Kol-Germe-Fatih-Dagdelen-1200x679.jpg

Kol Germe Fatih Dağdelen

Kol Germe Online Danışma Hattı
  Kol Germe

  Kol germe ameliyatı, üst kol derisinde meydana gelen sarkmaların giderilmesi için uygulanmaktadır. Yaşlanma ve benzeri faktörler sebebiyle, üst kolda yumuşama ve deride sarkmalar meydana gelmektedir. Üst kolda oluşan yumuşama sebebiyle, kol yapısı deforme olur ve rahatsız edici bir görüntü oluşur. Operasyon sayesinde, bölgede oluşan deri fazlalığı ve sarkmalar giderilmektedir. Ameliyat için plastik cerrahi uzmanlarına başvuru yapıldıktan sonra, bu operasyon için uygun olunup olunmadığına dair muayeneye girilmelidir. Yaş faktörü ve diğer sağlık faktörlerine uyum sağlayan kişiler, kol germe operasyonuyla problemlerinden kurtulabilirler. Ameliyat sonrasında, sarkmayı tetikleyici etkenler oluşmadığı sürece, kolun yapısı aynı şeklini koruyacaktır.  Kol Germe Ameliyatının Özellikleri Nelerdir?

  Kol germe işlemi, kol derisinde ve kol kaslarında yumuşama oluşumuna bağlı sarkmaları gidermek için uygulanmaktadır. Hasatların tercihine göre belirlenen kol germe operasyonu, plastik cerrahi uzmanları tarafından ameliyathanede gerçekleştirilir. Hastaların tercihine göre, ameliyat esnasında farklı estetik operasyonlar da kombine şekilde uygulanabilir. Sadece üst kol için uygulanan kol germe operasyonu sonrasında, bölgedeki fazla deri atılır ve kolun daha sıkı bir görüntü kazanması sağlanır. Operasyondan sonra, aynı ameliyatın gerçekleştirilmesine ihtiyaç duyulmayacaktır. Ameliyattan sonra, derinin iç kısmından dikişler yapılmaktadır. Dikişlerin dışarıdan olmaması, ileride ameliyat izi kalmasının önüne geçer. Ancak ameliyatın ilk 6 ayı boyunca, bölgede hafif kızarıklık ve kırmızı kabarıklıklar görülebilir. Altıncı aydan sonra, tüm bu izler kendiliğinden yok olacaktır.

  Kol Derisi Neden Sarkar, Kol Germe Ameliyatının Sebepleri Nelerdir?

  Kol germe ameliyatının sebepleri arasında yer alan faktörler ve bu faktörlere bağlı olarak, kol germe ameliyatına ihtiyaç duyan kişiler aşağıda belirtilmiştir:

  • Kol derisindeki sıkılaşmanın kaybolmasına bağlı olarak, kolda sarkmalar meydana gelmektedir. Kol kaslarının ve kol derisinin sıkılığını kaybetmesindeki en büyük etken, yaşın ilerlemesidir.
  • Geçmişte kol kası bulunan ve daha sonra sporu tamamen bırakan kişilerin kol bölgesinde, yumuşama bağlı olarak sarkmalar meydana gelmektedir.
  • Çok kilolu olan ve zaman içerisinde kilosunu veren kişilerde, geçmiş kilolarına ait fazla deriler görülecektir. Ortaya çıkan fazla derinin, cerrahi müdahale dışında yok olma ihtimali bulunmamaktadır.
  • Kol bölgesindeki yağ dokularının azalması ya da güç kaybetmesi durumunda, kolda sarkmalar ve deri fazlalıkları meydana gelmektedir.

  Kol bölgesindeki sarkmaların boyutu, geçmişten gelen etkenlere ve kol bölgesindeki fazla deriye göre değişecektir. Ameliyatın boyutları ve teknikleri, kol bölgesindeki sarkmanın oranına göre belirlenmektedir.  Kol Germe Ameliyatının Planlaması Nasıl Yapılır?

