Yüz Germe

Yüz Germe

Yüz germe operasyonları, kişilerin cilt yapısına ve ciltteki sarkmaların evresine göre belirlenmektedir. Germe operasyonları, mini, orta ve ileri yüz germe ameliyatı olarak kategorilere ayrılmıştır. Sadece ameliyatla sınırlandırılmayan germe çalışmaları, bıçak altına yatmayı tercih etmeyen kişiler için alternatif yöntemlerle de gerçekleştirilmektedir. Germe operasyonları, en fazla 10 yıl kalıcılığa sahiptir. İlerleyen yaş sebebiyle sürekli form kaybına uğrayan ciltler, zaman içerisinde sarkmaya ve kırışmaya başlayacaktır. Yüzdeki kırışıklıkların ve sarkmaların belirli süreliğine geçirilmesi için germe ameliyatı, iğne uygulamaları ve farklı germe işlemleri geliştirilmiştir.



Ameliyatın Özellikleri Nelerdir?

Yüz germe estetiği kapsamında geliştirilen uygulamaları, yüzdeki sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesini sağlamaktadır. Operasyonun uzun süre devamlılığını korumasını talep eden kişiler, geçici uygulamalar yerine germe ameliyatını tercih etmelidir. Germe ameliyatı, 10 yıla kadar kalıcılık sağladığından, geçici germe operasyonları gibi sürekli tekrarlanmak zorunda değildir. Estetik operasyonların büyük bölümü, tamamen kalıcılık sağlamakta ve tekrarlanma zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak yaşlılık sebebiyle cildin form kaybına uğraması, germe ameliyatı ve diğer germe operasyonlarının belirli sürelerle tekrarlanmasını zorunlu hale getirmiştir. Germe ameliyatı için belirtilen uygulamalar, kişilerin yaşına, cilt yapısına ve ciltteki tahribat oranına göre belirlenecektir.


Yüz Germe Bilgi Formu




  Yüz Germe İşlemleri Nelerdir?

  Yüz germe uygulama türleri ve yüz germe operasyonu için belirtilen yöntemlerin özellikleri, aşağıda detaylıca belirtilmiştir:

  • Yüz germe işlemleri, ameliyatlı ve ameliyatsız şekilde kategorize edilmektedir.
  • Yüz germe ameliyatı, mikro, orta ve ful olarak üç farklı seviyede uygulanmaktadır. Cilt yapısı, yüzdeki kırışıklıklar, sarkmalar ve kişilerin yaşları, yüz gerdirme ameliyatının seviyesini belirleyecektir.
  • Ameliyat yerine alternatif yüz gerdirme yöntemlerini kullanmak isteyen kişiler, enjeksiyon, iğne, dolgu ya da iple yüz gerdirme yöntemlerini kullanmaktadır.
  • İğne ya da ameliyat yerine, cihazlarla uygulanan yüz gerdirme operasyonları bulunmaktadır. Fokus ultrason ve Thermage uygulamaları, alternatif yüz gerdirme işlemleri arasında en fazla tercih edilenlerdir.
  • İğneli yüz gerdirme uygulamaları, dolgu, botoks ve mezoterapi tedavileridir.
  • Yüz gerdirme uygulamalarının sonuncusu da iple yüz gerdirme işlemidir.

  Yüz gerdirme işlemleri arasında en fazla kalıcılık sağlayan uygulama, yüz gerdirme ameliyatıdır. Yüz gerdirme ameliyatının kalıcılık süresi, ortalama 10 yıldır. 10 yılın sonunda, yüz gerdirme ameliyatının etkileri ortadan kalkmaya başlayacaktır. Kişilerin cilt tipleri, yaşları, sağlık durumları, talepleri ve ihtiyaçlarına göre, yüz gerdirme uygulamalarından bir ya da birkaç tanesi belirlenecektir. Yüz gerdirme ameliyatı içerisinde, ihtiyaca göre dolgu ya da farklı uygulamalar da yapılmakta ve kombine estetik uygulanmaktadır.



  Ameliyat Olmadan Yüz Germe Estetiği Yapılır Mı?

  Ameliyatsız yüz germe operasyonu için birbirinden farklı yöntemler geliştirilmiştir. Germe operasyonu için belirtilen yöntemler, iğneli, makineli ve ipli olarak üç farklı kategoriye ayrılmaktadır. Ameliyat ve kesi olmadan yapılan yüz gerdirme işlemleri, en fazla 3 ay etkisini korumaktadır. Yüzdeki sarkma ve kırışıklıkların durumuna göre, yüz gerdirme uygulamalarının tekrar sıklığı değişecektir. Ameliyatsız şekilde yapılan yüz gerdirme işlemleri, herhangi bir kesi ya da uyuşmaya ihtiyaç kalmadan, birkaç dakika içerisinde tamamlanır. Hastaların cildinde kalıcı iz bırakmayan uygulamalar, birkaç aylık geçici çözümler üretmektedir. 40 yaşın altında olan ve az sayıda cilt tahribatı bulunan kişiler, geçici çözümler için ameliyatsız yöntemleri tercih etmelidir. Etkili sonuç alabilmek adına, yüz gerdirme operasyonunun düzenli şekilde tekrarlanması gerekecektir.

  Yüz Germe Ameliyatı Hangi Yaşlarda Yapılır?

