Kol-Germe-Fatih-Dagdelen-1200x679.jpg
Kol Germe Fatih Dağdelen

Kol Germe Online Danışma Hattı
  Kol Germe

  Kol germe ameliyatı, üst kol derisinde meydana gelen sarkmaların giderilmesi için uygulanmaktadır. Yaşlanma ve benzeri faktörler sebebiyle, üst kolda yumuşama ve deride sarkmalar meydana gelmektedir. Üst kolda oluşan yumuşama sebebiyle, kol yapısı deforme olur ve rahatsız edici bir görüntü oluşur. Operasyon sayesinde, bölgede oluşan deri fazlalığı ve sarkmalar giderilmektedir. Ameliyat için plastik cerrahi uzmanlarına başvuru yapıldıktan sonra, bu operasyon için uygun olunup olunmadığına dair muayeneye girilmelidir. Yaş faktörü ve diğer sağlık faktörlerine uyum sağlayan kişiler, kol germe operasyonuyla problemlerinden kurtulabilirler. Ameliyat sonrasında, sarkmayı tetikleyici etkenler oluşmadığı sürece, kolun yapısı aynı şeklini koruyacaktır.  Kol Germe Ameliyatının Özellikleri Nelerdir?

  Kol germe işlemi, kol derisinde ve kol kaslarında yumuşama oluşumuna bağlı sarkmaları gidermek için uygulanmaktadır. Hasatların tercihine göre belirlenen kol germe operasyonu, plastik cerrahi uzmanları tarafından ameliyathanede gerçekleştirilir. Hastaların tercihine göre, ameliyat esnasında farklı estetik operasyonlar da kombine şekilde uygulanabilir. Sadece üst kol için uygulanan kol germe operasyonu sonrasında, bölgedeki fazla deri atılır ve kolun daha sıkı bir görüntü kazanması sağlanır. Operasyondan sonra, aynı ameliyatın gerçekleştirilmesine ihtiyaç duyulmayacaktır. Ameliyattan sonra, derinin iç kısmından dikişler yapılmaktadır. Dikişlerin dışarıdan olmaması, ileride ameliyat izi kalmasının önüne geçer. Ancak ameliyatın ilk 6 ayı boyunca, bölgede hafif kızarıklık ve kırmızı kabarıklıklar görülebilir. Altıncı aydan sonra, tüm bu izler kendiliğinden yok olacaktır.

  Kol Derisi Neden Sarkar, Kol Germe Ameliyatının Sebepleri Nelerdir?

  Kol germe ameliyatının sebepleri arasında yer alan faktörler ve bu faktörlere bağlı olarak, kol germe ameliyatına ihtiyaç duyan kişiler aşağıda belirtilmiştir:

  • Kol derisindeki sıkılaşmanın kaybolmasına bağlı olarak, kolda sarkmalar meydana gelmektedir. Kol kaslarının ve kol derisinin sıkılığını kaybetmesindeki en büyük etken, yaşın ilerlemesidir.
  • Geçmişte kol kası bulunan ve daha sonra sporu tamamen bırakan kişilerin kol bölgesinde, yumuşama bağlı olarak sarkmalar meydana gelmektedir.
  • Çok kilolu olan ve zaman içerisinde kilosunu veren kişilerde, geçmiş kilolarına ait fazla deriler görülecektir. Ortaya çıkan fazla derinin, cerrahi müdahale dışında yok olma ihtimali bulunmamaktadır.
  • Kol bölgesindeki yağ dokularının azalması ya da güç kaybetmesi durumunda, kolda sarkmalar ve deri fazlalıkları meydana gelmektedir.

  Kol bölgesindeki sarkmaların boyutu, geçmişten gelen etkenlere ve kol bölgesindeki fazla deriye göre değişecektir. Ameliyatın boyutları ve teknikleri, kol bölgesindeki sarkmanın oranına göre belirlenmektedir.  Kol Germe Ameliyatının Planlaması Nasıl Yapılır?

  Kol germe ameliyatı öncesi, uzmanlar tarafından inceleme ve planlamalar yapılmaktadır. Hastaların kollarındaki sarkmanın boyutu, derinin altındaki yağ dokusu oranı ve hastaların genel durumuna bağlı olarak, kol germe ameliyatının teknikleri belirlenmektedir. Çok aşırı kilo alıp verme sonucunda kolda sarkmalar oluşmuşsa, bu bölgede oluşan deri miktarı oldukça fazla ve kalın olacaktır. Fazla kilo sonrası bölgede kalan deri, kilo sebebiyle normalden daha fazla esnemiştir. Fazla kilolu kişilere operasyon yapılmadan önce, derinin içindeki yağların dışarı çıkarılması için liposakşın uygulanmaktadır. Liposakşın uygulamasından sonra, bölgede kalan fazla yağlar tespit edilir ve deri kesme operasyonu yapılır.

