Yüz Estetiği

Yüz Estetiği

Yüz estetiği operasyonları, yüz germe, kırışıklık giderme, kaş kaldırma, göz kapaklarını düzenleme, göz altını düzenleme, burun estetiği, çene estetiği, yanak dolgusu ya da yüz dolgusu gibi birçok çeşide sahiptir. Yüz estetiği programı kapsamında, kişilerin taleplerine ve ihtiyaçlarına göre uygulamalar yapılmaktadır. Herhangi bir kaza ya da operasyon sebebiyle yüz bölgesinde hasar oluşan kişilere zorunlu şekilde estetik ameliyat yapılmasının yanında, sadece kişilerin taleplerine göre de operasyon gerçekleştirilmektedir. Uzman kontrolünde gerekli incelemeler yapıldıktan sonra, hastaların talepleri de değerlendirilerek yüz estetiği uygulamaları belirlenecektir. Tek bir estetik ameliyatının içerisinde, aynı anda birkaç farklı operasyonun kombine şekilde gerçekleştirilmesi mümkündür. Yüz estetiği programları, sadece cerrahi müdahaleyi kapsamadığından, bıçak altına yatmak istemeyen kişilerin de estetik yaptırma imkânı bulunmaktadır.


Yüz Germe Ameliyatı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Yüz germe estetiği, kırışıklık ve sarkma problemi olan kişilere uygulanmaktadır. Özellikle orta yaş grubunun tercih ettiği yüz germe ameliyatı ve yüz germe uygulamaları, çok az miktardaki kesilerle gerçekleştirilmektedir. Belli bir yaşa kadar kalıcılık sağlayan yüz germe operasyonları, kişilerin cilt yapısına ve yaşına göre tekrarlanmaktadır. Deri sarkması ve kırışıklık gibi sorunlarla karşılaşan kişiler, yüz germe ameliyatı sonrasında daha sıkı ve genç görünümlü bir cilde kavuşacaktır. Yüzdeki sarkma ve kırışıklıklara göre, yüz germe uygulamalarının seviyesi ve ameliyatta yapılacak kesilerin boyutu değişecektir. Yüz germe ameliyatı için 3 farklı evre belirlenmiştir. Mini yüz germe ameliyatı, orta yüz germe ameliyatı ve ileri yüz germe ameliyatı olarak değerlendirilen üç evre, kişilerdeki kırışıklıkların seviyesine göre belirlenecektir.


Online Estetik Danışma Formu


  Yüz Estetiği


  Yüz Estetiği İyileşme Süreci Nasıl İlerler?

  Estetik ameliyatların iyileşme süresi, uygulanan işlemlere göre değişmektedir. Yüz estetiği kapsamında gerçekleştirilen ameliyatlar, uygulamaların boyutlarına göre iyileşme sürecine sahip olacaktır. Ameliyat sonrası ilk 10 gün içerisinde, ameliyat sonucu oluşan ödem ve şişlikler geçmeye başlayacaktır. Ameliyat sebebiyle oluşan ağrılar, ağız yoluyla alınan ağrı kesicilerle giderilmektedir. Yüz estetiği işlemleri ameliyatsız şekilde gerçekleştirildiğinde, kişilerin iyileşme süreci 1 günden kısa sürecektir.


  Çene Düzetme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Çene düzeltme ameliyatının uygulanışı esnasında, hastalara genel anestezi verilmektedir. Çene ucu düzeltme ameliyatı olarak bilinen mentoplasti uygulaması, çene şekline ve uygulamanın boyutuna göre 30 dakika ila 3 saat arasında değişiklik göstermektedir. Operasyona alınan hastalar, ameliyat sonrasında direk taburcu edilmektedir. Mentoplasti öncesinde, uzmanlar tarafından kesiler ve ameliyatın boyutu hakkında detaylı bilgi verilmektedir. Ameliyat öncesinde belirlenen bölgeler, çene altı veya ağız içi olarak ikiye ayrılmaktadır. Mentoplasti için belirlenen ağız içi kesi seçiminde, dış yüzeyde herhangi bir kesi ya da dikiş izi olmayacaktır. Çene altından yapılan kesilerde, görünmez ipler kullanılarak dikiş yapılmakta ve çok minik izler kalmaktadır. Çene ucunu düzeltmek için kullanılan implant, çenedeki yumuşak dokunun üzerine yerleştirilmektedir. Çene ucu düzeltildikten sonra, açılan kesiler dikilir ve hastalar taburcu edilir.

