Kok Hucre Tedavisi

Kök Hücre Tedavisi

Kök hücre ve prp tedavileri, çeşitli kas hasarlarında semptomları azaltmak için 10-15 yıldır kullanılmaktadır. Kök hücre tedavisi, daha riski ve pahalı ameliyatlara alternatif oluşturmaktadır. Bazı raporlarda bu tedavilerin faydaları, daha kısa sürede iyileşme süresi, düşük risk fakötürü, vücudun daha doğal bir yolla iyileşmesi, vücudun normal biyomekaniğinin sürdürülmesi ve işten uzak geçen günlerin azlığı gibi avantajlarından bahsedilmiştir.

Kök hücreler, vücudun oluştuğu evreden itibaren vücutta bulunurlar. En erken dönemdeki kök hücreler (embriyonik kök hücreler), olgunlaşıp belirli dokuları oluşturmadan önce farklılaşmamış özelliktedirler. Örneğin; kasları ya da sinirleri oluşturan hücrelere dönüşürler.

Vücutta yetişkin kök hücreler var olmaya devam etmektedir. Saçların ve cildin yenilenmesi, bu hücreleri varlığına kanıttır. Bu sayede, vücutta yaralanma olduğunda, yaralanan kısımlar onarılır. Kök hücreler, yaralı bölgeye kan akışıyla ulaşır ve bölgede iyileşmeyi başlatır. Eğer bu bölgede, kan akışı az ise iyileşme gerçekleşmez. Kök hücrelerin bu özelliklerinden yararlanılarak kök hücre tedavisi geliştirilmiştir.

Eğer vücudun yaralı bölgeyi iyileştirmek için yeterli kök hücresi yoksa, vücuda bu konuda yardım etmek için yeni bir yöntem geliştirilmiştir. Prp (platelet açısından zengin plazma), hasarlı bölgeye kan ve kök hücre desteği sağlar. Prp, kök hücreleri uyararak hasarlı bölgeye yeterli miktarda kök hücrenin ulaşmasını sağlar. Prp, kök hücre içermez ya da çok az miktarda kök hücre içerir. Çok ciddi olmayan tendon, ligament ve kas hasarlarının tedavisi için kullanılır.Estetik cerrahi ve saç ekimi alanında tüm sorularınızı uzman ekibimiz yanıtlasın. Operasyon hakkında bilgi otel ve transferler rezervasyonlarınızı siz yorulmadan hızlıca halledelim.Hızlı Arama


Estetik cerrahi ve saç ekimi alanında tüm sorularınızı uzman ekibimiz yanıtlasın. Operasyon hakkında bilgi otel ve transferler rezervasyonlarınızı siz yorulmadan hızlıca halledelim.Ücretsiz Muayene Formu


Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

Hemen TIKLA ve ARA!
(0507) 178 17 79
Hemen TIKLA ve YAZ!
(0507) 178 17 79