Tup Mide Ameliyati

Tüp Mide Ameliyatı

Laparoskopik sleeve gastrektomi yani tüp mide ameliyatı, mide hacminin laparoskopik yöntemle küçültülmesini sağlamaktadır. Böylece daha az besinle daha fazla tokluk hissetmesi sağlanmaktadır. Midenin büyük bölümünü oluşturulan depo kısmı çıkartılarak, mide 60-150 ml içeriğe sahip küçük bir tüpe dönüştürülür.

Sindirim sistemi etkilenmez ve tokluk hissi arttığı için kişi daha yemeye yönelir. Mideye gelen içerik böylelikle azalmış olur. Laparoskopi de karnın içini görmeyi sağlayan özel bir teleskop aracılığıyla gerçekleştirilir. Böylece çevre dokular zarar görmez, komplikasyon riski minimuma indirilir.

Ameliyat Süreci

Tüp Mide Ameliyatı


  • Tüp Mide Ameliyatı Avantajları Nelerdir?
  • Tüp Mide Ameliyatı İyileşme Süreci Nasıldır?

Laparoskopik olarak yapılabilir, böylelikle yara iyleşmesi daha hızlı olduğu ve hasta daha kısa sürede toparlandığı için hastanede kalış süresi kısalmaktadır.
Midenin açlık hormonu (ghrelin) salgılayan dokusu da çıkarıldığı için kişi daha az açlık hisseder, kilo kaybı gerçekleşir.
Tüp midede, midenin kapasitesi küçülür ama sindirim sistemi kısıtlanmaz.
Sindirim sistemi kısıtlanmadığı için kişi yeterli beslendiği takdirde vitamin ve mineral kayıpları meydana gelmez.
Morbid obezite grubuna giren aşılı kilolu kişiler için sonuçlar çok etkilidir.
Hastaların tüp mideye alışması mide kelepçesi gibi diğer yöntemlerden daha kolay olmaktadır.
Obeziteyle ilişkili olan yüksek kolesterol, tip 2 şeker, uyku apnesi, kolesterol yüksekliği gibi diğer hastalıklarda daha hızlı etkin düzelme sağlar.
Tüp mide gerekirse ikinci aşama ameliyatların daha kolay yapılabilmesini sağlamasından dolayı avantajlıdır.

Tüp mide ameliyatı laparoskopik yöntemi kullandığı için yani kapalı yöntemi tercih ettiği için hasar daha az olur. İyileşme süresi daha kısadır. Tüp Mide Ameliyatı genellikle yaklaşık 1 saat sürer.Hastanede ortalama yatış süresi 2 veya 3 gündür. Ameliyattan sonra ilk önce serumla daha sonra ağızdan belirli bir süreliğine sıvı beslenmeye geçilir.

Tüp mide ameliyatı sonrasında ağrı minimaldir. Hastane de şartları içerisinde ve gerekirse rutin olarak ağrı kesici verildiği için, ikinci günden itibaren ağrılar hissedilmemeye başlar.Estetik cerrahi ve saç ekimi alanında tüm sorularınızı uzman ekibimiz yanıtlasın. Operasyon hakkında bilgi otel ve transferler rezervasyonlarınızı siz yorulmadan hızlıca halledelim.Hızlı Arama


Estetik cerrahi ve saç ekimi alanında tüm sorularınızı uzman ekibimiz yanıtlasın. Operasyon hakkında bilgi otel ve transferler rezervasyonlarınızı siz yorulmadan hızlıca halledelim.Ücretsiz Muayene Formu


Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

Hemen TIKLA ve ARA!
(0507) 178 17 79
Hemen TIKLA ve YAZ!
(0507) 178 17 79