  Yüz germe uygulama dönemi, genellikle 40 yaş ve üzeri olarak nitelendirilmektedir. 40 yaş sonrasında, dudak kenarlarında, boyun bölgesinde ve yüz kenarlarında, sarkmalar, kırışıklıklar ve yağlanmalar meydana gelmektedir. İlerleyen yaş sonrasında, cilt sıkılığını kaybeder ve kendini salmaya başlar. Yanakların ve cildin yer çekimine maruz kalmasıyla birlikte, yüzde sarkmalar meydana gelecektir. Yaşlılığın ilk belirtisi olan çizgi, katlanma ve sarkmalar, yüz germe operasyonlarıyla giderilmektedir. Uzun süreli çözüm için uygulanan yüz germe ameliyatı, 40 yaş altı kişilere tavsiye edilmemektedir. Yüz germe ameliyatı sonrasında, kişilerin yaşlılık belirtileri durdurulacak ve ileri tarihe ertelenecektir.



  Mini Yüz Germe Ameliyatının Özellikleri

  Mini germe operasyonu, ortalama 35 ila 40 yaş aralığındaki kişiler için geliştirilmiştir. Cilt henüz tazeliğini korurken, yaşlılık belirtileri kendini yeni yeni göstermeye başlamıştır. Bu yaştaki kişilerin ufak çağlı sarkma ve kırışıklıklarını geciktirmek ya da kalıcı olarak durdurmak amacıyla uygulanan mini germe ameliyatı, kapsamı en hafif olan yüz germe operasyonudur. Hastaların yanak bölgesine yoğunlaşan mini germe ameliyatında, yanaktaki sarkmaların giderilmesi amacıyla operasyon gerçekleştirilir. Kulağın ön kısmında yer alan gevşemiş deri çıkartılarak, yanakların daha sıkı hale gelmesi sağlanır. Mini germe ameliyatı, sadece genel anesteziyle gerçekleştirilmektedir. Germe ameliyatın süresi, ortalama 2 saat sürer ve 1 gecelik yatışın ardından hastalar taburcu edilir.

  Orta Yüz Germe Ameliyatı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

  Orta derece germe ameliyatı, genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Ameliyat kapsamında, 40 ila 55 yaş aralığında oluşan tüm kırışıklık ve sarkmalar giderilmektedir. Göz altı sarkmaları, göz altı torbaları ve sarmış yanakların sıkılaşması için uygulanmaktadır. Göz altından yapılan kesiyle ya da saçlı deri olan şakaklardan yapılan kesiyle, yanaklara doğru endoskopik bir cihaz uzatılmaktadır. Yanak dokusundaki ölü hücrelerin temizlenmesini ve yanakların sıkılaşmasını sağlayan orta germe ameliyatı, 2 saatte sona ermektedir.



  Ameliyatın Genel Özellikleri

  İleri derece germe operasyonu kapsamında, hastalara mini ve orta germe operasyonları toplu şekilde yapılmaktadır. İleri derece sarkma ve katlanma sorunu olan, ileri yaşlı hastalar için belirlenmiş yüz germe ameliyatı çeşididir. Ameliyat kapsamında, saçlı deri ve kulak önündeki yumuşak doku kesilerek çıkarılır. Kalan deri, saçlı deriye kadar çekilir ve burada görünmez iplerle dikilir. Ayrıca endoskopik kameralarla, yanak içine ulaşılır ve yanaktaki yağlanmalar yok edilir.

  Ameliyat esnasında, yanak bölgesinin tamamı açılmakta ve sarkmalara sebep olan hasarlı dokular yok edilmektedir. Full operasyon kapsamında, hastaların yanak ve çene altı bölgesindeki sarkmaların tamamı toplanacaktır. Full ameliyatı, 55 ila 60 yaş arasındaki hastalar için uygundur. Ameliyat esnasında hastalara genel anestezi uygulanmaktadır ve ameliyat ortalama 3 saat devam etmektedir.

  Ameliyat Olmadan Önce Yapılması Gerekenler

  Ameliyat öncesinde dikkatli olunması gereken noktalar ve ameliyat öncesi uygulamalar şu şekildedir:

  • Ameliyata karar veren kişiler, ameliyat tarihinden 1 hafta önce kan sulandırıcı ilaçları bırakmalıdır.
  • Ameliyatın iyileşme sürecinin etkilenmemesi için ameliyattan 1 ay öncesine kadar, içki, sigara ve uyuşturucu madde tüketiminin sonlandırılması gerekir.
  • Kanser teşhisi alan ya da kanser riski bulunan kişilerin, ameliyat öncesinde detaylı muayeneden geçmesi gerekir.
  • Kalp, damar ve karaciğer hastalıkları bulunan, yüksek tansiyon gibi kronik rahatsızlıkları devam eden kişiler, hastalıkları kontrol altına alınmadan ameliyat talep etmemelidir.
  • Ameliyatın hangi evrede uygulanacağı hakkında, uzman plastik cerrahlardan görüş ve değerlendirme alınmalıdır.

  Ameliyat sadece uzman cerrahlar tarafından, tam teşekküllü hastanelerde gerçekleştirilmelidir. Ameliyatın iyileşme süresinin uzamaması için ameliyat sonrasında doktorların belirttiği tüm tavsiyelere uyulmalıdır.


  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.



  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

  Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.



  Hızlı Arama







   dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

   Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

   Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.



   Hızlı Arama






    dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

    Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

    Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.



    Ücretsiz Muayene Formu





     Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

     blank
     blank
     blank
     blank

     Hemen TIKLA ve ARA!

     (0507) 178 17 79

     Hemen TIKLA ve YAZ!

     (0507) 178 17 79