. Yöntemin temel prosedürleri FUE yöntemine oldukça benzemektedir. Bu yöntemde de greftler tek tek alınmakta ve saç ekim bölgesine tek tek yerleştirilmektedir. DHI yönteminde özel implanter kalemler kullanılmaktadır. Bu kalemler sayesinde kanal açma ve saç ekme işlemleri aynı anda gerçekleştirilebilmektedir. DHI saç ekim yöntemine ilişkin bilinmesi gereken diğer önemli noktalar ise şu şekilde sıralanabilmektedir:

    • Operasyon lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir.
    • Tek seansta maksimum 2500 greft ekilebilmesi mümkündür. 
    • İyileşme süreci diğer seçeneklerden çok daha kısa olan bir yöntemdir. 
    • Dar alanlarda sık ekime imkan tanımaktadır. Doğal görünüm açısından en ideal seçenek olduğu söylenebilmektedir.

    Saç Ekimi Operasyonundan Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

    Saç ekimi operasyonu iyileşme süreci, operasyonu gerçekleştirmek isteyen hastalar tarafından en çok araştırılan konu başlıklarından birisidir. İyileşme sürecine dair bilinmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilmektedir:

    • Saç ekiminden sonra genellikle aynı gün hasta taburcu edilmektedir. 
    • İyileşme süresi yaklaşık olarak iki hafta sürmektedir. Bununla birlikte operasyondan iki gün sonra operasyon bölgesine dikkat etmek koşuluyla gündelik hayata dönülebilmektedir.
    • Saç ekimi operasyonundan sonraki ilk iki hafta uyku pozisyonunun operasyon bölgesine göre belirlenmesi gerekmektedir. Sonraki dönemde dilediğiniz gibi uyuyabilirsiniz. 
    • Operasyondan sonra enfeksiyon riskinin minimuma indirilmesi adına antibiyotik reçete edilebilmektedir. Oldukça güvenli bir işlem olan saç ekimi operasyonunun enfeksiyon riski %2 civarındadır.  
    • Saç ekimi işlemlerinden sonra şişlik ve kızarıklık gibi problemler meydana gelebilmektedir. Bu problemler yaklaşık olarak bir hafta içerisinde kendiliğinden geçmektedir.
    • Operasyondan 6 ay sonra hastanın saçlarını boyamasına müsaade edilmektedir. 
    • Saç ekimi işlemlerinden sonra ilk 3 ay çıkan saç tellerinin uzadıktan sonra tekrar dökülmesi olağan kabul edilmektedir. Bu nedenle üçüncü aydan sonraki saçlar kalıcı kabul edilmektedir. 
    • Saç ekimi işleminden altı ay sonra kalıcı saçların %75’i çıkmış olmaktadır. On iki ay sonra ise %95 oranında sonuç alınmaktadır. Bu nedenle saç ekimi operasyonunun net sonuçlarının ilk yılın sonundan itibaren görülebileceği kabul edilmektedir. 

    Saç ekimi operasyonu için tercih edilen yöntem, iyileşme sürecinde değişikliklere neden olabilmektedir.     Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

    Saç ekimi fiyatları konusunda belirleyici olan birçok farklı parametre bulunmaktadır. Bu nedenle kapsamlı bir muayene gerçekleştirilip operasyon planlaması yapılmadan net bir bilgi verilmesi mümkün değildir. Bununla birlikte saç ekimi fiyatlarında değişikliğe neden olan hususlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

    • Saç ekimi yöntemi 
    • Saç ekimi işleminde kullanılacak greft sayısı
    • İşlemin gerçekleştirileceği saçsız bölgenin genişliği

    Saç ekimi işlemlerinin ameliyathane koşullarında uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle tedavi merkezinin kalitesi ve işlemi gerçekleştirecek olan teknik ekibin uzmanlık seviyesinin de saç ekimi fiyatlarında değişikliğe neden olacağı söylenebilmektedir.


    dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

    30/Nis/2022
    Vajina-Estetigi-Fatih-Dagdelen-1200x679.jpg

    Vajina Estetiği

    Popo Dikleştirme Online Danışma Hattı
     Vajina Estetiği

     Vajina estetiği; vajinanın daha iyi bir formda olabilmesi için yapılan bir estetik müdahaledir. Daha estetik bir görünüme kavuşması ile yaptıran kişileri mutlu etmesinin yanı sıra, cinsel birliktelikleri de olumlu etkilemektedir. İdrar kaçırma, vajinada koyuluk, haz noktaları olarak bilinen klitoris ve G noktasının belirgin olmaması gibi sorunları aşabilmek için vajina estetiği yaptırılabilmektedir. Mons Pubis-Venüs tümseğinde yağ fazlalığı olması durumunda; klitoris kapanmaktadır ve bu da kadının cinsel ilişki sırasında yeterince uyarılmamasına neden olmaktadır. Bu yüzden vajina estetiğine başvurulması gereklidir.     Vajina Estetiği Nedir?

     Vajina estetiği; kasık bölgesinin ve vajinal dudak bozukluklarının daha estetik hale getirilebilmesi için yapılan müdahalelere verilen isimdir. İşlem öncesinde muayene olunması ve buna göre operasyonun nasıl yapılması gerektiği, operasyondan beklentilerin neler olabileceği ile ilgili bilgi alınabilmektedir. Vajina iç dudaklarının küçültülmesi, dış dudakların restorasyonu ve küçültülmesi, yağ enjeksiyonu, vajina daraltma, himen zarı dikilmesi gibi işlemler yapılabilmektedir.

     Vajina Estetiği Hangi Yaş Grubu İçin Uygundur?

     Vajina estetiği için belirlenen yaş kriteri bulunmamaktadır. Her yaş grubundan kadının yaptırabileceği bir estetiktir. Vajina estetikleri sonrasında hamile kalabilmeye, cinsel ilişkiye girebilmeye veya orgazm yaşayabilmeye engel bir durum olmamaktadır. Ayrıca iç ve dış dudak operasyonları yapıldığında kızlık zarına herhangi bir zarar gelmesi mümkün değildir.

     Vajina Estetiği Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

     Vajina estetiği yaptıracak olanların hazırlık süreci esnasında dikkat etmeleri gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlar için doktorları da gerekli uyarıları yapmaktadırlar. Ancak bu önerilerden başlıca olanları aşağıda belirtilmiştir:

     Aspirin ve türevi ilaçlar kullanılıyor ise; bu ilaçların operasyondan bir hafta önce kesilmesi istenmektedir. Devamlı olarak kullanılan ilaçları kesme süreci için doktora danışılması gereklidir.
     Sigara kullanan kişilerin vajina estetiği öncesinde ve sonrasında belirli bir süre boyunca sigara kullanmaması tavsiye edilmektedir.
     Rahat kıyafetlerle operasyona gelinmesi ve bu süreçte mümkünse takı takılmaması daha iyi olmaktadır.
     Operasyonun gerçekleşme saatinden en az bir saat önce hastanede olunması istenmektedir.
     Rahatlamak isteyen kişilere operasyon öncesinde ağızdan ilaç verilebilmesi mümkün olmaktadır.

     Vajina Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

     Vajina estetiğinin faydaları aşağıda sıralanmıştır:

     Kadınların daha mutlu, daha özgüvenli ve daha iyi hissedebilmelerini sağlayan bir işlemdir.
     Dar kıyafetler giyildiğinde daha estetik görünebilmesi sağlanmaktadır. Örnek vermek gerekir ise; spor kıyafetleri, taytlar, mayolar veya bikiniler giyildiğinde daha estetik durmaktadır.
     Cinsel ilişki sırasında ağrı ve zorluk yaşanmasının önüne geçilebildiği gibi, daha fazla zevk alınabilmesi de sağlanabilmektedir.     Vajina Estetiği İçin Operasyon Teknikleri Nelerdir?

     Vajina estetiği sırasında uygulanan teknikler aşağıda verilmiştir:

     İç dudak küçültme işlemi yapılırken S insizyon kullanılmaktadır ve bu sayede doğrusal kontraktür önlenmektedir.
     S insizyon veya fusiform doku çıkartılması ile dış dudak büyüklüğü için operasyon yapılabilmektedir.
     Pubis kaldırılması veya doku çıkartılması tekniği, pubis büyüklüğü için uygulanmaktadır.
     Küçük iç dudak veya dış dudak için yağ enjeksiyon uygulamaları yapılmaktadır. Ek olarak yağ enjeksiyonu yapılması gerektiğinde, operasyondan 6 ay sonrasında ilave yapılabilmektedir. Yağ enjeksiyonu tekniği; cinsel ilişkinin daha kolay ve zevkli hale gelebilmesini sağlayan bir tekniktir.
     Vajinanın arka duvarından parça çıkartılması ile beraber vajina daraltma işlemi yapılabilmektedir.

     Vajina Estetiğinden Ne Kadar Süre Sonra Cinsel İlişkiye Girilebilmektedir?

     Vajina estetiği sonrası cinsel ilişki için doktordan net bir zaman alınabilmesi mümkündür. Kişinin operasyonunun nasıl geçtiğine, iyileşme sürecinin nasıl olduğuna göre bu süre değişebilmektedir. Ancak genel olarak operasyonun gerçekleştiği tarihten sonraki 4-6 hafta içerisinde cinsel ilişkiye girmekte herhangi bir sakınca olmamaktadır.

     Vajina Estetiği Hamileliği Etkiler Mi?

     Vajina estetiği sonrasında hamile kalınabilmesi mümkündür. Ancak normal doğum tercih edilmesi durumunda; vajina darlığında elde edilen sonucun bozulması ve vajinanın genişlemesi ile karşılaşılabilmektedir. Dolayısı ile kişi istemesi durumunda normal doğum yapabilmektedir. Ancak yaptırılan operasyonun sonucunun etkilenmemesi için bu tavsiye edilmemektedir.     Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

     Vajina estetiği yaptırılırken genel anestezi veya lokal anestezi uygulanabilmektedir. Hem kişinin isteğine hem de şartlara bağlı olarak seçilebilmektedir. Ortalama 1 ile 2 saat arasında süren bir operasyondur. Fazla olan vajinal derinin çıkartılması ve altındaki dokunun sıkılaştırılması şeklinde uygulanan bir işlemdir.

     Vajina Estetiğinin İyileşme Süreci Nasıldır?

     Vajina estetiğinin iyileşme dönemine bakıldığında; kişinin hastaneden aynı gün taburcu olabilmesi mümkün olmaktadır. Sonrasında operasyonun yapıldığı bölgeye düzenli olarak pansuman yapılması gerekmektedir. Buna ek olarak o bölgenin hijyenine önem verilmesi gerekmektedir. Bir hafta süresince antibiyotik kullanılması gerekmektedir. Operasyondan sonraki ikinci günde duş alınmasına izin verilmektedir. Ancak operasyonu yaptırdıktan sonraki bir ay içerisinde cinsel ilişki yaşanmasına izin verilmemektedir.

     Genital Bölge Estetikleri Nelerdir?