  Deri kesme işleminden sonra, kalan deri kolu kaplayacak şekilde gerilir ve dikiş yapılır. Koldaki deri sarkması ve bolluklar, sadece koltuk altıyla sınırlı olduğu zaman, sadece koltuk altına yakın bölgede deri toplama işlemi gerçekleştirilecektir. Operasyonun teknikleri, kişilerin durumuna göre belirlediğinden, ameliyat öncesi planlama oldukça önemlidir.  Kol Germe Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

  Kol germe operasyonunun uygulanışı için hastaların durumuna göre genel ya da lokal anestezi uygulanmaktadır. Genel anestezi altında ameliyata alınan hastalar, ameliyat sonrasında 1 gece hastanede kontrol altında tutulmaktadır. Genel anesteziyle ameliyat edilen hastalar, ameliyattan birkaç saat sonra taburcu edilecektir. Ameliyat esnasında, koltuk altından başlayarak dirseğe kadar uzanan “L” şeklinde kesi açılmaktadır. Sadece fazla deri problemi yaşayan kişilerden, kesi sonrasında fazla deri alınmakta ve bölge dikilmektedir. Ancak fazla kiloya bağlı olarak kol sarkması yaşayan kişilere, ilk önce liposakşın uygulanmaktadır.

  Kolların ideal boyutlara gelmesinin ardından, bölgede esneyen ve sarkmaya yol açan deri belirlenir ve bu derilerek kesilerek çıkarılır. Bölgedeki fazla dokular çıkarıldıktan sonra, kalan deri gerilir ve dikişlerle koltuk altına kadar toparlama yapılır. Bölgeye uygulanan dikişlerde, görünmeyen ip kullanılmaktadır. Bölgeye açılan kesiler de derinin şekline uygun olarak ilerlediğinden, ameliyattan sonra iz kalma riski oldukça azalacaktır. Ameliyatın kapsamına ve ameliyatta yapılan işlemlere göre, ameliyat süresi 1 saat ila 1,5 saat aralığında değişebilir.  Kol Germe Ameliyatından Sonra Neler Yaşanır, İyileşme Süresi Nasıl İlerler?

  Kol germe ameliyatının iyileşmesi için ortalama 6 hafta geçmelidir. Ameliyatın ilk 2 günü boyunca, hastaların sırtüstü yatması ve kollarını dinlendirmesi gerekir. İlk 2 gün boyunca, bölgedeki dikişlerin üzerinde bandaj bulunmakta ve düzenli olarak pansuman yapılmaktadır. Koldaki dikişlerin tamamı deri altında kaldığından, hastaların dikiş aldırması gerekmeyecektir. Ameliyatın ikinci gününden sonra, duşa girilmesinde problem yoktur. Ancak duş süresinin oldukça kısa olması ve çok sıcak suyla yıkanılmaması gerekir. Bölgeye lif ve benzeri cisimler temas etmemeli, kimyasal maddeler değmemelidir. Ameliyatın ilk 3 haftası boyunca, kolların çok fazla hareket ettirilmemesi ve ağır eşyalar kaldırılmaması gerekir.

  Üç hafta geçtikten sonra, kol çalışmaları haricindeki hafif spor aktivitelerine başlanabilir. Ameliyatın üzerinden 6 hafta geçtikten sonra, bölge tamamen iyileşir ve kişiler sosyal hayatlarına kaldığı yerden devam edebilir. Ameliyattan sonra yaşanan ağrı ve sızıların geçmesi için ağız yoluyla ağrı kesici alınmalıdır. Ameliyatın ilk 10 gününde, bölgede şişlik ve morluklar oluşacaktır. 10 günden sonra bu morluklar kendiliğinden geçecektir.  Kol Germe Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Kol germe işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken durumlar, bölgenin iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Kol germe operasyonundan sonra dikkat edilmesi gereken durumlar aşağıda belirtilmiştir:

  Ameliyat sonrası, kollar için hazırlanmış korseler giyilmelidir. Korselerin en az 2 hafta boyunca düzenli olarak kullanılması gerekir. Korse kullanımına dikkat edilmediğinde, bölgede sarkmalar oluşabilir.
  Ameliyat sonrası ilk 24 saat boyunca, kollara buz kompres uygulanmalıdır. Buz masajı sayesinde, bölgedeki şişlik ve morlukların oranı azalacaktır.
  Ameliyat yerlerinin pansumanı, düzenli şekilde yapılmak zorundadır.
  Bölgede herhangi bir komplikasyon gelişmemesi için dikkatli davranmak gerekir. Enfeksiyon ve kanama gibi problemler, bölgede ameliyat izi kalmasına yol açabilir.
  Ameliyat yerinde oluşan morluk ve şişlikler, ortalama 10 gün içerisinde kaybolmaktadır. Uzun süreyle artarak devam eden morluk ve şişlikler, doktora bildirilmelidir.

  Kol Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

  Kol germenin oluşturduğu riskler ele alındığında, hastaların birkaç farklı komplikasyonla karşılaşma olasılığı bulunmaktadır. İlk olarak, tüm ameliyatlarda olduğu gibi, kol germe ameliyatından sonra da hastaların enfeksiyon geçirme ihtimali mevcuttur. Enfeksiyon riskinin geçmesi için hastalara 5 gün süreyle antibiyotik tedavisi uygulanır. Kişilerin cilt yapısına göre, ameliyat yerinde iz kalma olasılığı vardır. Ameliyat izlerinin geçmesi için bölgeye lazer tedavisi uygulanır. Ameliyattan sonra, dikişlerde kanama oluşabilir. Kanamanın hemen durdurulması için drenaj uygulaması yapılır.


  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.


  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

  Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.  Hızlı Arama   dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

   Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

   Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.   Hızlı Arama


    dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

    Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

    Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.    Ücretsiz Muayene Formu

     Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

     blank
     blank
     blank
     blank

     Hemen TIKLA ve ARA!

     (0507) 178 17 79

     Hemen TIKLA ve YAZ!

     (0507) 178 17 79