  Yüz Germe İşleminin Türleri Nelerdir?

  Yüz germe operasyon çeşitleri ve bu uygulamaların genel özellikleri, aşağıdaki açıklamada ele alınmıştır:

  Yüz germe operasyonları ameliyatsız ve ameliyatlı olarak iki ayrı kategoride belirlenmektedir.
  Ameliyatsız olarak gerçekleştirilen yüz germe operasyonlarında, kişilere iğneyle uygulama yapılmaktadır.
  İğneli yüz germe operasyonu, botoks olarak adlandırılmakta ve bölgelere botoks uygulanmaktadır.
  Ameliyat olmadan gerçekleştirilen yüz germe operasyonlarına, Fokus Ultrason ve Thermage adı verilmektedir.
  Botoks ve iğneli işlemlerin haricinde, yüzün belirli bölgelerine dolgu yapılarak da derinin kendini toparlanması sağlanacaktır.
  Yüz germe operasyonu için kullanılan ameliyatsız yöntemlerin sonuncusu da iple yüz germe işlemleridir.
  Yüz germe operasyonlarından hangisinin tercih edileceği, doktorlar tarafından yapılan inceleme ve tavsiyelerin ardından belirlenmelidir.

  Kişilerin cilt yapısı, ameliyat tercihleri ya da yüzlerindeki sarkıklık ve kırışıklıkların değerine göre, uygun olan yüz germe operasyonu belirlenmektedir. İleri düzey kırışıklık ya da yaşlılık problemi bulunan kişilere, kalıcı çözüm elde edebilmek için yüz germe ameliyatı yapılmaktadır.


  Yüz Estetiği


  Yüz Germe Ameliyatı Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Yüz germede dikkat edilecekler arasında yer alan durumlar ve ameliyat öncesinde yapılmaması gereken işlemler şunlardır:

  Yüz germe ameliyatı talep eden kişilerin, alanında uzman bir plastik cerraha başvurması ve detaylı muayeneden geçmesi gerekir.
  Yüz derisinde meydana gelen problemler ve şikayetler detaylı şekilde belirtildikten sonra, hastaların yüz germe ameliyatına uygun olup olmadığı belirlenecektir.
  Yüz germe ameliyatı öncesinde, hastaların genel sağlıklarının ileri düzeyde olması gerekir. Vücut direnci yüksek olmayan ya da tanısı konmamış bir hastalığı bulunan kişiler, yüz germe ameliyatına alınmayacaktır.
  Ameliyat öncesinde, alkol, uyuşturucu madde ve sigara tüketiminin durdurulması gerekir.
  Yüz germe ameliyatının boyutları, hastaların yaşadığı sarkma ve kırışıklık derecesine göre belirlenecektir. İleri düzey kırışıklıklara sahip kişiler, ameliyatsız işlemlerle başarıya ulaşamazlar.

  Yüz germe ameliyatının kapsamı hakkında, uzmanlardan detaylı bilgi alınmalı ve hangi uygulamaların gerçekleştirileceği belirlenmelidir. İsteğe göre, yüz germe ameliyatıyla birlikte, dolgu işlemleri de gerçekleştirilebilir. 60 yaşın üzerinde olan kişiler, yüz gerdirme ameliyatı yerine, yüz gerdirme işlemleri için belirlenen alternatif operasyonlara yönelmelidir.