     Genital bölge estetikleri aşağıda açıklanmıştır:

     Büyük ve küçük dudaklara yapılan müdahalelere labioplasti denilmektedir. Labium estetiği olarak da adlandırılmaktadır. Kişisel özelliklere veya yaşa göre içteki ince dudaklarda sarkmalar olabilmektedir. Bu sarkmalar ve uzamalar görüntü bozukluğu yaratabilmektedir. Aynı zamanda cinsel ilişki sırasında girişi kapatmasından dolayı zorlanma yaşanabilmesine neden olabilmektedir.
     Vaginoplasti, vajina estetiği olarak da adlandırılmaktadır. Lazer ile veya cerrahi operasyon ile yapılabilmesi mümkündür. Doğumlara bağlı olarak vajinanın genişlemesi durumu ile karşılaşılabilmektedir. Bu durum cinsel birliktelik sırasında alınan hazzın azalmasına neden olmaktadır. Bu yüzden gevşeyen doku üzerinde daraltma işlemi yapılmaktadır.
     Vajinal doğum yapan kadınlarda, doğumda bebeğin başının daha rahat çıkması amaçlanırken; epizyotomi işlemi dolayısı ile kesiler olabilmektedir. Dikiş tekniğinin kötü olması veya kesilerin iyi onarılmasının sağlanmaması durumunda yırtılmalar olabilmektedir. Bu yırtılmalar çirkin bir görüntü oluşturabilmektedir. Skar dokuların yeniden dikilmesi durumunda; gevşemeler ve sarkmalar da düzeltilebilmektedir. Bu işlemi yaptıran kişilerin 6 hafta süresince cinsel ilişkiye girmemeleri istenmektedir.
     Sosyal veya ailevi nedenlerden dolayı himen zarının dikilmesini isteyenler kişiler; bu onarım işlemi için genital bölge estetiği olmaktadırlar.
     Vajinanın üst kısımlarının ve dudak bölgesinin dolgunlaştırılması için işlem yapılabilmektedir. Oldukça basit ve küçük bir estetik müdahaledir.     Vajina Estetiği Sonrasında İz Kalır Mı?

     Vajina estetiği operasyonundan sonra iz kalması durumuna rastlanmamaktadır. Herhangi bir ameliyat olunduğuna dair bir görüntü gözükmemektedir. Ancak ameliyattan sonraki ilk 10 gün içerisinde leke leke kanamalar olabilmektedir. Buna ek olarak enfeksiyon, kanama ve ödem gibi riskleri de olabilmektedir. Bu risklerin önüne geçebilmek için ameliyattan sonraki süreçte dikkatli olunması ve dinlenmeye özen gösterilmesi gereklidir.

     Vajina Estetiği Sonrası İçin Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

     Vajina estetiği sonrası için önemli noktalar aşağıdaki gibidir:

     Vajina estetiği yaptıran kişilerde operasyon sonrasında kanama olma riski göz önünde bulundurularak 1-2 saat süresince gözlem altında tutulmaktadır. Ardından taburcu edilme işlemleri gerçekleştirilmektedir.
     Operasyon geçiren kişilerde, operasyon sonrasında şiddetli ağrılar görülmemektedir.
     Operasyon geçirdikten sonra şiddetli bir ağrısı veya acısı olan kişilerin doktorları ile iletişime geçmeleri gereklidir. Doktorları gerekli gördüğü takdirde onlara ağrı kesici verebilmektedir.
     Ameliyattan sonra dikişlerin alınması için bir gün verilmemektedir. Eriyen dikişler ile ameliyat yapılmaktadır. Dolayısı ile dikişler belirli bir süre sonunda kendiliğinden erimektedirler.


     dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

     30/Nis/2022
     Bacak-Estetigi-Fatih-Dagdelen-1200x679.jpg

     Bacak Estetiği Fatih Dağdelen

     Bacak Estetiği Online Danışma Hattı
      Bacak Estetiği

      Bacak estetiği; bacakların daha estetik görünmesi, inceliklerinin ve eğriliklerinin istenildiği gibi ayarlanması için uygulanabilecek bir estetik müdahaledir. Bacak estetiği, polio çocuk felci gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Estetiğin yapılmak istenmesinin nedeninin estetik kaygılar veya çocuk felcinden dolayısı olması önemli bir etkendir. Ameliyatı yapacak olan cerrahla öncesinde ayrıntılı bir şekilde süreci konuşmak gereklidir. Bacak bölgesinde inceltme ve kalınlaştırma işlemi yapılabilmektedir.      Bacak Estetiğinin Tanımı Nedir?

      Bacakların daha düzgün, daha şekilli ve daha çekici olabilmesi için yapılan müdahaledir. Kalçadan ayak bileğine kadar olan kısma yapılmaktadır. Yağ dokusunun fazla olduğu bölgelerden doku alınmaktadır. Alınan doku, eksik olan bölgelere eklenmektedir. Eksik olan bölgelere eklenecek olan yağın fazla bölgelerden alınamaması, yağın yetersiz olması durumunda ise; silikon protezler veya dolgu maddeleri ile şekillendirme işlemi yapılmaktadır.

      Ameliyat Olmadan Bacakları Daha Estetik Hale Getirebilmek Mümkün Müdür?

      Ameliyatsız bacakları güzelleştirebilmek mümkündür. Bunun için öncelikle bacakların istenilen şekle sokulabilmesi için gerekli sporun yapılması gereklidir. Bacak kaslarını güçlendirecek egzersizlerin düzenli olarak yapılması sonucunda bacaklardaki yağ birikimi azalmaktadır. Ayrıca bu da bacakların daha düzgün biçimde gözükebilmesini sağlamaktadır. Bacak bölgesindeki derinin sıkılaşabilmesi için ise; lenf drenajı ve radyofrekans uygulamaları yapılabilmektedir. Ancak bu operasyon, ameliyatsız uygulamalara göre daha kısa sürede sonuç vermektedir.

      Bacak Estetiği Yaptırabilecek Olanlar Kimlerdir?

      Bacak estetiği yaptırmasında sakınca olmayanlar, 15 yaşından büyük olan ve bacağının şeklinden memnun olmayan herkes olmaktadır. Basenlerde, uyluk içlerinde ve diz içlerinde yağlanmalar olması sonucunda bacağın şeklinde bozulmalar olabilmektedir. Özellikle basen bölgesinde yağlanma olan kişilerin kalçaları daha düşük durmaktadır ve buna bağlı olarak da bacakları olduğundan daha kısa gözükmektedir. Uyluk ve diz içinde yağlanma olanların ise bacakları daha eğri gözükmektedir.

      Bacaklarının ön kısmında yağlanma olanların çepeçevre inceltme uygulaması ile daha düzgün bir bacağa kavuşabilmesi mümkündür. Özellikle diz altı ve ayak bileği kalın olanlar, bu bölgelerin incelmesi için liposuction uygulaması yaptırabilmektedirler. Diz altları kalın olabildiği gibi, ince de olabilmektedir. İnce olanlar için ise yağ enjeksiyonları ve silikon protezler kullanılmaktadır. Bacaklarının kalınlığından veya inceliğinden memnun olmayan kişiler; bu uygulamalar ile bacak estetiği yaptırabilmektedirler.

      Bacak Estetiği Ameliyatı Riskli Midir?

      Bacak estetiğinin riskine bakıldığında; her operasyon gibi bunun da belirli riskleri bulunmaktadır. Liposhaping yöntemi ile yapılmış ise; bu durumda toplardamarlarda pıhtı oluşabilmesi mümkün olmaktadır. Oluşan pıhtı akciğerlere sıçrayabilmektedir. Bu durum ameliyat sonrasında daha erken hareket etme ile çözülebilmektedir. Ayrıca işlem yapılan bölgelerde düzensizlik ve dalgalanma olabilmektedir. Buna ek olarak dikiş izinin belirgin kalabilmesi veya kişinin vücudunun dolgu maddelerine reaksiyon gösterebilmesi mümkündür. Bu durumun önlenebilmesi için ise güvenilir bir dolgu maddesinin kullanıldığından emin olunmalıdır.      Bacak Estetiği Gerektiren Problemler Nelerdir?

      Bacak estetiği yapılmasına uygun olan rahatsızlıklar aşağıda sıralanmıştır:

      Çok ince veya aşırı kalın bacağı olanlar, bu ameliyatı yaptırabilmektedirler.
      Bacakları çarpık olanlar için, operasyon isteğe bağlı olarak yaptırılabilmektedir.
      Asimetrik bacakları olan, yani iki bacağının da kalınlığı farklı olan kişiler estetik yaptırabilmektedir.
      Dizlerin normale göre birbirine daha yakın olduğu X bacak adı verilen durumda estetiğe başvurulabilmektedir.
      Dizlerin birbirinden daha uzak durduğu O bacak durumunda, bu operasyon çare olabilmektedir.

      Bacak Estetiği Sonrasında İyileşme Süreci Nasıldır?

      Bacak estetiği iyileşme süresine bakıldığında; altıncı haftadan sonra tamamen iyileşebildiği görülmektedir. Ameliyat olan kişiler hastanede gözlem altında tutulmamaktadırlar. Aynı gün evlerine gidebilmeleri mümkündür. Ancak banyo yapabilmeleri için ameliyatın üzerinden 2 gün geçmesi gereklidir. Liposhaping yöntemi ile bacak estetiği yapılması halinde; 3 hafta süresince korse kullanımı gerekmektedir. Diz altına yapılan bir işlem mevcut ise; varis çorabı kullanımı önerilmektedir. Şişlikler olabileceği için ilk haftalarda çok uzun süre ayakta durmamaya özen gösterilmesi gereklidir. Üçüncü haftadan sonra koşma gibi sporları yapabilmeleri mümkündür. İyileşmenin daha hızlı olabilmesi için ise ikinci haftadan sonra LPG, radyofrekans ve lenf drenajı masajları yapılabilmektedir.      Bacak Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

      Bacak estetiği işlemleri aşağıda açıklanmıştır:

      Liposhaping işlemi; yağlanma olan bölgelerden fazla yağın alınması ve bu sayede bacağın daha uzun ve düzgün görünmesi için uygulanmaktadır. Bacaklara çepeçevre uygulanması durumunda incelme olabilmektedir. En fazla yağ alınan bölgeler; basen, uyluk içleri ve diz içleridir. Yağ ekleme işleminin sık yapıldığı bölgeler ise; diz altları ve baldırlardır. Ufak eğriliklerin giderilmesi de bu işlem ile sağlanabilmektedir.

      Bacak inceltilirken gereğinden fazla ince ve orantısız olması durumunda; kalf protezleri kullanılarak bunun önüne geçilmektedir. Protez yerleştirileceği zaman diz arkasından minik bir kesi yapılmaktadır. Kalf protezi yöntemi, vücut geliştirme ile ilgilene kadınların ve erkeklerin daha sıklıkla tercih ettiği bir yöntemdir.

