Meme Büyütme

Meme Büyütme

Meme büyütme operasyonu, dünya genelinde en fazla tercih edilen estetik operasyonlardan bir tanesidir. Silikon meme protezler kullanılarak gerçekleştirilen meme büyütme ameliyatı, istenen ölçülerde göğüslere sahip olmak isteyen hastaların ilk tercihidir. Meme büyütme operasyonunda kullanılan meme protezler, aynı zamanda meme dikleştirme özelliğine sahiptir. Meme yapısında sarkma olan ve normal boyutlardan daha küçük göğüsleri bulunan kişiler, silikon meme protezler sayesinde daha büyük ve daha dik göğüslere sahip olacaktır. Meme büyütme talebinde bulunan kişiler estetik cerrahlar tarafından muayene edilecektir. Hastaların fiziksel özellikleri değerlendirilerek, en uygun meme protez belirlenir.Meme Büyütme İşlemleri Nelerdir?

Meme büyütme uygulamaları, ameliyat ve geçici enjeksiyon olarak iki farklı kategoride incelenmektedir. Meme büyütme işlemleri için bıçak altına yatmaktan korkan kişiler, ameliyat yerine geçici yöntemleri tercih etmelidir. Ancak meme büyütme ameliyatı gibi kalıcı çözümler olmadığından, enjeksiyon tekniklerinin belirli dönemlerde tekrarlanması gerekir. Meme büyütme operasyonları için en fazla tercih edilen meme büyütme ameliyatının yanında, geçici çözüm olarak da yağ enjeksiyonları kullanılmaktadır. Yağ enjeksiyonlarıyla, birkaç aylık çözümler oluşturulacaktır.


Meme Büyütme Bilgi Formu
  Yağ Enjeksiyonuyla Göğüs Büyütme Uygulaması Nedir?

  Meme büyütmede yağ enjeksiyonu yönteminde, birkaç farklı metot uygulanmaktadır. Bu uygulamalardan en gelişmişi, kişilerin kendi yağlarının göğüs içerisine enjekte edilmesidir. Vücudun yağlı bölgelerinden liposakşınla alınan yağlar, istenen boyuta gelene kadar meme yapısının içine enjekte edilmektedir. Vücut yağının enjekte edilmesiyle büyüyen göğüsler, 2 yıl sonra eski yapılarına geri dönecektir. 2 yılda bir olacak şekilde, yağ enjeksiyon uygulamasının yenilenmesi gerekir.

  Meme büyütme operasyonlarında kullanılan ikinci yöntem ise farklı dolgu maddelerinin göğüs içerisine enjekte edilmesidir. Ancak kişilerin kendi yağları dışında farklı bir maddenin enjekte edilmesi, ilerleyen dönemlerde farklı problemlere yol açabilir. Meme büyütme yöntemleri arasında en az tercih edilen yöntem, farklı dolgu maddelerinin memeye enjekte edilmesidir. Yağ dokularının enjekte edilmesi gibi, dolgu maddelerinin enjektesi de uzun süre dayanmamakta ve etkisini yitirmektedir.  Göğüs Büyütme Ameliyatının Genel Özellikleri Nelerdir?

  Meme büyütme ameliyatının özelliklerinin başında, operasyonun yan etkisinin bulunmaması ve kalıcı sonuç oluşturması gelmektedir. Meme büyütme operasyonunda, meme dokusuna zarar vermeyen silikon protezler kullanılacaktır. Meme yapısına bire bir uyumlu olan silikon protezler, ihtiyaç durumunda geri çıkarılır. Tamamen sağlıklı silikondan üretilen meme protezler, göğüs yapısından ayırt edilemez ve ameliyat sonrasında doğal görüntü oluşturur.

  Meme protezlerinin yumuşak yapısı, uygulama yapılan kişiler tarafından da hissedilmez ve protez varmış hissi ortadan kalkar. Kişilerin taleplerine göre, silikon protezlerin boyutuna karar verilir ve ideal protez boyutu belirlenir. Meme büyütme ameliyatından sonra, hastalar istedikleri göğüs bedenine sahip olur. Ameliyat kalıcı çözüm olduğundan, ilerleyen dönemlerde farklı bir operasyona ihtiyaç duyulmayacaktır.

  Hangi Durumlarda Göğüs Büyütme Ameliyatı Yapılmalıdır?

  Silikon meme operasyonuna ihtiyaç duyulan durumlar şunlardır:

  • Meme büyütme operasyonu, tamamen fiziksel gereksinim ve talepler doğrultusunda gerçekleştirilecektir.
  • Vücut yapısı orantısız olan kişiler, operasyon ile ideal vücut ölçülerine sahip olabilir.
  • Kalça, bel ve basen oranlarına göre, göğüs boyutları küçük kalan kişiler, silikon meme protezler sayesinde ideal boyutlarda ve dik göğüslere sahip olabilir.
  • Meme kanseri tedavisinden sonra göğüslerini kaybeden ya da göğüslerinin bir kısmını aldırmak zorunda kalan kişiler, operasyon ideal boyutlarda göğüslere sahip olmaktadır.
  • Gebelik ve emzirme süresi içerisinde meme yapısı tahrip olan kadınlar, meme büyütme ve meme dikleştirme operasyonlarını aynı anda olarak, sağlıklı ve dinç göğüslere sahip olmaktadır.
  • Emzirme süresi sonunda meme ucunun büyümesi ve belirgin hale gelmesi, estetik operasyonla giderilecek bir durumdur.
  • Göğüslerden bir tanesinin büyük bir diğerinin küçük olması durumunda, iki göğsü dengelemek için meme büyütme operasyonu uygulanmaktadır.

