Boyun Germe Operasyonu

Boyun Germe

Boyun germe estetiği, 55 yaşından büyük olan kişilere uygulanan yöntemler arasındadır. 55 yaşından sonra, hastaların boyun bölgesindeki derilerde, bollaşma ve doku kayıpları meydana gelmektedir. Formunu kaybeden boyun derisinde, katlanmalar, kırışıklıklar ve sarkmalar görülür. Yaş sebebi haricinde, çok aşırı kilolu olan ve düzensiz şekilde zayıflayan kişilerin boyun bölgesinde de deri fazlalığı oluşacaktır. Boyun germe ameliyatı esnasında, boyun bölgesindeki fazla deriler çıkarılır ve boynun daha gergin durması sağlanır. Boyun estetiği kapsamında uygulanan boyun germe operasyonu, hastaların durumuna ve taleplerine göre şekillenmektedir. Erken yaşta boyun bölgesinde deri fazlalığı bulunan kişiler de boyun germe ameliyatıyla tedavi edilmektedir. Boyun germe ameliyatı, yaşlanma süreciyle birlikte etkisini yitiren estetik operasyonlardan bir tanesidir.Boyun Germe Bilgi Formu  Boyun Germe Operasyonuna Karar Verme Süreci Nasıl İlerler?

  Boyun germe estetiği kararı alınmadan önce, hastalar hakkında detaylı incelemeler yapılmakta ve hastaların sağlık geçmişi analiz edilmektedir. Özellikle 55 yaşından sonra oluşan boyun bölgesi bozuklukları, estetik operasyon kapsamında ele alınmaktadır. Boyun kaslarındaki dokuların güç kaybı yaşaması, boyun bölgesinde sarkma ve kırışıklıklar oluşturacaktır. Boyunda meydana gelen deri bollaşmasının yanında, yüz bölgesindeki bollaşmalar da değerlendirilmekte ve tüm işlemler tek operasyonda gerçekleştirilmektedir. Boyun germe ameliyatının yanında, duşak kenarı germe, göz kapağı germe ve alın germe operasyonları da gerçekleştirilecektir.


  Boyun Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

  Ameliyatı olan kişilerde belli başlı semptomlara rastlamak gerekir. 50 yaşından küçük kişiler, ameliyata uygun bulunmasa da kilo problemi gibi sebeplerle boyun bölgesinde doku fazlalığı bulunan kişiler, yaş farkı gözetilmeden boyun germe operasyonlarına alınmaktadır. Boyun ve yüz bölgesinde sarkmalar bulunan, cildinde kırışıklıklar oluşan ve boyun bölgesinde fazla deri bulunan kişiler, ameliyata uygun bulunmaktadır. Boyun bölgesindeki deri elastikliğini koruduğunda ve gerginliği engelleyecek fazla deri olmadığında, boyun germe operasyonu yapılamayacaktır. Boyun germe ameliyatı esnasında, hastalara genel ya da lokal anestezi uygulanmaktadır. Anestezi almaya uygun olmayan kişiler, ameliyata alınmayacaktır. Kronik hastalıkları devam eden kişiler, hastalıkları kontrol altında alınana kadar boyun germe operasyonu geçiremezler.  Ameliyattan Önce Hastalar Nelere Dikkat Etmelidir?

  Boyun germe öncesi yapılacaklar arasında, hastaların dikkatli olması gereken belli başlı faktörler yer almaktadır. Operasyonlar için belirlenen tarihten önce, aşağıda belirtilen faktörlere dikkat edilmelidir:

  Ameliyat esnası ve ameliyat sonrası kanama riskinin ortadan kalkması için ameliyattan önceki son 1 hafta içerisinde, asrin ve kan sulandırıcı kullanımına son vermek gerekir.
  Yeşil çay ve ginseng gibi kan sulandırıcı etkisi bulunan tüm bitkisel çayların kullanımına son verilmelidir.
  Ameliyat öncesi son 2 hafta içerisinde, alkol, sigara ve uyuşturucu madde kullanımının durdurulması gerekir.
  Kronik hastalığı bulunan kişiler, doktor kontrolünde ameliyat sürecini takip etmelidir.
  Kullanmak zorunda oldukları tüm ilaçların, plastik cerrahına bildirilmesi gerekir.
  Zorunlu ilaçların kullanımının durdurulmasından önce, doktora başvurulması ve doktor onayının ardından, kontrollü olarak ilaçlara ara verilmesi önemlidir.
  Ameliyattan 48 saat öncesine kadar, kafein tüketiminin durdurulması gerekir.

  Ameliyatın Özellikleri Nedir, Ameliyat Nasıl Uygulanır?

  Boyun germe estetiğinin tekniği ve ameliyat süresince uygulanan işlemler, aşağıda tüm detaylarıyla ele alınmıştır:

  Gıdı bölgesindeki fazla yağlardan kaynaklı olarak sarkma problemi yaşandığında, ilk olarak hastalara liposakşın uygulaması yapılmaktadır.
  Orta yaşlı ve hafif kilolu kişiler için uygulanan liposakşın uygulamasının ardından, boyun bölgesinde sarkma olup olmadığına bakılmaktadır. Yaşı genç olan kişilerde, liposakşın sonrası boyun derisi kendini toparlayacaktır. Yaşı ileri olan kişilerde, liposakşın sonrası boyun derisi sarkması görülmektedir.
  Boyundaki sarkmanın sebebi, yağlanma ve boyun kaslarındaki zayıflama olduğu zaman, boyun bölgesine liposakşın ve boyun germe işlemleri uygulanacaktır.
  Çene altında uygulanan 2-3 cm boyutundaki kesilerle, boyun bölgesinde biriken fazla yağlar dışarı çıkarılmaktadır. Fazla yağlar çıkarıldıktan sonra, sarkma yapan boyun kasları yukarı doğru toplanmakta ve boyun derisi gerilmektedir.
  Çene altından kesik açıldığı zaman, boyun bölgesindeki gerginliğin yanında, çene yapısındaki problemler de giderilmektedir.
  Boyun bölgesindeki sarkmalara, kas ve yağların yanında boyun derisi de eşlik ettiği zaman, ameliyatta deri alma işlemleri de uygulanacaktır.
  Bölgede kesi açılıp fazla yağlar dışarı çıkarıldıktan sonra, kaslar düzenlenir ve sarkmaya yol açan fazla deriler çıkarılır. Boyun bölgesinde gerginlik elde edildikten sonra, ameliyat sonlandırılır ve dikişler yapılır.
  Operasyon için hastalara lokal anesteziyle birlikte, damar yolundan sedasyon uygulanmaktadır. Ameliyatın toplam süresi, ameliyatta uygulanacak yöntemlere göre artmakta ya da azalmaktadır.  Boyun Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

  Dikiş izleri, ameliyat sonrasında ustaca saklanmakta ve belirli bir süre sonra, gözle görülemeyecek boyutlara indirilmektedir. Ameliyat esnasında kullanılan şeffaf dikiş ipleri ve ameliyat sonrasında uygulanan pansuman malzemeleri, ameliyat izlerinin iyileşmesini sağlamaktadır. Ameliyat esnasında yapılan esiler, derinin kendi kıvrımlarını takip ettiğinden, ameliyat sonrasında kesik izleri kalmamakta ve deri kendini toparlamaktadır. Ameliyat yaralarının iyileşme süreci geciktiren komplikasyonlar sebebiyle ameliyat sonrasında yara izi kalıcı olabilir. Ameliyat sonrası yara izi kalmasına yol açan komplikasyonlar, kanama, enfeksiyon ve dışarıdan yara bölgesine alınan darbelerdir.

  Boyun Germe Ameliyatından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Boyun germe sonrasında dikkat edilmesi gereken konular aşağıda listelenmiştir:

  Ameliyat sonrasında, kulak arkasına bir dren yerleştirilmekte ve bölgede kan gibi sıvıların toplanması engellenmektedir. Kulak arkasına yerleştirilen drenler, 1 gün sonra çıkarılmaktadır. Dren alınana kadar, başın yüksekte tutulması ve en az 2 yastık kullanılması gerekir.
  Ameliyat sonrası ilk 24 saat boyunca, ameliyat yerine soğuk kompres uygulanmalıdır. Buz uygulamasının, her 15 dakikada bir yenilenmesi ve masaj yaparak ameliyat yerlerinin soğutulması gerekir. Ameliyat bölgesine buz uygulanmadığında, bölgede özemler ve morluklar meydana gelecektir.
  Ameliyat sonrasında, hastaların 1 gün hastanede kalmaları gerekir. Hastanede kalınan süre içerisinde, kanama ve ateş gibi tüm komplikasyonlar takip edilmelidir. Ameliyatın ikinci günü drenler çıkarılarak, hastalar taburcu edilecektir.
  Ameliyat sonrası ilk 1 hafta içerisinde, ilk dikişler temizlenmektedir. Ameliyattan 10 gün sonra, bölgeye uygulanan metal dikişler de temizlenir ve yaraların üzerine bandaj yapılır. Doktorun belirttiği düzeyde, yaralara düzenli olarak pansuman yapılması gerekir.
  Ameliyatın ikinci gününden sonra, hastalar ilk duşlarını alabilirler. Ameliyat yerine sıcak suyun gelmemesi, ameliyat yerine sabun ve benzeri kimyasalların temas etmemesi ve bölgeyi tahriş edecek uygulamaların yapılmaması oldukça önemlidir. Duş esnasında boynu çok hareket ettirmemek ve duşun süresini kısa tutmak şarttır.
  Ameliyat yaraları kapandıktan sonra, dışarıya çıkarken güneş koruyucu kullanılmalıdır. Güneş koruyucular, ameliyat sonrasındaki 6 ay boyunca devamlı kullanılmalıdır.

  Operasyonun Riskleri Var Mıdır?

  Ameliyatın riskleri, oldukça nadir durumlarda ortaya çıkmaktadır. Boyun germe ameliyatından sonra, hastalarda kanama riski görülür. Kanama oluşmaması için ameliyat öncesi kan sulandırıcı kullanımına son verilmelidir. Ameliyat sonrasında ortaya çıkan kanamalar, acil drenaj uygulamasıyla kontrol altına alınmaktadır. Tüm cerrahi müdahalelerde olduğu gibi, bu operasyon sonrasında da enfeksiyon riski bulunmaktadır. Enfeksiyon oluşumunda, ortalama 5 gün süreyle antibiyotik kullanılmalıdır. Ameliyattan sonra ortaya çıkan komplikasyonlar arasında, boyun bölgesinde sinir hasarı, kötü iz kalması ve saç bölgesinde dökülmeler görülebilir.  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.


  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

  Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.  Hızlı Arama   dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

   Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

   Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.   Hızlı Arama


    dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

    Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

    Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.    Ücretsiz Muayene Formu

     Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

     blank
     blank
     blank
     blank

     Hemen TIKLA ve ARA!

     (0507) 178 17 79

     Hemen TIKLA ve YAZ!

     (0507) 178 17 79