      Uylukların iç tarafında hem yaşlılıktan hem de kilo alıp vermelerden dolayı gevşeklikler ve sarkmalar olabilmektedir. Uylukların sıkılaştırılması için ise uyluk germe yapılmaktadır.

      Bacaklarda görülen eğriliklerin düzeltilebilmesi için yağ enjeksiyonu yapılmaktadır. Enjekte edilecek kadar yeterli yağı olmayanların ise; hyaluronik asit dolguları ile eğrilikleri düzeltilmektedir. Dolgu uygulamaları sırasında en fazla kullanılan marka ise; Macrolane’dir.

      Bacak Estetiği Ameliyatı Sonrasında İz Kalır Mı?

      Operasyon izleri olabilmektedir. Ancak bu izler kısa süre içerisinde hiç görülmeyecek kadar yok olabilmektedirler. Ameliyat esnasında kesi yapılmaktadır. Fakat işlem sırasında gerekli önlemlerin alınmasından dolayı, en kısa sürede en fazla oranda izler kaybolmaktadır.

      Tekrardan Bacak Estetiği Olunması Gerekir Mi?

      Bacak estetiğinin kalıcılığı, uygulanan yönteme göre değişiklik göstermektedir. Liposhaping ile bacak estetiği yapıldığında; enjekte edilen yağda kayıp yaşanabilmektedir. Ancak bacakların aldığı şekilde herhangi bir bozulma olmamaktadır. Kalf protez kullanılan uygulamalar da kalıcı oldukları için tekrar işlem yapılmasına gerek kalmamaktadır. Fakat dolgu uygulamaları yapıldığında, enjekte edilen dolgu maddesinin etkisi 1 yıldır.      Bacak Estetiği Öncesinde Yapılması Gerekenler Nelerdir?

      Bacak estetiği ameliyatından önce dikkat edilmesi gereken durumlar bulunmaktadır. Sigara kullanan hastaların ameliyattan en az 3 hafta öncesinde sigarayı bırakmaları istenmektedir. Ayrıca aspirin ve kan sulandırıcı ilaç alanların bu ilaçlarını son 1 hafta içerisinde kesmeleri istenmektedir. Operasyonu olacak olan bir kişinin kullanmaması gereken ilaçlar aşağıdaki gibidir:

      Apranaks, Voltaren, Vermidon gibi ağrı kesicilerin kullanılması yasaktır. Ancak Minoset ve Novalgin kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

      Ginseng, ginko biloba, co-enzim Q gibi maddeler barındıran multivitaminlerin kullanılmaması istenmektedir.
      Ameliyattan önce yeşil çay, keten tohumu, kiraz sapı, domastes çekirdeği gibi bitkisel ürünler tüketilmemelidir.

      Zayıflama ürünlerinin ameliyat öncesinde tüketiminin kesilmesi gereklidir.

      Bacak Estetiği Ameliyatı İçin Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

      Bacak estetiği ameliyatı için önemli noktalar şu şekildedir:

      Ameliyathane ortamında yapılan bir işlemdir. Yapılacak işleme göre genel anestezi yapılabilmektedir veya sakinleştiriciler kullanılabilmektedir.
      Ameliyat süresi ortalama 1 saat ile 4 saat arasında bir süre olmaktadır. Süreyi yapılacak olan işlem belirlemektedir.
      Ameliyat sonrasında ağrı yaşanabilmesi mümkündür. Ancak ağrılar aşırı şiddetli olmadıkları için kişi günlük rutinini aksatmamaktadır.


      dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

      30/Nis/2022
      Kol-Germe-Fatih-Dagdelen-1200x679.jpg

      Kol Germe Fatih Dağdelen

      Kol Germe Online Danışma Hattı
       Kol Germe

       Kol germe ameliyatı, üst kol derisinde meydana gelen sarkmaların giderilmesi için uygulanmaktadır. Yaşlanma ve benzeri faktörler sebebiyle, üst kolda yumuşama ve deride sarkmalar meydana gelmektedir. Üst kolda oluşan yumuşama sebebiyle, kol yapısı deforme olur ve rahatsız edici bir görüntü oluşur. Operasyon sayesinde, bölgede oluşan deri fazlalığı ve sarkmalar giderilmektedir. Ameliyat için plastik cerrahi uzmanlarına başvuru yapıldıktan sonra, bu operasyon için uygun olunup olunmadığına dair muayeneye girilmelidir. Yaş faktörü ve diğer sağlık faktörlerine uyum sağlayan kişiler, kol germe operasyonuyla problemlerinden kurtulabilirler. Ameliyat sonrasında, sarkmayı tetikleyici etkenler oluşmadığı sürece, kolun yapısı aynı şeklini koruyacaktır.       Kol Germe Ameliyatının Özellikleri Nelerdir?

       Kol germe işlemi, kol derisinde ve kol kaslarında yumuşama oluşumuna bağlı sarkmaları gidermek için uygulanmaktadır. Hasatların tercihine göre belirlenen kol germe operasyonu, plastik cerrahi uzmanları tarafından ameliyathanede gerçekleştirilir. Hastaların tercihine göre, ameliyat esnasında farklı estetik operasyonlar da kombine şekilde uygulanabilir. Sadece üst kol için uygulanan kol germe operasyonu sonrasında, bölgedeki fazla deri atılır ve kolun daha sıkı bir görüntü kazanması sağlanır. Operasyondan sonra, aynı ameliyatın gerçekleştirilmesine ihtiyaç duyulmayacaktır. Ameliyattan sonra, derinin iç kısmından dikişler yapılmaktadır. Dikişlerin dışarıdan olmaması, ileride ameliyat izi kalmasının önüne geçer. Ancak ameliyatın ilk 6 ayı boyunca, bölgede hafif kızarıklık ve kırmızı kabarıklıklar görülebilir. Altıncı aydan sonra, tüm bu izler kendiliğinden yok olacaktır.

       Kol Derisi Neden Sarkar, Kol Germe Ameliyatının Sebepleri Nelerdir?

       Kol germe ameliyatının sebepleri arasında yer alan faktörler ve bu faktörlere bağlı olarak, kol germe ameliyatına ihtiyaç duyan kişiler aşağıda belirtilmiştir:

       • Kol derisindeki sıkılaşmanın kaybolmasına bağlı olarak, kolda sarkmalar meydana gelmektedir. Kol kaslarının ve kol derisinin sıkılığını kaybetmesindeki en büyük etken, yaşın ilerlemesidir.
       • Geçmişte kol kası bulunan ve daha sonra sporu tamamen bırakan kişilerin kol bölgesinde, yumuşama bağlı olarak sarkmalar meydana gelmektedir.
       • Çok kilolu olan ve zaman içerisinde kilosunu veren kişilerde, geçmiş kilolarına ait fazla deriler görülecektir. Ortaya çıkan fazla derinin, cerrahi müdahale dışında yok olma ihtimali bulunmamaktadır.
       • Kol bölgesindeki yağ dokularının azalması ya da güç kaybetmesi durumunda, kolda sarkmalar ve deri fazlalıkları meydana gelmektedir.

       Kol bölgesindeki sarkmaların boyutu, geçmişten gelen etkenlere ve kol bölgesindeki fazla deriye göre değişecektir. Ameliyatın boyutları ve teknikleri, kol bölgesindeki sarkmanın oranına göre belirlenmektedir.       Kol Germe Ameliyatının Planlaması Nasıl Yapılır?

       Kol germe ameliyatı öncesi, uzmanlar tarafından inceleme ve planlamalar yapılmaktadır. Hastaların kollarındaki sarkmanın boyutu, derinin altındaki yağ dokusu oranı ve hastaların genel durumuna bağlı olarak, kol germe ameliyatının teknikleri belirlenmektedir. Çok aşırı kilo alıp verme sonucunda kolda sarkmalar oluşmuşsa, bu bölgede oluşan deri miktarı oldukça fazla ve kalın olacaktır. Fazla kilo sonrası bölgede kalan deri, kilo sebebiyle normalden daha fazla esnemiştir. Fazla kilolu kişilere operasyon yapılmadan önce, derinin içindeki yağların dışarı çıkarılması için liposakşın uygulanmaktadır. Liposakşın uygulamasından sonra, bölgede kalan fazla yağlar tespit edilir ve deri kesme operasyonu yapılır.

       Deri kesme işleminden sonra, kalan deri kolu kaplayacak şekilde gerilir ve dikiş yapılır. Koldaki deri sarkması ve bolluklar, sadece koltuk altıyla sınırlı olduğu zaman, sadece koltuk altına yakın bölgede deri toplama işlemi gerçekleştirilecektir. Operasyonun teknikleri, kişilerin durumuna göre belirlediğinden, ameliyat öncesi planlama oldukça önemlidir.       Kol Germe Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

       Kol germe operasyonunun uygulanışı için hastaların durumuna göre genel ya da lokal anestezi uygulanmaktadır. Genel anestezi altında ameliyata alınan hastalar, ameliyat sonrasında 1 gece hastanede kontrol altında tutulmaktadır. Genel anesteziyle ameliyat edilen hastalar, ameliyattan birkaç saat sonra taburcu edilecektir. Ameliyat esnasında, koltuk altından başlayarak dirseğe kadar uzanan “L” şeklinde kesi açılmaktadır. Sadece fazla deri problemi yaşayan kişilerden, kesi sonrasında fazla deri alınmakta ve bölge dikilmektedir. Ancak fazla kiloya bağlı olarak kol sarkması yaşayan kişilere, ilk önce liposakşın uygulanmaktadır.

       Kolların ideal boyutlara gelmesinin ardından, bölgede esneyen ve sarkmaya yol açan deri belirlenir ve bu derilerek kesilerek çıkarılır. Bölgedeki fazla dokular çıkarıldıktan sonra, kalan deri gerilir ve dikişlerle koltuk altına kadar toparlama yapılır. Bölgeye uygulanan dikişlerde, görünmeyen ip kullanılmaktadır. Bölgeye açılan kesiler de derinin şekline uygun olarak ilerlediğinden, ameliyattan sonra iz kalma riski oldukça azalacaktır. Ameliyatın kapsamına ve ameliyatta yapılan işlemlere göre, ameliyat süresi 1 saat ila 1,5 saat aralığında değişebilir.       Kol Germe Ameliyatından Sonra Neler Yaşanır, İyileşme Süresi Nasıl İlerler?

       Kol germe ameliyatının iyileşmesi için ortalama 6 hafta geçmelidir. Ameliyatın ilk 2 günü boyunca, hastaların sırtüstü yatması ve kollarını dinlendirmesi gerekir. İlk 2 gün boyunca, bölgedeki dikişlerin üzerinde bandaj bulunmakta ve düzenli olarak pansuman yapılmaktadır. Koldaki dikişlerin tamamı deri altında kaldığından, hastaların dikiş aldırması gerekmeyecektir. Ameliyatın ikinci gününden sonra, duşa girilmesinde problem yoktur. Ancak duş süresinin oldukça kısa olması ve çok sıcak suyla yıkanılmaması gerekir. Bölgeye lif ve benzeri cisimler temas etmemeli, kimyasal maddeler değmemelidir. Ameliyatın ilk 3 haftası boyunca, kolların çok fazla hareket ettirilmemesi ve ağır eşyalar kaldırılmaması gerekir.