  Daha önceki dönemlerde yerleştirilen meme İmplantların eskimesi ve tahrip olması durumunda, tekrardan meme protez uygulamasına ihtiyaç duyulacaktır.  Meme Büyütme Operasyonunda Kullanılan Silikon Meme Protez Çeşitleri

  Meme protez türleri, protezin yapısına, içeriğine ve yüzey şekline göre sınıflandırılmaktadır. Operasyonda kullanılan silikon meme protez çeşitleri, türlerine göre sınıflara ayrılmıştır:

  Şekil Bakımından Meme Protezler:

  Şekil bakımından meme protezler, damla şeklindeki meme protez ve yuvarlak protez olarak iki ayrı kategoride incelenmektedir.
  Yuvarlak meme protezlerde, protezin yatay ve dikey ölçüleri birbirine eşit olacak şekilde tasarlanmıştır.
  Damla türündeki meme protezlerde, protezin yatay çapı dikey çapından kısadır. Uzunlamasına ene sahip olan damla protezler, meme içerisinde doğal görüntü oluşturulmasını sağlayacaktır.
  Meme protezleri arasında hangi protezin kullanılacağı, kişilerin göğüs yapısına göre belirlenmektedir.

  İçerik Yönünden Meme Protezler:

  Silikon içerikli meme protez ve serum fizyolojik (salin) içerikli olarak, iki farklı türde meme protez geliştirilmiştir.
  Meme içerisine yerleştirilen protezin içi, silikon içerikli protezlerde silikon jelle doldurulmuştur.
  Serum fizyolojik yapıdaki meme protezlerin silikon yapısının içerisinde, fizyolojik tuzlu su yer almaktadır.

  Yüzey Şekli Açısından Meme Protezler:

  Düz yüzey ve pürtüklü yüzey olarak ikiye ayrılmaktadır.

  Pürtüklü yüzeye sahip silikon meme protezlerinin çevresi, az yapıda kapsülle kaplanmıştır.
  Düz yüzey silikon protezlerin çevresinde, yoğun bir kapsül yer almaktadır.  Meme Protezleri Nasıl Yerleştirilir, Ameliyatın Detayları Nelerdir?

  Meme protezlerinin yerleştirilmesi için birbirinden farklı teknikler kullanılmaktadır. Kullanılan teknikler sonucunda, kişilerin süt kanalları tamamen kullanılamaz hale gelebilir ya da süt kanalları zarar görmeden protezler yerleştirilebilir. Süt kanallarının zarar görmemesi için memenin alt kısmında kesi açılmaktadır. Açılan keşiden, meme protezler içeri yerleştirilir ve kesi görünmez dikişlerle dikilir. Meme ucunun hemen altından açılacak küçük bir kesiyle yerleştirme işleminde, kişilerin süt kanalları kesilmek zorundadır.

  Meme üzerinde kesi izi bulunmasını ve süt kanallarına zarar verilmesini istemeyen kişilere, koltuk altından açılan kesilerle meme protez uygulanmaktadır. Koltuk altından kesi açıldığında, meme üstünde ya da meme çevresinde hiçbir kesiyle karşılaşılmaz ve yara izi kalmaz. 3 farklı yöntemle gerçekleştirilen meme protez uygulaması, doktorların tavsiyesine ve hastaların tercihine göre belirlenmektedir. Ameliyatın süresi, ortalama 2 saattir ve ameliyat için hatalara genel ya da lokal anestezi uygulanır. Ameliyat bittikten sonra, hastalar pansumana alınır. Pansuman tamamlandıktan sonra, hastalara sporcu sutyeni giydirilir ve kişiler taburcu edilir.

  Meme Büyütme Ameliyatının İyileşme Süreci Nasıl İlerler?

  Silikon meme ameliyatı sonrasında, en az 4 gün boyunca yatarak dinlenilmesi gerekir. 4 gün boyunca yatan hastalara, her gün pansuman yapılmaktadır. 3-4 gün sonunda, hastaların duşa girmesine izin verilir ancak, duşun oldukça kısa sürmesi ve ılık suyla alınması gerekir. Ameliyat yerlerine sabun ya da farklı kimyasal madde değmemelidir. Ameliyatın ardından taburcu edilen hastalarda, ilk 10 gün boyunca şişlik ve morarma görülebilir.

  Morarmaların çok fazla olması ya da 10 günden fazla sürmesi durumunda, doktora başvurulmalıdır. Ameliyattan 1 hafta sonra, kişiler işlerine dönebilir ve gündelik yaşamlarına devam edebilir. İlk 3-4 hafta boyunca, sporcu sutyeni takılmaya devam edilmeli ve ağır spor yapılmamalıdır. Özellikle koşu ve ağırlık kaldırma gibi sporlar, ameliyat yerlerine zarar verecektir. Kişinin tamamen iyileşmesi için en az 6 ay geçmelidir.


  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.  dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

  Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

  Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.  Hızlı Arama   dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

   Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

   Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.   Hızlı Arama


    dr-fatihdagdelen.com sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, Estetik Plastik Cerrahi konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir.

    Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, medikal estetik, el cerrahisi ve mikrocerrahi hakkında, sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz. Site içerisindeki işlemler, klinik bünyesinde uygulanmaktadır anlamı çıkarılmamalıdır. Site içerisindeki bilgiler ile klinik uygulamalar farklılık gösterebilir. Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir. Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz.

    Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmis sayılırlar. Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.    Ücretsiz Muayene Formu

     Copyright by Fatih Dağdelen 2018. All rights reserved.

     blank
     blank
     blank
     blank

     Hemen TIKLA ve ARA!

     (0507) 178 17 79

     Hemen TIKLA ve YAZ!

     (0507) 178 17 79