Meme Estetiği

Meme Estetiği

Göğüs estetiği kapsamında, hastaların talebine göre birçok yöntem uygulanmaktadır. Meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme ve meme protez gibi çeşitli estetik operasyonlar, hastaların talebine ve ihtiyacına göre uygulanmaktadır. Hastaların belirttiği şikâyet ve isteklere göre, estetik cerrahlar inceleme ve muayene yapacaktır. Hastaların taleplerinin, estetik operasyonla karşılanacağı belirlendiğinde, aynı ameliyatın içerisinde birkaç farklı meme estetik işlemi gerçekleştirilebilir. Sadece meme küçültme talebiyle gelen hastalara, aynı zamanda meme dikleştirme uygulaması da yapılmaktadır. Aynı anda birkaç farklı kombinasyonla gerçekleştirilen meme estetiği, sarkan göğüslerin dikleştirilmesini, büyük göğüslerin küçültülmesini ya da çok küçük göğüslerin büyütülmesini sağlamaktadır. Meme estetiği talebi bulunan kişiler, estetik cerrahlara başvurmalı ve taleplerini belirtmelidir.

Meme Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Göğüs estetiği türleri, hastaların talep ve ihtiyaçlarına göre uygulanmaktadır. Meme estetiği kapsamında yapılan uygulamalar şunlardır:

 • Meme protez uygulaması
 • Meme küçültme operasyonu
 • Meme büyütme operasyonu
 • Meme dikleştirme ameliyatı
 • Göğüs kanseri sonrası meme onarım ameliyatı

Yukarıda sıralanan uygulamalardan bir ya da birkaç tanesi, aynı ameliyat içerisinde gerçekleştirilebilir. Estetik cerrahlarının yapacağı muayene ve incelemeler sonucunda, hastaların talepleri de göz önüne alınarak operasyonun içeriği belirlenmektedir.


Meme Estetiği Online Danışma Hattı


  Kimler Meme Estetiği Yaptırmalıdır?

  Meme estetiği yaptıracak kişiler, genellikle görsel ya da medikal alanda şikayetlere sahiptir. Göğüs yapısından hoşlanmayan, meme duruşu bozuk olan, hastalık sonrası göğüslerinde tahripler meydana gelen ya da sırt ve boyun ağrısı gibi şikayetleri bulunan kişilere, meme estetiği operasyonları yapılmaktadır. Meme estetiği yaptırması uygun olan kişilerin genel özellikleri aşağıda belirtilmiştir:

  • Göğüs yapısı çok küçük olduğu için psikolojik problemler yaşayan kişiler
  • Meme boyutu normalden büyük olduğu için rahatsızlık duyan kişiler
  • Meme sarkması sorunuyla karşılaşmış kişiler
  • Meme kanseri sonrasında, göğsünün bir bölümünü kaybetmiş kişiler
  • Göğüslerinin ağırlığı sebebiyle kamburlaşmaya başlayan kişiler
  • Büyük göğüs sonrası omuz, sırt ve boyun ağrısı yaşayan kişiler
  • Kozmetik açıdan göğüslerinin görüntüsünü beğenmeyen kişiler
  • Sutyen bulmakta zorluk yaşayan kişiler
  • Göğüslerinin ağırlığı sebebiyle omuzlarında çökme ve çukurluk oluşan kişiler

  Göğüs estetiği yaptırma talebi, biyolojik ihtiyaçların yanında ruhsal ihtiyaçlara göre de belirlenmektedir. Estetik operasyonlar kişilerin taleplerine göre şekillendiğinden, meme estetiği yaptıracak kişiler için bir sınırlama getirilemez. Sadece kronik bir hastalığı bulunan, kanser teşhisi bulunan ya da ameliyatı kaldıracak yaşta ve bünyede olmayan kişilerin meme estetiği talepleri geri çevrilmektedir.

  Meme Protez Nedir, Nasıl Uygulanır?

  Meme protez operasyonu, göğüslerin sarkık yapısını düzeltmek amacıyla uygulanmaktadır. Silikon meme protezler, hastaların taleplerine, beklentilerine ve fizyolojik uyumluluğuna göre belirlenmekte ve uygulanmaktadır. Hastaların boyu, kilosu, meme yapısı, meme başının bulunduğu konum ve talepleri değerlendirildikten sonra, estetik cerrahlar tarafından en uygun protez türü belirlenecektir. Detaylı inceleme ve değerlendirmelerin ardından, hastalara uygun meme protez boyutu tahminen belirlense de en uygun protezler operasyon sırasında seçilmektedir.

  Silikon meme protezlerinin yapısında, dış bölümdeki kabuk ve bu kabuğun içerisindeki tüm malzemeler silikondan meydana gelmektedir. Meme yapısının dikleşmesini ve büyümesini sağlayan silikon meme protezler, gerçek göğüsler gibi yumuşak olacaktır. Silikon meme protezin yapısı sayesinde, ameliyat sonrasında hastalar farkı anlamaz ve içlerinde bulunan silikonları fark etmez. Bu sayede ameliyat sonrası doğallık kaybedilmemiş olur. Silikon meme protezler, hastaların meme dokusunun hemen üstüne yerleştirilerek, meme başının normal duruma gelmesi ve göğüs boyutlarının büyümesi sağlanmaktadır.  Meme Dikleştirme Operasyonu Nasıl Yapılır?

  Meme dikleştirme ameliyatı esnasında, hastaların göğüs katlantına uygun olarak ölçümler yapılmaktadır. Meme başı göğüs çizgisiyle aynı seviyeye gelmiş ya da bu çizginin altına inmişse, meme dikleştirme operasyonu gerekli görülmektedir. Sarkan göğüslerin eski formunu kazanması için uygulanan meme dikleştirme operasyonu, meme başının eski yerine gelmesini sağlamaktadır.

