Karın-Germe-2020-Fatih-Dağdelen.jpg

Karın Germe 2020 Fatih Dağdelen

Karın Germe

Karın germe; karın bölgesindeki yağ ve deri fazlalılığı, sarkıklık gibi problemlerin giderilmesi için yapılan bir işlemdir. Karın germe ameliyatını kadınlar hamilelik döneminden sonra karın bölgesindeki gevşeklik ve sarkmanın giderilmesi için tercih etmektedirler. Erkekler ise fazla kilo aldıkları dönemde, deri ve yağ fazlalığından kurtulabilmek için tercih etmektedirler. Abdominoplasti olarak da adlandırılan bir ameliyattır. Ameliyat gerçekleştikten sonra doktorun önerileri dikkate alınmalı ve hareket ederken dikkatli olunmalıdır. Yetişkin bireylere uygulanabilecek bir işlemdir. Küçük çocuklara karın gerdirme ameliyatı yapılmamaktadır.


Karın Germe Ameliyatının Çeşitleri Nelerdir?

Karın germe estetiğinin 2 türü bulunmaktadır. Bunlar aşağıda açıklanmıştır:

Mini karın germe ameliyatı; göbek deliğinin alt kısmında bulunan yağlanmalar, sarkmalar, karın kaslarında ayrılmalar olmaması durumunda uygulanan bir ameliyattır. Göbek deliğinin üst kısmında herhangi bir sarkma ve yağlanma yok ise; göbek deliğinin alt kısmındaki kısmi çatlaklar için mini karın germe yapılabilmektedir. Tam karın gerdirme işlemi için cildi uygun olmayanlara uygulanabilmektedir. Bu süreçte karın ve bel bölgesinde bulunan fazla yağlar alındıktan sonra, göbeğin alt bölümündeki fazla doku çıkartılmaktadır ve ardından germe işlemi yapılmaktadır. Göbeğin üst bölgesine herhangi bir işlem uygulanmamaktadır.
Göbeğin hem alt hem de üst kısmında sarkmalar, çatlaklar veya yağlanmalar var ise; tam karın gerdirme işleminin uygulanması gerekmektedir. Göbek deliği üstü, kasık ve karın bölgesi arasında yapılan bir ameliyattır.


Online Estetik Danışma Formu


  Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Karın germe işlemi gerçekleşeceği zaman öncelikle hasta muayene edilir. Derinin alınacağı bölge ve diğer önemli hususlar belirlenir. Radyolojik görüntüler incelenir. Çizginin çekileceği bölge; sezaryen izi seviyesi denilen bölgedir. Bu kısımdan göbek deliği bölgesine kadar olan bölümden sarkık ve çatlamış deri alınmaktadır. Göbek deliğinin üst bölümünde yer alan deri ise aşağıya doğru gerdirilmektedir. Eğer karın bölgesinde aşırı yağlanma var ise; karın gerdirmeye ek olarak liposuction işlemi yapılmaktadır. Karın duvarı zarları üzerine toplayıcı dikişler yerleştirilmektedir ve bu şekilde dikişleri eski sertliğine ulaştırmak amaçlanmaktadır. Ameliyat sonrasında ise kesilen bölge estetik dikiş ile dikilmektedir.
  Karın Germe Ameliyatı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

  Karın gerdirme işleminden öncesi için önemli noktalar aşağıda verilmiştir:

  Sigara kullanan hastaların ameliyattan 2 hafta önce sigarayı bırakması gereklidir. Ayrıca ameliyattan sonraki 2 hafta boyunca da sigara içmemelilerdir.
  Güneşte fazla vakit geçirmemeye özen gösterilmelidir.
  E vitamini ve aspirin kullananların bu süreçte kullanmamaları gerekmektedir.
  Ağır diyet yapanların bu dönemde diyete ara vermeleri gereklidir.
  Soğuk algınlığı yaşayan veya enfeksiyon geçiren kişilerin ameliyatları ertelenebilmektedir.


  Karın Germe İşlemi Nedir?

  Karın germe ameliyatı; sarkan karın derisini toparlayabilmek adına yapılan bir işlemdir. Genellikle kadınların yaptırdığı bir işlemdir. Ancak erkekler de aşırı kilo alıp verme dönemlerinde bu işlemi yaptırabilmektedirler. Karın kaslarının sıkılaştırılması ve fazla olan karın derisinin yağlarla beraber alınması, bu işlem ile yapılmaktadır.

  Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürede Yapılır?

  Karın gerdirme işleminin süresi, ortalama 3 saat ile 3.5 saat arasındadır. Ancak bu süre kişiden kişiye ve işlemden işleme göre değişiklik gösterebilmektedir. Tam karın gerdirme ameliyatları 4 saate kadar uzayabilmektedir. Mini karın gerdirme işlemleri ise ortalama 1 ile 1.5 saat arasında bir sürede tamamlanmaktadır. Ameliyatın süresini etkileyen faktörler aşağıda belirtilmiştir:

  Karın bölgesindeki deri fazlalığının ne kadar olduğu önemlidir.
  İşlem sırasında yağ alımı yapılıp yapılmayacağına göre ameliyat süresi değişebilmektedir.
  Karın bölgesinin kapladığı alan bilinmelidir.
  Uygulanan dikiş tekniğine göre ameliyat süresi hesaplanmaktadır.
  Karın kaslarının durumuna göre ameliyat süresi değişebilmektedir.


