Burun Estetigi

Burun Estetiği Online Danışma Hattı
  Burun Estetiği

  Burun düzeltme ameliyatı, estetik cerrahinde en fazla uygulanan ve talep edilen işlemlerden bir tanesidir. Ameliyatla kalıcı çözüm elde edilen burun estetiği, ameliyatsız şekilde de gerçekleştirilmektedir. Ameliyatsız uygulamalarında ise, kesin çözüm elde edilememektedir. Operasyonlar, hastaların talep ve ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

  Plastik cerrahide oldukça gelişmiş yöntemlerle uygulanan burun estetiği, görsel amaçların yanında sağlık sorunları sebebiyle de gerçekleştirilmektedir. Burunda meydana gelen ani travmalar sonrasında, burun kemiğinde ağır kırıklar ya da tahribatlar meydana gelmektedir. Burun travmasına bağlı olarak, burnun şekli bozulur ve nefes almada sorunlar meydana gelir. Burun travmaları sonrasında uygulanan burun estetiği operasyonlar, hiçbir travma olmaksızın da uygulanabilir.  Burun Estetiği Uygulamalarının Genel Özellikleri

  Burun düzeltme ameliyatları, burnunun yapısı ve şeklinden rahatsızlık duyan kişiler için uygulanmaktadır. Estetik operasyonlar arasında en fazla talep gören estetik ameliyat, burun düzeltme ameliyatlarıdır. Ameliyatlardan kesin çözüm elde edilirken, kişilerin dış görünüşünün tamamen değişmesine yol açmaktadır. Burun ameliyatlarında kullanılan teknikler, son dönemlerde oldukça gelişmiş ve yaygınlık kazanmıştır. Bir daha yenilenmesine ihtiyaç duyulmayan burun estetiği ameliyatı, tek ameliyat sonrasında kesin ve kalıcı çözüm oluşturacaktır.

  Burun Estetiği İçin Yaş Sınırlaması Var Mı?

  Burun estetiği yaş sınırlaması bulunmazken, kişilerin ergenlik dönemini geçmesi ve yüz hatlarının tam olarak oturması beklenmelidir. Burun düzeltme ameliyatlarının yapılmasından önce vücuttaki kemik ve kas yapısının tamamen yerleşmesi gerekecektir. Çocukların kemik yapısı henüz geliştiğinden, yüz hatlarının tamamen oturmasından sonra operasyon incelemeleri başlatılacaktır. Plastik cerrahi uygulamaları için alt ve üst yaş sınırı olmadığından, kişilerin kıkırdak yapısı, iskelet yapısı ve kemik yapısına göre ameliyat kararı alınmaktadır.

  Burun düzeltme için üst yaş sınırlaması bulunmazken, hasaların anestezi ve ameliyatı kaldırıp kaldırılamayacağına dair incelemeler yapıldıktan sonra, ameliyat kararı alınacaktır. Çok ileri yaşlarda olan kişiler, burun düzeltme öncesinde detaylı muayeneden geçirilecektir. Hastaların kronik bir rahatsızlığı olup olmadığı, ameliyat öncesinde kronik hastalıkların kontrol altına alınması ve teşhis edilmemiş tüm hastalıkların belirlenmesinin ardından, ileri yaşlardaki kişilere burun düzeltme operasyonu yapılacaktır.  Kimler Burun Estetiği Yaptırmalıdır?

  Burun estetiği yaptıracak kişilerde, kendiliğinden oluşmuş ya da doğuştan gelmiş burun sorunları gelişmiştir. Burun şeklinde kendiliğinden ya da doğuştan problemlerin bulunmasıyla uzmanlara başvuran kişiler, aşağıda tüm özellikleriyle ele alınmıştır:

  -Doğuştan gelen burun problemlerine sahip kişiler, burun düzeltme operasyonuna uygun bulunmaktadır.
  -Burun yapısının şekilsiz olması, dış görüntüyü etkilemesi gibi problemlere sahip kişiler, burun düzeltme operasyonu başvurusu yapacaklardır.
  -Kalıtsal olarak aileden gelen burun yapısının güzel olmaması, kişilerin burun düzeltme operasyonu yaptırma talebini artıracaktır.
  -Kalıtsal problemlerin haricinde, dışardan gelen etkenler sonucunda da kişilerde burun düzeltmesine ihtiyacı oluşabilir.
  -Kaza ve travmalar sonrasında, burun kemiği ve kıkırdaklarında ağır hasarlar oluşmaktadır. Oluşan hasarlar sonucunda, burun yapısında bozukluklar meydana gelir.
  -Çocukluk çağında yaşanan çarpmalar, düşmeler ve alınan darbeler, iskelet yapısının çok yeni olması sebebiyle kalıcı sorunlar oluşturacaktır.
  -Dışarıdan alınan darbeler, burun yapısının bozulmasının yanında nefes alma yetisinde de problemler oluşturacaktır.
  -Burun içi tümörlerinin çıkarılması amacıyla yapılan ameliyatlar, zaman içerisinde burun yapısının bozulmasına ve şekil kaybına yol açacaktır. Burun tümörü çok nadir görülen bir hastalıktır ancak bu durumla karşılaşan kişiler de burun estetiği yaptırmaktadır.