  Operasyon esnasında, göğüste biriken fazla deri toplanır ve meme başının hemen altındaki çizgide birleştirilir. Meme boyutu çok küçükse, silikon protezler kullanılarak meme boyutu artırılır. Büyük göğüsler için meme dikleştirme operasyonu yapıldığında, operasyon esnasında fazla meme dokusu dışarı çıkarılmakta ve meme başı olması gereken noktaya taşınmaktadır. Meme dikleştirme operasyonunun yanında, meme protez, meme büyütme ya da meme küçültme operasyonları da hastaların ihtiyacına göre uygulanmaktadır.

  Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır, Özellikleri Nelerdir?

  Göğüs küçültme operasyonu, çok büyük göğüslere sahip olan kişiler için gerçekleştirilmektedir. Meme yapısının normal ölçülerden büyük olması sebebiyle, hastalarda duruş bozukluğu, erken yaşta çökme ve kamburluk, boyun ağrısı, sırt ağrısı ve omuz ağrısı gibi problemler görülmektedir. Meme boyutunun normale indirilmesi ve bu ağrıların sonlandırılması için gerçekleştirilen meme küçültme ameliyatı esnasında, meme başının durumuna göre meme dikleştirme uygulaması da yapılmaktadır.

  Meme başının normal çizgiye geldiğinden emin olunduktan sonra, meme dokusunun fazlası alınır ve memedeki fazla deri kesilir. Kalan deri, katlanarak memenin hemen altında toplanır ve dikilir. Meme küçültme operasyonu tamamlandıktan sonra, hastalar daha makul boyutlarda ve daha dik göğüslere sahip olacaktır.  Meme Büyütme Operasyonu Nedir, Nasıl Yapılır?

  Meme büyütme ameliyatı, hastaların taleplerine ve ihtiyaçlarına göre gerçekleştirilmektedir. Tamamen silikondan oluşan protezler kullanılarak gerçekleştirilen meme büyütme operasyonu, hastaların taleplerine göre belirlenmektedir. Silikonların boyutları ve türleri, hastaların tercihlerine ve fizyolojik yapılarına göre değişiklik gösterir. İstenen boyutlarda göğüslerin oluşması için tamamen silikondan oluşan meme protezler, meme dokusunun üst kısmına yerleştirilir.

  Ameliyat esnasında, hastalara hangi protezin uyacağı kesinleştirilir ve işlem tamamlanır. Meme büyütme ameliyatı esnasında, sadece göğüslerin boyutu büyütülmez, aynı zamanda memenin formu da düzenlenir. Sarkan göğüsler daha dik hale gelir ve fazla deri memeden ayrılır. Meme büyütme operasyonu, dünya genelinde en fazla tercih edilen estetik operasyonlar arasındadır.

  Kanser Sonrası Meme Onarım Ameliyatının Özellikleri Nelerdir?

  Meme kanseri olan kişiler, kanser tedavisi sonrasında göğüslerinin bir bölümünü kaybedebilirler. Göğüs kanserinin erken teşhisinde, hastaların bir ya da iki göğsü birden alınmaktadır. Kanser sonrası göğüslerini kaybeden kişiler, psikolojik olarak bunalıma girmektedir. Bu durumun giderilmesi için geliştirilen göğüs onarım estetikleri, hastaların tekrardan göğse sahip olmasına ve psikolojik olarak kendini toparlamasına yardımcı olacaktır. Kaybedilen göğsün yerine, meme protezi takılır ve hastaların istedikleri boyutlarda göğüslere sahip olması sağlanır. İsteğe göre, meme protezler iki göğse de uygulanır ve daha büyük göğüsler elde edilir. Meme kanseri tedavisinin bir parçası olarak değerlendirilen göğüs estetiği, hastaların psikolojik ve ruh sağlığını korumaktadır.  Meme Estetiği Sonrası İyileşme Dönemi Nasıl İlerler?

  Meme ameliyatı iyileşme dönemi, diğer ameliyatlara göre oldukça kısa ve acısızdır. Meme estetiği esnasında, hataların taleplerine ve durumlarına göre, lokal ya da genel anestezi uygulanmaktadır. Lokal anestezi alan kişiler, ameliyattan birkaç saat sonra taburcu edilirler. Genel anestezi alanlar, 1 gece hastanede kalmaktadır. Taburcu olunduktan sonra, 3-4 gün yatarak dinlenmek gerekir. 4 gün boyunca, ameliyat dikişlerine pansuman yapılır. Hastalar ameliyattan çıktıktan ve ilk pansuman yapıldıktan sonra, kişilere sporcu sutyeni giydirilir. 3-4 gün yatarak dinlenildikten sonra, ilk duş alınabilir. Duşların çok uzun sürmemesi ve suyun çok soğu ya da çok sıcak olmaması önemlidir. Meme estetiğinden 1 hafta sonra, hastalar normal yaşamlarına devam edebilirler.  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.


  Meme Büyütme Estetiği
  Meme Dikleştirme Estetiği
  Meme Küçültme Estetiği


  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

  Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.  Hızlı Arama   dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

   Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

   Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.   Hızlı Arama


    dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

    Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

    Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.    Ücretsiz Muayene Formu

     Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

     blank
     blank
     blank
     blank

     Hemen TIKLA ve ARA!

     (0507) 178 17 79

     Hemen TIKLA ve YAZ!

     (0507) 178 17 79