Popo Kaldırma

28 Aralık 2020 by Fatih Dağdelen0
Popo-Kaldirma-Fatih-Dagdelen-1200x679.jpg
Popo Kaldırma Fatih Dağdelen

Popo Kaldırma Online Danışma Hattı
  Popo Kaldırma

  Kalça dikleştirme ameliyatı, daha dik kalçalara sahip olmak isteyen herkesin talep ettiği estetik uygulamalardan bir tanesidir. Popo kaldırma ameliyatı sonrasında, hastaların kalçaları daha dik bir görünüme sahip olmaktadır. Kalçaları çok zayıf olan kişiler, popo estetiği kapsamında popo büyütme ve popo kaldırma ameliyatlılarını aynı anda talep edebilirler. Popo kaldırma operasyonlarında, hastaların talep ve ihtiyaçlarına göre farklı kombinasyonlarla operasyonlar düzenlenmektedir. Popo kaldırma ameliyatı kapsamında belirlenen operasyonlar, ameliyatın kapsamını ve işleyişini ilerletecektir. Popo kaldırma ameliyatı sonrasında, kalıcı çözümler elde edilecektir. Yaşlılık döneminde yaşanan vücut sarkmalarında, derinin form kaybetme süresine kadar, popo kaldırma ameliyatının etkileri devam edecektir.  Popo Kaldırma Ameliyatının Kapsamı ve Özellikleri

  Popo kaldırma operasyonunun özellikleri ele alındığında, popo estetiği kapsamında kalıcılık sağlayan tek uygulamanın popo kaldırma ameliyatı olduğu söylenebilir. Popo protez olarak adlandırılan Kalça kaldırma ameliyatı sonrasında, ileri yaşlara kadar popo ameliyatı olmaya ihtiyaç duyulmaz ve popoya yerleştirilen protezlerin yenilenmesine gerek kalmaz. Popo protez kapsamında gerçekleştirilen ameliyat esnasında, hastaların talep ettiği boyutlarda silikon protezler kalçaların içine yerleştirilmektedir. Ameliyat sonrasında, kalçaların boyutları olduğundan daha büyük hale gelir ve kalçalar daha dik bir görünüme sahip olur. Kalça kaldırma ameliyatının tekrarlanmasına gerek duyulmazken, popo estetiği için belirtilen diğer uygulamaların belirli dönemlerde yenilenmesine ihtiyaç duyulacaktır.

  Popo Kaldırma Ameliyatı Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

  Popo kaldırma işlemlerinin sebepleri arasında yer alan faktörler aşağıda belirtilmiştir:

  Genetik yapı sebebiyle, daha küçük ve düz kalçalara sahip olan kişiler, Kalça kaldırma ameliyatıyla daha dik kalçalara sahip olmaktadır.
  Çok fazla kilo alan ve kilo veren kişilerde, deri sarkması ve kalça sarkması problemi oluşmaktadır. Bu etkilerin giderilmesi için hastalara Kalça kaldırma işlemi uygulanmaktadır.
  İlerleyen yaş sebebiyle, kalça bölgesindeki deri formunu kaybeder ve kaslarda gevşeme görülür. Kasların tekrar kendine gelmesi ve kalçaların daha diri görünmesi için Kalça kaldırma operasyonu yapılmaktadır.
  Sadece kalça yapısının küçüklüğünden ve şekilsizliğinden şikâyet eden kişiler, popo kaldırma operasyonu sonrasında daha büyük kalçalara sahip olabilirler. Operasyon esnasında, popo protez ya da popo dolgu işlemleri de gerçekleştirilecektir. Sadece popo büyütme talebinde bulunan kişilere de Kalça kaldırma uygulaması yapılacaktır.  Popo Kaldırma Estetik Türleri Nelerdir?