       Üç hafta geçtikten sonra, kol çalışmaları haricindeki hafif spor aktivitelerine başlanabilir. Ameliyatın üzerinden 6 hafta geçtikten sonra, bölge tamamen iyileşir ve kişiler sosyal hayatlarına kaldığı yerden devam edebilir. Ameliyattan sonra yaşanan ağrı ve sızıların geçmesi için ağız yoluyla ağrı kesici alınmalıdır. Ameliyatın ilk 10 gününde, bölgede şişlik ve morluklar oluşacaktır. 10 günden sonra bu morluklar kendiliğinden geçecektir.       Kol Germe Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

       Kol germe işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken durumlar, bölgenin iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Kol germe operasyonundan sonra dikkat edilmesi gereken durumlar aşağıda belirtilmiştir:

       Ameliyat sonrası, kollar için hazırlanmış korseler giyilmelidir. Korselerin en az 2 hafta boyunca düzenli olarak kullanılması gerekir. Korse kullanımına dikkat edilmediğinde, bölgede sarkmalar oluşabilir.
       Ameliyat sonrası ilk 24 saat boyunca, kollara buz kompres uygulanmalıdır. Buz masajı sayesinde, bölgedeki şişlik ve morlukların oranı azalacaktır.
       Ameliyat yerlerinin pansumanı, düzenli şekilde yapılmak zorundadır.
       Bölgede herhangi bir komplikasyon gelişmemesi için dikkatli davranmak gerekir. Enfeksiyon ve kanama gibi problemler, bölgede ameliyat izi kalmasına yol açabilir.
       Ameliyat yerinde oluşan morluk ve şişlikler, ortalama 10 gün içerisinde kaybolmaktadır. Uzun süreyle artarak devam eden morluk ve şişlikler, doktora bildirilmelidir.

       Kol Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

       Kol germenin oluşturduğu riskler ele alındığında, hastaların birkaç farklı komplikasyonla karşılaşma olasılığı bulunmaktadır. İlk olarak, tüm ameliyatlarda olduğu gibi, kol germe ameliyatından sonra da hastaların enfeksiyon geçirme ihtimali mevcuttur. Enfeksiyon riskinin geçmesi için hastalara 5 gün süreyle antibiyotik tedavisi uygulanır. Kişilerin cilt yapısına göre, ameliyat yerinde iz kalma olasılığı vardır. Ameliyat izlerinin geçmesi için bölgeye lazer tedavisi uygulanır. Ameliyattan sonra, dikişlerde kanama oluşabilir. Kanamanın hemen durdurulması için drenaj uygulaması yapılır.


       dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

       30/Nis/2022
       Karın-Germe-2020-Fatih-Dağdelen.jpg


       Karın Germe 2020 Fatih Dağdelen

       Karın Germe

       Karın germe; karın bölgesindeki yağ ve deri fazlalılığı, sarkıklık gibi problemlerin giderilmesi için yapılan bir işlemdir. Karın germe ameliyatını kadınlar hamilelik döneminden sonra karın bölgesindeki gevşeklik ve sarkmanın giderilmesi için tercih etmektedirler. Erkekler ise fazla kilo aldıkları dönemde, deri ve yağ fazlalığından kurtulabilmek için tercih etmektedirler. Abdominoplasti olarak da adlandırılan bir ameliyattır. Ameliyat gerçekleştikten sonra doktorun önerileri dikkate alınmalı ve hareket ederken dikkatli olunmalıdır. Yetişkin bireylere uygulanabilecek bir işlemdir. Küçük çocuklara karın gerdirme ameliyatı yapılmamaktadır.


       Karın Germe Ameliyatının Çeşitleri Nelerdir?

       Karın germe estetiğinin 2 türü bulunmaktadır. Bunlar aşağıda açıklanmıştır:

       Mini karın germe ameliyatı; göbek deliğinin alt kısmında bulunan yağlanmalar, sarkmalar, karın kaslarında ayrılmalar olmaması durumunda uygulanan bir ameliyattır. Göbek deliğinin üst kısmında herhangi bir sarkma ve yağlanma yok ise; göbek deliğinin alt kısmındaki kısmi çatlaklar için mini karın germe yapılabilmektedir. Tam karın gerdirme işlemi için cildi uygun olmayanlara uygulanabilmektedir. Bu süreçte karın ve bel bölgesinde bulunan fazla yağlar alındıktan sonra, göbeğin alt bölümündeki fazla doku çıkartılmaktadır ve ardından germe işlemi yapılmaktadır. Göbeğin üst bölgesine herhangi bir işlem uygulanmamaktadır.
       Göbeğin hem alt hem de üst kısmında sarkmalar, çatlaklar veya yağlanmalar var ise; tam karın gerdirme işleminin uygulanması gerekmektedir. Göbek deliği üstü, kasık ve karın bölgesi arasında yapılan bir ameliyattır.


       Online Estetik Danışma Formu


        Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

        Karın germe işlemi gerçekleşeceği zaman öncelikle hasta muayene edilir. Derinin alınacağı bölge ve diğer önemli hususlar belirlenir. Radyolojik görüntüler incelenir. Çizginin çekileceği bölge; sezaryen izi seviyesi denilen bölgedir. Bu kısımdan göbek deliği bölgesine kadar olan bölümden sarkık ve çatlamış deri alınmaktadır. Göbek deliğinin üst bölümünde yer alan deri ise aşağıya doğru gerdirilmektedir. Eğer karın bölgesinde aşırı yağlanma var ise; karın gerdirmeye ek olarak liposuction işlemi yapılmaktadır. Karın duvarı zarları üzerine toplayıcı dikişler yerleştirilmektedir ve bu şekilde dikişleri eski sertliğine ulaştırmak amaçlanmaktadır. Ameliyat sonrasında ise kesilen bölge estetik dikiş ile dikilmektedir.
        Karın Germe Ameliyatı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

        Karın gerdirme işleminden öncesi için önemli noktalar aşağıda verilmiştir:

        Sigara kullanan hastaların ameliyattan 2 hafta önce sigarayı bırakması gereklidir. Ayrıca ameliyattan sonraki 2 hafta boyunca da sigara içmemelilerdir.
        Güneşte fazla vakit geçirmemeye özen gösterilmelidir.
        E vitamini ve aspirin kullananların bu süreçte kullanmamaları gerekmektedir.
        Ağır diyet yapanların bu dönemde diyete ara vermeleri gereklidir.
        Soğuk algınlığı yaşayan veya enfeksiyon geçiren kişilerin ameliyatları ertelenebilmektedir.


        Karın Germe İşlemi Nedir?

        Karın germe ameliyatı; sarkan karın derisini toparlayabilmek adına yapılan bir işlemdir. Genellikle kadınların yaptırdığı bir işlemdir. Ancak erkekler de aşırı kilo alıp verme dönemlerinde bu işlemi yaptırabilmektedirler. Karın kaslarının sıkılaştırılması ve fazla olan karın derisinin yağlarla beraber alınması, bu işlem ile yapılmaktadır.

        Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürede Yapılır?

        Karın gerdirme işleminin süresi, ortalama 3 saat ile 3.5 saat arasındadır. Ancak bu süre kişiden kişiye ve işlemden işleme göre değişiklik gösterebilmektedir. Tam karın gerdirme ameliyatları 4 saate kadar uzayabilmektedir. Mini karın gerdirme işlemleri ise ortalama 1 ile 1.5 saat arasında bir sürede tamamlanmaktadır. Ameliyatın süresini etkileyen faktörler aşağıda belirtilmiştir:

        Karın bölgesindeki deri fazlalığının ne kadar olduğu önemlidir.
        İşlem sırasında yağ alımı yapılıp yapılmayacağına göre ameliyat süresi değişebilmektedir.
        Karın bölgesinin kapladığı alan bilinmelidir.
        Uygulanan dikiş tekniğine göre ameliyat süresi hesaplanmaktadır.
        Karın kaslarının durumuna göre ameliyat süresi değişebilmektedir.


        Karin Germe


        Karın Germe Ameliyatı Sonrasında İyileşme Süreci Nasıldır?

        Karın gerdirme işleminden sonra iyileşmek için ortalama 7 ile 10 hafta arasında bir süreç gerekmektedir. Ameliyat olduktan sonra hastanede 1-2 gün kalmak gereklidir. Sonrasında ise 1 ay süresince özel bir korse giyilmesi tavsiye edilmektedir. Ayağa kalkıp yürüyebilmek için ameliyattan sonra 3-4 saat geçmesi yeterlidir. Bu süreçte yardım alarak yürünebilmektedir. Ancak ameliyatın ertesi gününden sonra herhangi bir yardım almadan yürüyebilmek mümkün olmaktadır. Banyo yapabilmek için ameliyattan sonra 2-3 gün geçmesi beklenmelidir. İlk bir hafta dikişlerin tam olarak kaynamamış olacağı göz önünde bulundurularak öksürme, hapşırma ve ıkınma gibi hareketlere dikkat edilmelidir. Her ne kadar tam anlamı ile iyileşebilmek için karın gerdirme ameliyatından sonra 7 ile 10 hafta arasında bir süreç geçmesi gerekse de, günlük hayata adapte olabilmek için 3-4 gün geçmesi yeterlidir.


        Karın Germe 2020 Fatih Dağdelen

        Karın Germe Ameliyatından Sonra Hamile Kalmanın Bir Sakıncası Var Mıdır?

        Karın gerdirme işleminden sonra hamile kalmak, herhangi bir problem teşkil etmemektedir. Bu işlemi yaptırdıktan sonra doğum yapanlar herhangi bir problem ile karşılaşmamaktadır. Ancak karın gerdirme ameliyatını yapılacağı süreç ile hamilelik zamanının iyi ayarlanması gereklidir. Operasyon geçirildikten sonra iyileşme süreci tamamlanmadan hamile kalınmaması gereklidir. Bu konu ile ilgili doğru zamanı hekimler hastaya göre belirlemektedir. Hamilelik sonrasında karın germe operasyonuna girecek olan kişiler; en erken doğumdan 1 sene sonra karın gerdirme ameliyatına girebilmektedirler. Bu süreç içerisinde hamilelik kilolarını vermiş olacakları için yapılacak olan karın gerdirme işleminden daha fazla verim alınabilmektedir.


        Karın Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

        Karın gerdirme işleminden kalan iz, iç çamaşırı ile gizlenebilecek bir bölgededir. Ameliyat yapılırken izin olacağı bölge buna göre ayarlanmaktadır. Ameliyattan sonra o bölgede ince ve pembe renkte bir çizgi kalmaktadır. Bu çizgi ise ameliyattan sonra yavaş yavaş beyazlamaktadır. Bu süreçte izin daha kolay geçebilmesi için doktor iz kremleri ve silikon bantları önermektedir. Doktorun önerilerini dikkate alarak izin daha az görülebilmesi sağlanabilmektedir.

