Vücut Estetiği

Vücut Estetiği Online Danışma Hattı
  Vücut Estetiği

  Vücut şekillendirme ameliyatları kapsamında, vücuttaki tüm bölgeler için estetik uygulamalar yapılmaktadır. Estetik uygulamalar arasında, ameliyat olan uygulamalar kalıcı çözüm getirirken, ameliyat dışı uygulamalar birkaç ayda bir tekrarlanmak zorundadır. Vücut estetiği uygulamaları, iğneleme yöntemleri, ip uygulamaları, ameliyatlar ve lazer uygulamaları gibi çeşitlere sahiptir. Vücudunun herhangi bir yerinden rahatsızlık duyan kişiler, plastik cerrahlarına başvurarak ameliyat ya da estetik operasyon talep etmelidir. Cerrahlar tarafından gerekli muayene ve araştırmalar yapıldıktan sonra, hastaların operasyona uygun olup olmadığına karar verilecektir. Vücut estetiği için gerçekleştirilen ameliyatlarda, aynı anda birden fazla yer için işlem yapılabilir. Çoklu vücut şekillendirme olarak bilinen bu uygulama sonrasında, hastaların talep ettiği tüm vücut şekillendirme işlemleri gerçekleştirilmiş sayılacaktır.  Liposakşın ve Dolgu İşlemlerinin Özellikleri

  Liposakşın uygulaması, bölgesel olarak fazla yağları bulunan kişilerin bu yağlardan kurtulmasını sağlayacaktır. Uygulama sonrasında, diyet ve sporla verilemeyen yağ birikintileri vücuttan uzaklaştırılır. Vücuttan yağ çekmek için tasarlanmış özel kanüller kullanılarak, kol, bacak, basen, kalça, meme, göbek ya da gıdı bölgelerindeki fazla yağlar dışarı atılmaktadır. Bölgesel olarak yok olması mümkün olmayan yağların dışarı çıkarılmasını sağlayan liposakşın, zayıflama amacıyla kullanılabilen bir uygulama değildir. Uygulama yapılacak bölgelere belirli oranda delikler açıldıktan sonra, özel tüpler içeri sokulur ve bölgedeki yağ dokularının parçalanması sağlanır. Vücuttan çıkarılan yağ dokularının hava alması engellenerek, istenen bölgelere dolgu olarak uygulanabilir ve vücut formunun orantılı olması sağlanabilir.


  Kol Germe Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

  Kol germe operasyonu, üst kol bölgesinde deri sarkması ya da yumuşama bulunan kişilere uygulanmaktadır. Ameliyat için hastalara genel anestezi verilmektedir. Koltuk altından dirseğe kadar olmak üzere, bölgeye “L” şeklinde kesik açılmaktadır. Açılan kesiler sonrasında, içerdeki fazla yağın atılması için liposakşın uygulanmaktadır. Kolda kalan sarkmış derinin dışarı çıkarılması için gerekli miktardaki geri kesilir. Kalan deri gerilerek, bölgenin daha gergin olması sağlanır ve derinin altından olacak şekilde, koltuk altına kadar tüm kesikler dikilir. Derinin altından kesi yapıldığı için dikişlerin alınması gerekmez ve 1 yıl içerisinde, tüm dikiş izleri ortadan kaybolur.  Popo Kaldırma Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır?

  Popo estetiği kapsamında uygulanan popo kaldırma ameliyatı, meme protez uygulamasındaki gibi silikon protezler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Popo kaldırma uygulamasının ardından, hastalar kalıcı olarak daha büyük ve daha yuvarlak hatlı kalçalara sahip olacaktır. Ameliyat esnasında, kalçaların birleşim yerine denk gelecek şekilde, kuyruk sokumundan başlanarak kesi açıklamaktadır. Açılan kesikler, iki popoya da ulaşacak şekilde ilerletilir ve popolara doğru cepler oluşturulur. Kesilerin içerisinden, silikon protezler yerleştirilir. Kas dokusunun hemen üstüne yerleştirilen silikon protezler, dışardan bakıldığında ya da dokunulduğunda hissedilemez. Kalça protezler yerleştirildikten sonra, bölge derinin altından doğru dikilmeye başlanır. Kalça protezlerin yapısı, meme protezlere göre daha sert ve yayvandır. Protezlerin yapısı sebebiyle, uygulama sonrasında hareketlerde herhangi bir kısıtlama yaşanmayacaktır. Hastaların yürümesi, koşması, oturması ve yatması durumunda, protezler hasar görmez ve kişilerin rahatça hareket etmesi sağlanır. Ameliyattan sonraki 2 hafta boyunca, kalçalara uyumlu korse giyilmelidir.  Meme Protez Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

  Meme dikleştirme ya da meme büyütme operasyonlarında kullanılan meme protez işlemlerinde, tamamen silikondan yapılmış dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Meme protez uygulaması için hastalar lokal anestezi altında ameliyata alınmaktadır. Memenin alt bölümünden, meme başının hemen kenarından ya da koltuk altından kesiler açılarak, silikon protezler memenin iç kısmına yerleştirilmektedir. Silikonların boyutları, hastaların istediği göğüs ölçüsüne göre hesaplanır ve yerleştirilir. Silikonlar meme dokusunun hemen üstüne yerleştirildiğinden, dışardan bakıldığında silikon olduğu anlaşılmaz ve doğallık kaybedilmez. Meme protezler, oldukça yumuşak silikon dolgulardan medyana gelmektedir. Hastalara herhangi bir ağırlık hissi yaşatılmaz ve hastalar protezin varlığını hissetmez. Protezler yerleştirildikten sonra, bölge dikilerek hastalar taburcu edilmektedir. Meme başının hemen dibinden açılan kesiler haricinde, diğer yöntemlerle uygulanan meme protezlerde süt kanallarına zarar verilmeyecektir.