  Kol germe ameliyatı öncesi, uzmanlar tarafından inceleme ve planlamalar yapılmaktadır. Hastaların kollarındaki sarkmanın boyutu, derinin altındaki yağ dokusu oranı ve hastaların genel durumuna bağlı olarak, kol germe ameliyatının teknikleri belirlenmektedir. Çok aşırı kilo alıp verme sonucunda kolda sarkmalar oluşmuşsa, bu bölgede oluşan deri miktarı oldukça fazla ve kalın olacaktır. Fazla kilo sonrası bölgede kalan deri, kilo sebebiyle normalden daha fazla esnemiştir. Fazla kilolu kişilere operasyon yapılmadan önce, derinin içindeki yağların dışarı çıkarılması için liposakşın uygulanmaktadır. Liposakşın uygulamasından sonra, bölgede kalan fazla yağlar tespit edilir ve deri kesme operasyonu yapılır.

  Deri kesme işleminden sonra, kalan deri kolu kaplayacak şekilde gerilir ve dikiş yapılır. Koldaki deri sarkması ve bolluklar, sadece koltuk altıyla sınırlı olduğu zaman, sadece koltuk altına yakın bölgede deri toplama işlemi gerçekleştirilecektir. Operasyonun teknikleri, kişilerin durumuna göre belirlediğinden, ameliyat öncesi planlama oldukça önemlidir.  Kol Germe Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

  Kol germe operasyonunun uygulanışı için hastaların durumuna göre genel ya da lokal anestezi uygulanmaktadır. Genel anestezi altında ameliyata alınan hastalar, ameliyat sonrasında 1 gece hastanede kontrol altında tutulmaktadır. Genel anesteziyle ameliyat edilen hastalar, ameliyattan birkaç saat sonra taburcu edilecektir. Ameliyat esnasında, koltuk altından başlayarak dirseğe kadar uzanan “L” şeklinde kesi açılmaktadır. Sadece fazla deri problemi yaşayan kişilerden, kesi sonrasında fazla deri alınmakta ve bölge dikilmektedir. Ancak fazla kiloya bağlı olarak kol sarkması yaşayan kişilere, ilk önce liposakşın uygulanmaktadır.

  Kolların ideal boyutlara gelmesinin ardından, bölgede esneyen ve sarkmaya yol açan deri belirlenir ve bu derilerek kesilerek çıkarılır. Bölgedeki fazla dokular çıkarıldıktan sonra, kalan deri gerilir ve dikişlerle koltuk altına kadar toparlama yapılır. Bölgeye uygulanan dikişlerde, görünmeyen ip kullanılmaktadır. Bölgeye açılan kesiler de derinin şekline uygun olarak ilerlediğinden, ameliyattan sonra iz kalma riski oldukça azalacaktır. Ameliyatın kapsamına ve ameliyatta yapılan işlemlere göre, ameliyat süresi 1 saat ila 1,5 saat aralığında değişebilir.  Kol Germe Ameliyatından Sonra Neler Yaşanır, İyileşme Süresi Nasıl İlerler?

  Kol germe ameliyatının iyileşmesi için ortalama 6 hafta geçmelidir. Ameliyatın ilk 2 günü boyunca, hastaların sırtüstü yatması ve kollarını dinlendirmesi gerekir. İlk 2 gün boyunca, bölgedeki dikişlerin üzerinde bandaj bulunmakta ve düzenli olarak pansuman yapılmaktadır. Koldaki dikişlerin tamamı deri altında kaldığından, hastaların dikiş aldırması gerekmeyecektir. Ameliyatın ikinci gününden sonra, duşa girilmesinde problem yoktur. Ancak duş süresinin oldukça kısa olması ve çok sıcak suyla yıkanılmaması gerekir. Bölgeye lif ve benzeri cisimler temas etmemeli, kimyasal maddeler değmemelidir. Ameliyatın ilk 3 haftası boyunca, kolların çok fazla hareket ettirilmemesi ve ağır eşyalar kaldırılmaması gerekir.

  Üç hafta geçtikten sonra, kol çalışmaları haricindeki hafif spor aktivitelerine başlanabilir. Ameliyatın üzerinden 6 hafta geçtikten sonra, bölge tamamen iyileşir ve kişiler sosyal hayatlarına kaldığı yerden devam edebilir. Ameliyattan sonra yaşanan ağrı ve sızıların geçmesi için ağız yoluyla ağrı kesici alınmalıdır. Ameliyatın ilk 10 gününde, bölgede şişlik ve morluklar oluşacaktır. 10 günden sonra bu morluklar kendiliğinden geçecektir.  Kol Germe Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Kol germe işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken durumlar, bölgenin iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Kol germe operasyonundan sonra dikkat edilmesi gereken durumlar aşağıda belirtilmiştir:

  Ameliyat sonrası, kollar için hazırlanmış korseler giyilmelidir. Korselerin en az 2 hafta boyunca düzenli olarak kullanılması gerekir. Korse kullanımına dikkat edilmediğinde, bölgede sarkmalar oluşabilir.
  Ameliyat sonrası ilk 24 saat boyunca, kollara buz kompres uygulanmalıdır. Buz masajı sayesinde, bölgedeki şişlik ve morlukların oranı azalacaktır.
  Ameliyat yerlerinin pansumanı, düzenli şekilde yapılmak zorundadır.
  Bölgede herhangi bir komplikasyon gelişmemesi için dikkatli davranmak gerekir. Enfeksiyon ve kanama gibi problemler, bölgede ameliyat izi kalmasına yol açabilir.
  Ameliyat yerinde oluşan morluk ve şişlikler, ortalama 10 gün içerisinde kaybolmaktadır. Uzun süreyle artarak devam eden morluk ve şişlikler, doktora bildirilmelidir.

  Kol Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

  Kol germenin oluşturduğu riskler ele alındığında, hastaların birkaç farklı komplikasyonla karşılaşma olasılığı bulunmaktadır. İlk olarak, tüm ameliyatlarda olduğu gibi, kol germe ameliyatından sonra da hastaların enfeksiyon geçirme ihtimali mevcuttur. Enfeksiyon riskinin geçmesi için hastalara 5 gün süreyle antibiyotik tedavisi uygulanır. Kişilerin cilt yapısına göre, ameliyat yerinde iz kalma olasılığı vardır. Ameliyat izlerinin geçmesi için bölgeye lazer tedavisi uygulanır. Ameliyattan sonra, dikişlerde kanama oluşabilir. Kanamanın hemen durdurulması için drenaj uygulaması yapılır.


  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

  27/Nis/2022
  Karın-Germe-2020-Fatih-Dağdelen.jpg


  Karın Germe 2020 Fatih Dağdelen

  Karın Germe

  Karın germe; karın bölgesindeki yağ ve deri fazlalılığı, sarkıklık gibi problemlerin giderilmesi için yapılan bir işlemdir. Karın germe ameliyatını kadınlar hamilelik döneminden sonra karın bölgesindeki gevşeklik ve sarkmanın giderilmesi için tercih etmektedirler. Erkekler ise fazla kilo aldıkları dönemde, deri ve yağ fazlalığından kurtulabilmek için tercih etmektedirler. Abdominoplasti olarak da adlandırılan bir ameliyattır. Ameliyat gerçekleştikten sonra doktorun önerileri dikkate alınmalı ve hareket ederken dikkatli olunmalıdır. Yetişkin bireylere uygulanabilecek bir işlemdir. Küçük çocuklara karın gerdirme ameliyatı yapılmamaktadır.


  Karın Germe Ameliyatının Çeşitleri Nelerdir?

  Karın germe estetiğinin 2 türü bulunmaktadır. Bunlar aşağıda açıklanmıştır:

  Mini karın germe ameliyatı; göbek deliğinin alt kısmında bulunan yağlanmalar, sarkmalar, karın kaslarında ayrılmalar olmaması durumunda uygulanan bir ameliyattır. Göbek deliğinin üst kısmında herhangi bir sarkma ve yağlanma yok ise; göbek deliğinin alt kısmındaki kısmi çatlaklar için mini karın germe yapılabilmektedir. Tam karın gerdirme işlemi için cildi uygun olmayanlara uygulanabilmektedir. Bu süreçte karın ve bel bölgesinde bulunan fazla yağlar alındıktan sonra, göbeğin alt bölümündeki fazla doku çıkartılmaktadır ve ardından germe işlemi yapılmaktadır. Göbeğin üst bölgesine herhangi bir işlem uygulanmamaktadır.
  Göbeğin hem alt hem de üst kısmında sarkmalar, çatlaklar veya yağlanmalar var ise; tam karın gerdirme işleminin uygulanması gerekmektedir. Göbek deliği üstü, kasık ve karın bölgesi arasında yapılan bir ameliyattır.