  Kalça kaldırma uygulamasının çeşitleri ele alındığında, hastaların talep ve ihtiyaçlarına göre uygulama türü belirlenmektedir. 3 farklı kategoride değerlendirilen popo estetiğinde, hastalara yağ enjeksiyonu, dolgu ve popo protez uygulamalarından bir tanesi sunulmaktadır. Kalça kaldırma için talep edilen uygulama sonrasında, hastaların belirlediği boyutlarda ve şekillerde kalçalar elde edilecektir.

  Silikon Protezle Popo Kaldırma Ameliyatının Özellikleri

  Kalça kaldırma ameliyatının yapılışı esnasında, genel anestezi kullanılmaktadır. Ameliyat için her iki poponun arasından cerrahi kesik açılmaktadır. İki poponun yarısına denk gelecek şekilde cepler açıldıktan sonra, bu ceplerin içerisinden, kalçalara silikon protezler yerleştirilmekte ve düzeltilmektedir. Meme protez uygulamasında kullanılan silikon protezlere kıyasla, Kalça kaldırma ameliyatında kullanılan silikon protezlerin yapıları daha sert ve yayvandır. Yapılarının sert olması, kişilerin hareketleri ve oturup kalkmaları durumunda, silikonların zarar görmesini engellemektedir. Popo içerisine silikon protezler yerleştirildikten sonra, ameliyat yeri dikilmektedir. Ameliyat toplamda 3 saat sürmektedir. Ameliyat tamamlandıktan sonra, ilk 5 gün içerisinde dikişler alınmakta ve hastalar dinlenmeye bırakılmaktadır. Ameliyattan çıkan hastalar, 1 gece hastanede kalmalıdır.  Yağ Enjeksiyonla Popo Kaldırma İşlemlerinin Detayları

  Yağ enjeksiyonla popo dikleştirme uygulaması, lokal anestezi ve damardan uygulanan uyku ilacıyla gerçekleştirilmektedir. Yağ enjeksiyonu uygulaması için vücuttaki fazla yağ kütlesinin bulunduğu yerden, özel cihazlarla liposakşın yapılarak yağ dokusu alınmaktadır. Alınan yağ dokusu, özel bir işlemden geçirildikten sonra, popoya enjekte edilmektedir. Yağ enjeksiyon uygulamasının, her 6 ayda bir takviye edilmesi gerekir. Bölgede kesi açılmadığından, ameliyat yerlerinin iyileşme süresi oldukça hızlıdır.

  Dolgu İşlemiyle Popo Şekillendirme İşlemlerinin Genel Özellikleri Nelerdir?

  Dolguyla popo estetiği yapmak için popoya farklı karışımlardan meydana gelen dolgu maddeleri enjekte edilmektedir. Dolgu maddelerinin miktarı ve özellikleri, hastaların taleplerine göre şekillendirilecektir. Dolgu operasyonu sonrasında, poponun daha yuvarlak ve daha şekilli bir hal alması sağlanmaktadır. Yağ enjeksiyonu işlemiyle birlikte uygulanan dolgu operasyonu sonrasında, kişilerin kalçalarına kendilerinden alınan yağlar ve farklı dolgu maddeleri enjekte edilir. Uygulama için lokal anestezi kullanılır. Kalıcı bir çözüm olmadığından, 6 ayda bir tekrarlanması gerekir.  Popo Kaldırma Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

  Kalça dikleştirme ameliyatının getirileri şu şekildedir:

  Kalçaların daha dolgun ve yuvarlak görünmesi sağlanır.
  Dümdüz ve sarkık kalça görüntüsü tamamen yok edilecektir.
  Vücuttaki orantısızlık ortadan kalkar ve vücut hatları daha belirgin hale gelir.
  Kalça dikleştirme işlemlerinde yağ enjeksiyonu tercih edildiğinde, vücuttaki fazla yağların kalçalara aktarılması ve vücutta orantı oluşturulması sağlanır.

  Popo Kaldırma Ameliyatının İyileşme Süreci Nasıl İlerler?