  Karin Germe


  Karın Germe Ameliyatı Sonrasında İyileşme Süreci Nasıldır?

  Karın gerdirme işleminden sonra iyileşmek için ortalama 7 ile 10 hafta arasında bir süreç gerekmektedir. Ameliyat olduktan sonra hastanede 1-2 gün kalmak gereklidir. Sonrasında ise 1 ay süresince özel bir korse giyilmesi tavsiye edilmektedir. Ayağa kalkıp yürüyebilmek için ameliyattan sonra 3-4 saat geçmesi yeterlidir. Bu süreçte yardım alarak yürünebilmektedir. Ancak ameliyatın ertesi gününden sonra herhangi bir yardım almadan yürüyebilmek mümkün olmaktadır. Banyo yapabilmek için ameliyattan sonra 2-3 gün geçmesi beklenmelidir. İlk bir hafta dikişlerin tam olarak kaynamamış olacağı göz önünde bulundurularak öksürme, hapşırma ve ıkınma gibi hareketlere dikkat edilmelidir. Her ne kadar tam anlamı ile iyileşebilmek için karın gerdirme ameliyatından sonra 7 ile 10 hafta arasında bir süreç geçmesi gerekse de, günlük hayata adapte olabilmek için 3-4 gün geçmesi yeterlidir.


  Karın Germe 2020 Fatih Dağdelen

  Karın Germe Ameliyatından Sonra Hamile Kalmanın Bir Sakıncası Var Mıdır?

  Karın gerdirme işleminden sonra hamile kalmak, herhangi bir problem teşkil etmemektedir. Bu işlemi yaptırdıktan sonra doğum yapanlar herhangi bir problem ile karşılaşmamaktadır. Ancak karın gerdirme ameliyatını yapılacağı süreç ile hamilelik zamanının iyi ayarlanması gereklidir. Operasyon geçirildikten sonra iyileşme süreci tamamlanmadan hamile kalınmaması gereklidir. Bu konu ile ilgili doğru zamanı hekimler hastaya göre belirlemektedir. Hamilelik sonrasında karın germe operasyonuna girecek olan kişiler; en erken doğumdan 1 sene sonra karın gerdirme ameliyatına girebilmektedirler. Bu süreç içerisinde hamilelik kilolarını vermiş olacakları için yapılacak olan karın gerdirme işleminden daha fazla verim alınabilmektedir.


  Karın Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

  Karın gerdirme işleminden kalan iz, iç çamaşırı ile gizlenebilecek bir bölgededir. Ameliyat yapılırken izin olacağı bölge buna göre ayarlanmaktadır. Ameliyattan sonra o bölgede ince ve pembe renkte bir çizgi kalmaktadır. Bu çizgi ise ameliyattan sonra yavaş yavaş beyazlamaktadır. Bu süreçte izin daha kolay geçebilmesi için doktor iz kremleri ve silikon bantları önermektedir. Doktorun önerilerini dikkate alarak izin daha az görülebilmesi sağlanabilmektedir.

  Karın Germe Ameliyatı İçin Doğru Zaman Nasıl Ayarlanmalıdır?

  Karın gerdirme işleminin zamanı ayarlanırken, kilo verme sürecine denk getirilmesi gerekmektedir. Birden kilo verildiğinde sarkmalar daha yoğun olacağı için oluşan deformasyon daha kolay görülebilmektedir. Daha kolay aşama kaydedilebildiği gibi, kilo verme süreci için de motivasyon oluşturmaktadır.

  İki Karın Germe Ameliyatı Arasında Ne Kadar Süre Olmalıdır?

  İkinci karın gerdirme ameliyatının zamanı, birinci ameliyattan en az 1 yıl sonra olmalıdır. Ancak karın gerdirme işleminin yanı sıra yağ aldırma işlemi de yapılmak isteniyor ise; bu durumda ikinci ameliyatta ilk ameliyata göre daha az miktarda yağ alınabilmektedir. Karın ve bel bölgesinden daha önce yağ alındığı için kan dolaşımının normalin altında olduğu kabul edilerek bu bölgelerin daha fazla yıpranmaması amaçlanmaktadır.

  Karın Germe Ameliyatının Riski Var Mıdır?

  Karın germe işleminin riski, her cerrahi operasyonda olduğu gibi bulunmaktadır. Ameliyat sonrasındaki yara yerinde enfeksiyon olabilmektedir. Kan veya vücut sıvısı birikebilmektedir. Kan pıhtı atması yaşanabilmektedir. Enfeksiyon görüldüğünde; drenaj ve antibiyotik kullanımı ile problem halledilebilmektedir. Ancak kan veya vücut sıvısı görüldüğünde; ikinci bir ameliyat yapılması gerekebilmektedir. Emboli durumunun yaşanmaması için ise bazen hastalar daha erken ayağa kaldırılıp yürümeye ve ilaç kullanmaya teşvik edilebilmektedir. Ayrıca sigara kullanan ve şeker hastalığı olan kişilerde, karın germe ameliyatı sonrasında kötü yara iyileşmesi görülebilmektedir.


  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.


  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

  Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.  Hızlı Arama   dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

   Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

   Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.   Hızlı Arama


    dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

    Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

    Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.    Ücretsiz Muayene Formu

     Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

     blank
     blank
     blank
     blank

     Hemen TIKLA ve ARA!

     (0507) 178 17 79

     Hemen TIKLA ve YAZ!

     (0507) 178 17 79