Popo Protez

28 Aralık 2020 by Fatih Dağdelen0
Popo-Protez-Fatih-Dagdelen-1200x679.jpg
Popo Protez Fatih Dağdelen

Popo Protez Online Danışma Hattı
  Popo Protez

  Popo dikleştirme operasyonu kapsamında kalıcı çözüm elde etmek için popo protez uygulanmaktadır. Popo protez uygulamasında, kişilerin daha büyük ve daha dik kalçalara sahip olması sağlanmaktadır. Yağ enjeksiyon ve dolgu işlemlerinde kalıcı çözümler elde edilmediğinden, bu uygulamaların sürekli tekrarlanması ve takviye edilmesi gerekir. Popo protez uygulamasında ise istenen boyutlarda ve şekildeki kalça türü kalıcı olarak elde edilmektedir. Kalıcı çözüm oluşturulduğundan, popo protez ameliyatının tekrarlanmasına ihtiyaç yoktur. Popo yapısının daha yumuşak olması, kalçalarındın dik görünmesi ve bölgedeki fazla derinin alınması için popo protez uygulaması kullanılmaktadır. Kişilerin talep ettikleri popo türünü plastik cerrahlara bildirmelerinin ardından, uzmanlar tarafından inceleme ve ölçümler gerçekleştirilecektir.  Popo Protez Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

  Popo protez ameliyatı sayesinde, kişilerin talep ettiği boyutlarda kalça ölçüleri elde edilecektir. Kalça yapısını beğenmeyen, daha büyük boyutlarda kalçalara sahip olmak isteyen ya da kalça şeklinin vücut şekline orantısız olduğunu düşünen kişiler, popo protez kapsamında istedikleri kalça ölçülerine sahip olmaktadır. Kalça protez ameliyatı sonrasında, kalıcı kalça tipi elde edilir ve kişilerin tekrardan operasyona girme zorunluluğu ortadan kaldırılır. Ameliyat sonrasında, istenen dönemlerde protezlerin boyutu değiştirilebilir ya da kalçalardaki protezler geri alınabilir. Popo içerisine yerleştirilen silikon protezler, yapıları sebebiyle hissedilmez ve kişilerin kendi kalçalarıymış gibi doğal bir görüntü oluşturulur. Protezlerin ağırlık yapmaması ve gerçek kalça gibi yumuşak olması, ameliyat sonrasında doğal görünüm elde edilmesine yardımcı olacaktır.

  Popo Protez Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Popo protez uygulamasının yapılışı esnasında, hastalara genel anestezi verilmektedir. Toplamda 3 saat boyunca devam eden ameliyat kapsamında, hastalara uygun olan kalça protezleri belirlenmektedir. İki poponun tam arasında bir kesik açılarak, iki popoya da girecek düzeyde cepler oluşturulmaktadır. Açılan ceplerden, kalça içerisine silikon protezler yerleştirilir ve bölgeye tam oturması sağlanır. Popo protez sonrasında iki bölgede açılan kesikler de dikilmektedir. Tam olarak kuyruk sokumuna denk gelen kesiler sayesinde, ameliyat sonrasında yara izi oluşmamaktadır. Kalçalardaki kasların tam üzerine yerleştirilen silikon protezler, elle dokununca ya da dışardan akınca hissedilmeyecektir. Kalçaların kendi yumuşaklığında olduğundan, hareket etmeyi kısıtlamaz ya da otururken rahatsızlık oluşturmaz. Meme protez için kullanılan silikon malzemeler, kalçalara yerleştirilen silikon protezlerden daha yumuşaktır. Popo protezlerinin daha sert olma sebebi, hareket ve oturma gibi eylemlerde rahatsızlık oluşmaması ve protezlerin zarar görmemesidir. Kalçaların sıkı ve dik görünmesi için de protezlerin sert olması gerekir.

  Popo Protez Yerine Popo Dolgu Uygulaması Yapılabilir Mi?

