Vajina-Estetigi-Fatih-Dagdelen-1200x679.jpg

Vajina Estetiği

Popo Dikleştirme Online Danışma Hattı
  Vajina Estetiği

  Vajina estetiği; vajinanın daha iyi bir formda olabilmesi için yapılan bir estetik müdahaledir. Daha estetik bir görünüme kavuşması ile yaptıran kişileri mutlu etmesinin yanı sıra, cinsel birliktelikleri de olumlu etkilemektedir. İdrar kaçırma, vajinada koyuluk, haz noktaları olarak bilinen klitoris ve G noktasının belirgin olmaması gibi sorunları aşabilmek için vajina estetiği yaptırılabilmektedir. Mons Pubis-Venüs tümseğinde yağ fazlalığı olması durumunda; klitoris kapanmaktadır ve bu da kadının cinsel ilişki sırasında yeterince uyarılmamasına neden olmaktadır. Bu yüzden vajina estetiğine başvurulması gereklidir.  Vajina Estetiği Nedir?

  Vajina estetiği; kasık bölgesinin ve vajinal dudak bozukluklarının daha estetik hale getirilebilmesi için yapılan müdahalelere verilen isimdir. İşlem öncesinde muayene olunması ve buna göre operasyonun nasıl yapılması gerektiği, operasyondan beklentilerin neler olabileceği ile ilgili bilgi alınabilmektedir. Vajina iç dudaklarının küçültülmesi, dış dudakların restorasyonu ve küçültülmesi, yağ enjeksiyonu, vajina daraltma, himen zarı dikilmesi gibi işlemler yapılabilmektedir.

  Vajina Estetiği Hangi Yaş Grubu İçin Uygundur?

  Vajina estetiği için belirlenen yaş kriteri bulunmamaktadır. Her yaş grubundan kadının yaptırabileceği bir estetiktir. Vajina estetikleri sonrasında hamile kalabilmeye, cinsel ilişkiye girebilmeye veya orgazm yaşayabilmeye engel bir durum olmamaktadır. Ayrıca iç ve dış dudak operasyonları yapıldığında kızlık zarına herhangi bir zarar gelmesi mümkün değildir.

  Vajina Estetiği Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Vajina estetiği yaptıracak olanların hazırlık süreci esnasında dikkat etmeleri gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlar için doktorları da gerekli uyarıları yapmaktadırlar. Ancak bu önerilerden başlıca olanları aşağıda belirtilmiştir:

  Aspirin ve türevi ilaçlar kullanılıyor ise; bu ilaçların operasyondan bir hafta önce kesilmesi istenmektedir. Devamlı olarak kullanılan ilaçları kesme süreci için doktora danışılması gereklidir.
  Sigara kullanan kişilerin vajina estetiği öncesinde ve sonrasında belirli bir süre boyunca sigara kullanmaması tavsiye edilmektedir.
  Rahat kıyafetlerle operasyona gelinmesi ve bu süreçte mümkünse takı takılmaması daha iyi olmaktadır.
  Operasyonun gerçekleşme saatinden en az bir saat önce hastanede olunması istenmektedir.
  Rahatlamak isteyen kişilere operasyon öncesinde ağızdan ilaç verilebilmesi mümkün olmaktadır.

  Vajina Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

  Vajina estetiğinin faydaları aşağıda sıralanmıştır:

  Kadınların daha mutlu, daha özgüvenli ve daha iyi hissedebilmelerini sağlayan bir işlemdir.
  Dar kıyafetler giyildiğinde daha estetik görünebilmesi sağlanmaktadır. Örnek vermek gerekir ise; spor kıyafetleri, taytlar, mayolar veya bikiniler giyildiğinde daha estetik durmaktadır.
  Cinsel ilişki sırasında ağrı ve zorluk yaşanmasının önüne geçilebildiği gibi, daha fazla zevk alınabilmesi de sağlanabilmektedir.  Vajina Estetiği İçin Operasyon Teknikleri Nelerdir?

  Vajina estetiği sırasında uygulanan teknikler aşağıda verilmiştir:

  İç dudak küçültme işlemi yapılırken S insizyon kullanılmaktadır ve bu sayede doğrusal kontraktür önlenmektedir.
  S insizyon veya fusiform doku çıkartılması ile dış dudak büyüklüğü için operasyon yapılabilmektedir.
  Pubis kaldırılması veya doku çıkartılması tekniği, pubis büyüklüğü için uygulanmaktadır.
  Küçük iç dudak veya dış dudak için yağ enjeksiyon uygulamaları yapılmaktadır. Ek olarak yağ enjeksiyonu yapılması gerektiğinde, operasyondan 6 ay sonrasında ilave yapılabilmektedir. Yağ enjeksiyonu tekniği; cinsel ilişkinin daha kolay ve zevkli hale gelebilmesini sağlayan bir tekniktir.
  Vajinanın arka duvarından parça çıkartılması ile beraber vajina daraltma işlemi yapılabilmektedir.

  Vajina Estetiğinden Ne Kadar Süre Sonra Cinsel İlişkiye Girilebilmektedir?

  Vajina estetiği sonrası cinsel ilişki için doktordan net bir zaman alınabilmesi mümkündür. Kişinin operasyonunun nasıl geçtiğine, iyileşme sürecinin nasıl olduğuna göre bu süre değişebilmektedir. Ancak genel olarak operasyonun gerçekleştiği tarihten sonraki 4-6 hafta içerisinde cinsel ilişkiye girmekte herhangi bir sakınca olmamaktadır.

  Vajina Estetiği Hamileliği Etkiler Mi?