  Burun Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

  Burun estetiği türleri arasında, kalıcı ve geçici çözümler oluşturacak yöntemler bulunmaktadır. Kalıcı yöntem olarak burun ameliyatı kullanılırken, geçici yöntemler, iğne ve dolgu gibi tekniklerden meydana gelmektedir. Burun estetiği için geliştirilen yöntemler şu şekildedir:

  -Kapalı burun düzeltme operasyonu
  -Kırmadan burun düzeltme operasyonu
  -Video endoskopik burun düzeltme operasyonu
  -Dinamik burun düzeltme operasyonu
  -3 boyutlu burun düzeltme operasyonu
  -Tamponsuz burun düzeltme operasyonu
  -Revizyon burun düzeltme operasyonu
  -Kompozit burun düzeltme operasyonu
  -Finesse burun düzeltme operasyonu
  -Piezo ve mikromotor burun düzeltme operasyonu
  -Liquid rhinoplasty burun dolgusu

  Belirtilen teknikler, burun düzeltme operasyonu talebinde bulunan hastaların özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre kullanılmaktadır. Burun yapısında çok ileri hasarlar olmayan kişiler, daha hafif uygulamalarla burun yapılarını düzeltebilirler. Ancak burun yapısı çok bozuk olan ya da burnunda ağır hasarlar bulunan kişiler, ileri düzey operasyonlar geçirecektir.  Ameliyatın Genel Özellikleri

  Burun estetiğinin kapsamı ve genel özellikleri, aşağıda detaylı şekilde ele alınmıştır:

  -Ameliyatların tamamı için genel anestezi kullanılmaktadır. Psikolojik travmalara yol açmamak için lokal anestezi tercih edilmemektedir.
  -Ameliyatın ortalama süresi 2 saattir ve 2 saatin sonunda, hastalar odaya alınmaktadır. İkincil ya da üçüncül derece burun hasarına sahip hastalardan, kaburga ya da kulak kıkırdağı alınmaktadır. Bu tür vakalarda, daha uzun süreli ameliyatlar gerçekleştirilmektedir.
  -Operasyonlar, kapalı ameliyat ve açık ameliyat olarak gerçekleştirilmektedir. Ameliyatın hangi yöntemlerle yapılacağı, uzmanların incelemelerinin ardından belirlenecektir.
  -Ameliyatta, hastaların nefes alışının devam edebilmesi için silikon bir tampon kullanılmaktadır. Tampon tam 1 hafta hastaların burnunda kalır ve sonrasında çıkarılır. Tamponun alındığı gün, açık ameliyatın dikişleri de alınacaktır.
  -Ameliyat sırasında, hastalara uzun süre devamlılığı bulunan ağrı kesiciler verilmektedir. Ağrı kesiciler sayesinde, ameliyat sonrası ağrılar oldukça hafif hissedilecektir.


  Burun Estetiği İyileşme Süreci Nasıldır?

  Burun estetiğinin iyileşmesi için geçen ilk 24 saatte, en şiddetli ağrılar görülmektedir. Bu ağrıların hissedilmemesi için ameliyat esnasında uzun etkili ağrı kesici verilmektedir. İlk 24 saatlik ağrılar çok hafif şekilde hissedildiğinden, genel olarak burun estetiği operasyonu ağrısız olarak nitelendirilmektedir. Ameliyat sonrasında, burnun çevresinde ve göz altlarında morluklar meydana gelmektedir. Oluşan morluk ve şişkinlikler, ortalama 10 gün içerisinde yok olacaktır. Burun içerisinde tampon bulunuyorsa ya da açık ameliyat yapılmışsa, 1 hafta sonra burundaki tampon ve dikişler çıkarılacaktır.

  Burun ameliyatından sonra, şeklin korunması amacıyla plastik bir alet kullanılır ve burnun sabitlenmesi sağlanır. İlk 1 haftanın sonunda, bu alette çıkarılır ve normal bandajlar takılır. Ameliyattan 2 hafta sonra, burundaki bandajlar da çıkarılır ve burun bölgesine özel masajlar uygulanır. Burun ve göz çevresinde oluşan ameliyat etkilerinin tamamen sonlanması için ortalama 6 ay geçmelidir. 6 ayın sonunda, burun kıkırdakları yerine yerleşir ve ameliyat etkileri ortadan kalkar.


  Burun Estetiği Ameliyatından Sonra Dikkat Edilecekler

  Burun estetiğinden sonra dikkat edilmesi gereken etkenler, herhangi bir travma ya da komplikasyonun gelişmesini engelleyecektir. Burun estetiği yapıldıktan sonra, bölgeye 2-3 gün boyunca buz kompres yapılmalıdır. Buz kompres sayesinde, bölgedeki şişlikler, morluklar ve ağrılar azalacaktır. Ameliyat sonrasındaki ilk 1 ay boyunca, doğrudan vücut teması bulunan aktivitelere ara verilmelidir. Koşu, tenis, voleybol, ağırlık çalışmaları ya da futbol gibi etkinlikler, burun estetiği yapılan bölgeye zarar verilmesine yol açabilir ya da burun yapısını bozabilir. Günlük kısa yürüyüşlere çıkmak için ameliyatın üzerinden en az 3 gün geçmek zorundadır. Günlük egzersizlerin ve bireysel olarak gerçekleştirilen hafif sporların, ameliyat sonrasındaki ikinci haftadan itibaren uygulanmasında herhangi bir problem yoktur. Burun estetiği sonrası gözlük kullanımına, en az 6 ay ara verilmelidir. Gözlük kullanımı mecburi olan kişiler, en az 2-3 ay boyunca gözlük takmamalı ve sonrasında buruna baskı yapmayan gözlükleri tercih etmelidir.


  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

  Sekonder Rinoplasti
  Deviasyon Ameliyatı
  Burun Dolgusu
  Burun Ucu Estetiği


  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

  Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.  Hızlı Arama   dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

   Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

   Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.   Hızlı Arama


    dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

    Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

    Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.    Ücretsiz Muayene Formu

     Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

     blank
     blank
     blank
     blank

     Hemen TIKLA ve ARA!

     (0507) 178 17 79

     Hemen TIKLA ve YAZ!

     (0507) 178 17 79