  Yağ enjeksiyon ya da dolgu işlemleri kullanılarak, popo protez uygulamasına alternatif bir çözüm elde edilebilir. Popo protez uygulamasında, kalıcı kalça şekli elde edilmekte ve kişilerin tekrardan operasyona girme gereksinimi ortadan kalkmaktadır. Popo protez yerine, yağ enjeksiyon ve dolgu gibi yöntemler kullanıldığında, bıçak altına yatmadan dik ve şekilli kalçalar oluşturulmaktadır. Ancak popo protez uygulamasında olduğu gibi, dolgu ve yağ enjeksiyon uygulamalarında kalıcılık söz konusu değildir. Bölgeye enjekte edilen yağların %60’lık bölümü, uygulamanın altıncı ayında kendiliğinden yok olmaktadır. Diğer dolgu maddeleri kullanıldığında da ortalama 6 ay içerisinde dolgu maddesinin yarısı yok olacaktır. Dolgu ve yağ enjeksiyon uygulamalarının, ortalama 6 ila 12 ayda bir olacak şekilde tekrarlanması şarttır. Popo dolgunlaştırma ve popo dikleştirme ihtiyaçlarında kullanılan dolgu işlemleri tekrarlanmadığında, elde edilen popo şekli kendiliğinden kaybolacaktır.  Popo Protez Ameliyatının İyileşme Süreci Nasıldır?

  Popo protez iyileşme dönemi, ortalama 4-5 haftayı bulmaktadır. Kişilerin hareket halinde olması, lavaboya gitmesi, oturması ya da uzanması gibi durumlar, bölgedeki kas ve dokuların sürekli hareket etmesine yol açacaktır. Bölgenin hareket oranı arttıkça, iyileşme süresi de uzayacaktır. Kalça protez kapsamında hastalara genel anestezi verildiğinden, ameliyattan sonra hastaların 1 gece hastanede kalması gerekecektir. 1 gecelik yatışın ardından, hastalar taburcu edilir. Ameliyat sonrası ilk 24 saat, bölgede şiş ve morlukların oluşmaması için oldukça mühimdir. Bölgeye uygulanan buz masajı sayesinde, kalçalardaki ödem ve morlukların oranı azaltılacaktır. İlk 24 saatlik süre içerisinde, her 15 dakikada bir uygulama tekrarlanmalıdır. Ameliyatın yedinci gününde, kalçadaki dikişler alınır ve bölgeye son pansuman uygulanarak sargı yapılır. 7 günlük dinlenmenin ardından, hastalar ayağa kalkabilir ve hareket edebilir. Ameliyatın etkilerinin tam olarak geçmesi 6 ayı bulabilir.

  Alternatif Popo Dikleştirme İşlemleri Nelerdir?

  Popo kaldırma operasyonları içinde yer alan dolgu ve yağ enjeksiyon uygulamaları, Kalça protez ameliyatına alternatif olarak geliştirilmiştir. Kalça protez uygulamaları için ameliyat gereksinimi bulunurken, dolgu ve yağ enjeksiyon uygulamalarında, sadece küçük bir delik açılmakta ve işlem bu deliklerden gerçekleştirilmektedir. Uygulamalar lokal anestezi altında yapılırken, hastaların sakin olması için damardan uyku ilacı ve sakinleştirici uygulanır. Dolgu işlemlerinde, kişilerin kendi yağları ya da farklı dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Yağ enjeksiyonuyla popo dikleştirme talebinde bulunan kişiler, liposakşın sonrası uygulamaya alınmaktadır. Liposakşın yöntemiyle, uygun bölgeden yağ alınmakta ve popoya enjekte edilmektedir. Liposakşına uygun bölge belirlendikten sonra, hava almayan kanüllerle bölgeden yağ çekimi yapılır. Çıkarılan yağlara özel bir işlem daha uygulanarak, iki popoya da belirtilen ölçülerde uygulama yapılır. Yağ enjeksiyonu sonrasında, vücuttaki fazla yağlar çıkarılmakta ve popo şekli ideal boyutlara getirilmektedir. Uygulama sayesinde, vücuttaki eşitsizlikler yok edilecektir.  Popo Protez Ameliyatı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

  Popo protez uygulamasıyla, kalıcı kalça şekilleri elde edilecektir. Hastalar genel anestezi altında, 3 saat boyunca ameliyat edilmektedir. İki kalçanın birleşim yerinden açılan kesilerle, popoların alt kısmında cepler elde edilmektedir. Popo protezleri ceplerden içeri sokulur ve yerleştirildikten sonra, iki bölge de dikilir. Bölgeye yerleştirilen dolgu maddeleri, silikon yapıdadır ve tam olarak kalçaya uyum sağlamaktadır. Kalçalar arasında boyut farkı olduğu zaman, farklı ölçülerde popo protezler kullanılmakta ve kalçaların ölçüleri eşitlenmektedir. Uygulamanın ardından, hastalara odaya alınmaktadır.

  Yağ Enjeksiyon ve Popo Dolgu İşlemleri Nasıl Yapılır, Özellikleri Nelerdir?