  Kalça kaldırma operasyonunun iyileşme süreci içerisinde, hastaların dikkatli davranması gerekir. Kalçaların sürekli hareket ettirilmesi ve üzerine oturulması gibi faktörler, bölgenin iyileşme hızını yavaşlatacaktır. Göğüs ya da farklı bölgelere yapılan estetik operasyonlar, bölgelerin hareket özelliği olmadığından daha hızlı şekilde iyileşmektedir. Ancak Kalça kaldırma ameliyatı sonrasında, hastaların hareket etmeleri sebebiyle bölgenin kendini yenilemesi ve dikişlerin yapışma süresi uzayacaktır. Kalça kaldırma ameliyatı genel ya da uyku ilacı destekli lokal anesteziyle uygulanmaktadır. Hastalar ameliyattan çıktıktan sonra, genel anestezi altındaki kişilerin 1 gün hastanede yatması şart koşulmuştur. Lokal anesteziyle ameliyat edilen kişiler, 5-6 saat içerisinde taburcu edilecektir. Kalça kaldırma ameliyatından sonraki ilk 24 saat içerisinde, bölgede oluşacak ödem ve morlukların azaltılması için buz masajı uygulanmaktadır. Her 15 dakikada bir olacak şekilde, buz masajına devam edilmelidir. Ameliyattan 1 hafta sonra, bölgedeki dikişler alınır. Hastaların sosyal hayata dönmesi için en az 2 hafta beklemeleri gerekir.

  Popo Kaldırma Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Kalça kaldırma işleminden sonra dikkat edilmesi gereken durumlar aşağıda sıralanmıştır:

  Ameliyattan sonraki ilk 3 günlük süreyle, hastaların duşa girmemesi gerekir. 3. günden sonra alınacak duşların da ayakta alınması ve çok sıcak ya da çok soğuk suya girilmemesi gerekir. Ameliyat yerine herhangi bir kimyasal madde temas etmemeli ve bölgeye baskı uygulanmamalıdır.
  Ameliyattan sonraki ilk 4 ila 6 haftalık süre içerisinde, uzun süre suda kalınması yasaklanmıştır.
  Ameliyat yerlerinin hareket ettirilmesi esnasında, oldukça dikkatli olmak gerekir.
  Tuvalet ve banyo temizliğine özen gösterilmelidir. Bölgedeki yaralar, enfeksiyona oldukça müsaittir. Enfeksiyon oluşumundan sonra, bölgede ameliyat izlerinin kalma ihtimali mevcuttur.
  Ameliyattan sonra, en az 2 hafta boyunca özel kalça korsesi kullanılmalıdır. Korse kullanılmadığı zaman, ameliyatta kalçalara verilen şekillerde kaymalar görülebilir. Poponun şekil alabilmesi için korse kullanımının ihmal edilmemesi gerekmektedir.
  Ameliyat sonrasında, en az 5 gün boyunca yatarak dinlenmek gerekir. Hemen hareket eden ya da sosyal hayatına dönmeyi isteyen kişilerde, dikiş patlamaları ve kanama gibi sorunlar oluşacaktır.
  Kalça kaldırma için yağ enjeksiyonu tercih eden kişiler, ameliyattan en az 3 ay sonra düzenli rezerv işlemi görmek zorundadır. Bölgeye enjekte eden yağlar, 6 ay içerisinde %60 oranında kaybolacaktır. Kalça kaldırma işleminden sonra kalçaların formunun korunması için bölgeye yağ takviyesi yapılmak zorundadır.


  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.


  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

  Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.  Hızlı Arama   dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

   Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

   Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.   Hızlı Arama


    dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

    Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

    Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.    Ücretsiz Muayene Formu

     Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

     blank
     blank
     blank
     blank

     Hemen TIKLA ve ARA!

     (0507) 178 17 79

     Hemen TIKLA ve YAZ!

     (0507) 178 17 79