  Yüz Estetiği

  Yüz Estetiği Türleri Nelerdir?

  Yüz estetiği çeşitleri ele alındığında, ameliyatlı ve ameliyatsız olarak birçok operasyon türü belirlenmektedir. Yüz estetiği için belirtilen yöntemler aşağıda sıralanmıştır:

  Yüz gençleştirme uygulamaları
  Yüz germe ameliyatı
  Yüz germe uygulamaları
  Çene dolgusu
  Çene düzeltme ameliyatı
  Dolgu işlemleri
  Çekik göz ameliyatı
  Göz kapağı kaldırma ameliyatı
  Boyun germe ameliyatı
  Kaş kaldırma operasyonları
  Kaş kaldırma ameliyatı
  Botoks
  Göz altı torbalarını giderme operasyonları
  Göz kapağını kaldırma ameliyatı
  Dudak estetiği
  Yağ dokusu işlemleri / lipofilling

  Belirtilen estetik operasyonlar arasından, ihtiyaca ve taleplere uygun olanlar belirlenmektedir. Estetik ameliyat haricindeki uygulamaların tamamı, belirli süre sonra tekrarlanmak zorundadır. Yüz estetiği kapsamında talep edilen işlemler, estetik uzmanları haricindeki kişiler tarafından gerçekleştirilemez. İşlemlerin kalıcılık sağlaması için devamlı olarak yinelenmesi şarttır.


  Yüz Estetiği Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Yüz estetiği iyileşme sürecinde dikkat edilmesi gereken konular şu şekilde sıralanmaktadır:

  Yüz estetiği ameliyatı ve yüz estetiği uygulamaları sonrasında, bölgeye fiziksel darbe almamak gerekir. Fiziksel uygulamaların tamamı, ameliyat yerinin zarar görmesine yol açacaktır.
  Ameliyattan sonra ki ilk birkaç gün, yüz mimiklerinin oldukça az kullanılması gerekir.
  Ameliyat sebebiyle oluşan ağrı ve sızlamalar için doktorların verdiği ilaçlar aksatılmadan kullanılmalıdır.
  Ameliyat yerinde oluşan şişlik ve morluklar, en geç 10 gün içerisinde ortadan kalkacaktır. 10 günden uzun süren ve giderek artan morluklar için doktora başvurulmalıdır.
  Ameliyat sonrası ilk birkaç gün, yüzün sudan uzak tutulması ve duşa girilmemesi gerekir.
  Yüzle doğrudan temas eden kıyafetler giyilmemelidir.
  Yüz estetiği ameliyatından sonraki ilk 1 ay, kesinlikle sigara içilmemesi ve sigara içilen ortamlarda durulmaması gerekecektir. Sigara tüketimi ya da sigara dumanının solunumu, vücuttaki kılcal damarlarda daralma ve tıkanıklık oluşmasına yol açacaktır. Yüzdeki kılcal damarlar etkilendiğinde, yüz estetiğinin iyileşme süresi uzamaktadır.

  Yüz germe ameliyatı dışındaki tüm yüz estetiği operasyonları, uzun süre kalıcılığını koruyacaktır. Yüz germe ameliyatı sonrasında, 10 yıl boyunca ameliyatın etkileri devam etmekte, ancak 10 yılın sonunda tekrardan kırışıklık ve sarkmalar oluşmaktadır. Burun estetiği ve çene estetiği uygulamalarının tekrar yenilenmesi gerekmeyecektir.


  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.


  Yüz Estetiği İçerikleri


  No more posts


  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

  Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.  Hızlı Arama   dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

   Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

   Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.   Hızlı Arama


    dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

    Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

    Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.    Ücretsiz Muayene Formu

     Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

     blank
     blank
     blank
     blank

     Hemen TIKLA ve ARA!

     (0507) 178 17 79

     Hemen TIKLA ve YAZ!

     (0507) 178 17 79