        Karın Germe Ameliyatı İçin Doğru Zaman Nasıl Ayarlanmalıdır?

        Karın gerdirme işleminin zamanı ayarlanırken, kilo verme sürecine denk getirilmesi gerekmektedir. Birden kilo verildiğinde sarkmalar daha yoğun olacağı için oluşan deformasyon daha kolay görülebilmektedir. Daha kolay aşama kaydedilebildiği gibi, kilo verme süreci için de motivasyon oluşturmaktadır.

        İki Karın Germe Ameliyatı Arasında Ne Kadar Süre Olmalıdır?

        İkinci karın gerdirme ameliyatının zamanı, birinci ameliyattan en az 1 yıl sonra olmalıdır. Ancak karın gerdirme işleminin yanı sıra yağ aldırma işlemi de yapılmak isteniyor ise; bu durumda ikinci ameliyatta ilk ameliyata göre daha az miktarda yağ alınabilmektedir. Karın ve bel bölgesinden daha önce yağ alındığı için kan dolaşımının normalin altında olduğu kabul edilerek bu bölgelerin daha fazla yıpranmaması amaçlanmaktadır.

        Karın Germe Ameliyatının Riski Var Mıdır?

        Karın germe işleminin riski, her cerrahi operasyonda olduğu gibi bulunmaktadır. Ameliyat sonrasındaki yara yerinde enfeksiyon olabilmektedir. Kan veya vücut sıvısı birikebilmektedir. Kan pıhtı atması yaşanabilmektedir. Enfeksiyon görüldüğünde; drenaj ve antibiyotik kullanımı ile problem halledilebilmektedir. Ancak kan veya vücut sıvısı görüldüğünde; ikinci bir ameliyat yapılması gerekebilmektedir. Emboli durumunun yaşanmaması için ise bazen hastalar daha erken ayağa kaldırılıp yürümeye ve ilaç kullanmaya teşvik edilebilmektedir. Ayrıca sigara kullanan ve şeker hastalığı olan kişilerde, karın germe ameliyatı sonrasında kötü yara iyileşmesi görülebilmektedir.


        dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

        30/Nis/2022
        Liposuction.jpeg        Liposuction

        Liposakşın uygulaması, bölgesel olarak biriken ve kendi kendine yok edilemeyen yağların alınmasını sağlamaktadır. Bölgesel çapta birikmiş kalıcı yağların vücut dışına atılması içim uygulanan liposakşın, kesi olmadan küçük deliklerle gerçekleştirilir. Uygulama esnasında, yağ biriken bölgelere minik delikler açılır ve kanüller yardımıyla içerdeki fazla yağlar dışarı çıkarılır. Liposuction uygulamasından sonra, hastalar daha orantılı vücutlara sahip olacaktır. Uygulamanın ardından, hastaların yeniden kilo almaması için düzenli beslenmeleri ve egzersizleri bırakmamaları gerekecektir. Liposakşın talebinde bulunan kişiler, uygulama sonrasında biriken yağlarından kurtulurlar. Liposakşın esnasında hastalara anestezi uygulandığından, işlemin tamamen steril ve donanımlı bir ameliyathanede gerçekleştirilmesi gerekir.


        Liposakşın Hakkında Merak Edilenler

        Liposakşın operasyonu, kilo verme çalışmalarına ve egzersizlerine rağmen bölgesel yağlardan kurtulamayan kişiler için uygulanmaktadır. Bilinenin aksine, liposakşın uygulamasıyla kilo verilmesi mümkün değildir. Operasyonun amacı bel, kalça, kol ve basen gibi sporla hareket ettirilmesi mümkün olmayan yerlerdeki yağların giderilmesidir. Çok hızlı kilo alıp veren kişilerde, bir daha kaybolmayacak bölgesel yağlar ve deri sarkmaları meydana gelmektedir. Liposakşın uygulamasıyla, bölgede biriken ve vücut formunu etkileyen fazlalık yağlar dışarı çıkartılmaktadır. Bölgedeki kaybolmayan yağlar dışarı alındıktan sonra, ihtiyaca göre vücut şekillendirme ameliyatı ya da deri ameliyatı uygulanacaktır.


        Online Estetik Danışma Formu


         Liposuctionın Öncesinde veya Sonrasında Ek Tedavi Uygulanmalı Mıdır?

         Yağ aldırma işleminin öncesinde ve sonrasında gereken ek tedaviye bakıldığında; lenf drenajını arttıran endomoloji tedavileri ve LPG, hasta için oldukça faydalı olmaktadır. Ayrıca hastanın süreç içerisinde kendi kendine ilgili bölgeye masaj yapması da iyileşme hızını arttırabilmektedir.

         Liposuction Sonrasında Oluşabilecek Problemler Nelerdir?

         Yağ aldırma operasyonu sonrasında karşılaşılabilecek komplikasyonlara bakıldığında; kanama ve enfeksiyon riski olmaktadır. Ancak ciddi bir kanamanın yaşanmayacağı bir operasyondur. Morarma görülebilmesi mümkündür. Operasyondan sonraki beşinci günde; kızarıklık, ateş veya şişlik görülüyor ise bu durumda enfeksiyon olduğu düşünülmelidir. Enfeksiyonun temizlenebilmesi için ise; antibiyotik tedavisi uygulanmaktadır. Ayrıca çok nadir de olsa cilt kaybı olabilmektedir. Aynı bölgeye ikinci kez yağ aldırma operasyonu yapılması ve bölgeye yoğunlaşılması durumunda, bu komplikasyon ile karşılaşılabilmektedir. Ameliyattan önceki ve sonraki 2 hafta sigara kullanılmamalıdır. Aksi takdirde cilt kaybı yaşanabilme riski arttırılabilmektedir.


         Liposuction


         Liposuction Kimler İçin Uygundur?

         Liposakşın yaptıracak kişiler, ilk olarak alanında uzman bir doktora başvurmalıdır. Liposuction uygulaması, zayıflamak isteyen kişiler için ideal bir yöntem değildir. Obezlik problemi yaşayan kişiler, liposakşın sonrasında kilo veremezler. Liposakşın sonrasında, tüm vücuttaki yağlardan kurtulmak gibi bir ihtimal söz konusu değildir. Belirlenen bölgelerle sınırlı olmak şartıyla, hastaların uygulamalarına rağmen yakılamayan yağlar için liposakşın uygulanmaktadır. Liposakşın sonrasında, hastaların tekrardan kilo alması ve aynı bölgede yeniden yağlanma yaşanması söz konusudur.

         Liposakşın için belirtilen yöntemler, dirençli yağ kütlelerinin parçalanarak vücuttan çıkarılmasını sağlarken, hastaların aynı yaşam düzenine devam etmesi durumunda, tekrardan yağ kütlesi oluşumu söz konusudur. Aşırı kilo problemi bulunan kişiler, ilk olarak diyetisyene başvurmalı ve fazla kilolarının yakımı için düzenli beslenme ve spor alışkanlığı edinmelidir. Spor ve diyet sonrasında yakılamayan bölgesel yağ kitleleri, liposakşın sonrasında vücuttan çıkarılarak, vücut şeklinin orantılı olması sağlanacaktır. Deri elastikiyeti, ilerleyen yaş sebebiyle kendiliğinden kaybolacağından, yaşı çok fazla olan kişilerin liposakşın yaptırmasına izin verilmemektedir.


         Yağ Aldırma Operasyonunu Ne Zaman Etkisiz Kalır?

         Liposakşını etkisiz kılan faktörler, kişilerin vücut yapısı ve yaşam tarzına göre belirlenmektedir. Sürekli sağlıksız ve dengesiz beslenen kişiler, obezite hastaları, egzersiz ve spordan uzak duran kişiler ve ilerleyen yaş sebebiyle deri gerginliğini yitirmiş kişiler, liposakşın sonucunda verim alamazlar. Liposakşın uygulanan bölgelerin, bir daha yağlanmayacağı ya da bu bölgelerden bir daha kilo alınmayacağı gibi bir düşünce mevcuttur. Bu düşünceyle liposakşın talebinde bulunan kişiler, istedikleri sonucu elde edemezler çünkü, vücudun sürekli yağ tutması sebebiyle, işlem yapılan bölgelerde de tekrardan yağlanmalar görülecektir. Bölgesel olarak fazla yağlanma probleminin yanında, deri sarkması ve fazla deri problemi de olduğu zaman, yağ alımının ardından deri miktarı daha da artacaktır. Liposakşınla, bölgede bulunan fazla deriler yok edilemez ve deriler için ek operasyona ihtiyaç duyulur.

         Liposuctionın Zararı Var Mıdır?

         Yağ aldırmanın zararının olup olmaması, yapılan işleme bağlı bir durumdur. Eğer işlem sırasında alınması gerekenden daha fazla yağ alınmamış ise; bu durumda herhangi bir zarar ile karşılaşılmamaktadır. Ancak liposuction yaptıran kişiler eğer bunu sadece kısa vadede kilolarından kurtulmak için bir araç olarak görür iseler; yaşamlarına dikkat etmedikleri sürece bu işlem işe yaramayabilmektedir. Dolayısı ile uzun vadede kilolarını koruyamadıkları için hayal kırıklığına uğrayabilmeleri mümkündür.

         Liposakşın Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

         Liposakşın uygulanacak bölgeler, genellikle kilo almaya ve yağ kütlesi biriktirmeye meyilli yerlerdir. Liposakşın uygulaması, egzersiz ve beslenme çalışmalarının yeterli olmadığı durumlarda, bölgelerdeki yağ dokularını düzenleyecektir. Liposakşın uygulamasının yapılabileceği bölgeler şu şekilde sıralanabilir:

         Kalçalar
         Göbek, karın ve bel çevresindeki yağlanmalar
         İç ve dış uyluk bölgeleri
         Diz kapaklarının yan yana geldiği üst bölgeler
         Boyun ve gıdı bölgesi
         Kolların üst bölümü
         Meme bölgesi

         Genellikle basen ve çevresinde biriken yağ dokuları, kişilerin liposakşın talebini artırmaktadır. Spor ve düzenli beslenme sonrasında, erişmesi mümkün olmayan yağ kalıntıları tespit edilecektir. Uzmanlar tarafından, bu bölgelerdeki yağların kendiliğinden giderilemeyeceği onaylandığında, hastaların liposakşın talebinde bulunması gerekecektir.
         Liposakşın İyileşme Süreci Nasıl İlerler?