  Dolgu uygulaması, popo dikleştirme estetiği içerisinde sıkça kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Popo kaldırma işlemleri için ameliyat tercih etmeyen kişiler, istedikleri boyutlarda kalçaya sahip olmak için dolgu yaptırmalıdır. Her iki popoya da enjekte edilen dolgu maddeleri sayesinde, kalçaların daha büyük, daha kıvrımlı, daha yuvarlak ve daha dik görünmesi sağlanmaktadır. Popo dikleştirme talebinde bulunan kişilerin vücut şekilleri ve talep ettikleri kalça ölçülerine göre, bölgeye kişilerin kendi yağları ya da farklı dolgu maddeleri enjekte edilmektedir. Uygulama için hastalara lokal anestezi verilir. Uygulama esnasında yağ enjeksiyon talep edildiğinde, kişilerden liposakşınla yağ alınmakta ve hava almayan tüplerle, popolara enjekte edilmektedir. Dolgu uygulamasını, birkaç ayda bir tekrarlanması gerekir. Yağ enjeksiyon uygulamasının ilk altı ayında, bölgeye uygulanan yağların %60’şı eriyecek ve bölgede form kaybı yaşanacaktır.  Popo Protez İhtiyacı Oluşturan Durumlar Nelerdir?

  Kalça protez uygulamasını sebepleri olarak değerlendirilen faktörler ve bu uygulamaya ihtiyaç duyan kişilerdeki temel özellikler, aşağıda detaylı şekilde ele alınmıştır:

  Çok kilolu olan ve zamanla kilosunu veren kişilerde, deri sarkması ve kas yıpranması görülecektir. Kalça protez uygulamasıyla, kalçalardaki deri fazlalığı alınmakta ve kalçaların dikleşmesi sağlanmaktadır.
  Genetik faktörler sebebiyle, oldukça küçük ve düz kalçaları bulunan kişiler, ameliyatla dik kalçalara sahip olacaktır.
  Yaşlılık sebebiyle kas ve deri yapısında tahribat oluşan kişiler, Kalça protez uygulamasıyla kalça yapılarının düzelmesini sağlayabilirler.
  Kalça boyutlarını beğenmeyen ve daha büyük kalçalara sahip olmak isteyen kişiler, istedikleri boyutlarda popo protez tercih edebilirler.

  Popo Protez Uygulamasının Getirileri Nelerdir?

  Kalça protez ameliyatının avantajları ve uygulanmanın tercih edilme sebepleri şunlardır:

  Kalça protez uygulamasında, herhangi bir risk bulunmamaktadır.
  Bölgede dışardan kesi açılmadığından, ameliyat sonrasında yara izi gibi bir sorunu yoktur.
  Ameliyat sonrasında, %100 başarı elde edilir ve ameliyat etkilerinde azalma görülmez.
  Kişilerin istediği süre boyunca, popo protezlerin kalıcı etkisi devam etmektedir.
  Vücut şekilleri, popo protezinden sonra daha oranlı hale gelecektir. Bölgeye uygulanan protezler, kişilerin istediği boyut ve görünümdedir.
  Küçük ve sarkık kalçalara sahip kişiler, popo protezi sonrasında daha dik ve büyük görünümde kalçalara sahip olmaktadır.

  Popo Protez Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Kalça protez sonrası uygulamalar, kişilerin iyileşme sürecini ve ameliyatın sonuçlarını doğrudan etkilemektedir. Popo protez sonrası hastaların dikkat etmesi gereken noktalar şunlardır:

  Hastaların ilk 3 gün boyunca, bölgenin suyla temas etmemesi gerekir.
  Duş alırken suya oturmamak ve duş süresini çok uzun tutmamak gerekir.
  Ameliyatın ilk 2 haftasında, özel hazırlanan kalça korseleri giyilmelidir.
  Ameliyattan çıkıldıktan sonra, en az 5 gün boyunca yatarak dinlenilmelidir.
  Sosyal hayata dönme süresi, 3 günden az olmamalıdır.
  Hareketlerin çok kısıtlı tutulması ve yerden tuvalet kullanılmaması gerekir.
  Ameliyat yerinde kanama olduğunda, derhal doktora başvurulmalıdır.


  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.


  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

  Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.  Hızlı Arama   dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

   Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

   Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.   Hızlı Arama


    dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

    Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

    Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.    Ücretsiz Muayene Formu

     Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

     blank
     blank
     blank
     blank

     Hemen TIKLA ve ARA!

     (0507) 178 17 79

     Hemen TIKLA ve YAZ!

     (0507) 178 17 79