Popo Dikleştirme

28 Aralık 2020 by Fatih Dağdelen0
Popo-Diklestirme-Fatih-Dagdelen-1200x679.jpg
Popo Dikleştirme Fatih Dağdelen

Popo Dikleştirme Online Danışma Hattı
  Popo Dikleştirme

  Popo kaldırma operasyonları kapsamında, hastaların kalıcı ya da geçici olarak dik popoya sahip olması sağlanmaktadır. Popo protez, dolgu ya da yağ enjeksiyon uygulamalarıyla gerçekleştirilen popo kaldırma uygulamalarında, kişilerin istekleri dikkate alınmaktadır. İstenen boyutlarda kalça ölçüleri elde edildikten sonra, kalçaların daha dik hale gelmesi için germe ya da protez uygulaması yapılmaktadır. Popo dikleştirme operasyonunun ardından, uygulamaya göre elde edilen sonuçların kalıcılığı sağlanmaktadır. Dolgu gibi geçici operasyonlarla popo dikleştirme talep eden kişiler, 6 ayda bir operasyon tekrarı ya da takviyesine ihtiyaç duyacaktır. Popo kaldırma işlemi için uygulanan protez ameliyatından sonra, aynı işlemin tekrarlanmasına gerek kalmaz ve kalıcı olarak daha dik popoya sahip olunur.  Popo Kaldırma Uygulamalarının Genel Özellikleri

  Kalça dikleştirme operasyonları, üç farklı kategoride değerlendirilmelidir. Bu operasyonların bir tanesi tamamen kalıcılık sağlarken, geri kalan 2 tanesi belirli dönemlerde tekrarlanmak zorundadır. Popo kaldırma ameliyatı, tek seferlik uygulanan ve hastalar talep etmediği sürece kalıcılığına müdahale edilmeyen kalça estetiği türüdür. Popo dikleştirme operasyonunda, hastaların istediği boyutlarda porteler kullanılmakta ve kalçaların normalden daha kalkık görünmesi sağlanmaktadır. Yağ enjeksiyon ve dolgu operasyonları sonrasında da aynı sonuç elde edilse de popo kaldırma ameliyatı gibi kalıcı çözüm olarak değerlendirilmezler. Popo dikleştirme ameliyatından sonra, talep edilen ölçü ve şekillere uygun olarak kalıcı şekiller elde edilmektedir. Popo yapısı çok düz ya da çok küçük olan, kalçalarında sarkmalar bulunan kişiler, popo dikleştirme uygulamaları sayesinde tüm şikayetlerinden kurtulabilirler.

  Popo Kaldırma Uygulama Çeşitleri Nelerdir?

  Popo dikleştirme uygulamaları için 3 farklı yöntem kullanılmaktadır.
  Popo protez uygulaması
  Yağ enjeksiyonu uygulaması
  Popo dolgu uygulaması

  Yukarıda belirtilen uygulamalar, hastaların taleplerine, ihtiyaçlarına ve vücut tiplerine göre seçilmektedir. Popo kaldırma işleminin kalıcı çözüm olmasını isteyen kişiler, popo protez uygulamasını tercih etmelidir. Popo protez ameliyatı sonrasında, popo ölçüleri istenen boyutlara getirilir ve kalçaların daha dik durması sağlanır. Ameliyat yerine alternatif yöntemleri talep eden kişiler, popo dolgusu ya da yağ enjeksiyon uygulamalarından bir tanesini kullanmalıdır.  Popo Dikleştirme Operasyonunun Sebepler

  Popo kaldırma uygulamalarının sebepleri ya da bu uygulamaya ihtiyaç duyan kişilerin genel özellikleri, aşağıda detaylı şekilde ele alınmıştır:

  Genetik yapıları sebebiyle, küçük ve düz hatlardaki popo yapısına sahip kişiler, popo dikleştirme operasyonlarıyla daha dik kalçalara sahip olabilirler.
  İleri yaşlara gelmiş kişilerin deri yapısı ve deriyi tutan kas sisteminde form kayıpları meydana gelmektedir. Derideki form kaybı sonrasında, kalçalarda sarkmalar meydana gelecektir. Kalça sarkmasının ve kalçada oluşan fazla derinin yok edilmesi için popo dikleştirme operasyonu yapılmaktadır.
  Çok fazla kilolu olan ve düzensiz şekilde kilo veren kişilerin kalçalarında, fazla deri ve sarkmalar meydana gelecektir. Kalça sarkmasının önüne geçmek için popo dikleştirme operasyonu yapılmaktadır.
  Daha büyük ve daha dik kalçalara sahip olmak isteyen kişiler, popo dikleştirme operasyonuyla istedikleri bedenlerde kalçalara sahip olabilirler.
  Vücut yapısında orantısızlık olduğunu düşünen kişiler, kalça dikleştirme operasyonuyla istedikleri vücut şeklini elde edebilirler.

  Popo kaldırma operasyonlarında herhangi bir risk bulunmaması ve ameliyat sonrasında %100 başarı elde edilmesi, ameliyatın tercih edilme sebepleri arasındadır. İhtiyaç durumunda, popo dikleştirme operasyonları için rezerv uygulamaları yapılmakta ve popo şeklinin stabil tutulması sağlanmaktadır.  Popo Protez Ameliyatı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

  Popo protez uygulamasıyla, kalıcı kalça şekilleri elde edilecektir. Hastalar genel anestezi altında, 3 saat boyunca ameliyat edilmektedir. İki kalçanın birleşim yerinden açılan kesilerle, popoların alt kısmında cepler elde edilmektedir. Popo protezleri ceplerden içeri sokulur ve yerleştirildikten sonra, iki bölge de dikilir. Bölgeye yerleştirilen dolgu maddeleri, silikon yapıdadır ve tam olarak kalçaya uyum sağlamaktadır. Kalçalar arasında boyut farkı olduğu zaman, farklı ölçülerde popo protezler kullanılmakta ve kalçaların ölçüleri eşitlenmektedir. Uygulamanın ardından, hastalara odaya alınmaktadır.