         Yağ aldırma iyileşme dönemi içerisinde, yağ alımı yapılan bölgeler için hazırlanmış özel korseler kullanılmalıdır. Liposakşın uygulamasında, bölgede biriken yağ kütleleri parçalanmakta ve vücuttan dışarı atılmaktadır. İşlem yapılan bölgedeki yağ kütlelerinin hacim kazanması için ameliyat sonrasında korse kullanımı şarttır. Kullanılması gereken korselerin takılma süresi, kişilerin aldırdıkları yağ boyutuna ve operasyon yapılan bölgeye göre, 4 ila 8 hafta arasında değişiklik gösterecektir. Liposakşın uygulaması tamamlandıktan ve hastalar odaya alındıktan sonra, uygulama yapılan yerlere buz masajı uygulanmalıdır.

         İlk 24 saatlik süreç içerisinde, 15 dakika aralıklarla buz masajına devam etmek gerekir. Ameliyat yerlerinde, ilk 10 gün boyunca ödem ve morluklar oluşacaktır. Oluşan ödemlerin ve morlukların giderilmesi için özel kremler kullanılmalıdır. Bölgenin hareket ettirilmemesi ve bölgeyi zorlayacak ağır hareketlerin yapılmaması, ödem ve morlukların erkenden yok olmasına yardımcı olmaktadır. Ameliyattan 7 gün sonra, liposakşın girişi yapılan yerlerdeki dikişler alınmaktadır. Liposakşın uygulamasından sonraki 3 hafta içerisinde, hastaların günlük yaşantılarına dönmelerine izin verilmektedir. Çok ağır olmamak şartıyla, 3-4 hafta içerisinde bireysel egzersizlere devam edilebilir. Uygulama yapılan yerlerdeki ağrı ve sızıların giderilmesi için ağız yoluyla ağrı kesici kullanılmaktadır.

         Liposuctionın İşe Yaramadığı Durumlar Nelerdir?

         Liposuctionın etkisiz olduğu haller; işlemi yaptıran kişinin yaşam şekline dikkat etmediği hallerdir. Kişinin tekrar kilo almamak için buna uygun şekilde yaşaması gereklidir. Yediklerine dikkat eden, düzenli egzersiz yapan kişiler tekrar kilo almadığı sürece yaptırdıkları işlemin faydasını görebilmektedirler. Sık sık kilo alıp vermeye meyilli olan bir metabolizmaya sahip kişiler, yeniden kilo almalarına engel bir oluşturmadığı için liposuctionın faydasını göremeyebilmektedirler. Ayrıca bölgesel olarak yağ fazlalığı olan kişilerin deri sarkmalarının toparlanması için liposuction yaptırmak işe yaramamaktadır. Selülitlerden kurtulmak veya karın duvar sarkmalarını gidermek gibi işlemler liposuction ile yapılamamaktadır.


         Liposuction

         Vaser Liposakşın Nedir, Uygulama Detayları Nelerdir?

         Vaser yağ aldırma operasyonunun uygulanışı şu şekildedir:

         Vaser liposakşın ameliyatında, deri altındaki yağ kütlelerinin parçalanabilmesi için bölgeye bir sıvı enjekte edilmektedir.
         Sıvı enjekte edilen bölgeye, daha sonra özel bir cihazla ultrason enerjisi gönderilmektedir.
         Ultrason enerjisi sayesinde, bölgedeki yağ dokularıyla diğer sinir ve kas dokuları birbirinden ayrılmaktadır.
         Ayrılan yağ dokuları, son olarak aspire edilmekte ve vücuttan ayrılmaktadır.

         Vaser liposakşında, ultrason enerjisiyle bölge çalkalandığından, bölgedeki kas ve sinir dokularına zarar verilmeden yağlar aspire edilmektedir. Vaser liposakşın sonrasında, hastalarda daha az boyutlarda morluk ve ödem görülmektedir. Bölge çok zorlanmadığından, deri yapısı da korunur ve kişilerin iyileşme süreci hızlandırılır.


         Bodyjet Liposakşın Nasıl Uygulanır?

         Bodyjet yağ aldırma işlemleri, vücuttan alınan yağlarla dolgu yapılacağı zamanlarda kullanılmaktadır. Bir bölgeden alınan yağların, yağ enjeksiyon uygulamasında kullanılması için geliştirilen bodyjet liposakşında, makine içerisinden yağ kütlelerine doğru su püskürtülmesiyle, yağ dokularının hareket etmesi sağlanır. Yerinden sökülen yağ dokuları, bölgeye sokulmuş özel tüpler yardımıyla dışarı çekilir ve havayla temas etmeden, özel işlemler için başka bir yere alınır. Bodyjet liposakşın esnasında, yağ dokusu haricindeki tüm hücre ve yapılar ayrıştırılmakta ve sadece yağ dokuları çıkarılmaktadır.

         Liposuction Sonrası Oluşabilecek Komplikasyonlar Nelerdir?

         Yağ aldırmanın olumsuzlukları ve operasyon sonrası hastalarda görülebilecek komplikasyonlar, aşağıda detaylı şekilde ele alınmıştır:
         Liposakşın uygulanan bölgedeki derinin kendini toparlayamaması sonucunda, bölgede deri sarkmaları ve fazla deriler meydana gelecektir.
         Çok nadir görülse de damarların eterli düzeyde çalışmaması sonucunda, hastalarda deri kaybı yaşanabilir.
         Liposakşın yapılan bölgelerde, geçici olarak his kaybı yaşanmaktadır.
         Özellikle ultrasonik liposakşınla ortaya çıkan deri yanığı problemi, yanık tedavisiyle ortadan kalkmaktadır.
         Daha önce doğum yapan ya da fıtık ameliyatı geçiren kişilerde, karın liposuction uygulaması sonrası karın duvarı delinmesiyle karşılaşılabilir.
         Kronik hastalığı bulunan kişiler, ameliyat sonrasındaki narkoz etkisinde kalabilir ve kişilerde hastalıklara bağlı olarak komplikasyon gelişebilir.

         Liposuction Ameliyatının Teknikleri Nelerdir?

         Yağ aldırma teknikleri şu şekildedir:

         Islak teknik, diğer bir adı ile tümesan teknik; genellikle liposuction işlemlerinde tercih edilen tekniktir. Sıvı ile şişirilen yağ hücrelerine emme işlemi uygulanması ile yapılmaktadır. Deri üzerindeki kesilere 2 ile 6 mm arasında bir çapa sahip olan ince borucuklar ile vakum yapılmaktadır.
         Ultrasonic liposuction kullanıldığında; işlemin yapılacağı bölgeye küçük borucuklar ile ulaşılmaktadır. Ancak yağ hücrelerinin yumuşatılabilmesi için ultrasonik titreşimler verilmektedir. Bu sayede yağ hücrelerinin emilimi gerçekleşebilmektedir.
         Lazer liposuction tekniği ile yağ hücrelerinin olduğu bölgeye lazer ışını gönderilmektedir. Hücrelerin katı halden sıvı hale geçmesi ve yağ hücrelerinin emilebilmesi için en az hasar ile uygulanabilecek tekniktir.

         Liposuction İçin Doğru Zaman Nasıl Belirlenmelidir?

         Yağ aldırma operasyonu için doğru zaman, kişinin kilo verme işleminin sonlandığı zamandır. Diyet yapan kişilerin daha fazla kilo veremedikleri sürece girmeleri ile beraber bu işlemi yaptırmaları uygundur. Yeni doğum yapmış kişilerin ise; doğumdan 1 yıl sonra bu işlemi yaptırmaları daha faydalı olmaktadır. Çünkü bir yıl içerisinde sarkıklıklar ve çatlaklar tam olarak ortaya çıkabilmektedir. Hamileliğe engel olabilecek bir işlem değildir. Ancak yakın zamanda hamile kalmayı planlayan kişilerin doğumdan sonra bu işlemi yaptırmaları daha mantıklı olmaktadır.

         Liposuctionın İyileşme Süresi Ne Kadardır?

         Liposuctionda iyileşme dönemi, ortalama 1 hafta ile 3 hafta arasında bir sürede gerçekleşmektedir. Bu süreçte işlemi yaptıran kişilere özel korse kullanması tavsiye edilmektedir. Korsenin kullanılma süresi; alınan yağ dokusunun miktarına ve kişinin ameliyatının nasıl geçtiğine göre değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama 4 hafta ile 8 hafta arasında bir süre kullanılması gerekmektedir. Dikişlerin alınması için ameliyattan sonra 1 hafta geçmesi gerekmektedir. Liposuction sonrasında günlük rutin hayatına dönebilmesi veya işe yeniden başlayabilmesi için ise; ortalama 1 ile 3 hafta arasında bir süre geçmesi gerekmektedir. Normal egzersiz yapabilmek için ise ameliyattan 3-4 hafta sonrası beklenmelidir.


         dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

         30/Nis/2022
         Popo-Protez-Fatih-Dagdelen-1200x679.jpg

         Popo Protez Fatih Dağdelen

         Popo Protez Online Danışma Hattı
          Popo Protez

          Popo dikleştirme operasyonu kapsamında kalıcı çözüm elde etmek için popo protez uygulanmaktadır. Popo protez uygulamasında, kişilerin daha büyük ve daha dik kalçalara sahip olması sağlanmaktadır. Yağ enjeksiyon ve dolgu işlemlerinde kalıcı çözümler elde edilmediğinden, bu uygulamaların sürekli tekrarlanması ve takviye edilmesi gerekir. Popo protez uygulamasında ise istenen boyutlarda ve şekildeki kalça türü kalıcı olarak elde edilmektedir. Kalıcı çözüm oluşturulduğundan, popo protez ameliyatının tekrarlanmasına ihtiyaç yoktur. Popo yapısının daha yumuşak olması, kalçalarındın dik görünmesi ve bölgedeki fazla derinin alınması için popo protez uygulaması kullanılmaktadır. Kişilerin talep ettikleri popo türünü plastik cerrahlara bildirmelerinin ardından, uzmanlar tarafından inceleme ve ölçümler gerçekleştirilecektir.          Popo Protez Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

          Popo protez ameliyatı sayesinde, kişilerin talep ettiği boyutlarda kalça ölçüleri elde edilecektir. Kalça yapısını beğenmeyen, daha büyük boyutlarda kalçalara sahip olmak isteyen ya da kalça şeklinin vücut şekline orantısız olduğunu düşünen kişiler, popo protez kapsamında istedikleri kalça ölçülerine sahip olmaktadır. Kalça protez ameliyatı sonrasında, kalıcı kalça tipi elde edilir ve kişilerin tekrardan operasyona girme zorunluluğu ortadan kaldırılır. Ameliyat sonrasında, istenen dönemlerde protezlerin boyutu değiştirilebilir ya da kalçalardaki protezler geri alınabilir. Popo içerisine yerleştirilen silikon protezler, yapıları sebebiyle hissedilmez ve kişilerin kendi kalçalarıymış gibi doğal bir görüntü oluşturulur. Protezlerin ağırlık yapmaması ve gerçek kalça gibi yumuşak olması, ameliyat sonrasında doğal görünüm elde edilmesine yardımcı olacaktır.

          Popo Protez Ameliyatı Nasıl Yapılır?