  Online Estetik Danışma Formu


   Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

   Karın germe işlemi gerçekleşeceği zaman öncelikle hasta muayene edilir. Derinin alınacağı bölge ve diğer önemli hususlar belirlenir. Radyolojik görüntüler incelenir. Çizginin çekileceği bölge; sezaryen izi seviyesi denilen bölgedir. Bu kısımdan göbek deliği bölgesine kadar olan bölümden sarkık ve çatlamış deri alınmaktadır. Göbek deliğinin üst bölümünde yer alan deri ise aşağıya doğru gerdirilmektedir. Eğer karın bölgesinde aşırı yağlanma var ise; karın gerdirmeye ek olarak liposuction işlemi yapılmaktadır. Karın duvarı zarları üzerine toplayıcı dikişler yerleştirilmektedir ve bu şekilde dikişleri eski sertliğine ulaştırmak amaçlanmaktadır. Ameliyat sonrasında ise kesilen bölge estetik dikiş ile dikilmektedir.
   Karın Germe Ameliyatı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

   Karın gerdirme işleminden öncesi için önemli noktalar aşağıda verilmiştir:

   Sigara kullanan hastaların ameliyattan 2 hafta önce sigarayı bırakması gereklidir. Ayrıca ameliyattan sonraki 2 hafta boyunca da sigara içmemelilerdir.
   Güneşte fazla vakit geçirmemeye özen gösterilmelidir.
   E vitamini ve aspirin kullananların bu süreçte kullanmamaları gerekmektedir.
   Ağır diyet yapanların bu dönemde diyete ara vermeleri gereklidir.
   Soğuk algınlığı yaşayan veya enfeksiyon geçiren kişilerin ameliyatları ertelenebilmektedir.


   Karın Germe İşlemi Nedir?

   Karın germe ameliyatı; sarkan karın derisini toparlayabilmek adına yapılan bir işlemdir. Genellikle kadınların yaptırdığı bir işlemdir. Ancak erkekler de aşırı kilo alıp verme dönemlerinde bu işlemi yaptırabilmektedirler. Karın kaslarının sıkılaştırılması ve fazla olan karın derisinin yağlarla beraber alınması, bu işlem ile yapılmaktadır.

   Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürede Yapılır?

   Karın gerdirme işleminin süresi, ortalama 3 saat ile 3.5 saat arasındadır. Ancak bu süre kişiden kişiye ve işlemden işleme göre değişiklik gösterebilmektedir. Tam karın gerdirme ameliyatları 4 saate kadar uzayabilmektedir. Mini karın gerdirme işlemleri ise ortalama 1 ile 1.5 saat arasında bir sürede tamamlanmaktadır. Ameliyatın süresini etkileyen faktörler aşağıda belirtilmiştir:

   Karın bölgesindeki deri fazlalığının ne kadar olduğu önemlidir.
   İşlem sırasında yağ alımı yapılıp yapılmayacağına göre ameliyat süresi değişebilmektedir.
   Karın bölgesinin kapladığı alan bilinmelidir.
   Uygulanan dikiş tekniğine göre ameliyat süresi hesaplanmaktadır.
   Karın kaslarının durumuna göre ameliyat süresi değişebilmektedir.


   Karin Germe


   Karın Germe Ameliyatı Sonrasında İyileşme Süreci Nasıldır?

   Karın gerdirme işleminden sonra iyileşmek için ortalama 7 ile 10 hafta arasında bir süreç gerekmektedir. Ameliyat olduktan sonra hastanede 1-2 gün kalmak gereklidir. Sonrasında ise 1 ay süresince özel bir korse giyilmesi tavsiye edilmektedir. Ayağa kalkıp yürüyebilmek için ameliyattan sonra 3-4 saat geçmesi yeterlidir. Bu süreçte yardım alarak yürünebilmektedir. Ancak ameliyatın ertesi gününden sonra herhangi bir yardım almadan yürüyebilmek mümkün olmaktadır. Banyo yapabilmek için ameliyattan sonra 2-3 gün geçmesi beklenmelidir. İlk bir hafta dikişlerin tam olarak kaynamamış olacağı göz önünde bulundurularak öksürme, hapşırma ve ıkınma gibi hareketlere dikkat edilmelidir. Her ne kadar tam anlamı ile iyileşebilmek için karın gerdirme ameliyatından sonra 7 ile 10 hafta arasında bir süreç geçmesi gerekse de, günlük hayata adapte olabilmek için 3-4 gün geçmesi yeterlidir.