  Yağ Enjeksiyon ve Popo Dolgu İşlemleri Nasıl Yapılır, Özellikleri Nelerdir?

  Dolgu uygulaması, popo dikleştirme estetiği içerisinde sıkça kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Popo kaldırma işlemleri için ameliyat tercih etmeyen kişiler, istedikleri boyutlarda kalçaya sahip olmak için dolgu yaptırmalıdır. Her iki popoya da enjekte edilen dolgu maddeleri sayesinde, kalçaların daha büyük, daha kıvrımlı, daha yuvarlak ve daha dik görünmesi sağlanmaktadır. Popo dikleştirme talebinde bulunan kişilerin vücut şekilleri ve talep ettikleri kalça ölçülerine göre, bölgeye kişilerin kendi yağları ya da farklı dolgu maddeleri enjekte edilmektedir. Uygulama için hastalara lokal anestezi verilir. Uygulama esnasında yağ enjeksiyon talep edildiğinde, kişilerden liposakşınla yağ alınmakta ve hava almayan tüplerle, popolara enjekte edilmektedir. Dolgu uygulamasını, birkaç ayda bir tekrarlanması gerekir. Yağ enjeksiyon uygulamasının ilk altı ayında, bölgeye uygulanan yağların %60’şı eriyecek ve bölgede form kaybı yaşanacaktır.  Popo Dikleştirme Ameliyatının İyileşme Süreci Nasıldır?

  Popo kaldırma uygulamalarının iyileşmesi için en az 5 gün boyunca dinlenmek gerekir. Kalçaların hareket etmesi durumunda, ameliyat bölgesindeki dikişler zarar göreceğinden, dinlenme süresi içerisinde oldukça az hareket etmeye özen göstermek gerekecektir. Popo kaldırma ameliyatı için hastalara genel anestezi uygulanmaktadır. Genel anestezi sonrasında, hastalar 1 gece hastanede yatmakta ve sonrasında taburcu edilmektedir. Lokal anestezi alan hastalar, 5-6 saat içerisinde taburcu edilecektir. Popo dikleştirme operasyonu yapılan bölgelere, ameliyattan çıkılan ilk 24 saat içerisinde düzenli olarak buz uygulanmalıdır. Buz masajının her 15 dakikada bir tekrarlanması, bölgede oluşacak morluk ve şişliklerin etkisini azaltacaktır. Ameliyatın 5. gününden sonra, bölgedeki dikişler alınır ve ameliyatın son pansumanları uygulanır. Hastaların sosyal hayatına geri dönmesi için 2 hafta geçmelidir. Ameliyat harici uygulamalarda, bir haftadan sonra sosyal hayata geri dönülebilir. Ameliyat ve diğer uygulamaların ilk 10 gününde, uygulama bölgesinde şişlikler ve morluklar meydana gelecektir. Bölgede oluşan ağrıların geçmesi için ağızdan ağrı kesici alınması yeterli olacaktır.

  Popo Kaldırma İşlemlerinden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Popo dikleştirmede dikkat edilecek faktörler, aşağıda detaylı şekilde ele alınmıştır:

  Popo dikleştirme operasyonlarından sonra, bölgenin en az 3 gün boyunca suyla temas etmemesi gerekir. Bu sebeple, hastaların ameliyattan 3 gün sonra ilk duşları alması şart koşulmuştur.
  Ameliyat sonrasındaki 6 haftalık süre içerisinde, ameliyat yerinin çok fazla suda tutulmaması gerekecektir. Oturarak duş almamak, çok sıcak su kullanmamak ve uzun süreli duşlar almamak, ameliyat yerinin iyileşme süresini hızlandıracaktır.
  Ameliyat bölgesinin kullanımında, oldukça titiz ve dikkatli davranılmalıdır. Ani hareketler sonucunda, ameliyat yerinde açılmalar ya da tahribatlar oluşabilir.
  En az 2 hafta süreyle, hastaların yerden tuvalet kullanmaması ve tuvalet temizliğini üst seviyede tutması gerekir. Bölgenin enfeksiyon riski yüksek olduğundan, temizliğe önem verilmelidir.
  Ameliyat yerinde şekil kaybı ya da açılmalar oluşmaması için en az 2 hafta boyunca özel korseler kullanılmalıdır.
  Yağ enjeksiyon ya da dolgu operasyonlarını tercih eden kişilerin, bölgede form kaybı oluşmaması için düzenli olarak rezerv işlemi yaptırması gerekecektir. Rezerv işlemlerinin uygulama aralığı, 6 ay ila 12 ay aralığında değişecektir.
  Popo dikleştirme operasyonlarından sonra, duruma göre 3 ila 5 gün boyunca dinlenmek gerekir. Dinlenme süresi içerisinde, çok fazla hareket etmemeye özen gösterilmelidir.


  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.


  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

  Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.  Hızlı Arama   dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

   Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

   Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.   Hızlı Arama


    dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

    Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

    Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.    Ücretsiz Muayene Formu

     Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

     blank
     blank
     blank
     blank

     Hemen TIKLA ve ARA!

     (0507) 178 17 79

     Hemen TIKLA ve YAZ!

     (0507) 178 17 79