          Popo protez uygulamasının yapılışı esnasında, hastalara genel anestezi verilmektedir. Toplamda 3 saat boyunca devam eden ameliyat kapsamında, hastalara uygun olan kalça protezleri belirlenmektedir. İki poponun tam arasında bir kesik açılarak, iki popoya da girecek düzeyde cepler oluşturulmaktadır. Açılan ceplerden, kalça içerisine silikon protezler yerleştirilir ve bölgeye tam oturması sağlanır. Popo protez sonrasında iki bölgede açılan kesikler de dikilmektedir. Tam olarak kuyruk sokumuna denk gelen kesiler sayesinde, ameliyat sonrasında yara izi oluşmamaktadır. Kalçalardaki kasların tam üzerine yerleştirilen silikon protezler, elle dokununca ya da dışardan akınca hissedilmeyecektir. Kalçaların kendi yumuşaklığında olduğundan, hareket etmeyi kısıtlamaz ya da otururken rahatsızlık oluşturmaz. Meme protez için kullanılan silikon malzemeler, kalçalara yerleştirilen silikon protezlerden daha yumuşaktır. Popo protezlerinin daha sert olma sebebi, hareket ve oturma gibi eylemlerde rahatsızlık oluşmaması ve protezlerin zarar görmemesidir. Kalçaların sıkı ve dik görünmesi için de protezlerin sert olması gerekir.

          Popo Protez Yerine Popo Dolgu Uygulaması Yapılabilir Mi?

          Yağ enjeksiyon ya da dolgu işlemleri kullanılarak, popo protez uygulamasına alternatif bir çözüm elde edilebilir. Popo protez uygulamasında, kalıcı kalça şekli elde edilmekte ve kişilerin tekrardan operasyona girme gereksinimi ortadan kalkmaktadır. Popo protez yerine, yağ enjeksiyon ve dolgu gibi yöntemler kullanıldığında, bıçak altına yatmadan dik ve şekilli kalçalar oluşturulmaktadır. Ancak popo protez uygulamasında olduğu gibi, dolgu ve yağ enjeksiyon uygulamalarında kalıcılık söz konusu değildir. Bölgeye enjekte edilen yağların %60’lık bölümü, uygulamanın altıncı ayında kendiliğinden yok olmaktadır. Diğer dolgu maddeleri kullanıldığında da ortalama 6 ay içerisinde dolgu maddesinin yarısı yok olacaktır. Dolgu ve yağ enjeksiyon uygulamalarının, ortalama 6 ila 12 ayda bir olacak şekilde tekrarlanması şarttır. Popo dolgunlaştırma ve popo dikleştirme ihtiyaçlarında kullanılan dolgu işlemleri tekrarlanmadığında, elde edilen popo şekli kendiliğinden kaybolacaktır.          Popo Protez Ameliyatının İyileşme Süreci Nasıldır?

          Popo protez iyileşme dönemi, ortalama 4-5 haftayı bulmaktadır. Kişilerin hareket halinde olması, lavaboya gitmesi, oturması ya da uzanması gibi durumlar, bölgedeki kas ve dokuların sürekli hareket etmesine yol açacaktır. Bölgenin hareket oranı arttıkça, iyileşme süresi de uzayacaktır. Kalça protez kapsamında hastalara genel anestezi verildiğinden, ameliyattan sonra hastaların 1 gece hastanede kalması gerekecektir. 1 gecelik yatışın ardından, hastalar taburcu edilir. Ameliyat sonrası ilk 24 saat, bölgede şiş ve morlukların oluşmaması için oldukça mühimdir. Bölgeye uygulanan buz masajı sayesinde, kalçalardaki ödem ve morlukların oranı azaltılacaktır. İlk 24 saatlik süre içerisinde, her 15 dakikada bir uygulama tekrarlanmalıdır. Ameliyatın yedinci gününde, kalçadaki dikişler alınır ve bölgeye son pansuman uygulanarak sargı yapılır. 7 günlük dinlenmenin ardından, hastalar ayağa kalkabilir ve hareket edebilir. Ameliyatın etkilerinin tam olarak geçmesi 6 ayı bulabilir.

          Alternatif Popo Dikleştirme İşlemleri Nelerdir?

          Popo kaldırma operasyonları içinde yer alan dolgu ve yağ enjeksiyon uygulamaları, Kalça protez ameliyatına alternatif olarak geliştirilmiştir. Kalça protez uygulamaları için ameliyat gereksinimi bulunurken, dolgu ve yağ enjeksiyon uygulamalarında, sadece küçük bir delik açılmakta ve işlem bu deliklerden gerçekleştirilmektedir. Uygulamalar lokal anestezi altında yapılırken, hastaların sakin olması için damardan uyku ilacı ve sakinleştirici uygulanır. Dolgu işlemlerinde, kişilerin kendi yağları ya da farklı dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Yağ enjeksiyonuyla popo dikleştirme talebinde bulunan kişiler, liposakşın sonrası uygulamaya alınmaktadır. Liposakşın yöntemiyle, uygun bölgeden yağ alınmakta ve popoya enjekte edilmektedir. Liposakşına uygun bölge belirlendikten sonra, hava almayan kanüllerle bölgeden yağ çekimi yapılır. Çıkarılan yağlara özel bir işlem daha uygulanarak, iki popoya da belirtilen ölçülerde uygulama yapılır. Yağ enjeksiyonu sonrasında, vücuttaki fazla yağlar çıkarılmakta ve popo şekli ideal boyutlara getirilmektedir. Uygulama sayesinde, vücuttaki eşitsizlikler yok edilecektir.          Popo Protez Ameliyatı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

          Popo protez uygulamasıyla, kalıcı kalça şekilleri elde edilecektir. Hastalar genel anestezi altında, 3 saat boyunca ameliyat edilmektedir. İki kalçanın birleşim yerinden açılan kesilerle, popoların alt kısmında cepler elde edilmektedir. Popo protezleri ceplerden içeri sokulur ve yerleştirildikten sonra, iki bölge de dikilir. Bölgeye yerleştirilen dolgu maddeleri, silikon yapıdadır ve tam olarak kalçaya uyum sağlamaktadır. Kalçalar arasında boyut farkı olduğu zaman, farklı ölçülerde popo protezler kullanılmakta ve kalçaların ölçüleri eşitlenmektedir. Uygulamanın ardından, hastalara odaya alınmaktadır.

          Yağ Enjeksiyon ve Popo Dolgu İşlemleri Nasıl Yapılır, Özellikleri Nelerdir?

          Dolgu uygulaması, popo dikleştirme estetiği içerisinde sıkça kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Popo kaldırma işlemleri için ameliyat tercih etmeyen kişiler, istedikleri boyutlarda kalçaya sahip olmak için dolgu yaptırmalıdır. Her iki popoya da enjekte edilen dolgu maddeleri sayesinde, kalçaların daha büyük, daha kıvrımlı, daha yuvarlak ve daha dik görünmesi sağlanmaktadır. Popo dikleştirme talebinde bulunan kişilerin vücut şekilleri ve talep ettikleri kalça ölçülerine göre, bölgeye kişilerin kendi yağları ya da farklı dolgu maddeleri enjekte edilmektedir. Uygulama için hastalara lokal anestezi verilir. Uygulama esnasında yağ enjeksiyon talep edildiğinde, kişilerden liposakşınla yağ alınmakta ve hava almayan tüplerle, popolara enjekte edilmektedir. Dolgu uygulamasını, birkaç ayda bir tekrarlanması gerekir. Yağ enjeksiyon uygulamasının ilk altı ayında, bölgeye uygulanan yağların %60’şı eriyecek ve bölgede form kaybı yaşanacaktır.          Popo Protez İhtiyacı Oluşturan Durumlar Nelerdir?

          Kalça protez uygulamasını sebepleri olarak değerlendirilen faktörler ve bu uygulamaya ihtiyaç duyan kişilerdeki temel özellikler, aşağıda detaylı şekilde ele alınmıştır:

          Çok kilolu olan ve zamanla kilosunu veren kişilerde, deri sarkması ve kas yıpranması görülecektir. Kalça protez uygulamasıyla, kalçalardaki deri fazlalığı alınmakta ve kalçaların dikleşmesi sağlanmaktadır.
          Genetik faktörler sebebiyle, oldukça küçük ve düz kalçaları bulunan kişiler, ameliyatla dik kalçalara sahip olacaktır.
          Yaşlılık sebebiyle kas ve deri yapısında tahribat oluşan kişiler, Kalça protez uygulamasıyla kalça yapılarının düzelmesini sağlayabilirler.
          Kalça boyutlarını beğenmeyen ve daha büyük kalçalara sahip olmak isteyen kişiler, istedikleri boyutlarda popo protez tercih edebilirler.

          Popo Protez Uygulamasının Getirileri Nelerdir?

          Kalça protez ameliyatının avantajları ve uygulanmanın tercih edilme sebepleri şunlardır:

          Kalça protez uygulamasında, herhangi bir risk bulunmamaktadır.
          Bölgede dışardan kesi açılmadığından, ameliyat sonrasında yara izi gibi bir sorunu yoktur.
          Ameliyat sonrasında, %100 başarı elde edilir ve ameliyat etkilerinde azalma görülmez.
          Kişilerin istediği süre boyunca, popo protezlerin kalıcı etkisi devam etmektedir.
          Vücut şekilleri, popo protezinden sonra daha oranlı hale gelecektir. Bölgeye uygulanan protezler, kişilerin istediği boyut ve görünümdedir.
          Küçük ve sarkık kalçalara sahip kişiler, popo protezi sonrasında daha dik ve büyük görünümde kalçalara sahip olmaktadır.