  Meme Küçültme Uygulaması Nasıl Yapılır?

  Meme estetiği kapsamında uygulanan meme küçültme ameliyatı, hastaların büyük göğüslerden şikâyet etmeleri durumunda gerçekleştirilmektedir. Meme küçültme operasyonu için hastalara lokal anestezi ve uyku ilacı uygulanmaktadır. Ameliyata alınan hastaların göğüslerinin alt çemberinden kesi açılarak, memenin büyük olmasına ve sarkmasına neden olan bölgeler çıkarılmaktadır. Memenin alt bölümünden kesi açıldıktan sonra, formunu kaybetmiş meme dokusu dışarı alınır. Memenin sarkması engellenmek için gerekli durumlarda, içeriye silikon protez yerleştirilir. Fazla deri kesildikten sonra, bölgedeki deri memenin en alt bölümünde toplamaktadır. Tüm işlemlerin ardından, bölge görünmez dikiş ipiyle dikilir ve hastalar odaya alınır. Ameliyatın ilk 24 saatinde, göğüslere buz uygulaması yapılmak zorundadır.

  Kimler Vücut Şekillendirme Ameliyatı Olmalıdır?

  Vücut estetiği olacak kişilerin, acil bir durum olmaması şartıyla 18 yaşından büyük olması gerekir. Vücut estetiği uygulamaları, genellikle yaşlılık belirtilerinin giderilmesi ya da vücut hatlarının toparlanması amacıyla gerçekleştirilmektedir. Vücut şekillendirme sonrasında, hastaların uzun süre operasyona girmesi gerekmeyecektir. Yaşlılık sebebiyle vücudunda sarkmalar oluşan, kas ve deri yapısında bollaşmalar meydana gelen, fazla kilo sonrası deride gerginlik ve fazla deri oluşan ya da vücut şekillerinde orantısızlık bulunan kişiler, vücut şekillendirme ameliyatı için uygun bulunmaktadır. 60 yaşın üzerinde olan kişiler, kronik hastalığı bulunan kişiler, hamileler ve 18 yaşından küçükler, vücut şekillendirme operasyonuna uygun bulunmamaktadır. Kronik hastalığa sahip kişilerin, ameliyat öncesinde hastalıklarını kontrol altına almaları gerekir.

  Vücut Estetiği Sonrası Nelerle Karşılaşılır?

  Vücut şekillendirme ameliyatı sonrası, hastalar dinlenmeye alınmaktadır. Genel ya da lokal anestezi verilerek uygulanan vücut estetiği operasyonlarından sonra, ihtiyaca göre hastaların 1 gece hastanede gözetim altında tutulması gerekir. Ameliyat bölgesine ve uygulanan işlemlere göre, ameliyat sonrasında korse takılmakta ve en az 2 hafta boyunca, korse kullanımına devam edilmektedir. Vücut şekillendirme sonrasında, hastaların yaşadıkları ağrılar için damardan ya da ağızdan ağrı kesiciler kullanılmakta ve tüm ağrılar kontrol altına alınmaktadır. Ameliyat yerlerinde, ilk 10 gün boyunca morluk ve ödemler oluşacaktır. Bu ödem ve morlukların en aza indirilmesi için ameliyatın ilk 24 saatinde hastalara buz masajı yapılmaktadır. 15 dakika aralıklarla uygulanan buz masajı, bölgedeki ödem ve morlukların en aza indirilmesini sağlayacaktır. Ameliyatın kapsamında göre, hastaların en az 5 ila 7 gün arasında yatarak dinlenmesi gerekecektir. Vücut estetiği ameliyatından 3 gün sonra, ilk duşun alınmasına izin verilir.

  Vücut Estetiği Türleri Nelerdir?

  Vücut şekillendirme operasyonlarının türleri, uygulama yapılacak bölgeye ve uygulama sebebine göre değişiklik göstermektedir. Vücut şekillendirme operasyonları kapsamında uygulanan işlemler şunlardır:

  Meme protez uygulaması
  Meme büyütme ameliyatı
  Meme küçültme ameliyatı
  Liposakşın
  Boyun germe ameliyatı
  Kol germe ameliyatı
  Karın germe ameliyatı
  Bacak germe ameliyatı
  Popo germe ameliyatı
  Popo büyütme ameliyatı
  Popo dikleştirme ameliyatı
  Dolgu operasyonu
  Yağ enjeksiyon uygulaması

  Belirtilen uygulamalar, ameliyat tercihine göre değişiklik gösterir. Hastalar, ameliyat yerine geçici yöntemler tercih ettiğinde, dolgu ve enjeksiyon teknikleri uygulanmaktadır. Deri ameliyatları, kişilerin yaşlarının ilerlemesine bağlı olarak etkilerini yitirmektedir. Derinin form kaybetmesi durumunda, vücut estetiği uygulamalarının etkisi azalacaktır. Silikon ve protez uygulamaları, uzun yıllar etkisini korur ve kişilerin isteğine göre yenilenebilir.


  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

  Jinekomasti
  Boyun Germe
  Estetik Yağ Enjeksiyonu
  Popo Estetiği
  Bacak Germe
  Karın Germe
  Liposuction
  Kol Germe


  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

  Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.  Hızlı Arama   dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

   Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

   Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.   Hızlı Arama


    dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

    Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

    Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.    Ücretsiz Muayene Formu

     Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

     blank
     blank
     blank
     blank

     Hemen TIKLA ve ARA!

     (0507) 178 17 79

     Hemen TIKLA ve YAZ!

     (0507) 178 17 79