   Karın Germe 2020 Fatih Dağdelen

   Karın Germe Ameliyatından Sonra Hamile Kalmanın Bir Sakıncası Var Mıdır?

   Karın gerdirme işleminden sonra hamile kalmak, herhangi bir problem teşkil etmemektedir. Bu işlemi yaptırdıktan sonra doğum yapanlar herhangi bir problem ile karşılaşmamaktadır. Ancak karın gerdirme ameliyatını yapılacağı süreç ile hamilelik zamanının iyi ayarlanması gereklidir. Operasyon geçirildikten sonra iyileşme süreci tamamlanmadan hamile kalınmaması gereklidir. Bu konu ile ilgili doğru zamanı hekimler hastaya göre belirlemektedir. Hamilelik sonrasında karın germe operasyonuna girecek olan kişiler; en erken doğumdan 1 sene sonra karın gerdirme ameliyatına girebilmektedirler. Bu süreç içerisinde hamilelik kilolarını vermiş olacakları için yapılacak olan karın gerdirme işleminden daha fazla verim alınabilmektedir.


   Karın Germe Ameliyatından Sonra İz Kalır Mı?

   Karın gerdirme işleminden kalan iz, iç çamaşırı ile gizlenebilecek bir bölgededir. Ameliyat yapılırken izin olacağı bölge buna göre ayarlanmaktadır. Ameliyattan sonra o bölgede ince ve pembe renkte bir çizgi kalmaktadır. Bu çizgi ise ameliyattan sonra yavaş yavaş beyazlamaktadır. Bu süreçte izin daha kolay geçebilmesi için doktor iz kremleri ve silikon bantları önermektedir. Doktorun önerilerini dikkate alarak izin daha az görülebilmesi sağlanabilmektedir.

   Karın Germe Ameliyatı İçin Doğru Zaman Nasıl Ayarlanmalıdır?

   Karın gerdirme işleminin zamanı ayarlanırken, kilo verme sürecine denk getirilmesi gerekmektedir. Birden kilo verildiğinde sarkmalar daha yoğun olacağı için oluşan deformasyon daha kolay görülebilmektedir. Daha kolay aşama kaydedilebildiği gibi, kilo verme süreci için de motivasyon oluşturmaktadır.

   İki Karın Germe Ameliyatı Arasında Ne Kadar Süre Olmalıdır?

   İkinci karın gerdirme ameliyatının zamanı, birinci ameliyattan en az 1 yıl sonra olmalıdır. Ancak karın gerdirme işleminin yanı sıra yağ aldırma işlemi de yapılmak isteniyor ise; bu durumda ikinci ameliyatta ilk ameliyata göre daha az miktarda yağ alınabilmektedir. Karın ve bel bölgesinden daha önce yağ alındığı için kan dolaşımının normalin altında olduğu kabul edilerek bu bölgelerin daha fazla yıpranmaması amaçlanmaktadır.

   Karın Germe Ameliyatının Riski Var Mıdır?

   Karın germe işleminin riski, her cerrahi operasyonda olduğu gibi bulunmaktadır. Ameliyat sonrasındaki yara yerinde enfeksiyon olabilmektedir. Kan veya vücut sıvısı birikebilmektedir. Kan pıhtı atması yaşanabilmektedir. Enfeksiyon görüldüğünde; drenaj ve antibiyotik kullanımı ile problem halledilebilmektedir. Ancak kan veya vücut sıvısı görüldüğünde; ikinci bir ameliyat yapılması gerekebilmektedir. Emboli durumunun yaşanmaması için ise bazen hastalar daha erken ayağa kaldırılıp yürümeye ve ilaç kullanmaya teşvik edilebilmektedir. Ayrıca sigara kullanan ve şeker hastalığı olan kişilerde, karın germe ameliyatı sonrasında kötü yara iyileşmesi görülebilmektedir.


   dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

   27/Nis/2022

   dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

   Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

   Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.   Hızlı Arama    dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

    Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

    Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.    Hızlı Arama


     dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

     Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

     Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.     Ücretsiz Muayene Formu

      Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

      blank
      blank
      blank
      blank

      Hemen TIKLA ve ARA!

      (0507) 178 17 79

      Hemen TIKLA ve YAZ!

      (0507) 178 17 79