          Popo Protez Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

          Kalça protez sonrası uygulamalar, kişilerin iyileşme sürecini ve ameliyatın sonuçlarını doğrudan etkilemektedir. Popo protez sonrası hastaların dikkat etmesi gereken noktalar şunlardır:

          Hastaların ilk 3 gün boyunca, bölgenin suyla temas etmemesi gerekir.
          Duş alırken suya oturmamak ve duş süresini çok uzun tutmamak gerekir.
          Ameliyatın ilk 2 haftasında, özel hazırlanan kalça korseleri giyilmelidir.
          Ameliyattan çıkıldıktan sonra, en az 5 gün boyunca yatarak dinlenilmelidir.
          Sosyal hayata dönme süresi, 3 günden az olmamalıdır.
          Hareketlerin çok kısıtlı tutulması ve yerden tuvalet kullanılmaması gerekir.
          Ameliyat yerinde kanama olduğunda, derhal doktora başvurulmalıdır.


          dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

          30/Nis/2022
          Popo-Kaldirma-Fatih-Dagdelen-1200x679.jpg

          Popo Kaldırma Fatih Dağdelen

          Popo Kaldırma Online Danışma Hattı
           Popo Kaldırma

           Kalça dikleştirme ameliyatı, daha dik kalçalara sahip olmak isteyen herkesin talep ettiği estetik uygulamalardan bir tanesidir. Popo kaldırma ameliyatı sonrasında, hastaların kalçaları daha dik bir görünüme sahip olmaktadır. Kalçaları çok zayıf olan kişiler, popo estetiği kapsamında popo büyütme ve popo kaldırma ameliyatlılarını aynı anda talep edebilirler. Popo kaldırma operasyonlarında, hastaların talep ve ihtiyaçlarına göre farklı kombinasyonlarla operasyonlar düzenlenmektedir. Popo kaldırma ameliyatı kapsamında belirlenen operasyonlar, ameliyatın kapsamını ve işleyişini ilerletecektir. Popo kaldırma ameliyatı sonrasında, kalıcı çözümler elde edilecektir. Yaşlılık döneminde yaşanan vücut sarkmalarında, derinin form kaybetme süresine kadar, popo kaldırma ameliyatının etkileri devam edecektir.           Popo Kaldırma Ameliyatının Kapsamı ve Özellikleri

           Popo kaldırma operasyonunun özellikleri ele alındığında, popo estetiği kapsamında kalıcılık sağlayan tek uygulamanın popo kaldırma ameliyatı olduğu söylenebilir. Popo protez olarak adlandırılan Kalça kaldırma ameliyatı sonrasında, ileri yaşlara kadar popo ameliyatı olmaya ihtiyaç duyulmaz ve popoya yerleştirilen protezlerin yenilenmesine gerek kalmaz. Popo protez kapsamında gerçekleştirilen ameliyat esnasında, hastaların talep ettiği boyutlarda silikon protezler kalçaların içine yerleştirilmektedir. Ameliyat sonrasında, kalçaların boyutları olduğundan daha büyük hale gelir ve kalçalar daha dik bir görünüme sahip olur. Kalça kaldırma ameliyatının tekrarlanmasına gerek duyulmazken, popo estetiği için belirtilen diğer uygulamaların belirli dönemlerde yenilenmesine ihtiyaç duyulacaktır.

           Popo Kaldırma Ameliyatı Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

           Popo kaldırma işlemlerinin sebepleri arasında yer alan faktörler aşağıda belirtilmiştir:

           Genetik yapı sebebiyle, daha küçük ve düz kalçalara sahip olan kişiler, Kalça kaldırma ameliyatıyla daha dik kalçalara sahip olmaktadır.
           Çok fazla kilo alan ve kilo veren kişilerde, deri sarkması ve kalça sarkması problemi oluşmaktadır. Bu etkilerin giderilmesi için hastalara Kalça kaldırma işlemi uygulanmaktadır.
           İlerleyen yaş sebebiyle, kalça bölgesindeki deri formunu kaybeder ve kaslarda gevşeme görülür. Kasların tekrar kendine gelmesi ve kalçaların daha diri görünmesi için Kalça kaldırma operasyonu yapılmaktadır.
           Sadece kalça yapısının küçüklüğünden ve şekilsizliğinden şikâyet eden kişiler, popo kaldırma operasyonu sonrasında daha büyük kalçalara sahip olabilirler. Operasyon esnasında, popo protez ya da popo dolgu işlemleri de gerçekleştirilecektir. Sadece popo büyütme talebinde bulunan kişilere de Kalça kaldırma uygulaması yapılacaktır.           Popo Kaldırma Estetik Türleri Nelerdir?

           Kalça kaldırma uygulamasının çeşitleri ele alındığında, hastaların talep ve ihtiyaçlarına göre uygulama türü belirlenmektedir. 3 farklı kategoride değerlendirilen popo estetiğinde, hastalara yağ enjeksiyonu, dolgu ve popo protez uygulamalarından bir tanesi sunulmaktadır. Kalça kaldırma için talep edilen uygulama sonrasında, hastaların belirlediği boyutlarda ve şekillerde kalçalar elde edilecektir.

           Silikon Protezle Popo Kaldırma Ameliyatının Özellikleri

           Kalça kaldırma ameliyatının yapılışı esnasında, genel anestezi kullanılmaktadır. Ameliyat için her iki poponun arasından cerrahi kesik açılmaktadır. İki poponun yarısına denk gelecek şekilde cepler açıldıktan sonra, bu ceplerin içerisinden, kalçalara silikon protezler yerleştirilmekte ve düzeltilmektedir. Meme protez uygulamasında kullanılan silikon protezlere kıyasla, Kalça kaldırma ameliyatında kullanılan silikon protezlerin yapıları daha sert ve yayvandır. Yapılarının sert olması, kişilerin hareketleri ve oturup kalkmaları durumunda, silikonların zarar görmesini engellemektedir. Popo içerisine silikon protezler yerleştirildikten sonra, ameliyat yeri dikilmektedir. Ameliyat toplamda 3 saat sürmektedir. Ameliyat tamamlandıktan sonra, ilk 5 gün içerisinde dikişler alınmakta ve hastalar dinlenmeye bırakılmaktadır. Ameliyattan çıkan hastalar, 1 gece hastanede kalmalıdır.           Yağ Enjeksiyonla Popo Kaldırma İşlemlerinin Detayları

           Yağ enjeksiyonla popo dikleştirme uygulaması, lokal anestezi ve damardan uygulanan uyku ilacıyla gerçekleştirilmektedir. Yağ enjeksiyonu uygulaması için vücuttaki fazla yağ kütlesinin bulunduğu yerden, özel cihazlarla liposakşın yapılarak yağ dokusu alınmaktadır. Alınan yağ dokusu, özel bir işlemden geçirildikten sonra, popoya enjekte edilmektedir. Yağ enjeksiyon uygulamasının, her 6 ayda bir takviye edilmesi gerekir. Bölgede kesi açılmadığından, ameliyat yerlerinin iyileşme süresi oldukça hızlıdır.

           Dolgu İşlemiyle Popo Şekillendirme İşlemlerinin Genel Özellikleri Nelerdir?

           Dolguyla popo estetiği yapmak için popoya farklı karışımlardan meydana gelen dolgu maddeleri enjekte edilmektedir. Dolgu maddelerinin miktarı ve özellikleri, hastaların taleplerine göre şekillendirilecektir. Dolgu operasyonu sonrasında, poponun daha yuvarlak ve daha şekilli bir hal alması sağlanmaktadır. Yağ enjeksiyonu işlemiyle birlikte uygulanan dolgu operasyonu sonrasında, kişilerin kalçalarına kendilerinden alınan yağlar ve farklı dolgu maddeleri enjekte edilir. Uygulama için lokal anestezi kullanılır. Kalıcı bir çözüm olmadığından, 6 ayda bir tekrarlanması gerekir.           Popo Kaldırma Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

           Kalça dikleştirme ameliyatının getirileri şu şekildedir:

           Kalçaların daha dolgun ve yuvarlak görünmesi sağlanır.
           Dümdüz ve sarkık kalça görüntüsü tamamen yok edilecektir.
           Vücuttaki orantısızlık ortadan kalkar ve vücut hatları daha belirgin hale gelir.
           Kalça dikleştirme işlemlerinde yağ enjeksiyonu tercih edildiğinde, vücuttaki fazla yağların kalçalara aktarılması ve vücutta orantı oluşturulması sağlanır.

           Popo Kaldırma Ameliyatının İyileşme Süreci Nasıl İlerler?

           Kalça kaldırma operasyonunun iyileşme süreci içerisinde, hastaların dikkatli davranması gerekir. Kalçaların sürekli hareket ettirilmesi ve üzerine oturulması gibi faktörler, bölgenin iyileşme hızını yavaşlatacaktır. Göğüs ya da farklı bölgelere yapılan estetik operasyonlar, bölgelerin hareket özelliği olmadığından daha hızlı şekilde iyileşmektedir. Ancak Kalça kaldırma ameliyatı sonrasında, hastaların hareket etmeleri sebebiyle bölgenin kendini yenilemesi ve dikişlerin yapışma süresi uzayacaktır. Kalça kaldırma ameliyatı genel ya da uyku ilacı destekli lokal anesteziyle uygulanmaktadır. Hastalar ameliyattan çıktıktan sonra, genel anestezi altındaki kişilerin 1 gün hastanede yatması şart koşulmuştur. Lokal anesteziyle ameliyat edilen kişiler, 5-6 saat içerisinde taburcu edilecektir. Kalça kaldırma ameliyatından sonraki ilk 24 saat içerisinde, bölgede oluşacak ödem ve morlukların azaltılması için buz masajı uygulanmaktadır. Her 15 dakikada bir olacak şekilde, buz masajına devam edilmelidir. Ameliyattan 1 hafta sonra, bölgedeki dikişler alınır. Hastaların sosyal hayata dönmesi için en az 2 hafta beklemeleri gerekir.

           Popo Kaldırma Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

           Kalça kaldırma işleminden sonra dikkat edilmesi gereken durumlar aşağıda sıralanmıştır:

           Ameliyattan sonraki ilk 3 günlük süreyle, hastaların duşa girmemesi gerekir. 3. günden sonra alınacak duşların da ayakta alınması ve çok sıcak ya da çok soğuk suya girilmemesi gerekir. Ameliyat yerine herhangi bir kimyasal madde temas etmemeli ve bölgeye baskı uygulanmamalıdır.
           Ameliyattan sonraki ilk 4 ila 6 haftalık süre içerisinde, uzun süre suda kalınması yasaklanmıştır.
           Ameliyat yerlerinin hareket ettirilmesi esnasında, oldukça dikkatli olmak gerekir.
           Tuvalet ve banyo temizliğine özen gösterilmelidir. Bölgedeki yaralar, enfeksiyona oldukça müsaittir. Enfeksiyon oluşumundan sonra, bölgede ameliyat izlerinin kalma ihtimali mevcuttur.
           Ameliyattan sonra, en az 2 hafta boyunca özel kalça korsesi kullanılmalıdır. Korse kullanılmadığı zaman, ameliyatta kalçalara verilen şekillerde kaymalar görülebilir. Poponun şekil alabilmesi için korse kullanımının ihmal edilmemesi gerekmektedir.
           Ameliyat sonrasında, en az 5 gün boyunca yatarak dinlenmek gerekir. Hemen hareket eden ya da sosyal hayatına dönmeyi isteyen kişilerde, dikiş patlamaları ve kanama gibi sorunlar oluşacaktır.
           Kalça kaldırma için yağ enjeksiyonu tercih eden kişiler, ameliyattan en az 3 ay sonra düzenli rezerv işlemi görmek zorundadır. Bölgeye enjekte eden yağlar, 6 ay içerisinde %60 oranında kaybolacaktır. Kalça kaldırma işleminden sonra kalçaların formunun korunması için bölgeye yağ takviyesi yapılmak zorundadır.


           dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

           30/Nis/2022

           dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

           Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

           Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.           Hızlı Arama            dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

            Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

            Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.            Hızlı Arama


             dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

             Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

             Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.             Ücretsiz Muayene Formu

              Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

              blank
              blank
              blank
              blank

              Hemen TIKLA ve ARA!

              (0507) 178 17 79

              Hemen TIKLA ve YAZ!

              (0507) 178 17 79