  Vajina estetiği sonrasında hamile kalınabilmesi mümkündür. Ancak normal doğum tercih edilmesi durumunda; vajina darlığında elde edilen sonucun bozulması ve vajinanın genişlemesi ile karşılaşılabilmektedir. Dolayısı ile kişi istemesi durumunda normal doğum yapabilmektedir. Ancak yaptırılan operasyonun sonucunun etkilenmemesi için bu tavsiye edilmemektedir.  Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

  Vajina estetiği yaptırılırken genel anestezi veya lokal anestezi uygulanabilmektedir. Hem kişinin isteğine hem de şartlara bağlı olarak seçilebilmektedir. Ortalama 1 ile 2 saat arasında süren bir operasyondur. Fazla olan vajinal derinin çıkartılması ve altındaki dokunun sıkılaştırılması şeklinde uygulanan bir işlemdir.

  Vajina Estetiğinin İyileşme Süreci Nasıldır?

  Vajina estetiğinin iyileşme dönemine bakıldığında; kişinin hastaneden aynı gün taburcu olabilmesi mümkün olmaktadır. Sonrasında operasyonun yapıldığı bölgeye düzenli olarak pansuman yapılması gerekmektedir. Buna ek olarak o bölgenin hijyenine önem verilmesi gerekmektedir. Bir hafta süresince antibiyotik kullanılması gerekmektedir. Operasyondan sonraki ikinci günde duş alınmasına izin verilmektedir. Ancak operasyonu yaptırdıktan sonraki bir ay içerisinde cinsel ilişki yaşanmasına izin verilmemektedir.

  Genital Bölge Estetikleri Nelerdir?

  Genital bölge estetikleri aşağıda açıklanmıştır:

  Büyük ve küçük dudaklara yapılan müdahalelere labioplasti denilmektedir. Labium estetiği olarak da adlandırılmaktadır. Kişisel özelliklere veya yaşa göre içteki ince dudaklarda sarkmalar olabilmektedir. Bu sarkmalar ve uzamalar görüntü bozukluğu yaratabilmektedir. Aynı zamanda cinsel ilişki sırasında girişi kapatmasından dolayı zorlanma yaşanabilmesine neden olabilmektedir.
  Vaginoplasti, vajina estetiği olarak da adlandırılmaktadır. Lazer ile veya cerrahi operasyon ile yapılabilmesi mümkündür. Doğumlara bağlı olarak vajinanın genişlemesi durumu ile karşılaşılabilmektedir. Bu durum cinsel birliktelik sırasında alınan hazzın azalmasına neden olmaktadır. Bu yüzden gevşeyen doku üzerinde daraltma işlemi yapılmaktadır.
  Vajinal doğum yapan kadınlarda, doğumda bebeğin başının daha rahat çıkması amaçlanırken; epizyotomi işlemi dolayısı ile kesiler olabilmektedir. Dikiş tekniğinin kötü olması veya kesilerin iyi onarılmasının sağlanmaması durumunda yırtılmalar olabilmektedir. Bu yırtılmalar çirkin bir görüntü oluşturabilmektedir. Skar dokuların yeniden dikilmesi durumunda; gevşemeler ve sarkmalar da düzeltilebilmektedir. Bu işlemi yaptıran kişilerin 6 hafta süresince cinsel ilişkiye girmemeleri istenmektedir.
  Sosyal veya ailevi nedenlerden dolayı himen zarının dikilmesini isteyenler kişiler; bu onarım işlemi için genital bölge estetiği olmaktadırlar.
  Vajinanın üst kısımlarının ve dudak bölgesinin dolgunlaştırılması için işlem yapılabilmektedir. Oldukça basit ve küçük bir estetik müdahaledir.  Vajina Estetiği Sonrasında İz Kalır Mı?

  Vajina estetiği operasyonundan sonra iz kalması durumuna rastlanmamaktadır. Herhangi bir ameliyat olunduğuna dair bir görüntü gözükmemektedir. Ancak ameliyattan sonraki ilk 10 gün içerisinde leke leke kanamalar olabilmektedir. Buna ek olarak enfeksiyon, kanama ve ödem gibi riskleri de olabilmektedir. Bu risklerin önüne geçebilmek için ameliyattan sonraki süreçte dikkatli olunması ve dinlenmeye özen gösterilmesi gereklidir.

  Vajina Estetiği Sonrası İçin Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

  Vajina estetiği sonrası için önemli noktalar aşağıdaki gibidir:

  Vajina estetiği yaptıran kişilerde operasyon sonrasında kanama olma riski göz önünde bulundurularak 1-2 saat süresince gözlem altında tutulmaktadır. Ardından taburcu edilme işlemleri gerçekleştirilmektedir.
  Operasyon geçiren kişilerde, operasyon sonrasında şiddetli ağrılar görülmemektedir.
  Operasyon geçirdikten sonra şiddetli bir ağrısı veya acısı olan kişilerin doktorları ile iletişime geçmeleri gereklidir. Doktorları gerekli gördüğü takdirde onlara ağrı kesici verebilmektedir.
  Ameliyattan sonra dikişlerin alınması için bir gün verilmemektedir. Eriyen dikişler ile ameliyat yapılmaktadır. Dolayısı ile dikişler belirli bir süre sonunda kendiliğinden erimektedirler.


  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

  27/Nis/2022

  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

  Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.  Hızlı Arama   dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

   Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

   Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.   Hızlı Arama


    dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

    Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

    Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.    Ücretsiz Muayene Formu

     Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

     blank
     blank
     blank
     blank

     Hemen TIKLA ve ARA!

     (0507) 178 17 79

     Hemen TIKLA ve YAZ!

     (0507) 178 17 79